Sprawdź nas też tutaj

Felieton

Europejskie multi-kulti oczyma polskich raperów |FELIETON

Opublikowany

 


Zalewająca Stary Kontynent fala imigrantów przede wszystkim pochodzenia islamskiego to bez cienia wątpliwości jeden z poważniejszych problemów, z którym to od dłuższego czasu muszą mierzyć się europejskie mocarstwa. Jest to też kwestia, która w co raz to większym stopniu zaczyna dotyczyć nas, Polaków i która nie wydaje się bez znaczenia naszym rodzimym artystom.

Od wielu miesięcy do głosu dochodzą także i raperzy – jedni stają w obronie uciekających przed śmiercią uchodźców, a inni zdecydowanie bardziej zdają się troszczyć o los zagrożonych terroryzmem rdzennych obywateli Starego Kontynentu. Jedyny problem jest taki, że w celu obrony reprezentowanych przez siebie wartości jedni i drudzy znacznie częściej niż chwytać za mikrofon decydują się uderzać palcami w klawiaturę, a nierzadko zdarza im się też stronić od merytorycznej dyskusji i zwyczajnie, po polsku zadowalać się jebaniem i pierdoleniem kogo tylko popadnie… 

Przed paroma dniami sporą burzę nie tylko wśród słuchaczy rapu, ale i na portalach poświęconych polityce wywołał facebook’owy wpis Laikke1 poświęcony nastrojom anty-muzułmańskim na Starym Kontynencie. Przebywający na emigracji w Wielkiej Brytanii raper pisał o tym, że nie ma już siły do „tej jebanej nienawiści każdego pedała, który zapierdala w koszulce STOP ISLAMIZACJI EUROPY”, opowiadał też o pozytywnym zachowaniu i asymilacji przeciętnych muzułmańskich czy hinduskich imigrantów przebywających w jego bliskim otoczeniu, a na koniec zaznaczył, że nie ma pojęcia, czemu jego słowiańska tożsamość mogłaby być uznana za w jakikolwiek sposób lepszą od tożsamości kulturowej przybywających do Europy uchodźców.

 

Ponadto według Laikke’a muzułmańscy terroryści to nic innego jak wąska grupa wyznawców islamskiej religii, która nietrafnie interpretuje Koran i której działania nie powinny mieć żadnego wpływu na to, jak całościowo postrzegamy osiedlających się na Starym Kontynencie imigrantów z Bliskiego Wschodu. Krótko mówiąc, oni są w porządku i to często dużo bardziej od nas – takie proste przesłanie można by wyciągnąć z długiego, ale i niepozbawionego merytorycznych uwag i racji wpisu Laikke1.

 

Jednak, jeśli cofniemy się w czasie do zeszłego lata, przypomnimy sobie, że już dobrych dziesięć miesięcy temu popularny mar decydował się wygłaszać na portalach społecznościowych swoje polityczne poglądy dotyczące kwestii narastającej wielokulturowości w Europie. Wówczas, znacznie bardziej lakoniczny wpis na facebooku Laikke’a był swego rodzaju odpowiedzią czy też komentarzem do nagranego przez Czeskiego (mistrza WBW 2012 i autora paru niemałej klasy albumów studyjnych) kawałka o jakże mało populistycznym tytule „Imigranci”.

 

Akurat w tym wypadku jebać, że to populizm – przecież najzwyczajniej w świecie (mam odwagę w to wierzyć) raperowi chodziło o to, by jego zdanie na temat omawianego problemu nie przeszło w rapgrze i nie tylko bez najmniejszego echa. Problem widzę bardziej w tym, że i treść tego numeru bardzo zakrawa o nieco populistyczne podejście do dotykanych przez nas kwestii. No bo który z przeciętnych słuchaczy polskiego rapu nie chciałby usłyszeć o tym, że to w jego rodakach jest siła, że wpierw powinniśmy się troszczyć o nasz wspólny dobrobyt, a dopiero potem myśleć o niesieniu pomocy obcym, którzy przecież, jeśli nie są zadowoleni z życia w Europie, mogą stąd śmiało… wypierdalać.

 

Nie razi specjalnie sam wydźwięk przesłania niesionego przez rapera, a bardziej jego prostota i używanie znanych nam zewsząd haseł i argumentów. Sam numer broni się na szczęście walorami czysto muzycznymi i nawet jeśli nie możemy się do końca zgodzić z jego treścią, to i tak dla reprezentantów hip hopowej kultury powinien on stanowić większą wartość niż wszelkie, nawet i te najmądrzejsze wpisy na facebook’u czy udzielane mediom wywiady. W końcu raper to raper i obowiązki ma…rapera.

No a jak zareagował na treść tego numeru Laikke1? Cóż, dużo mniej rozlegle i merytorycznie niż przed paroma dniami. Wówczas mar wysilił się jedynie na to, by napisać na swoim fanpage’u, że świat bez chujozy Czeskiego „byłby lekko licząc, lepszy o jakieś minus dwa kutasy w dupę dla każdego uchodźcy.” Trzeba mu oddać, że to dość pomysłowe spostrzeżenie, ale i chyba należy już odstawić mniej lub bardziej polityczne i merytoryczne wywody obu panów na dalszy plan.

