Sprawdź nas też tutaj

ranking

66 Niezapomnianych Skandali Polskiego Hip Hopu (cz. 4)

Opublikowany

 

Dziś czas na czwartą część naszego zestawienia, a w nim kolejna ilość ”skandali” w polskim rapie.

Częśc 1.

Część 2. Część 3.

  

 

20. Wycofanie zwrotek Onara z HK

O Polskim Baunsie już wspominaliśmy – zainteresowanych zapraszamy do pierwszej części naszego notowania. Osobne miejsce należy się jednak ”Prawdziwemu Psu Ban$u” który potem wyewoluował w ”Powiedz na Osiedlu” zanim to się stało mogliśmy go usłyszeć w takich kawałkach jak ”Baus”, ”Cin Cin” czy ”Kręć Dupą”. Razem ze swoim kumplem Borixonem postanowił na przełomie 2002-2003 roku nagrać całościowo Bauns’owy album. Ku zaskoczeniu Rekina kolega Onar postanowił wycofać się z tego projektu i zażądał również wycofania jego zwrotek z HaKi. Plotki głoszą, że taki styl Marcina nie spodobał się jego kolegom z osiedla, oraz kilku innym panom, którzy podobno go ”ganiali” po mieście. Od tego czasu takich kawałków u drugiej połówki P81 nie uświadczyliśmy.

 

 

 

19. Pobicie Mesa i Lerka

Głośna w pewnym momencie sprawa pobicia, wtedy świetnie zapowiadającego się rapera Mesa i jego kolegi Lerka. Zainteresowanym polecamy utwór ”Witaj Śmierci” ZOBACZ! | PEJA O TEJ SYTUACJI

 

 

 

18. Radoskór

Kielecki raper, członek działającego już w latach 90s zespołu WYP3. O Radosławie krążyło zawsze dużo legend i historii, zwykle były one niezbyt pozytywne: mówiono o jego problemach z alkoholem, narkotykami – cytując: ”Twórczość Radoskóra naznaczona była jednak alkoholem, narkotykami i pogłębiającymi się problemami finansowymi (przykładem tego, może być kawałek „2003” PIH-a, gdzie wspomina o przekrętach finansowych Radoskóra). W 2004 Radoskór rozpoczął prace nad solowym projektem (został do niego nawet nakręcony promocyjny teledysk), który jednak nigdy nie został dokończony”. ZOBACZ!

 

 

 

17. Joka oskarżony o gwałt

W połowie 2007 roku hip-hopowa społeczność doznała szoku po tym jak członek nie istniejącego już zespołu Kaliber 44 – Joka został oskarżony o gwałt i osadzony w areszcie. Sam oskarżony tłumaczył się, że kobieta zgodziła się na seks i jest niewinny. Jak się okazało mówił chyba prawdę, bo po 2 miesiącach wyszedł za kaucją z aresztu, a sprawę umorzono. ZOBACZ!

 

 

 

16. Peja vs Kasta – awantura na koncercie

Historia po której popularny Ryszard zrozumiał, że musi trochę popracować nad swoją wtedy „mizerną muskulaturą”. A zaczęło się wszystko od nieprzychylnych komentarzy Peji w stosunku do Killaz Group, oraz KASTY Squad, które w jednym z wywiadów zostały nazwane ”zgrają pedałów”.

Na takie wyzwiska nie mógł sobie pozwolić Waldemar Kasta i 27.06.2002 roku postanowił ”wpaść” na grany w Wrocławiu przez Slums Attack koncert i wyjaśnić kilka spraw Poznańskiemu raperowi. Skończyło się jednak tylko na kilku mało ciepłych zdaniach Kasty skierowanych do Peji. Jeżycki raper mógł kontynuować swój koncert. Jednak co jakiś czas w stronę sceny leciały butelki i inne przedmioty.

