Sprawdź nas też tutaj

Felieton

ROZKMINA: Beef is beef (cz.4)

Opublikowany

 

Jednym z najbardziej spektakularnych i wywołujących największe emocje słuchaczy był konflikt VNM-a z Jimsonem.

Beef zaczął się w 2007 roku, od utworu ”Ch.W.W.D” nagranego przez Projekt Nasłuch – skład założony przez MC’s RDi oraz Orua, do którego w 2005 roku, po premierze pierwszego ich albumu, dołączył Jimson. W utworze Orua zaczepił Venoma, nawijając: ”Jestem wydawcą i często w chuj się dzieje/VNM wydzwania częściej niż dzwon w kościele/Nie odpuści mi pewnie, więc dobra/Zaoferuje kontrakt, niech sprząta!”. W odpowiedzi poniżony Elbląski MC nagrał przebojowy, dynamiczny numer pt. ”Pięćdziesiąt”, w którym krótko, aczkolwiek w wielkim stylu odpowiedział na zaczepki Orua, skupiając się jednak głównie na… Przeprowadzeniu werbalnego ataku na Jimsona, który przecież w utworze Projektu Nasłuch powstrzymał się od poniżania go! We wstępie piosenki nawyzywał Jimsona wraz z Oruem od pedałów, po czym nawinął: ”Jimson, kurwa na tracku z Tobą co to za pała?/Nie mogłeś sam się ośmieszyć, musiałeś do tego wziąć pedała?/Nie znam geja, ten gej to jest beznadzieja/Chuj z nim nie wypromuje go jak Mes Masseya”, po czym dodał: ”To jakbyś na solówe wziął ziomka na wsparcie/Ale odjebałem go bombą w mordę na starcie/Bombę wziął na japę/Ty on chyba sam kurwa szukał tej bomby jak saper”. W dalszej części utworu wyjaśnił swój brak sympatii dla Jimsona. Otóż dwa i pól roku wcześniej nie mający jeszcze znajomości w polskim rapowym podziemiu VNM wysłał swojemu aktualnemu oponentowi za pomocą poczty mailowej utwór, prosząc o udzielenie się na nim gościnnie. Jimson wprawdzie spropsował jego nagranie, ale odmówił wzięcia w nim udziału, twierdząc, że VNM jest jeszcze niezbyt dojrzały. Kilka dni później Jimson postąpił w sposób dwulicowy naśmiewając się z Venoma na swoim blogu, co nie uszło uwadze tamtemu: ”A kilka dni później ktoś mówił, że dissujesz mnie na blogu/Na mnie klniesz na blogu, widziałem to dzięki Bogu” – wspomniał Venom, który zapowiedział mu wtedy, że ich drogi jeszcze się skrzyżują. Można mniemać, że VNM czekał na okazję do odgryzienia się swojemu koledze po fachu za zignorowanie go, i uznał, że powinien on ponieść odpowiedzialność zbiorową za słowa, które wypowiedział pod jego adresem Orua w utworze nagranym z nim pod wspólnym szyldem Projektu Nasłuch. VNM po wydaniu kilku dobrych, docenionych płyt we współpracy z Boxim jako duet 834 poczuł się pewnie i był już gotów na tego rodzaju Beef. ”(…) Odwiedziłem dom Webera/Tam nagrywałeś, zaplułeś 3/4 Pop killera/W kabinie wiało nudą po twoim flow/To było twoje pole walki byłem tam odkryłem twój poligon” – skrytykował Jimsona za brak zdolności wokalnych, oraz zarzucił mu desperackie nadawanie swojej muzyce pozorów światłej poprzez zamieszczanie w tekstach utworów słów uznanych przez niego za wyszukanie: ”Tryptyk, sryptyk, neptyk co ty kurwa?/Jak wertujesz słownik musisz latać jak epileptyk” (VNM nawiązał w tym punchline do tekstu Jimsona pt. ”Nie Ma Boga”). Na koniec utworu wpleciono fragment wywiadu w którym Jimson przyznaje się do tego, że za kwotę 27 tysięcy złotych zgodziłby się na zamieszczenie swojego utworu w reklamie.