 

A żeby wynagrodzić Wam cytowanie wpisu Laikke1 odnoszącego się do liczby męskich członków w odbytach uchodźców, oddam głos w sprawie europejskiej fali imigracji „ekspertowi”. Ten w dziedzinie polityki w polskiej rapgrze może być dziś tylko jeden.

https://www.youtube.com/watch?v=4rNExPehdvk

Bang. Wydaje mi się, czy jednak Pan poseł Marzec wypowiada się dużo bardziej elokwentnie i sensownie niż moglibyśmy się jeszcze przed paroma laty tego po nim spodziewać? W swoim monologu poniekąd rozwija luźno rzucane przez Czeskiego hasła – mówi o tym, że imigranci, których wpierw powinniśmy sprowadzać do naszego kraju to rozesłani po świecie potomkowie Polaków – im nie tylko możliwość osiedlenia się w swojej ojczyźnie należy się najbardziej, ale i w przeciwieństwie do ludności tureckiej czy syryjskiej nie stanowią oni dla rodzimych obywateli żadnego zagrożenia i nie będą mieli problemów z asymilacją w naszej kulturze. A czy powinniśmy pomagać uchodźcom zza wschodnich granic? Jasne, ale wpierw musimy myśleć o tym, by w żaden sposób nie mogli oni zagrozić naszym rodakom i ich bezpieczeństwu…

 

Trzeba przyznać, że Liroy w wybitnie poprawny politycznie sposób potrafi przedstawić powiedzmy, że „prawicowy” czy też bardziej konserwatywny punkt widzenia na kwestię przyjmowania imigrantów ze wschodu w naszym kraju. I chwała mu za to – w końcu jest dziś politykiem i obowiązki ma… polityka.

 

Niestety jednak, jak zauważył sam szanowny Pan Marzec, problem zalewającej Europę fali imigrantów jest dużo bardziej złożony niż może nam się wydawać. Na jego zupełnie inne oblicze i związane z nim zagrożenia położyli nacisk przepytywani przez portal wyborcza.pl mainstreamowi raperzy tacy jak Łona, Gural, Mes czy Miuosh.

 

Mówili rzecz jasna przede wszystkim o szerzącej się wraz z narastającym wskaźnikiem imigracji falą europejskiej czy też polskiej ksenofobii. Pierwszy z tych panów odniósł ponoć wrażenie, że wszelkie argumenty przeciwników przyjmowania uchodźców w naszym kraju biorą się przede wszystkim ze strachu i „z takiej zwykłej, szarej, polskiej nienawiści wobec każdego, kto jest obcy.” Łona tego typu nienawiścią gardzi odkąd tylko pamiętamy i do dziś pozostaje przy przekonaniu, że fakt, iż imigranci „za głośno mówią i za bardzo ich widać” nie sprawia w żaden sposób, że Polacy, którzy przed laty nieraz doznawali z obcych rąk gościnności, powinni im bezczelnie jej dzisiaj odmówić…

 

Jest to tok myślenia, który chyba w pewien sposób stara się unikać oczywistych powiązań narastającej imigracji na Starym Kontynencie z terroryzmem, a także pytań o to, jak mamy zapewnić bezpieczeństwo rdzennym mieszkańcom Europy. Łona stawia przede wszystkim na ludzką równość, na szukanie podobieństw a nie różnic i na to by to właśnie na ich bazie w pokoju starać się budować wspólną wszelkim kulturom i religiom świątynie. A przekonuje nas o tym, także i w rapowanych numerach, z których ten nagrany wspólnie z Vieniem i Focusem jeszcze na długi czas przed rozsławieniem „mulitkulturowego problemu” w mediach pokazuje jego zdanie w omawianej kwestii chyba najdobitniej.

Bardzo podobnym tokiem myślenia co Łona w swych wypowiedziach podąża także chociażby Gural. On z kolei niecały rok temu przestrzegał na swoim facebooku rodaków, by ci nie pozostawali obojętni na cierpienia uciekających przed śmiercią uchodźców i zastanowili się, co mogą zrobić sami w celu niesienia im pomocy. Był to naprawdę ładny, niegłupi i bardzo wyważony ideologicznie wpis…

 

Tyle, że pamiętacie może co się stało tuż potem? Cały internet wypełnił się komentarzami o tym, jak to Gural pozamieniał się z chujem na mózgi, o tym jaką stał się ciotą i imbecylem, że zapragnął namówić swoich odbiorców do niesienia pomocy uciekającym przed śmiercią ludziom. Dla mnie było to dużo bardziej niż przykre, a niestety ta sytuacja stanowi jedynie wierzchołek góry lodowej…

 

Pamiętam, jak przed rokiem wpadłem na jedną z eliminacyjnych bitew WBW bodajże w Łodzi i z całej imprezy najbardziej zapamiętałem jedną, obrzydliwą rzecz. Wówczas, jesienią temat imigracji ludności muzułmańskiej do Europy przeżywał w rodzimych mediach swoje najbardziej doniosłe chwilę, tak więc i na scenie freestyle’owej musiał się on przewinąć. W Łodzi na preeliminacjach przed główną imprezą niemal co drugi „MC” wplatał w swoją kulawą nawijkę coś o jebaniu imigrantów/ uchodźców (padały oba z tych określeń) i nieważne, jak bardzo kiepskie były to wersy, zawsze poprzedzały one spory hałas super entuzjastycznie nastawionej do pierdolenia uciekających przed śmiercią ludzi publiki…

 

Niestety właśnie takich haseł przeciętny odbiorca rapu zdaje się dziś łaknąć najbardziej. Bo są zwyczajnie proste, dobitne oraz pokazują, jak to my jesteśmy silni i nie damy się opętać żadnym obcym intruzom. Dlatego też tak dobrze przyjął się w internecie numer Czeskiego (a także wiele wiele innych, dużo bardziej wulgarnych i dosadnych kawałków, o których nie wspomniałem) i dlatego również wszelkie odstępstwa od tego typu retoryki i wskazywanie na inne wymiary omawianego problemu są na fanpage’ach znanych raperów oraz portalach hip hopowych tak źle odbierane.

