TRWA PRZEBUDOWA SERWISU...

Po 7 latach funkcjonowania portalu nadszedł czas na poważną przebudowę i dostosowanie się do dzisiejszych standardów. W marcu zaprezentujemy wam nową odsłonę największego serwisu hip-hopowego w Polsce! Przebudowa trwa już od jakiegoś czasu, więc jeżeli widzicie obecnie jakieś błędy w funkcjonowaniu portalu, to normalne. Niestety nie obędzie się bez chwilowej nieaktywności strony. Obecnie pracujemy m.in. nad przenosinami wszystkich treści. W przypadku tak ogromnego serwisu jak GlamRap (ponad 1 milion komentarzy i 45 tysięcy artykułów) to dość skomplikowana operacja.

 

Nowy GlamRap to przede wszystkim przejrzystość, nowe działy, nowe funkcjonalności i dopasowanie do urządzeń mobilnych.

 

Zapraszamy wszystkich do naszych social mediów i nowo utworzonej glamrapowej grupy dyskusyjnej na FB.

GRUPA NA FB: https://www.facebook.com/groups/1020843358073455/

FANPAGE: https://www.facebook.com/glamrappl/

INSTAGRAM: https://www.instagram.com/glamrappl/

 

Dzięki, że jesteście z nami tyle lat! Wracamy w marcu!

sobota, 15 listopada 2014 12:50 Zachariasz Lubowiecki

Nie ulega wątpliwości, że obecnie istnieją możliwości promowania muzyki za pomocą klipów z niezwykłym rozmachem i warto być z nimi na bieżąco.

Prezentujemy przegląd rapowych teledysków z października 2014.RPS & WHR - ''Defekt Mózgu''
W utworach poznańskiego MC oraz klipach je ilustrujących wiele razy poruszane były w sposób odważny kwestie bardzo dla niego osobiste i trudne, żeby wymienić chociaż stratę matki oraz problem uzależnienia od alkoholu. W ''Defekcie Mózgu'' w sposób znakomity została zaś zilustrowana walka z wiatrakami, własnymi słabościami, oraz urojonymi problemami, zakończona wizytą w poradni zdrowia psychicznego. Raper udowadnia po raz kolejny, że jest jednym z najbardziej liczących się MC's z grona tych, którzy potrafią mówić wszem i wobec o swoich problemach, nie bojąc się reakcji hejterów. Ocena: 5/6.

Chada feat. Hukos, Maskot - ''Słuchasz na Własne Ryzyko''
Kolejny numer najpopularniejszego ulicznego MC w naszym kraju utrzymany w doskonale znanej mu tematyce i brzmieniu. Wsparcie dwóch kolegów po mikrofonie wyszło utworowi na dobre - Hukos zdominował kawałek i warto chociażby dla jego zwrotki zapoznać się z nim. Teledysk przepełniony jest dość intrygującymi motywami - zobaczymy w nim bicie i obrabowanie inwalidy, karlicę wciągającą kokainę, polewania benzyną spitego w sztok człowieka, młodą, wpół nagą matkę uciekającą z dzieckiem na ulicę z domowego, patologicznego piekła, narkotyzowanie się heroiną, a wszystko to na tle surowego, miejskiego budownictwa. Ocena: 4/6.

Eldo - ''Miasto Słońca''
Raperzy od zawsze nagrywali utwory traktujące o ich sympatii do miasta z którego pochodzą, czego efekty były bardzo różne - od popadania w monotonie, jak miało to miejsce w przypadku Miuosha, do okazania bystrości obserwacji w pełnej krasie, jak to ma się w przypadku właśnie Eldo. ''Miasto Słońca'' to zdecydowanie jeden z najlepszych kawałków w takiej tematyce jakie dane było mi słyszeć - już sam jego delikatny bit oddaje bezbłędnie urok samotnego spaceru po metropolii, zaś liryka Eldo dopełnia dzieła. Ukazana w klipie esencja miejskiej magii - pęd ludzi, upływ czasu - skondensowana została w zapierających dech w piersiach ujęciach ukazujących tętno Warszawy w przyspieszeniu. Ocena: 6/6.