 

Odpowiedź ze strony Jimsona pojawiła się w niecałą dobę od publikacji dissu VNM-a, pod postacią utworu ”Lady Venom” nagranego na bicie producenta Bob Aira, robiącego podkłady także Elbląskiemu MC. Jimson nawinął w wielkim stylu: ”Wylewam wódkę na beton za ciebie Venom/Na mięso obrysowane białą kredą/Wpuszczę psy wygłodniałe to zostawią żebro/Kalectwo, bo z niego powstaje Lady Venom”. W sposób błyskotliwy odniósł się do zarzutów Venoma o nadmierne obnażanie swojego życia prywatnego odbiorcom: ”Po czwarte Internet wie, jaką rucham pannę/No, bo teraz właśnie rucham nową – VNM!”. Wspomniał także próbę Venoma nawiązania z nim kontaktu przed laty: ”Pamiętam mail, kurtuazja to sztuka/Póki co zobacz jak się składa punchline, słuchaj”, po czym zarzucił przeciwnikowi zniewieściałość: ”Punchline’y nie masz ich, więc masz problem/Bo pierdolę Cię w twoje dni płodne”. W utworze znalazły się również wersy w które wmieszał osobę matki Elbląskiego MC, na wskutek czego stracił poparcie wielu słuchaczy trzymających jego stronę w konflikcie: ”Jestem rządny krwi jak cipka twojej matki/Podczas ciąży, zanim wyszedł taki wack jak Ty”. interesującym zabiegiem było zmontowanie refrenu utworu z czystych wokali Venoma – ułożenie jego słów w przezabawne zdania, w których dissuje się sam: ”Jestem psem Jimsona z chujem co zdjął mi klamerki zębów/Zrobię candy shop z chuja za 50 centów”. W zaledwie kilka godzin po pojawieniu się w internecie dissu Jimsona, Orua zamieścił swoją odpowiedź na pojazd zgotowany mu przez VNM-a – track zatytułowany ”VooDoo”. MC w przewrotny sposób odparł zarzuty o homoseksualne ciągoty czepiając się również Boxiego, tworzącego z Venomem skład 834: ”Twój skład jak rower działa, bo to system oparty na dwóch pedałach”. Wyśmiał również nagrany przez swego oponenta wraz z Sokołem utwór ”Nie Muszę”: ”Dostałeś wpierdol od Orła, więc nagrywasz z Sokołem”.

 

Odpowiedź ze strony VNM-a ukazała się w ciągu 2 dni od wypuszczenia w eter skierowanych przeciwko niemu dissów, pod postacią utworu ”Jimson Król Kundli”. Wstęp do numeru stanowi nagranie rozmowy telefonicznej pomiędzy VNM a producentem BobAir’em, do którego zadzwonił on z pretensjami o wykonanie Jimsonowi podkładu, na jakim tamten zdissował Venoma. Raper zarzucił beatmakerowi również udostępnienie Jimsonowi wysłanych mu wersji acapella wokali na projekt 834, które to wokale zostały następnie użyte przez MC ze Słupska do zmontowania refrenu utworu ”Lady Venom”. Bob Air wypierał się działania na szkodę Venoma twierdząc, że paczka z jego wokalami była dostępna do pobrania w internecie, ale tamten nie dał wiary jego zapewnieniom i zerwał z nim współpracę określając go mianem pedała, cioty, szmaty i frajera. VNM w swoim utworze odniósł się do tego specyficznego triku zastosowanego przez swoich oponentów, twierdząc, że posunął się do niego z powodu braku punchy: ”Refrenem żeś zbłaźnił się tylko dziwko/Po co bym ciął twoje słowa jak moje własne Cię niszczą cipko”. Do dissu Orua odniósł się w zaledwie jednym wersie, nie chcąc promować jego słabo znanej osoby swoimi atakami, co zapowiedział już w swoim pierwszym muzycznym ataku ”Pięćdziesiąt”: ”Będziesz krwawił, ten diss Cię bezsprzecznie zabił/Koledze powiedz, że fajnie, że się przedstawił”. Do wersów Jimsona w których stwierdził, że pochwa jego matki podczas bycia w ciąży z Venomem była obdarzona autonomiczną świadomością i pragnęła poronienia, raper odniósł się rzeczowo, zapowiadając rozwiązanie konfliktu w mniej cywilizowany sposób: ”Każdy, kto jedzie o matce jest zerem/Jak Ciebie spotkam szmato to zrobię z Ciebie dawce nerek/I psie o rodzinie bzdur nie rymuj/Jak widzisz nie tylko ja bym Ci za to wjebał Ty skurwysynu”. Po raz kolejny obraził też Jimsona zarzucając mu brak umiejętności operowania głosem: ”Jimson cwelu hasa ten bit/Na tym bicie twoje flow byłoby żywe jak Pac albo Big”.