 

Bo po co dyskutować skoro można jebać i pierdolić…Z drugiej strony barykady pod tym względem zabłysnął chociażby Laikke1, wypowiadając się o liczbie penisów Czeskiego w odbytach imigrantów, a także i Gural w licznych wypowiedziach, których cytowanie zdecydowałem się Wam darować. Tego typu kwiatki znajdziemy więc i tu i tu, i na lewo i na prawo od zdrowego rozsądku oraz racjonalnych rozwiązań.

 

A to chyba właśnie nich powinniśmy wspólnie poszukiwać. Na szczęście niektórzy raperzy już od dawna starają się to właśnie czynić i jak dla mnie naprawdę chwała im za to. Może i hip hop nie wypowie się nigdy w tej kwestii jednym głosem, ale, jeśli miałby stać się polem do normalnej, opartej wiedzy i argumentach dyskusji, osobiście czułbym się z tym naprawdę świetnie.

 

Jedni stawiają na pierwszym miejscu dobro uciekających przed śmiercią uchodźców, drudzy bezpieczeństwo rdzennych mieszkańców Europy, a trzeci wskazują na nieodzowność walki z wszechogarniającą Stary Kontynent ksenofobią. I głos każdego z nich, o ile nie jest mową nienawiści, stanowi niemałą wartość. Jeżeli by tak polskich raperów z (przyjmijmy potoczne rozróżnienie) prawej strony barykady nauczyć retoryki posła Liroya, a tych z lewej obdarzyć elokwencją Łony, a w dodatku zarówno pierwszym, jak i drugim zabrać dostęp do klawiatury, to w obliczu tych wszystkich otaczających nas tragedii moglibyśmy zobaczyć jeden, niemały i odnoszący się bezpośrednio do nich rapowy pozytyw…

 

Jasne, rozmarzyłem się i to bardzo mocno. Jednak wciąż pozostaje zdania, że wielu spośród polskich hip hopowców to ludzie dużo inteligentniejsi i bardziej oczytani niż ich słuchacze. Serio myślę, że byliby oni w stanie rapując dyskutować na kwestię problemów społeczno – politycznych, a zresztą nieraz już to czynili… Dla mnie osobiście za najlepszy tego przykład może robić chociażby nagrany przed laty przez Łonę numer „Panie Mahmudzie” czy też dobrych parę lat później zrealizowany przez Ostrego i Hadesa kawałek pod tytułem „600 dni”.

 

Ten drugi opowiadał o sytuacji w ogarniętej wojnie domowej Syrii. W dodatku podejmował problem, który wówczas nie był w naszych rodzimych mediach niemal w ogóle poruszany. A przecież hip hop istnieje po to, by uświadamiać. Także i w kwestiach, które nieco dystansują się od czubka naszego nosa…

 

 
45 komentarzy
45 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
dhgkmfrt
6 lat temu

Tatuazyk na hejcie I zbuk z jajca propsowac !

Kredens
6 lat temu
Reply to  dhgkmfrt

NAJWAZNIJESZE, ZEBYSMY NIGDY NIE PRZYJELI MUZULMANOW! KAZDEGO, A NAJLEPIEJ SLOWIAN. ALE NIE TE KURWY BRUDNE I SMIERDZACE. ISLAM TO PROGRAM, NIE RELIGIA.
JEBAC NIEMCY, FRANCJE, BELGIE I ANGLIE. RESZTA CALKIEM SPOKO. ALE SZKODA SKANDYNAWII (SZWECJA W SZCZEGOLNOSCI) TAM SCIERWA GWALCA PIEKNE SZWEDKI, A POLICJA Z OPASKAMI WYJEZDZA. GEJROPA… A NIE EUROPA!
[img]https://parezja.pl/wp-content/uploads/2015/09/german-islam-flag-03.gif[/img]

ObozowyKapo
6 lat temu
Reply to  Kredens

W TAKIM RAZIE WŁODI I ELDO DEPORTACJA TAK?
A CO Z ZE SŁOWIANAMI, KTÓRZY PRZESZLI NA ISLAM?

Kredens
6 lat temu
Reply to  ObozowyKapo

ELDO I WLODI DEPORTACJA DO CZEKAJACEGO LAIKA. A SLOWIANIE CO PRZESZLI NA ISLAM NIE ODDAMY ICH TAK LEKKA REKA, BO WCIAZ SA CZESCIA NAS. WYPRAC IM MOZG I NOWEGO WINDOWSA WGRAC.