Pih - ''Kino Nocne''
Pih jest zdecydowanie jednym z najlepszych lirycznie, a przy tym najbardziej hardcore'owym MC's na naszej rodzimej scenie - nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Potrafi zmusić do refleksji siłą przekazu, oraz z zaszokować z klasą. Esencję jego mrocznego uroku znajdziemy właśnie w niniejszym utworze. Klip, którym został opatrzony jest bodajże najbrutalniejszym spośród wszystkich rodzimych, rapowych teledysków jakie można zobaczyć. Przesycony jest scenami tortur fizycznych i psychicznych, stęchlizną, zepsuciem, brudem, patologią, śmiercią i zwyrodnieniem w stopniu nie do strawienia dla większości odbiorców. Osłuchując i oglądając go ma się wrażenie, że trupi fetor wręcz ulatnia się z głośników. Mistrzostwo w swojej klasie. Ocena: 6/6.

Onar - ''Daj Mi Rękę''
Dawno nie słyszałem tak kiepskiego, singlowego utworu, jak właśnie niniejszy - brak w nim jakiejkolwiek energii, klimat jest drętwy, a muzyka zwyczajnie nudna. Brzmi to dość niesłychanie, ale abstrakcyjny, czarno biały, bardzo ciekawy obrazek którym został zilustrowany lepiej jest oglądać z wyciszonymi całkowicie głośnikami niż słuchając utworu - spróbujcie, a się przekonacie. Żal budzi fakt, że zmarnowano tak zacny klip na utwór zupełnie na niego nie zasługujący, bo ustępujący mu znacznie jakością. Trudno wystawić wobec tego wszystkiego sensowną notę; niechaj ta będzie jednak i w tym wypadku wypadową utworu i ilustracji. Ocena: 3/6.

Peja - ''Trudny Dzieciak''
Klasyk nad klasykami został zilustrowany po ponad 15 latach od ukazania się w oszczędnym street video. Wypadałoby się cieszyć, ale raczej nie sposób, ponieważ realia ukazane w klipie w żaden sposób nie odpowiadają tym, o których opowiada utwór, a wręcz kolidują z nimi. Zamiast jeżyckich, popadających w ruinę blokowisk mamy zdjęcia z trasy po Holandii i Anglii, oraz Peję w bluzie Terrorym, przez co nie idzie się po prostu wczuć w klimat utworu. A mogło być naprawdę sugestywnie, nawet przy skrajnie niskim budżecie, a nawet amatorskiej wręcz reżyserii i przy braku rozmachu. Szkoda strasznie zmarnowanego potencjału. Ocena: 2/6.

Tau feat. Paluch - ''List Motywacyjny''
Tau powraca z refleksyjnym, konkretnym utworem powiązanym mocno z kawałkiem ''Możesz Być Kim Chcesz'', który nagrał wraz z Paluchem i producentem Chrisem Carsonem na potrzeby ich wspólnego albumu pt. ''Made in Heaven''. Teledysk do niego przedstawia losy dwojga zupełnie przeciętnych, szarych ludzi - młodego mężczyzny oraz dziewczyny - którzy zapadają się sami w sobie pod ciężarem problemów. Zdają sobie oni jednak sprawę z tego, że najwyższy już czas sprostać im, w przeciwnym razie będą tkwić w nich do końca życia... Fantastyczna realizacja, świetnie ukazane smutne, Polskie realia. Trzeba zobaczyć. Ocena: 5/6.