Jimson odpowiedział na diss VNM-a kawałkiem ”Czas się Wieszać”, nagranym ponownie na podkładzie autorstwa Bob Air’a, jednak warstwa liryczna numeru pozbawiona była naprawdę mocnych wersów poniżających rapera z Elbląga. ”Lecz rap biznes cię wydupczy i wychowa/Ja zostanę królem kundli, a ty psem Jimsona” – zarapował Jimson nawiązując do tytułu poprzedniego dissu ze strony swego przeciwnika. W odpowiedzi Venom opublikował kultowy już dzisiaj dissowy numer ”100 Gwoździ do Twojej Trumny”, w którym obrzucił oponenta wieloma miażdżącymi panczami, zawyżając znacznie poprzeczkę. W mistrzowski sposób zarzucił Jimsonowi koloryzowanie rzeczywistości: ”Za to Ty masz ten kompleks tworzenia filmów/Kłamiesz jak chuj, by zwinąć/Propsy za dissy bez filmów twoje umrą, zginą/Twój kompleks mnie tu ominął/Kurwa ty masz filmowy kompleks jak Multikino”. Wyszydził prostotę techniczną z jaką Jimi składa wersy: ”Gdzie twoje podwójne, przyłóż się tu playa/Bo ja ładuję podwójnie jak kiedyś Heyah”. Nawiązał także zabawnie do wywiadu, w którym tamten wyraził gotowość do sprzedania swojej muzyki na potrzeby reklamy: ”Ty teraz siedzisz głupku w domu/I czekasz na swój track wjebany w reklamę krótkich kondomów”. Przy okazji spropsował Piha jako zwycięzcę beefu z Panem Duże Pe: ”To jest jak beef PiH’a przez Pe przejebany/Pewnie jak Pe w mailu powiesz mi, że nie czujesz się przegrany”. Wirtuozersko nawiązał do filmu ”Kill Bill vol. 2”: ”Pochowa cię durniu tu ta trumna/Nie wyjdziesz z niej nie jesteś kurwa Uma Thuman”. VNM wyśmiał również długość rapowej partii wokalnej Jimsona na uwłaczającym mu ostatnim dissowym tracku ”Czas się Wieszać” – ”Myślałeś, że to koniec chciałeś się odłączyć/Minuta, trzy sekundy z dupą też tak prędko kończysz?”. Cwanym posunięciem z jego strony było puszczenie w eter nie wiadomo na ile wiarygodnej plotki o tym, że kiedyś Jimson po wypaleniu skręta dokonał defekacji w szafie oraz podtrzymywanie wcześniej wysuniętych zarzutów o to, że… Utrzymuje on stosunki płciowe z tosterem. Lekki podkład utworu idealnie skomponował się z żartobliwym tekstem zarapowanym przez VNM-a zupełnie na luzie.

 

Jimson wystosował dwie odpowiedzi na utwór Venoma. Pierwszą był luźny track ”VNM Chuj”, w którym jedynym mocnym wersem było stwierdzenie, że ”Każdy mój numer to będzie diss na Ciebie, bo Cię tam nie ma”, co stanowiło prztyczek w nos Venoma, którego zabolała przecież niegdysiejsza odmowa Jimsona od nagrania z nim utworu. Jimson otwarcie wyraził również pogardę dla miasta z którego wywodzi się jego oponent stwierdzając: ”Rucham Elbląg.”.