ObozowyKapo
6 lat temu
Reply to  Kredens

Kredens, wiesz, że jesteś chory psychol?

demonis
6 lat temu
Reply to  ObozowyKapo

OBOZOWA I KREDENS DWIE GLAMRAPOWSKIE KURWY ROBIĄ ZA ZNAWCÓW PROBLEMÓW SPOŁECZNO-POLITYCZNYCH.DWA KURWA TŁUKI,CO MUZUŁMANINA W TELEWIZJI WIDZIELI I SIĘ MĄDRUJĄ.

kromka chleba rap
6 lat temu
Reply to  Kredens

ja chcę zabić imigranta. pragnę tego.

Konrad555
6 lat temu

Hehe Polska dla Polakow….Europa narodow nie spoleczenstw….stop islamskiej zarazie….

rororo
6 lat temu
Reply to  ObozowyKapo

Problemem nie jest Islam sam w sobie, Eldo czy Włodi. Przecież to całe Isis w dużej merze wybija właśnie Muzułmanów, poszczególne odłamy się zarzynają. Dziś odróżnić ofiarę i kata jest cholernie trudno, 90% imigrantów to nieroby idące za hajsem, które w grupie molestują, okradają, czują się u nas jak u siebie, jakiś procent to mogą być potencjalni zamachowcy, a kilka procent to ludzie faktycznie uciekający przed śmiercią, ale w grupie tamtych przestają być dostrzegani i przez tamtych zjebów jednostki potrzebujące pomocy jej nie otrzymają. Polityka Zachodu jest do dupy, jakie socjale? Chcesz mieć jakieś prawa to je sobie wypracuj, my Europejczycy póki nie przepracujemy swojego nie możemy na nic liczyć, a imigranci mają dostać mieszkania i pieniądze. Pracy na Zachodzie wciąż jest dużo, kto podejmuje prace zostaje- to pozwoliłoby w jakiś sposób oddzielić ziarno od plew Próba tuszowanie przez Niemcy Sylwestrowych gwałtów, opaski dla kobiet w Szwecji- jestem kobietą, proszę nie gwałć mnie- to wzbudza litość śmiech, Poprawność polityczna mija się z logiką, nawet z zasadami demokracji Oni są tu nielegalnie, jaki problem deportować jednego z drugim jeśli nie chce się dostosować i łamie prawo. Państwo ma psi obowiązek chronić obywateli. To co dzieje się w Polsce to jest inna kwestia i jakaś paranoja, ludzie między sobą niedługo by zaczęli sie napierdalać, mimo że nie ma uchodźców, a wyznawcy Islamu stanowią promil. Krytyka Gurala za to co napisał była jakimś absurdem, nie musisz się zgadzać z drugim człowiekiem ale go jakoś szanuj, Ja nie zgadzałem się wtedy do końca z… Czytaj więcej »

ObozowyKapo
6 lat temu
Reply to  rororo

No tak to niestety działa…ktoś powie swoje zdanie, większość będzie go krytykować, by załapać trochę fejmu…

rororo
6 lat temu
Reply to  rororo

Strach przed zamachami pozwala manipulować ludźmi. Prawica może robić krzywe akcje, a ludzie i tak ją popierają bo boją się, ze w przeciwnym wypadku będzie u nas to co we Francji czy Niemczech.
Ja nie jestem zwolennikiem przyjmowania kogokolwiek, to są nielegalni uchodźcy, nie ma czegoś takiego że po prostu przychodzą i są. Jak ktoś jest nielegalnie to się go deportuje, tak było z Polakami zanim Polska weszła do Unii nie miałeś pozwolenia na pracę, na pobyt dostawałeś misia w paszport i kopa w dupę, ale obserwuje jak strach przed Islamizacją pozwala manipulować ludźmi.

Pamiętacie jak przy WOŚP rząd zabronił służbom publicznym wspierać tę akcję, że funkcjonariusze publiczni nie mogą wspierać prywatnej inicjatywy- można o Owsiaku mówić wiele złego, ale jednak do jakiego szpitala dziecięcego się nie wejdzie 90% sprzętu ma serduszko przyklejone- te pieniądze idą jednak do instytucji publicznych. Teraz są ŚDM i cały sztab funkcjonariuszy, ogromne pieniądze państwo na to przeznacza. Ja się pytam jakim prawem? Prawo ma być równe dla wszystkich, dla lewicowej fundacji, prawicowych organizacji, zwolenników i przeciwników rządu. Prawo jest jedno, a ludzie ze strachy potrafią na tak jawne przekręty przymykać oczy czy nawet im przytakiwać.

ObozowyKapo
6 lat temu
Reply to  rororo

CO DO OWSIAKA MOŻNA WIELE POWIEDZIEĆ, ALE PODKURWIAJĄ MNIE CI KRZYKACZE, BO KURWA MAĆ…NIE WIDZĘ PROBLEMU NIECH PODPISZĄ SOBIE DEKLARACJĘ, ŻE W RAZIE WYPADKU CZY CHOROBY NIE CHCĄ BYĆ LECZENI DZIĘKI SPRZĘTOWI PRZEZ NIEGO ZAKUPIONEMU I PO PROBLEMIE 😀
ALE NIE, CI WOLĄ MEDIALNIE ATAKOWAĆ CZŁOWIEKA, KTÓRY CO BY O NIM NIE POWIEDZIEĆ POMAGA.