 

 

 

15. Christmas Rappin – Flint & Duże Pe vs Pih

„A Christmas Rappin- to dla PiHa było szokiem, straszył chujem na twarzy, skończył z pizdą pod okiem” – chyba każdy zna ten cytat.
Ponieważ żadnego z nas nie było na tej słynnej imprezie zacytujemy opis jednego z użytkowników obecnego przy tej sytuacji : ”

-> Pih próbuje w przerwie bitwy zastraszyć Flintstone’a i/lub spuścić mu manto za jakiś artykuł czy wpis na blogu

-> Pe i Afro Jax ruszają ratować Flintstone’a

-> Agresja Piha przenosi się na Pe, który zepsuł mu zabawę

-> W klubie Pih zaczepia Pe i m.in. zapowiada, że będzie na niego czekał pod klubem

-> Pih z Pyskatym wbijają na scenę i wyzywają Pe

-> Po chwili Pe wychodzi na scenę

-> Pih z Pyskatym schodzą ze sceny zanim dochodzi do konfrontacji

-> Bitwa toczy się dalej

-> W międzyczasie ktoś z ekipy Piha zalicza sparring z barmanem z Harendy, po czym cała ekipa zostaje wyprowadzona z klubu przez ochronę

-> Pe wygrywa battle

-> Pe dostaje od wychodzących z klubu znajomych info że Pih 'z ekipą’ czekają na niego pod klubem

-> W celu wyrównania sił Pe dzwoni po swoich ludzi, którzy akurat piją po sąsiedzku

-> Po 5 minutach pojawia się znajoma ekipa Pe, ale Piha i jego ludzi pod klubem już nie ma

-> Po drodze do Indeksu Pe, Spox i 2 ludzi od nich (Mamut, Kamyk) trafiają na Piha i Pyskatego wychodzących z kebabu na Krakowskim

-> Pih startuje do Pe z agresywną gadką, Mamut z własnej inicjatywy wtrąca się i kulturalnie sugeruje mu, żeby dał sobie spokój

-> Wywiązuje się pyskówka między Mamutem a Pihem

-> Pih zaczyna bluzgać Mamuta (błąd – odradzam) za wtrącenie się i dostaje odpowiedź w postaci strzału w mazak, zaczyna się krótka bójka między Mamutem i Pihem oraz szamotanina między Kamykiem a Pyskatym, w wyniku której Pih zalicza na własne życzenie lekki oklep.”

 

 

 

14. Jędker

Kiedyś wielki ulicznik żyjący według prawilnych zasad – dziś znienawidzona przez ortodoksyjnych fanów rapu, gwiazda pop-biznesu, grający utwory przy których na rozdaniu nagród tańczy Doda. Na początku to był tylko jednorazowy żart upamiętniający kultową postać Franka Kimono, jednak olbrzymia popularność kawałka ”W Aucie”, oraz nieobecność (przez co Jędker zwykle nie jest kojarzony z tym utworem) na klipie Andrzeja, a także zapewne problemy finansowe Jędkera sprawiły, że postanowił sam spróbować swoich sił w Disco.

I w taki sposób założył zespół Monopol (który zmienia skład co płytę) a potem to już tylko – Melanż, Lans i Mega Luzik. No i ten kultowy wywiad w CGM o ”byciu gwiazdą” czy ”komercyjności dzisiejszych raperów”, ZOBACZ!

 

 

 

13. Świntuch – Świntuszenie

Skandaliczny jak na tamte czasy album Wrocławskiego rapera Tymona. Wtedy nie było jeszcze Jamy Zła czy WuWunia, a polska scena hip-hopowa składała się głównie z ulicznych MC’s dla których coś takiego jak ”Świntuszenie” było nie do przyjęcia. Głównym problemem tytułowego Świntucha było to że jego ”wacek jest za duży”. ZOBACZ!

 

 

 

12. Kawałek PFK w reklamie lodów

W roku 2001 fragment utworu „Ja to ja”, śpiewany gościnnie przez Gutka znalazł się w telewizyjnej reklamie lodów. Odbyło się to bez zgody zespołu, lecz w porozumieniu z wydawnictwem Gigant Records.

 

 

 

11. Gorzki i jego załatwieni goście na album

W 2008 roku wydanie swojego debiutanckiego albumu zapowiedział Kaliszki raper o ksywce Gorzki, nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie towarzysząca temu wydarzeniu otoczka. Otóż swoje marne skilsy Krzysztof próbował zamaskować zaproszonymi sławami, a byli to między innymi : Brat Tupaca, Syn Dre itp. Na drugiej części płyty w jednym kawałku pojawił się sam Akon i jak się później okazało Gorzki wyciął ten refren z jednego utworu z udziałem popularnego piosenkarza i wstawił do swojego.