 

Drugi track pt. ”True Man Show” stanowił niezwykle konkretną odpowiedź – MC ze słupska rzeczowo ustosunkował się w niej do wszystkich zarzutów stawianych mu przez oponenta, pokazując wszystkim zainteresowanym konfliktem, że wcześniej dissując go zaledwie bawił się słowami. Wspomniał mające kilka lat wcześniej miejsce próby Venoma nawiązania z nim kontaktu w celu nagrania wspólnego numeru, jednocześnie wytykając mu, że chociaż aktualnie drażni go określanie się przez Jimsona mianem króla podziemia, a tamtym czasie sam tytułował go w ten sposób: ”(…) Dostałem długi list/Dłuższy niż mój najdłuższy wpis/Pisał typ, kurwa po piąte melanż/Kurwa, potrójne i czy kropnę z nim ten raz/W załączniku był numer demo, pies jebał/Myślę Venom ci co wymyślili black metal/(…) Olałem go, pomyślałem cham, leszcz, prostak/W końcu olewka to najlepsza riposta/Pierwsze skojarzenia czarny trup, bez mózgu fan/(…)I pomyślałem jednak, że odświeżę maila/Jarał się trackiem, Jimem, kat, król podziemia/Teraz boli go samozwaniec, wtedy w chuj doceniał/Potem prędko odpisał, w kilka godzin jak Jimson/Wtedy chciał konflikt, bo nie zgadzał się z opinią”. Odbił wysnuty przez VNM-a w stosunku do niego zarzut o to, że rzekomo doprowadził do rozpadu związku swojego kolegi, a potem związał się z jego eks, zarzucając Venomowi także seksizm (VNM określa kobiety mianem ”dup”), oraz czepiając się jego beatmakera: ”Odbiłem dupę kumplowi? Masz problemy z pizdy/Każdy kto tak mówi traktuje kobiety jak dziwki/Za każdym silnym mężczyzną stoi silna kobieta/Nie wierzysz, spytaj swojego producenta”. Niezbyt chlubnym posunięciem było za to wysunięcie publicznie wniosku, jakoby VNM nie miał szans na zaistnienie w mediach wizualnych przez bliznę twarzy nabytą na wskutek operacji spowodowanych nowotworem, na którego chorował jako dziecko: ”VNM, wiem czemu cię tak widać mało/Przez twój pysk twój klip będzie śmigać w radio”. Zasugerował mu również, że chociaż zlekceważył diss Orua, podświadomy strach przed nim nie pozwoli mu zaznać spokoju, i poradził mu usunięcie z otoczenia mogących podsycać go przedmiotów: ”Bój się Orła, powiem ci kontrolnie tak/Schowaj godła i monety, żeby spokojnie spać”. Sprawnie zarzucił mu również plagiatowanie patentów na prowadzenie beefu. Jimson zarapował: ”Ale kradnie patenty na numery, na refren/Ten z wywiadem na przykład mocno śmierdzi Mesem/W trzecim dissie nawet wziął mi obrazki podkradł/To czerwona dłoń to z okładki Mroka/Patent z trumną był w dissie pierwszym Tetrisa/Z tytułami był w dissie drugim Tedzika”. Wszystkie one były słuszne – VNM zamieścił w utworze ”Pięćdziesiąt” fragment kompromitującego wywiadu Jimsona tak, jak wcześniej zrobił to Ten Typ Mes dissujac Meza w otworze ”Nagła Śmierć”, oraz podkradł patent na tytułowanie swoich dissowych piosenek ilością wersów jakie zawierają od Tedego, który utwór obrażający Płomień 81 zatytułował ”68” (VNM nazwał dwa ze swoich wymierzonych w Jimsona tracków ”Pięćdziesiąt” oraz ”100 Gwoździ do Trumny”). Słuszność tych zarzutów niewiele jednak odebrała mocy punchline’om VNM-a. Na tym właściwie beef dobiegł końca – MC’s zaczepiali się jeszcze tylko okazjonalnie, ale żaden z nich nie posunął się więcej do nagrania całego utworu uwłaczającego godności swego przeciwinika.

 

Chociaż od czasu rozpoczęcia się i zakończenia beefu minęło kilka długich lat, do dzisiaj pomiędzy słuchaczami trwa zażarty spór co do tego, kto był w nim górą. Obaj MC’s w nagrywanych pod adresem oponenta dissowych utworach pokazali wysoki poziom, i przyciągnęli w swoim kierunku uwagę wielu odbiorców. Z całą pewnością dalsza kariera VNM-a potoczyła się znacznie lepiej niż Jimsona – ten pierwszy ma już na koncie 3 legalne długogrające albumy wydane w PROSTO, ten drugi zaledwie 4 płyty, w tym 2 bootlegi, aczkolwiek na tyle dobre, że zyskał sobie ich wydaniem status rapera otoczonego kultem. Być może taki stan rzeczy wynika z faktu, że Jimson nie miał ambicji na stanie się artystą pokroju Venoma. Sam zarapował w ”True Man show”: ”Dla mnie rap to sport, dla ciebie to życie/Ja zakończę to, ty zakończysz życie”.