SSAŁA_MI_HELA
6 lat temu
Reply to  ObozowyKapo

MÓJ ULUBIONY TEMAT IMIGRANCI, JUŻ CZUJĘ TO PODNIECENIE ŻE MOGĘ NAPISAĆ TU SWÓJ KSENOFOBICZNY KOMENTARZ. NO WIĘC LEWACKIE PIZDY JEŚLI CHODZI O MUSLIMSTWO SPRAWA JEST PROSTA, RADYKALNY ISLAMISTA CHCE CI UPIERDOLIĆ ŁEB PRZY SAMEJ DUPIE, ISLAMISTA NIERADYKALNY CHCĘ ŻEBY ZROBIŁ TO TEN RADYKALNY I TYLE W TEMACIE. MAŁY, NIEWIELKI WRĘCZ KURWA MIKROSKOPIJNY ODSETEK LUDZI Z KULTURY MUZUŁMAŃSKIEJ JEST ZDOLNY DO ASYMILACJI. JESZCZE ROZUMIAŁBYM GDYBYŚMY PRZYJMOWALI DO EUROPY KOBIETY Z DZIEĆMI ALE KOBIETY Z DZIEĆMI SĄ TYLKO NA ZDJĘCIACH W FAKTACH NA TVN, WIĘKSZOŚĆ TO SILNI MŁODZI MĘŻCZYŹNI KTÓRZY NA TEJ WOJNIE POWINNI GINĄĆ W OBRONIE SWOICH KOBIET, DZIECI I KRAJU A OSIEDLAJĄ TUTAJ I NAGRYWAJĄ GWAŁTY NA EUROPEJKACH W SWOICH IPHONACH. KOBIET Z DZIEĆMI TEŻ NIE POWINNIŚMY PRZYJMOWAĆ BO ONI RŻNĄ SIĘ NA POTĘGĘ I NA JEDNO BIAŁE DZIECKO PRZYPADA 10 LUB WIĘCEJ MUSLIMSKICH, TE KURWY ZA KILKANAŚCIE LAT WYKOŃCZĄ NAS DEMOKRACJĄ BO BĘDZIE ICH ZWYCZAJNIE WIĘCEJ. TAKI GURAL MA WYJEBANE BO MA ŻONĘ BAMBUSKE I BĘDZIE SNUŁ TE SWOJE UTOPIJNE WIZJE A JA ZROBI SIĘ GORĄCO TO RUSZY BAŃKE LUB DWIE Z KONTA I WYPIERDOLI GDZIEŚ GDZIE JEGO NEGRO DZIECI BĘDĄ BEZPIECZNIE I NIKT ICH NIE ZGWAŁCI ANI NIE UPIERDOLI IM GŁOWY PRZECIEŻ TO JEST PROSTE, CHUJ GO OBCHODZI TAKI JANUSZ Z GRAŻYNĄ KTÓRYM MUSLIMY OBIJĄ RYJ NA ULICY ZA KUPNO SZYNKI W TESCO CZY PICIE PIWA W PARKU. ZA CZASÓW GDY DYKTATORZY W ICH PAŃSTWACH TRZYMALI DO BYDŁO ZA RYJ BYŁ SPOKÓJ, PRÓCZ WTC (ZRESZTĄ BUSH SAM SOBIE ROZJEBAŁ WIEŻĘ ŻEBY MIEĆ FREE ROPE Z IRAKU) BYŁ SPOKÓJ… Czytaj więcej »

POLISH ISLAMIC STATE
6 lat temu
Reply to  SSAŁA_MI_HELA

„A GDY REŻIM UPADŁ A LEWACY WPUŚCILI BYDŁO DO CYWILIZACJI”
TAK SIE SKLADA ZE REZIM SAM NIE UPADL, TYLKO ZOSTAL ZARZNIETY DECYZJA PRAWICOWEGO BUSHA I JEGO PACHOLKOW, W TYM POLACZKOW, KTORZY BARDZO CHETNIE POMAGALI OKUPOWAC IRAK, ALE NIE BARDZO SA CHETNI DO PONIESIENIA KONSEKWENCJI DESTABILIZACJI REGIONU.

rororo
6 lat temu
Reply to  ObozowyKapo

Można wierzyć w teorie spiskowe przeciw Owsiakowi, krytykować jego poglądy, ale nic mu nie udowodniono, jest to wolny człowiek Fundacja działa zgodnie z prawem, pieniądze które zbiera trafiają do szpitali publicznych. Jeśli jego fundacji rząd odmawia pomocy służb mundurowych to jakim prawem taką pomoc dostaje organizator ŚDM? Nie może być w demokratycznym państwie czegoś takiego ze są równi i równiejsi. Prawo musi być równe dla ludzi o poglądach lewicowych i prawicowych.
Mam siostrzeńców byłem kilka razy w kilku szpitalach dziecięcych, gdyby zabrać sprzęt od WOŚP zostałyby gołe ściany. Można być skrajnym prawicowcem podważać poglądy polityczne Owsiaka ale to nie znaczy że należy go szczuć i podważać wszystko co robi. Prawica mówi o jednoczeniu narodu, a przecież podczas finałów WOŚP ludzie się bardzo fajnie jednoczyli,

Ludzie są strasznie zapatrzeni ideologicznie, nie słuchają co dany człowiek mówi, jak jest z przeciwnego obozu to z góry jest skreślany, Popierajmy czyny a nie konkretnych ludzi, jak ktoś zrobi coś głupiego to to krytykujmy, jak ten sam człowiek zrobi coś dobrego to go doceńmy a nie umniejszajmy jego dokonanie i dalej mieszajmy z błotem i odwrotnie jak człowiek z obozu, który popieramy robi coś złego to nie przymykajmy oczu,