Zbuku - ''Gierek''
Krytykowany srogo przez wielu słuchaczy młody raper powraca z utworem promującym jego kolejny, mający się wkrótce ukazać album. Track jest utrzymany w pogodnym klimacie i przebojowej rytmice, ale nie dajcie się jej zbytnio zwieść - ''Gierek'' to utwór bardzo istotny lirycznie, o cennej wymowie patriotycznej. Część zdjęć do klipu została zrealizowana na tegorocznym festiwalu Hip Hop Kemp i fantastycznie podkreślają one atmosferę kawałka. Dodatkowy wielki plus należy się za pojawienie się w klipie prababci rapera - prawie stu letniej Pani Apolonii Wisieckiej, pijącej z nim na koniec obrazka wódkę. Bez popitki. Ocena: 4/6.

Pawbeats feat. Jinx, Miuosh, Bonson, Onar - ''Dzień Polarny''
Utwór chociaż stanowiący efekt kooperacji aż 4 MC's, to jednak nie rozłażący się przez to niezgrabnie, z konkretnym przesłaniem i wyraźnym nostalgicznym klimatem nie mógł nie chwycić jesienią. Sam dałem mu się porwać dość mocno, toteż wiązałem duże nadzieje z ilustrującym go teledyskiem. Niestety, okazało się, że przedstawiono w nim ckliwą historyjkę która zażenowała mnie i obrzydziła sam track. Ukazuje on bowiem historię pięknej introwertyczki (takiej, którą widz ma czuć potrzebę zaopiekowania się podczas oglądania klipu), która będąc śmiertelnie chora spędza ostatnie chwile swojego życia na szkicowaniu... Okładki albumu ''Utopia''! Ocena: 3/6.

Vixen - ''Przebudzenie''
Nie jest to typowy teledysk, a MashUp - miks przeplatających się ze sobą scen, ukazujących w tym przypadku piękno natury, człowieka pokonującego swoje słabości, przekraczającego granice własnych możliwości, ludzi beztrosko pogrążonych w zachwycie życiem. Osobiście dostrzegam w obrazku przesłanie mówiące o tym, że świat nie kończy się na czterech ścianach domu albo własnym mieście, że miejsca te są tylko punktem startowym dla eksploracji kuli ziemskiej i przebogatego świata wrażeń zmysłowych, wtłaczającego się przez nasze zmysły jak pod ciśnieniem. Jest barwnie, emocjonująco, i naprawdę przyjemnie. Ocena: 4/6.

Paluch/Chris Carson - ''Magma''

Bodajże najbardziej spięty polski raper wrzuca wreszcie na luz i udaje się w melanż, żeby odreagować należycie stresy, z pożytkiem zarówno dla siebie, jak i odbiorców znużonych jego rapem o rapie. O dziwo, w stonowanym muzycznie, melodyjnym utworze Paluch odnajduje się rewelacyjnie - przemyca bowiem w nim zgrabnie kilka lekkich, nie narzucających się zbytnio refleksji z pogranicza trzeźwości i melanżowego haju. Klip do niego jest lekki i przyjemny w równym stopniu co sam utwór, sprawnie oddaje klimat nocnego włóczenia się po mieście do samego rana i zażywania życia w oderwaniu od problemów dnia codziennego. I świetnie wprowadza przy tym w stan weekendowego relaksu. Ocena: 4/6.

B.O.K. - ''Prometeusz''
Jeden z najbardziej optymistycznych kawałków na nowym albumie B.O.K.-u zilustrowany został dość ciekawym, ale surowym obrazkiem. Klip ukazuje tajemniczych ludzi tkwiących w mrokach nocy - na uboczu, jakby pod osnową rzeczywistości, poza zasięgiem wzroku, słuchu i świadomości większości. Ma przy tym swoją konkretną wymowę, ale dość jednak prostą i nie aż tak urzekającą, jakby się tego chciało. Mimo wszystko, czegoś nieokreślonego zabrakło, żeby chciało się oglądać go raz za razem. Nawiązując do tytułu utworu, można rzec, że właśnie jakiejś iskry. Wypada zobaczyć, ale nie chce się raczej do niego wracać. Ocena: 3/6.