 
79 komentarzy

79
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Paweł6969

Kurwa 1 ? Venom > pedał !!!

noc_rap_samochod

sztos z radomia
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=dj0S5xKRLyw[/youtube]

A$AP_ELDOKY

https://ask.fm/asapeldokygr
JACA JEST POLSKIM KRÓLEM Z NIKIM NIE PRZEGRAŁ BEEFU
[img]https://glamrap.pl/images/stories/c10/tede-93468.jpg[/img]

eldoka_na_szypko

Ale zremisował!

bbb

PROPS
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=RubBzkZzpUA[/youtube]

WJEŻDŻAM CI NA DYNIE

Nowe profilowe Chady
[img]https://i.imgur.com/mDvrdC5.jpg[/img]

52

Macie tekst Hansa, z jednego z kawałków, z nadchodzącej płyty N.E.O.
Ta płyta rozjebie! 2014 rokiem 52 Dębiec!

Gdy kolejny obrót ziemi
Zmieni kolor słońca w czerwień
Przefarbują się półprawdy
Aby mogły w nocy świecić
Świat się wzburzy w swym szaleństwie
Zmieni to co niezmienione
Siłą odetnie korzenie
I przypieczętuje słowem
A gdy wolność będzie pełna
I nie będzie żadnych granic
To wybuchy szczęścia
Odłamkami będą ranić
Wszyscy coście dziś biedni
I jecie chleb powszedni
Tacy mali i nieważni
Żyjący w bojaźni
Wsłuchacie się w słowa
co z ust padną jak wystrzał
Poczujecie zapach prochu
Kiedy spust będą naciskać
Różne racje będą głośno
By nawzajem się przekrzyczeć
A prawda w samotności
Jeszcze ciszej będzie milczeć

oscar

[img]https://24.media.tumblr.com/d50c4aefde79bb054460f4e942a4b746/tumblr_mtx26xkXXF1r609yvo1_400.gif[/img]

2litryNaDwóch

VNM NA PROPSIE:
[img]https://www.hip-hop.pl/news/pic/large/7/5/1/1198800157.jpg[/img]
[img]https://s.hhbd.pl/a/vnm-de-nekst-best-hhbdpl.jpg[/img]
[img]https://www.fabryka.pl/uploads/tx_evoproducts/et/en/etenszyn-drimz-kamyn-tru_vnm-99903473489_PRS083_600.jpg[/img]
[img]https://a5.mzstatic.com/us/r30/Music4/v4/4f/d7/74/4fd77463-63d2-f1c2-77a9-0ce7ee00e837/5901874440006.170×170-75.jpg[/img]

SiekJa

[quote name=”A$AP_ELDOKY”]https://ask.fm/asapeldokygr
JACA JEST POLSKIM KRÓLEM Z NIKIM NIE PRZEGRAŁ BEEFU
[img]https://glamrap.pl/images/stories/c10/tede-93468.jpg[/img][/quote]

On to jest polskim beffem wieprz jebany, tak jak ty pizdo

mateussz

[quote name=”bbb”]PROPS
https://www.youtube.com/watch?v=RubBzkZzpUA%5B/quote%5D
jak można tego czegoś słuchać mając w polsce takiego rapera jak ten typ mes i wiele więcej lepszych raperów

KURT#ROLSON

GIMBY NIE ZNAJO

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=IZMfGE0d74w[/youtube]

noc_rap_samochod

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=QSUbxbqTFQU[/youtube]