ObozowyKapo
6 lat temu
Reply to  rororo

[img]https://wgrajo.pl/img/wsdpc2c.jpg[/img]: https://wgrajo.pl/?v=wsdpc2c.jpg

1910
6 lat temu
Reply to  ObozowyKapo

Do komina kurwy

Konrad555
6 lat temu
Reply to  ObozowyKapo

Zdrajcow na szafot

Eripe
6 lat temu
Reply to  ObozowyKapo

To nie sa islmisci hahahha oni sie wychowali calkiem inaczej maja co innego w glowie i ich sytulacja materialna jest o niebo lepsza wiec moga sobie zinterpretowac koran jak chca i mowic ze sa islamistami niestety tak nie jest tak na prawde jak by poczuli co to znaczy islam i szariat (pfuu!) to by szybko zrezygnowali z tej religi i uciekli z placzem krzycząc „islam fuj” chcemy Polski dla Polakow.

ObozowyKapo
6 lat temu

ZNACZNA WIĘKSZOŚĆ RAPERÓW Z TEGO KURWIDOŁKA WIELE RAZY DUMNIE PRZECHWALAŁA SIĘ, ŻE OLALI SZKOŁĘ W MŁODYM WIEKU, A TERAZ POZUJĄ NA ZNAWCÓW GEOPOLITYKI, SOCJOLOGII I INNYCH DZIEDZIN. TO JEST KURWA DRAMAT, BY TYPY Z PODSTAWOWYM WYKSZTAŁCENIEM TWORZYŁY SWOJE TEORIE. OK, KAŻDY MOŻE MIEĆ SWOJE POGLĄDY, ALE POWINNY BYĆ ONE BUDOWANE NA SOLIDNYCH ARGUMENTACH, A NIE NA ZASADZIE ULEGANIA EMOCJOM. TAKIE ZACHOWANIE POD WPŁYWEM CHWILI DO NICZEGO NIE PROWADZI. OCZYWIŚCIE ZARAZ SIĘ ZACZNIE, ŻE POSZLI NA ZAOCZNE STUDIA ALBO NIEDAWNO ZACZĘLI SIĘ DOKTORYZOWAĆ. ŚMIESZNE TO W CHUJ.

Shittt
6 lat temu
Reply to  ObozowyKapo

Obwozny Kał to syn uchodzcy i kozy, skonczyl europeistyke i pracuje w glamrapie

ObozowyKapo
6 lat temu
Reply to  Shittt

Jestem po zawodówce 😀 zapierdalam w warsztacie samochodowym. Nie jestem za przyjęciem imigrantów, ale też nie popieram plucia jadem w ich stronę, bo to do niczego nie prowadzi, a jak pierdolnie przez to jakaś wojna to będziecie winni sami sobie kozaczki 😀

Młody Kulturysta
6 lat temu
Reply to  ObozowyKapo

W CZASACH INTERNETU KAZDY MENEL SPOD BUDKI Z PIWEM MOZE SIE WYPOWIEDZIEĆ. W TYM RAPER. SZKODA TYLKO, ZE POTEM MLODZIEŻ TO ŁYKA JAK MLODE PELIKANY. COZ PORADZIC. TAKIE CZASY. DLATEGO JA SKUPIAM SIE NA BUDOWANIU MASY I LADNEJ RZEŹBY I RESZTĄ SIE NIE MARTWIĘ.
[img]https://c.wrzuta.pl/wi4872/4d6bce3d000d718e48899cc8[/img]

SZAKALAKA
6 lat temu
Reply to  ObozowyKapo

JA PIERDOLE KAPO…ALE TY MASZ PLYTKIE MYSLENIE.MAM WRAZENIE ZE DLA CIEBIE KAZDY KTO BEZ WYKSZTALCENIA SB OGARNAL ZYCIE POWINIEN BYC JEBANY W DUPE I OBRAZANY A PEWNIE SAM KURWA LEDWO ZAWODOWKE SKONCZYLES NA HYDRALIKU CZY ELEKTRYKU ALBO I NIE BO TE ZAWODY WYMAGAJA RACJONALNEGO MYSLENIA KTOREGO TY NIE POSIADASZ I SWOJA DROGA TO SA DOBRZE PLATNE ZAWODY.DRUGA SPRAWA CO Z TEGO ZE KTOS JEST ZWOLENNIKIEM PEWNYCH TEORII I SIE ICH TRZYMA?NA CHUJ MA JAKIES SWOJE DODATKOWE LITANIE WYPRAWIAC W TYCH KWESITACH?TRZEBA SIE JEDEGO I BARDZO DOBRZE.NIE MUSI WYMYSLAC JAKIS SWOICH DODTATKOWYCH PODPUNKOW BY BYC FAJNYM.OD TEGO SA KURWA INNI LUDZIE.TO TY JAK CHOROGIEWA NON STOP PIERDOLISZ O JAKIS POGLADACH CALY CZAS INNYCH DODATKOWO NAPIERDALASZ SAMYMI OGOLNIKAMI A PRZECIEZ TAKI MADRY JESTES…

ObozowyKapo
6 lat temu
Reply to  SZAKALAKA

SZUKASZ MĄDROŚCI NA GLAMIE? POSŁUCHAJ SOBIE JONASZA KORANA MEKKI…ELO

SZAKALAKA
6 lat temu
Reply to  ObozowyKapo

SZCZERZE PIERDOLE TEGO KORWINA.. CO JEST KAPO? ZAWSZE MASZ TYLE DO POWIEDZENIA:) A TERAZ CO? PSEUDO-ELOKWENCJA SIE WYCZERPALA?