Z całego albumu słuchalne są jedynie 2-3 kawałki więc jeśli nie musicie to nie sprawdzajcie. Aktualnie Gorzki poszedł śladami Jędkera i Karramby i razem z Bezik (ex raperem z zespołu Pnoumatik) założył taneczny projekt o nazwie Tocci Variacci. ZOBACZ!

 

 

 

To już koniec czwartej części, za tydzień ostatnia finałowa dziesiątka naszego notowania a w niej między innymi o : alkoholowo-koncertowych problemach polskich raperów, sławnej bitwie freestylowej czy plagiatach na rodzimej scenie.

79 komentarzy
79 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
PCP
10 lat temu

Ej no nie ma co się dziwić, że Rysiek był osrany przed Waldkiem, każdy z nas na jego miejscu by był tak samo ojebany 😉 Zresztą popatrz na gabaryty Ryśka, a potem Waldka 🙂

KEBSON
10 lat temu

[img]https://www.rapgra.com/wp-content/uploads/2010/09/gorzki.jpg[/img]

KEBSON
10 lat temu
Reply to  KEBSON

jak widać gorzki z akonem pracują nad nową wspólną płytą. czekam !

nagrywka
10 lat temu
Reply to  KEBSON

RAP GRA POWINNA DZIELIĆ!!!!!!!!! A NIE ŁĄCZYĆ!!!!!!!!!!!!

karachan
10 lat temu
Reply to  nagrywka

mam nadzieje ze 1 bedzie romans mary jane z Wojtkiem.

POZDRO DLA WAS.

mary jane
10 lat temu
Reply to  karachan

wiadomo, dobry skandal nie jest zły, pozdro karachan.

w ogole te skandale są wiesniackie. wygląda na to że same spiny na tej scenie rapowej w PL sie dzieją.

2PAC
10 lat temu
Reply to  KEBSON

ale i tak najwiekszy idiota to Gorzki i jego goscie heheh

Wojtuś
10 lat temu

15. Dobry opis akcji Piha z Pe…:D
16. [img]https://hip-hop.pl/czytelnia/img/317_0_big.jpg[/img]
Waldek wtedy (teraz zreszta tez) wciagnalby Peie nosem.

bekaa
10 lat temu
Reply to  Wojtuś

To jest kurwa prawdziwy gość ,ktoś go obraża za plecami w jakiś kurwa wywiadach on jak człowiek jedzie do niego i pyta się go o co kurwa chodzi.

PROPSY !!!

COP MORDO
10 lat temu
Reply to  bekaa

„Decks! Ratuj!” A w przerwie koncertu była pewnie zmiana bielizny na bekstejdżu.

tebe
10 lat temu
Reply to  bekaa

w sumie to waldek jest z wrocka, daleko nie mial, byl u siebie…ale i tak rozjebalby penere, nawet w rio de janeiro

klekot jaj
10 lat temu
Reply to  Wojtuś

Peja vs Waldek

[img]https://i.imgur.com/g7k8x.jpg[/img]

bozena
10 lat temu
Reply to  klekot jaj

HAHAHAHA JAKI OBSRANY PENER

COP MORDO
10 lat temu
Reply to  klekot jaj

[img]https://i.imgur.com/g7k8x.jpg[/img]

[img]https://th05.deviantart.net/fs39/PRE/i/2008/345/8/9/Meowth_Hi_Res_by_James2t3.png[/img]

NapijSięCzaju
10 lat temu
Reply to  klekot jaj

Decks dobrą mordę Ma na tym zdjęciu hahaha 😀

Kto pyta nie bladzi
10 lat temu
Reply to  Wojtuś

decks jaka morda tam z tylu xD

awantura
10 lat temu
Reply to  Wojtuś

podbijam Wojciecha, 15 warta przeczytania i propsy za opis jak stąd do narni:)