Popek Monster - ''Tango''
Pokolenie naszych rodziców zachwycało się ''Dance Me To The End of Love'' Leonarda Cohena, na nas przypadły czasy pod znakiem Popka gwałcącego plastikową lalkę w rytm tanga. Na tym nie koniec refleksji - to, co jeszcze 10 lat temu byłoby skazane na infamię w środowisku hip-hopowym, teraz bije rekordy popularności i budzi uznanie. Jest więc kontrowersyjnie i, ekhm, nowocześnie. Sam utwór ma w sobie jednak jakiś bliżej niesprecyzowany, pijacko-dżentelmeński urok, i nieźle słucha się go pod piwko pite w sobotni wieczór. Mamy tu bowiem konkretną, klasyczną melodię, człowieka z charakterem a przy tym niebywałym dystansem, oraz naprawdę niezłą warstwę wokalną. Ocena: 4/6.

Rozbójnik Alibaba feat. Paluch - ''Dzisiaj Mamy Siłę''
Oczekiwania związane z wspólnym projektem Jana Borysewicza i Roberta M. długo były dość duże, ale zostały nieco ostudzone niniejszym utworem - monotonnym, niewiele wnoszącym do życia smęceniem, na pozbawionym większej dawki energii podkładzie. Klip ilustrujący kawałek niestety również trzyma średni poziom - chociaż pojawia się w nim ciekawy motyw człowieka-anonima, nie został on rozwinięty zgodnie z tkwiącym w nim potencjałem. Agresywne motywy pojawiające się w teledysku, takie jak kij bejsbolowy, pies groźnej rasy czy też osiedlowa elita tocząca na trzepaku życie intelektualne nudzą jak cholera. Ocena: 3/6.

Pih - ''Alfabetyczny Morderca''
Białostocki raper w pełnym natarciu - serwuje nam braggowy numer zbijający z tropu każdym jednym wersem, fantastycznie przepełniony aliteracjami zgodnymi z kolejnością poszczególnych liter w alfabecie, okraszony intensywnym, bujającym bitem. Warto przypomnieć, że jest to kawałek zainspirowany numerem Papoose pt. ''Alphabetical Slaughter'' (rok temu ukazała się druga część utworu zobrazowana znakomitym klipem). Ilustracja wprawdzie nieco chaotyczna za sprawą słów utworu przewijających się z dużą szybkością na ekranie, ale nie można odmówić jej pełnego surowości i brudu uroku. Ocena: 4/6.


Komentarze   

 
+84 #1 HAWUDEPE5 2014-11-15 12:51
A CO TO ZA GOWNIANA SERIA, I JAKIM CUDEM CHADAN I ZBOKU DOSTALI 4/6??? ALE GÓWNO
 
 
+5 #2 niedaszmiradydzisiaj 2014-11-15 12:53
wy kurwy
 
 
+15 #3 Kałen Bez Maski 2014-11-15 12:56
SAME GÓWNA OPRÓCZ ELDOKI I POPUSIA!!!!
 
 
+9 #4 kurwwaaaa 2014-11-15 12:57
ale mam srake
 
 
+13 #5 prawda 2014-11-15 13:04
Ja się pytam gdzie jest ocena dla teledysku Łony i Webbera?
 
 
+101 #6 Marky Mark 2014-11-15 13:05
Tylko 4/6, chyba cię pogrzało Lubowiecki.

 
 
+79 #7 JBMNT 2014-11-15 13:06
 
 
0 #8 kurwix 2014-11-15 13:14
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v =mafVFKjqcmw[/youtube]
 
 
+29 #9 dumin123 2014-11-15 13:21
AKURAT PROPSIK ZA TEN WPIS, ALE ŻE WY MACIE KURWA CHUJA W USZACH TO JESZCZE W OCZACH.
 
 
+5 #10 Kałen Bez Maski 2014-11-15 13:22
Cytuję kurwix:

JAK SIE JEST KURWA ŁAKIEM,TO POTEM SPEDZASZ CALE ZYCIE NA SUPPORCIE!!!!
 