ObozowyKapo
6 lat temu
Reply to  SZAKALAKA

NIC SIĘ NIE WYCZERPAŁO TYLKO TO JEST TAK SZEROKI TEMAT, ŻE NIE DA SIĘ W ZASADZIE O NIM KONSTRUKTYWNIE POROZMAWIAĆ W INTERNECIE. TWARZĄ W TWARZ TO CO INNEGO, BO NATYCHMIAST MOŻNA SOBIE WYJAŚNIĆ PEWNE NIEŚCISŁOŚCI.

SSAŁA_MI_HELA
6 lat temu
Reply to  ObozowyKapo

ALE TY KAPO JESTEŚ ŚWIADOMY TEGO ŻE TWOJE WYPOWIEDZI TUTAJ TO JEST KOPALNIA BEKI? OD MYŚLENIA SĄ JUŻ WYZNACZENI LUDZIE WIĘC NIE BIERZ SIĘ ZA COŚ W CZYM NIE JESTEŚ DOBRY I CO SPRAWIA CI TRUDNOŚĆ, OBSERWUJE TWOJE WYPOWIEDZI TUTAJ OD DAWNA I JESTEŚ TYPOWĄ CHORĄGIEWĄ. TWOJE WYPOWIEDZI SĄ DOPASOWANE DO TREŚCI NEWSA I RAZ JESTEŚ BUNTOWNIKIEM A RAZ POLITYCZNIE POPRAWNĄ ATENCYJNĄ KUREWKĄ. JA ROZUMIEM ŻE BEKA I W OGÓLE ALE SAM TWÓJ NICK MÓWI O TOBIE WSZYSTKO, KRYTYKUJĄ BIEDNYCH UCHODŹCÓW UCIEKAJĄCYCH PRZED WOJNĄ TO ICH BRONISZ ALE JUŻ O ŻYDACH KTÓRZY ZGINĘLI DLA PRZYKŁADU PRZEZ TAKICH „OBOZOWYCH KAPO” JUŻ NIC NIE NAPISZESZ BO PRZECIEŻ FAJNY CHWYTLIWY NICK NIE? BEKA CHŁOPAKI, FUN, WYLUZUJCIE. SSIJ PAŁE

ehu
6 lat temu

CO TO MA KURWA WSPÓLNEGO Z HIPHOPEM? NAUKĄ SIE KURWY ZAJMIJCIE A NIE POLITYKA BO I TAK CHUJA ZROBICIE W POLITYCE BO DZIECI I RYBY GLOSU NIE MAJA I CHUJA SIE ZNACIE WY PIERDOLENI IDIOCI ZAJEBANI EKSPERCI CO NAWET SNIEGU NIE POTRAFIĄ ODGARNĄĆ BO WIDAC ZE POLITYKA WAM MOZG SPIERDOLIŁA PRZEZ WAS LUDZIE SIE WSTYDZĄ ŻE SĄ POLAKAMI ZEBY NIE BYC KOJARZONYMI Z TAKIMI SPIERDOLONYMI ZAJEBANYMI EKSPERCIKAMI OD POLITYKI. NO KURWA ZNALAZL SIE POLITYCZNY YURKOVSKY I BEDZIE PIERDOLIL A CHUJA WIE GIMBUS. GIMBY NIC NIE KUMAJA, PIERDOLA TRZY PO TRZY UWAZAJA SIE ZA EKSPERTOW OD POLITYKI A TAK NAPRAWDE TO SĄ POLITYCZNE KSTYKI CZY YURKOSKIE, POCZYTALI 2 ZDANIA NA REPUBLICE CZY NIEZALEZNEJ, WYZYWAJA KAZDEGO OD LEWAKOW CZY PRAWAKOW I MYSLA ZE SA GENIUSZAMI. TO WLASNIE PRZEZ PIERDOLONYCH GIMBUSOW W TYM CALYM KUREWSKIM POLSKIM INTERNECIE NIE MOZNA ZOBACZYC CZEGOKOLWIEK BEZ OGLADANIA POLITYKI BO TE PIERDOLONE SKURWYSYNY WSZEDZIE SRAJA SWYMI CHUJOWYMI MADROSCIAMI KTORE NIKOGO NIE OBCHODZA I NIKT SIE Z NIMI NIE LICZY A DZIECI I RYBY GLOSU NIE MAJA. KRETYNI ZAJEBANI LEDWO OD ZIEMI ODROŚLI I MYSLA ZE ZNAJA SPOSOB NA TO ZEBY TEN KRAJ PLYNAL MLEKIEM I MIODEM. NIECH ZALOZA SOBIE KOLKO WZAJEMNEJ ADORACJI I TAM SIE ZALA I WYZYWAJA OD LEWAKOW I PRAWAKOW. ZAMIAST ZAMILKNAC TO TE KURWICHUJKI WYSTAWIAJA SIE NA POSMIEWISKO BO MYSLA ZE WIEDZA LEPIEJ OD LUDZI KTORZY UCZYLI SIE O POLITYCE I POSWIECILI KAWALEK ZYCIA PRZED KSIAZKAMI. TERAZ CALY INTERNET JEST ZALANY TYM POLITYCZNYM SCIERWEM PRZEZ TYCH ZASRANYCH SMARKACZY. MLEKO POD NOSEM, NAUCZYL SIE NIE SRAC… Czytaj więcej »

superktos
6 lat temu

Brawo dla Liroya, najpierw repartiańci (gimby nie wiedzą kto to:) nasi ludzie a nie emigranci zarobkowi..