PRAWDZIWY SEXPERT
10 lat temu

BEKA Z PICHUJA NA ZAWSZE. CHOC WTEDY NAJLEPSZY RAPER W POLSCE

PLATINIUM LIVE
10 lat temu

ALE SKANDALE JA PIERDOLE

RPSPEJASLU
10 lat temu

ZAMYKAM WIEKO KŁADE KAMIEN NA NIEGO

Eddie Murphy
10 lat temu

CO DO PUNKTU NR.20, CZYLI „WYCOFANIE ONARA Z HARDKOROWEJ KOMERCJI” – WYWIAD, W KTÓRYM ONAR TŁUMACZY DLACZEGO WSTYD MU ZA TEKSTY, KTÓRE NAGRAŁ RAZEM Z BORIXONEM I DLACZEGO CHCIAŁ WYCOFAĆ JE Z „HK”: https://www.youtube.com/watch?v=zAxNxoKnmuM

Leszcz
10 lat temu
Reply to  Eddie Murphy

nikt tego nie sprawdzi kmiocie, nie tak się promuje swoje rapsy!

BUCZER PETEPE YO
10 lat temu

GORZKI MA MURZYŃSKI ROZMIAR

[img]https://i2.pinger.pl/pgr205/416741a3000d67024d20e3c8/cieplyjREK.jpg[/img]

PCP
10 lat temu

Gruba była wtedy akcja z Rychem i Waldkiem, choć teraz już konfliktu nie mają, zresztą powiedzmy sobie szczerze, nikt nie chciałby wkurwić Waldka 😀

memory35
10 lat temu

Ale Decks rozłożyłby Waldka spokojnie.
Medali w sztukach walki nie dostaje się za nic.
Choć osobiście wole ( raczej już wolałem ) Killazów 🙂

sss
10 lat temu

waldek zawsze spoko

doniu
10 lat temu

przypominam że eis to pała i ma aids

Andżej Szczelba
10 lat temu

[img]https://img853.imageshack.us/img853/5599/poduszkajasiek3178copy.jpg[/img]

JasiekMBH

PLATINIUM LIVE
10 lat temu

ODJEBCIE SIE OD JAŚKA MBH

Dawka.Gwardzino.
10 lat temu

Peja jaki spizgany w klipie Tedego – Czas honoru 😀 Waldek rządzisz koksie!

Dante
10 lat temu

heh tylko Tymon (świntuch), jak skończył z rapowaniem „erotycznym”, to nagrywał takie kawałki, zę intelektualnie 3/4 sceny się chowało i nadal chowa.

Tymon
10 lat temu
Reply to  Dante

PODBIJAM. ZMYSŁÓW 5 I ODDYCHAM SMOGIEM TO 2 NAJLEPSZE PŁYTY W HISTORII POLSKIEGO RAPU.

PCP
10 lat temu

No, a obecnie Tymon pracuje jako redaktor w CD-Action, jego pseudonim to Hut.

BURSZTYN
10 lat temu

PRZECIEZ PEJA WTEDY JAK I DZIS NJAEBAŁBY WALDUSIOWI, NIE PRZEZ PRZYPADEK ZNALAZŁ SIE W KADRZE OLIMPIJSKEJ JUDO

kozik
10 lat temu
Reply to  BURSZTYN

A jednak sie obsrali…i wesz i decks, pener wyprosil kaste, zeby nie rozkurwial mu juz i tak krzywego ryja

Benedykt XVI
10 lat temu
Reply to  BURSZTYN

Co z tego, że znalazł się w kadrze olimpijskiej Judo? Przecież Kasta był wtedy od niego większy o jakieś 20 cm i pewnie kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt kilogramów cięższy. To tak jakby dziś Pezet chciał wpierdolić np. Pihowi

Rolewsky
10 lat temu
Reply to  Benedykt XVI

Albo VNM Jimsonowi HEHEH

pozdro
10 lat temu

Pener zawsze chciał być królem hiphopu i nie lubił konkurencji dlatego blokował rozwój Killaz Group (demówkę wyjebał) Zaczepiał Waldka Kastę,wyzywał Liroya i Wzgórze. Dissował całą Warszawę (Robić się nie chce tylko oszpanować). Peja mimo zarobionych milionów to zwykły zakompleksiony mały człowieczek co pokazuje przy każdym wywiadzie.

PCP
10 lat temu

Ponoć Peje za ten diss na Warszawe najebali kiedyś ziomki z Legii ale tak tylko słyszałem.

tebe
10 lat temu
Reply to  PCP

Dostal w cipsko w paru miastach glownie za obnoszenie sie, ze jest chuliganem lecha poznan. Dlatego pozniej plakal, zeby nie laczyc kibicowania i rapu i osral lecha. Na meczu nie widziano go od lat…i niektorzy nie chca go widziec.