Mr.Props

[img]https://31.media.tumblr.com/f34058f061e2d519e9afacd3366cb7fc/tumblr_mi61mhJ3JR1rkfv8co1_500.jpg[/img]

quicksilver

jak oglądali losowanie grup MŚ to znajo.
[img]https://31.media.tumblr.com/af508f49c45c9d1d0d8eb4bcd5f15beb/tumblr_mxel84jtLg1s41a0eo1_500.jpg[/img]

bREEEE2

[quote name=”A$AP_ELDOKY”]https://ask.fm/asapeldokygr
JACA JEST POLSKIM KRÓLEM Z NIKIM NIE PRZEGRAŁ BEEFU
[img]https://glamrap.pl/images/stories/c10/tede-93468.jpg[/img][/quote]
Chuj w to pacanie, skoro i tak z nikim nie wygrał.
„Eliiminati” – w chuj marna płyta, aż dziw, że złoto za nią zgarnął, chociaż osobiście nic do Tedasa ani jakim fanboy’em Rycha nie jestem, pis joł 😉

noc_rap_samochod

[quote name=”2litryNaDwóch”]VNM NA PROPSIE:
[img]https://www.hip-hop.pl/news/pic/large/7/5/1/1198800157.jpg[/img]
[img]https://s.hhbd.pl/a/vnm-de-nekst-best-hhbdpl.jpg[/img]
[img]https://www.fabryka.pl/uploads/tx_evoproducts/et/en/etenszyn-drimz-kamyn-tru_vnm-99903473489_PRS083_600.jpg[/img]
[img]https://a5.mzstatic.com/us/r30/Music4/v4/4f/d7/74/4fd77463-63d2-f1c2-77a9-0ce7ee00e837/5901874440006.170×170-75.jpg[/img][/quote]
venom wiadomo zawsze propsy, trzeba było jeszcze wspomnieć o niuskulu bo to kozacki mixtape był, ni i stare 834 dawalo rade zawsze

Mefedron

[img]https://glamrap.pl/images/stories/c10/pejatede-6ytg.jpg[/img]
BEEF?
CO WY KURWA WIECIE O BEEFACH?
NAJLEPSZY POLSKI BEEF!
SIEEEEEA!

Lyserg1260

PRAWILNIE PRZYPOMINAM
https://www.facebook.com/lakbattlecards
[img]https://i.imgur.com/68MdRao.png[/img]

zxdczxc

[img]https://m.ak.fbcdn.net/scontent-a-ams.xx/hphotos-prn2/q83/1466044_10151865298432956_254395778_n.jpg[/img]

2PAC

[quote name=”Mefedron”][img]https://glamrap.pl/images/stories/c10/pejatede-6ytg.jpg[/img]
BEEF?
CO WY KURWA WIECIE O BEEFACH?
NAJLEPSZY POLSKI BEEF!
SIEEEEEA![/quote]
bee? jaki beef synku? rysiek zjadl marna kurwe bez wysilku, tede nic nie znaczyl w tym beefie no i po nim stracil bardzo wiele. Bez problemu moge wymienic 10 lepszych beefow

2do3

TOP 5 PŁYT VNMA:

1.
[img]https://i4.photobucket.com/albums/y145/zinarts/vnm-nspc-coming_soon.jpg[/img]

2.
[img]https://muzyka-miasta.pl/image/cache/data/hip-hop%20polska/vnm/vnm-500×500.jpg[/img]

3.
[img]https://glamrap.pl/images/stories/c10/vnm_propejn-OKLADKA_thumb_medium605_600.jpg[/img]

4.
[img]https://ecsmedia.pl/c/de-nekst-best-b-iext10156007.jpg[/img]

5.
[img]https://www.evostudio.pl/galleries/thumbs/fit_in_554x470/vnm_edkt_2jpg.jpg[/img]

834 RÓWNIEŻ NA PROPSIE!

FairPlay

[img]https://iv.pl/images/44521902741945045694.jpg[/img]
Beef? BRO już was upatruje.

2litryNaDwóch

[quote name=”noc_rap_samochod”]venom wiadomo zawsze propsy, trzeba było jeszcze wspomnieć o niuskulu bo to kozacki mixtape był, ni i stare 834 dawalo rade zawsze[/quote]
JAKBYM MIAŁA WYPISAĆ WSZYSTKO ZA CO V MA U MNIE PROPSY TO BY MI SIĘ TROCHĘ ZESZŁO. A PRAWDA TAKA ŻE NA GLAMRAPIE LUDZIE KOJARZĄ GO TYLKO Z 2 OSTATNICH PŁYT (NIESTETY) WIĘC JEŚLI WYMIENIŁA BYM 834, K2F CZY NIUSKUL TO WIĘKSZOŚĆ NIE WIEDZIAŁA BY O CO CHODZI( A POLECAM, WARTO PRZESŁUCHAĆ VNM Z CZASÓW 834 CZY K2F)
A TERAZ NA MOJE GŁOŚNIKI POWRÓCIŁ TEN KAWAŁEK:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Slu9pq-ZeQs[/youtube]

gimby spio

[img]https://img.sadistic.pl/pics/70fc68ddc39a.gif[/img]