synbozy
6 lat temu

wbijaj na BADTRIP . PL

[img]https://images76.fotosik.pl/785/072d0ff54863f6ab.gif[/img]

cfede
6 lat temu

Laikike ty kurwo lewacka,wypierdalaj na Madagaskar

Dolan,
6 lat temu

kupując płyte Laikike osiedlasz araba

_aqq_
6 lat temu

głąby nie wiedzo :)))

„Irak miał ropę, Afganistan opium” – ale wydatki na wojnę poniósł budżet USA i aliantów, a zyski z ropy i handlu narkotykami trafiły do prywatnych firm i mafii

po ropę USA ma bliżej do Wenezueli – i wcale nie musi wywoływać w tym celu wojny

powodem, dla którego USA postanowiło zaatakować Irak i Afganistan, było prowadzenie własnych poszukiwań archeologicznych na tych terenach

#power

[img]https://images.bestiariusz.pl/upload/img_1380184671.jpg[/img]

[img]https://ksiegarnia.skamander.pl/img/product/23934/kind/1[/img]

_aqq_
6 lat temu

dlatego tak ze skóry wyłażą, żeby jeszcze do Iranu się wepchać

[img]https://www.drunkard.com/wp-content/uploads/2015/05/iran-hdr.jpg[/img]

_aqq_
6 lat temu

głąby oczywiście nie pamiętajo, że talibowie w Afganistanie wysadzili posągi Buddy, a ISIS w Syrii niszczy stanowiska archeologiczne

Rządzący Afganistanem Talibowie zniszczyli dwa monumentalne posągi Buddy w Bamjanie w środkowej części kraju, mimo apeli świata o ich uratowanie – podała w piątek afgańska opozycja.
Talibowie wezwali dwa tygodnie temu do zniszczenia wszystkich niemuzułmańskich symboli religijnych znajdujących się w Afganistanie, bo uważają że ich istnienie jest nie do pogodzenia z wiarą islamską; uważają, że każda figura przedstawiająca jakiekolwiek podobieństwo Boga do człowieka jest sprzeczna z zasadami islamu.
https://wiadomosci.wp.pl/kat,1347,title,Talibowie-zniszczyli-posagi-Buddy,wid,148282,wiadomosc.html?ticaid=117770

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=JmrPxy-K7W4[/youtube]

yuyuyu
6 lat temu

jedyne co możemy przyjąć to ukraińskie natasze
[img]https://www.ukrainianfiancee.com/UserFiles/Image/Ukraine_girls_dating_3_090215.jpg[/img]

tasdeflejatasdefleja
6 lat temu

Szkoda że autor tekstu gdy pisał artykuł nie napisał tego artykułu bezstronnie tylko opowiadał się podprogowo po jednej ze stron

rororo
6 lat temu

Podpisał się pod tym, a co za tym idzie, ma prawo pisać stronniczo, Napisz tekst ze swojego punktu widzenia, co niedziele GR publikuje różne takie rozważania, a że ostatnio brakuje tematów na news, myślę, że jak napiszesz rzeczowo i zgodnie z zasadami języka polskiego, masz szansę znaleźć się na głównej.

BOG HONOR OJCZYZNA
6 lat temu

POLSKA TYLKO DLA BIALYCH POLAKOW

NIECHCEMY IMIGRANTOW

1910
6 lat temu

SPRZEDAM MILCZMEN SCREAMDUSTRY ZA PACZKE RUSKICH PETÓW

ditto
6 lat temu

„z którym to od dłuższego czasu muszą mierzyć się europejskie mocarstwa” – holy shit, that’s just precious.

„populistycznym” – oczywiscie slowo „populizm” musi sie znalezc. jeszcze troche i bedzie bardziej popularne od pokemon go.

@rororo: „myślę, że jak napiszesz rzeczowo i zgodnie z zasadami języka polskiego, masz szansę znaleźć się na głównej.”
ostatni takowy news nie potrzebowal tych cech by zostac opublikowany na glownej.

Motonoi46 aka Joe Joe
6 lat temu

Niepłakałbym gdyby tych brudasów niemcy i francuzy zaczeli zabijać.kazdego,kto tam mieszka,kto tam przybyl teraz,kobiety,dzieci.WSZYSTKICH KURWA ZAPIERDOLIĆ.

Konrad555
6 lat temu

🙂

...
6 lat temu

„do pierdolenia uciekających przed śmiercią ludzi publiki…”

OWTARZASZ TO STWIERDZENIE 4 RAZY W SWOIM ZAŁOSNYM TEKSCIE
KRETYNIE ZROZUM
CI LUDZIE NIE UCIEKAJĄ PRZED ŚMIERCIĄ

Popularne