COP MORDO
10 lat temu
Reply to  tebe

[img]https://c.wrzuta.pl/wi16935/496261bc0017c0b0457d880f/peja[/img]

NapijSięCzaju
10 lat temu
Reply to  COP MORDO

Kurwa hahahaha

PYSKPIH
10 lat temu

😀 Kurwa mac czemu relacja jest tylko od ludzi Duzej Piczki? Brecht 😀

BUCZER PETEPE YO
10 lat temu

[img]https://i.imgur.com/g7k8x.jpg[/img]

tebe
10 lat temu

nawet w oczy mu nie patrzy, taki zesrany

Matri
10 lat temu

HAHAAH MINA PEJI MÓWI WSZYSTKO A DAREK JUŻ CHYBA POPUŚCIŁ ŻE TAKI BLADY STOI HAHAHAHA SLU GANG SZACUNEK LUDZI ULICY(Gimnazjum)

Pros
10 lat temu

Troche beka, bo fota tak wyszła 😀

DISS NA OMENA
10 lat temu

Decks jest ok! Tylko ryśkowi niewypuszczone pierdy do głowy uderzyły i robi z siebie teraz mistrza.
ALE I TAK FOTA KOZAK!

BRRRRE
10 lat temu

decks na tej focie wyglada jak jakis grubas kktory zszedl z klatki schodowej w pizamie i jakis bamboszach hahaha

pozdro
10 lat temu

Psychofani Penera śmiali się z Włodka że dostał strzała w Londynie a gdyby wiedzieli ile razy ich idol wyłapał na pizdę jak kiedyś jeździł po remizach za czasów „Głuchej Nocy”. Z dużych miast to w Gdańsku kiedyś dostał taki oklep że te miasto omija po dzień dzisiejszy szerokim łukiem, chyba podobnie było z Łodzią.

luckyluke
10 lat temu
Reply to  pozdro

Buahaha, w Gdansku to penera nie dosc, ze zmasakrowali to jeszcze oszczali, ot taka ciekawostka, ze nie zagral tam koncertu od ho hooo…i nie zagra. Pozostaje mu Sopot albo Gdynia…w Gdansku zawsze bedzie dostawac wpierdol. Chyba dwa lata temu chcial zagrac w 'stoczni’ ale 'nie dogadal sie’ i musial sie ewakuowac wlasnie do Sopotu.
Nawet Brahu nie jest w stanie zalatwic mu w Gdansku spokoju.
Inne miasta nabraly sie na ten jebany populizm ksiedza z jezyc.

pozdro
10 lat temu
Reply to  luckyluke

Dziwie się czemu penera gra w WWA, przecież otwarcie jechał po Legii. Najpierw wprowadził klimaty kibicowskie do rapu a potem płakał że dostawał w pizdę. Zacytuję „…no powiedźcie scyzoryki gdzieście kurwy byli? Jak myśmy z Kolejarzem w Kielcach rządzili…” – bezpośredni pocisk po Koronie.

BUCZER PETEPE YO
10 lat temu
Reply to  pozdro

jak już to z KOLEJORZEM

Kolejarz to w Stróżach jest

pozdro
10 lat temu

no racja

Obrońca tytułu
10 lat temu

Największy skandal to diss Havwy na Donia

pozdro
10 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=viRYY1ca7LQ[/youtube]

OBYWATEL JAMAN
10 lat temu
Reply to  pozdro

LEGIA PIERDOLI LECHA I CAŁY POZNAŃ

pozdro
10 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=wMuVj2uXT-o[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=c6cNu_ePm7A[/youtube]

.,,
10 lat temu

po co piszecie o jędkerze , napiście o sokole albo fu jacy z nich oszuści marni

BUCZER PETEPE YO
10 lat temu

GLAMRAP

DAJCIE NEWSA O SZEŚCIOGWIAZDKOWY SKURWIELU

ZESRANY CHADA POŁĄCZYŁ SIŁY Z HIFI BANDĄ, TROCHĘ SŁABO MOIM ZDANIEM JAK NA TAKIEGO KOZAKA. TRZECH NA JEDNEGO (DONIA) TO BANDA ŁYSEGO.