 
+7 #11 RAIDEN 2014-11-15 13:26
NIE ZNAM TYCH ZESPOŁÓW. WYPIERDALAĆ.
 
 
+65 #12 MiWash 2014-11-15 13:30
 
 
0 #13 asdtgaewxzc 2014-11-15 13:42
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v =WGDqUC2Loqs[/youtube]
 
 
+50 #14 Lyserg1260 2014-11-15 13:43
"Pih jest zdecydowanie jednym z najlepszych lirycznie, a przy tym najbardziej hardcore'owym MC's na naszej rodzimej scenie - nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Potrafi zmusić do refleksji siłą przekazu, oraz z zaszokować z klasą."

 
 
+19 #15 #hopsin 2014-11-15 13:56
ZAPOMNIELIŚCIE DODAĆ JESZCZE:

UCIEKINIER CHADA

KRYMINALISTA KRÓLIK.
 
 
+13 #16 pyryryry 2014-11-15 14:04
PIHOWI DAJESZ 6/6 A B.O.K. DAJESZ 3/6? CHYBA CIE KURWA W SZKOLE BILI.
 
 
+1 #17 wwwwwwwwwwwwwww 2014-11-15 14:08
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v =SnyldtUoDUs[/youtube]
 
 
0 #18 BANGR BOIZ 2014-11-15 14:20
LAPKA W GURE I SUB JAK PASI
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=CFItfsIjCvw[/youtube]
 
 
+2 #19 stary łak 2014-11-15 14:22
kocham hip hop i ten hip hop nienawidzę ,z chujowizny szydze .
 
 
+40 #20 JBMNT 2014-11-15 14:35
BRUDNY TO POWINIEN BYĆ RAFAŁ SZULC!
#RACA

 
 
0 #21 jp 2014-11-15 14:43
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v =0-eDLylwvUo[/youtube]
 
 
+18 #22 Reprezentant 2014-11-15 14:47
 
 
+4 #23 LFCAN 2014-11-15 16:10
Cytuję HOBGOBLIN:do skutku
imie nazwisko psedonim?
 
 
+1 #24 he 2014-11-15 17:49
kurwa kciuk z trawą w klipie i ogólnie jaranko 4/6 a b.o.k z klipem bardziej ambitnym i lepiej wykonanym 3/6 XD kurwa skocz z mostu ale przywiąż się za stope a przed skokiem pierdolnij sobie w głowe
 
 
0 #25 ON ich ZJE 2014-11-15 18:10
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v =DqK4BgGhmXQ[/youtube]
 
 
+3 #26 RaoulDuke 2014-11-15 18:34
CO TO KURWA MAJĄ BYĆ ZA GŁUPIE SERIE: NAJPIERW 'LIRYCZNE ŁAKI', A TERAZ TO GÓWNO???
 
 
0 #27 abc 2014-11-15 18:41
BEKA Z MARNEGO GRAJKA PIHUJA
 
 
+9 #28 Tay 2014-11-15 19:19
Cytuję Lyserg1260:
"Pih jest zdecydowanie jednym z najlepszych lirycznie, a przy tym najbardziej hardcore'owym MC's na naszej rodzimej scenie - nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Potrafi zmusić do refleksji siłą przekazu, oraz z zaszokować z klasą."

i.imgur.com/LbJRRK3.gif

Lyserg i tak nie nazbierasz miliona plusów.

Tak, Pih jest jednym z najlepszych liryczne MCs. Po prostu nie są wystarczająco rozwinięcie intelektualnie żeby zrozumieć metafory czy odkryć drugie dno. Taki np. Ty :)
 
 
+6 #29 fdsfgsdgfs 2014-11-15 19:44
"Pih jest zdecydowanie jednym z najlepszych lirycznie, a przy tym najbardziej hardcore'owym MC's na naszej rodzimej scenie - nie ma co do tego żadnych wątpliwości."