2PAC

[quote name=”Zachariasz Lubowiecki”]Jedziesz:)[/quote]
prosze bardzo, kolejnosc przypadkowa
mes&numer vs Mezo
3F Rap vs Enson
Peja vs Parias
Pih vs Pe
Plomien vs Tede
Tetris vs Ciech, Diox, Rak
Owal vs Sheller
Aro vs Treci Wymiar
Bosniak vs Flint
no i zeby byla ta dycha to dla formalnosci BeST vs Peerzet, sredni beef ale to dla formalnosci wymienilem.
To tylko moje zdanie, bez spiny i hejtu, chetnie uslysze jakie beefy was jaraja.

Bogaci Chrześcijanie

Fau dobry, Jimson gej podobnie jak jego naplet i kradziej bitów Bob Air – ale o tym jakoś wszyscy zapomnieli

2PAC

[quote name=”Zachariasz Lubowiecki”]Jasna sprawa:) Dla mnie Beef Rycha z Tede był jednym z 5 najciekawszych beefów w historii PL rapu.

1. – Peja vs Tede
2. – Peja vs Parias
3. – VNM vs Jimson
4. – Mezo vs Ten Typ Mes
5. – Tede vs Płomień 81
6. – Pih vs Pan Duże Pe

Beef Aro i 3W akurat dziwny, bo Aro nagrał chyba najgorszy dissowy numer w historii PL rapu. No i poszedł do tatusia-prokuratora na skargę;)[/quote]
sprawdz jesli nie slyszales 3F z Ensonem, poziom nieziemski, kazdy kolejny diss lepszy a Pokuta Ensona chyba najlepszy diss wogole w pl

noc_rap_samochod

[quote name=”2litryNaDwóch”]JAKBYM MIAŁA WYPISAĆ WSZYSTKO ZA CO V MA U MNIE PROPSY TO BY MI SIĘ TROCHĘ ZESZŁO. A PRAWDA TAKA ŻE NA GLAMRAPIE LUDZIE KOJARZĄ GO TYLKO Z 2 OSTATNICH PŁYT (NIESTETY) WIĘC JEŚLI WYMIENIŁA BYM 834, K2F CZY NIUSKUL TO WIĘKSZOŚĆ NIE WIEDZIAŁA BY O CO CHODZI( A POLECAM, WARTO PRZESŁUCHAĆ VNM Z CZASÓW 834 CZY K2F)
A TERAZ NA MOJE GŁOŚNIKI POWRÓCIŁ TEN KAWAŁEK:
https://www.youtube.com/watch?v=Slu9pq-ZeQs%5B/quote%5D
a u mnie to teraz
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=yXfoke_6MFs[/youtube]
nspc moim zdaniem top5 polskiego podziemia

king1

kurwa same
no name

QUEBONAFICIE

Jimson props, venom sprzedajny kundel

Krs

[quote name=”noc_rap_samochod”]sztos z radomia
https://www.youtube.com/watch?v=dj0S5xKRLyw%5B/quote%5D
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=THVG2TJkrJU[/youtube]

agent

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=hOLwusFIa_Y[/youtube]

noc_rap_samochod

[quote name=”Krs”]https://www.youtube.com/watch?v=THVG2TJkrJU[/quote]
propsy za wiedze o tym co dobre ziomek
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Qo_lx6YiS7g[/youtube]

tu jest

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=hyJwRhywdbM[/youtube]

wTF

Vnm to jakis polski raper ? Jimsona tez nie kojarze. Szkoda glosnikow na takie popierdoly.