NO I KURWA CZY CHADA MA JAKIŚ KOMPLEKS Z POŁYKANIEM CHUJÓW , ŻE CIĄGLE O TYM NAPIERDALA W DISSACH ??

JAKIEŚ ZŁE WSPOMNIENIA Z WIĘZIENIA ?

dr-tyton
10 lat temu

PEJA NA ZDJECIU Z DECKSEM I WALDKIEM…
PEJA = KRÓL JULIAN

Doniu
10 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=SqnhQDufHtE[/youtube]

BUCZER PETEPE YO
10 lat temu
Reply to  Doniu

GLAMPRAP

DAJCIE NEWSA O SZEŚCIOGWIAZDKOWYM SKURWIELU

ZESRANY CHADA POŁĄCZYŁ SIŁY Z HIFI BANDĄ, TROCHĘ SŁABO MOIM ZDANIEM
JAK NA TAKIEGO KOZAKA. TRZECH NA JEDNEGO (DONIA) TO BANDA ŁYSEGO.

NO I KURWA CZY CHADA MA JAKIŚ KOMPLEKS Z POŁYKANIEM CHUJÓW, ŻE CIĄGLE
O TYM NAPIERDALA W DISSACH ??

JAKIEŚ ZŁE WSPOMNIENIA Z WIĘZIENIA ?

OBYWATEL JAMAN
10 lat temu

JAKBY CHAŁWA BYŁ INTELIGENTNY NIE TRACIŁBY CZASU NA JAKIEGOŚ JEBANEGO DONIA… ALE JEST JEBANYM BARANEM I WKŁADA DŁUGOPISY WASZYM MATKOM W PIZDĘ.

PCP
10 lat temu

A co do kłótni PIHa i Pe, to PIH w wywiadzie mówił, że Pe nie wbił na scenę bo ponoć siedział ojebany, wie ktoś jak to było naprawdę?

JAN PALONY
10 lat temu

TAKIE SKANDALE ŻE WYJEBAŁO MNIE Z BUTÓW

HAHAHAHA
10 lat temu
Reply to  JAN PALONY

HAHAHAHAHAHA CHA CHA CHA

SuperJanPalony
10 lat temu
Reply to  JAN PALONY

Umyj ryj, cygański bękarcie!

SuperJanPalony
10 lat temu

Beka z w/w rap parobków – bardzo dobrze, że nie ma już w mediach mody na hip-hop, bo kurwa rap się skurwił dzieciaku, bree! (śmiech)

rygtykj
10 lat temu

peja wyjebał by waldusiowi waga i wzrost to nie wszystko rychu ti judoka a wy jesteście ćwokami którym łomat dają nawet gimbusy czepiecie sie ryska ale żaden w oczy mu tego nie powie bo cieniasy z was i tyle piszcie do woli rychu rzadzi

ziomek
10 lat temu

peja zawsze spoko to on zaszedł najdalej ze wszystkich raperów i przemawia przez was zazdrość dzieci wojny i granatu możecie nosić za nim jego platynowe płyty i czyscic mu buty frajerzy ps to wy jestescie psychofanami jego przeciwników i hejterami do tego najbardziej wulgarnymi i to niby jest fajne?przeciez fanom rycha zarzucacie wulgaryzmy i brak kultury wiec jak to?

BŁĄD
10 lat temu

W Sopocie też Pejka dostał klapsy za sprawy kibicowskie 😉

krul Gimbusuf
10 lat temu

domagam sie ostatniej części w imieniu wszystkich gimbusów mówie to ja krul Gimbusuf !!! krul Gmimbusiuf glamrap wyczyści jak coprobo z pustom głowom pis jou

flwkz
10 lat temu

gdzie cz 5 !!!!!!

sebi
10 lat temu

GDZIE JEST MOJA PIATA CZESC

HA
10 lat temu

EJ GDZIE CZĘŚĆ 5-TA ??

sebi
10 lat temu

ALE WALICIE W CHUJA

gie
10 lat temu

co do PFK to kawałek Kalibra też był w reklamie lodów. bodajże „Gruby czarny kot” w Zielonej Budce

Juby
10 lat temu

Oto prawdziwa historia PIH’a i PEdałka: https://www.hip-hop.pl/teksty/projector.php?id=1133803875

Popularne