KURWA
CO
 
 
+4 #30 marcoplok 2014-11-15 20:15
POKEK 7/6 WY KURWY ŻĄDAM SPROSTOWANIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!1
 
 
+1 #31 jdshdjfjsfjs 2014-11-16 13:00
Cytuję pyryryry:
PIHOWI DAJESZ 6/6 A B.O.K. DAJESZ 3/6? CHYBA CIE KURWA W SZKOLE BILI.

Dzieciaczku a kim w porównaniu do Piha jest tez Twoj Bok???co? jakis nołnejm jebany..Tak się składa ze nigdy w życiu o Nim nie słyszałam czyli pewno jakies gówno dla małolatów...jak Pihu rozpierdalał wszystko dookoła to ten Twoj bok własnie wbijal sie w mamine cipsko w roli plemnika...
 
 
0 #32 he 2014-11-16 15:38
Cytuję jdshdjfjsfjs:
Dzieciaczku a kim w porównaniu do Piha jest tez Twoj Bok???co? jakis nołnejm jebany..Tak się składa ze nigdy w życiu o Nim nie słyszałam czyli pewno jakies gówno dla małolatów...jak Pihu rozpierdalał wszystko dookoła to ten Twoj bok własnie wbijal sie w mamine cipsko w roli plemnika...

lol śmieciu, śmiechłem
 
 
+1 #33 freechadan 2014-11-16 16:10
Cytuję LFCAN:
do skutku
imie nazwisko psedonim?


KURWA, ZNALAZŁEM BO TEŻ BYŁEM CIEKAW KTO TO :
KENDRA LUST
POZDRO,SZYBKIEGO BUFOROWANIA.
 
 
0 #34 jdshdjfjsfjs 2014-11-17 00:18
Cytuję he:
lol śmieciu, śmiechłem

No bo niby kurwa co innego możesz głąbie zrobic??jak nie lolnąć i śmiechnąć ...poziom 12 do 14 lat ...nawet kurwa argumentów nie użyłeś tylko "lol " i 'śmiechłem" wypad....
 
 
0 #35 he 2014-11-18 14:11
Cytuję jdshdjfjsfjs:
No bo niby kurwa co innego możesz głąbie zrobic??jak nie lolnąć i śmiechnąć ...poziom 12 do 14 lat ...nawet kurwa argumentów nie użyłeś tylko "lol " i 'śmiechłem" wypad....

ano, beka po raz drugi z jazdy na "poziom 12latka" a muzyka mówi sama za siebie
 

KOMENTARZE NIEBAWEM POWRÓCĄ

#Szybkie Donosy

6 Komentarzy
9 Komentarzy
19 Komentarzy
14 Komentarzy

#Recenzje

Rasmentalism "Tango" - recenzja


Chłopaki poszli z duchem czasu, aczkolwiek na swoich zasadach. Bo do tanga trzeba...

Sarius "Antihype" - recenzja 2


Sarius pokazuje, że umie tworzyć różnorodne konwencje nie zanudzając słuchacza płytą na...

Emes Milligan "Self made man" - recenzja


Poprawnie, ale bez fajerwerków. 2017 minął bezpowrotnie, my jednak nie dajemy wam tak...

VNM/B.Melo "Trailblazer" - recenzja


Wysoka forma Venoma potwierdzona. Ten duet współpracuje ze sobą już od paru lat....

Reno "50/50" - recenzja


Z biegiem lat nie stracił pazura, a co ważniejsze nie próbował zasymilować...

#Recenzje Zagraniczne

Hopsin "No Shame" - recenzja


Hopsin pokazuje swój potencjał i talent,...

Vince Staples "Summertime ‘06" - recenzja


To nie płyta dla każdego. Vince Staples...

Denzel Curry "Imperial" - recenzja


Eksperymenty, które raper wykonuje są dość...

Joey Bada$$ "All Amerikkkan Bada$$" - recenzja


Joey Bada$$ jeszcze niedawno młody wilk....

Rick Ross - "Rather You Than Me" | RECENZJA


Notorious B.I.G. wydaje się być niedoścignionym...