defsfscsfeeffffsf

Moze gimby nie pamietaja ale rychu roajebal pariasow 10 min trackie.
Tede i Peja rulez jebac waszgo eldoke i pqriasow psikutasow

aqq

głąby nie wiedzo

4 rosyjskie samoloty myśliwskie Su-27 wylądowały na lotnisku wojskowych w Baranowiczach na zachodniej Białorusi.
Kastusiau powiedział, że jego zdaniem Rosja mogła zdecydować się na zaznaczenie swojej obecności militarnej na Białorusi w związku z wydarzeniami w Kijowie.- To jest próba zastraszenia Europy – mówi Kastusiau.

https://fakty.interia.pl/raport-srodek-wschod/aktualnosci/news-kastusiau-to-odbudowa-zsrr,nId,1070670

[img]https://i.iplsc.com/rosyjskie-samoloty-mysliwskie-su-27/0002NVXTLNHH1N74-C116-F4.jpg[/img]

—————-

Otóż nie, drogie głąby, to jest próba zastraszenia Białorusi. :)))

DowcipNIŚ

Nastal czas pieprzenia leszczy……
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Pyz2H1dLEzA[/youtube]

aqq

W Kijowie powalono pomnik wodza bolszewickiej rewolucji Włodzimierza Lenina, który stał w centrum miasta nieprzerwanie od 1946 roku. Tymczasem ukraińska opozycja dała prezydentowi 48 godzin na odwołanie rządu Mykoły Azarowa. W przeciwnym razie oponenci władz chcą zablokować rezydencję Wiktora Janukowycza w podkijowskim Międzygórzu.

https://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukraina-w-kijowie-powalono-pomnik-lenina-ultimatum-ws-rzadu/1j32d

[img]https://bi.gazeta.pl/im/7c/62/e6/z15098492AA.jpg[/img]

PICZO

GIMBY NE ZNAJO[img]https://komiks.nast.pl/gfx/plansze/JJKPCK_30.jpg[/img]

Minetas

[img]https://2.bp.blogspot.com/-qJa54rjTyms/TdVM9j37gMI/AAAAAAAAAHE/v3nj6bR41L8/s1600/OI2.jpg[/img]
No choć tu lewacka kurwo zaraz ci poprzestawiam tranzystory !!!
Jebać rap z Kartoflandi gimby nie pamietajo jak to hulało na MTV bo wolo suchać Mjonsza i Orala !!!
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=fKHa3bRfLUg#t=33[/youtube]

ergqrg

[quote name=”PICZO”]GIMBY NE ZNAJO[img]https://komiks.nast.pl/gfx/plansze/JJKPCK_30.jpg[/img][/quote]
[img]https://p.alejka.pl/i2/p_new/56/61/komiks-kapitan-zbik-jaskinia-zbojcow_0_b.jpg[/img]
Tego też zapewne …

królJIMS

[img]https://www.hip-hop.pl/news/pic/large/3/2/6/1201126623.jpg[/img]
GIMBY NIE ZNAJO JIMSON KRÓL. NAJLEPSZA POLSKA PŁYTA EVER

[quote name=”ergqrg”][img]https://p.alejka.pl/i2/p_new/56/61/komiks-kapitan-zbik-jaskinia-zbojcow_0_b.jpg[/img]
Tego też zapewne …[/quote]

KAPITAN ŻBIK, GIMBY NIE ZNAJO NA BANK

Prawda

jimson nagrywa jeszcze i wyda

aqq

[quote name=”KŻ”]KAPITAN ŻBIK, GIMBY NIE ZNAJO NA BANK[/quote]

pamiętaj zadzwoń 997 :)))

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=KjnecGyMIww[/youtube]

dsadsa

[quote name=”2PAC”]bee? jaki beef synku? rysiek zjadl marna kurwe bez wysilku, tede nic nie znaczyl w tym beefie no i po nim stracil bardzo wiele. Bez problemu moge wymienic 10 lepszych beefow[/quote]

Chyba się kurwa z mordą na chuja zamieniłeś, idioto.

SPJ KONFITURA

VNM props w chuj, ale Jims to wygrał.

krulllew

[quote name=”quicksilver”]jak oglądali losowanie grup MŚ to znajo.
[img]https://31.media.tumblr.com/af508f49c45c9d1d0d8eb4bcd5f15beb/tumblr_mxel84jtLg1s41a0eo1_500.jpg[/img][/quote]
Kto to jest ?

Słonina ze Szczecina

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=umjy7VmFg_s&feature=youtu.be[/youtube]

Popularne