Sprawdź nas też tutaj

Felieton

ROZKMINA: Beef is beef (cz.6)

Opublikowany

 

Do zdecydowanie najbardziej spektakularnego, emocjonującego i brzemiennego w skutkach konfliktu na płaszczyźnie muzycznej doszło pomiędzy Peją a Tede. Tłem dla beefu stały się wydarzenia z koncertu Poznańskiego MC w Zielonej Górze 12 września 2009 roku, podczas którego nawoływał on swoich fanów do zlinczowania chłopaka pokazującego mu środkowy palec. „Tego faka to ci kurwa zaraz połamię, bo przez cały koncert pokazujesz. Zaraz tam zejdę i jak ci kurwa wpierdolę to się zesrasz ty cioto, Wszyscy patrzcie na tego frajera. Jebać go kurwa.” – powiedział Peja schodząc w dół sceny na przekór protestom dającemu z nim koncert Gandhiemu, ale na drodze stanęła mu ochrona, i zmuszony był zawrócić. „Wiecie co robić, wiecie co z nim zrobić? Rozjebać w chuj. Wszystko na mój koszt!” – zaapelował do swoich słuchaczy, którzy – co długo pozostawało niewiadome opinii publicznej – zbili innego, stojącego obok sprawcy zamieszania uczestnika zabawy, który za namową swojego ojca, kilka dni po pobiciu, zgłosił sprawę do prokuratury.

W mediach z miejsca wybuchła ogromna nagonka na Peję – sprawa była komentowana nie tylko w przestrzeni internetowej, ale również w mediach telewizyjnych. Sam Peja ustosunkował się do sprawy z pokorą w oświadczeniu zamieszczonym 17 września na stronie jego wydawcy – firmy fonograficznej Fonografika. Artysta powiedział: ”W związku ze zdarzeniem, które miało miejsce podczas mojego koncertu w Zielonej Górze, w dniu 12 września bieżącego roku chciałbym przekazać wyrazy ubolewania nad zaistniałą sytuacją oraz przeprosić opinię publiczną, władze Zielonej Góry, a przede wszystkim uczestników koncertu oraz fanów za moje zachowanie. Chciałbym zapewnić, że nie było moją intencją wywoływanie jakichkolwiek negatywnych emocji publiczności, a na pewno nie nawoływanie do przemocy”.

 

17 września, zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami ukazuje się album ”Na Serio” wydany pod szyldem RPS. Płytę promuje utwór ”Hip-Hop”. Wydawnictwo okazuje się dużym sukcesem; pojawiają się nawet głosy, jakoby skandal w Zielonej Górze został zainicjowany przez rapera dla w celu wypromowania krążka.

 

Za Peją wstawili się m. in. Kaczor oraz… Liroy, którego Poznaniak zbeształ z błotem ponad dekadę wcześniej wraz z zespołem NAS w nagraniu ”ANTY”. Obaj w swoich wypowiedziach stwierdzili, że skoro poszkodowany przyszedł na koncert z zamiarem psucia innym zabawy, to powinien mieć odwagę do poniesienia konsekwencji z tym związanych. Hirek Wrona, popularny dziennikarz muzyczny również zareagował na sytuację stając po stronie Poznaniaka: „On zawsze żył w biedzie, był sam, wpadł w złe środowisko, a teraz próbuje odkupić swoje winy. Peja rozlicza się z tym wszystkim. Zaczął chodzić na grupę anonimowych alkoholików, przestał ćpać i poszedł na detoks. Gdzieś po drodze coś nie wytrzymało… Postrzegam go naprawdę pozytywnie, ale widzę w nim mnóstwo niekontrolowanej złości”.

Niewielu kolegów po fachu Poznaniaka miało odwagę skomentować w przestrzeni publicznej jego wybryk negatywnie. Pierwszy wychylili się O.S.T.R. oraz Tede. Ten pierwszy powiedział o zachowaniu Peji w Zielonej Górze: ”Peja który jest naprawdę mega ogarniętym, i mega mądrym typem, jak byście z nim pogadali dokładnie, to byście byli naprawdę w szoku. Powiedzmy zrobił jakąś rzecz do której ma prawo, nie jestem tego prawa odmówić obojętnie czy to jest rozpatrywane pozytywnie lub negatywnie, ale to jest od razu wrzucane do jednego kotła ze wszystkimi co uprawiają ten zawód.”. Peja zapytany w jednym z wywiadów o agresję u jego przeciwników i zwolenników, odpowiedział nawiązując nieco gorzko do osoby O.S.T.R.-a w jednym z wywiadów autorstwa Łukasza Długowskiego: ”To nie moja wina, że większość tej młodzieży odnosi obecnie większe niepowodzenia niż Rychu Peja, który był praktycznie odgórnie skazany na życiową porażkę, a jednak sobie poradził. Wkurwiają się, bo skończyli na zmywaku lub sprzątaniu hotelowych pokojów gdzieś na wyspach. I słuchają O.S.T.R.-a, który nawijał o robieniu na zmywaku w Anglii. Słuchają jego hip-hopu, bo z nim się mogą lepiej utożsamić. Bo to z nim również utożsamiają jedyny słuszny hip hop, bo on jest inteligentny i po studiach. I brawa mu za to, że taki jest, szkoda tylko, że sami nic nie robicie ze swoim życiem, a wypowiadacie się na mój temat.”. Raperzy nie weszli jednak w żaden konflikt – a nawet wręcz przeciwnie. Wystąpili razem w utworze ”Oddałbym” wraz z Jeru the Damaja promującym album ”Reedukacja” Poznaniaka wydany we wrześniu 2011 roku.

 

W ostrzejszym tonie wypowiedzieli się na temat incydentu Tede oraz Hans z grupy Pięć Dwa Dębięc. Tede napisał na swoim prywatnym Facebooku: „Gratulacje Rysiu, naprawdę jestem kurwa dumny, że biorę udział w tym samym przedsięwzięciu pt. polski hip-hop. Żenada, kurwa”. Hans, z którym Peja był skonfliktowany, rzekł: ”Dobijam do trzydziestki i miałbym dać się sprowokować krzyczącemu nastolatkowi który nas nie lubi? To śmieszne. Pięć Dwa jest zdecydowanie ponad to.”. Nie wiadomo, co zdecydowało o tym, że oberwało się tylko pierwszemu – Peja 26 września 2009 dissuje Tedego freestyle’ując w warszawskim klubie ”Fonobar”, a Tede zgodnie z oczekiwaniami słuchaczy 2 października odpowiada na zaczepkę Poznaniaka EP-ką pt. ”Note2Errata” zawierającą 3 dissowe numery. W kawałku ”Stary, Dobry Wróg” przypomniał Peji, jak po opublikowaniu przez siebie na Facebooku komentarza odnośnie jego zachowania w Zielonej Górze zadzwonił do niego, i przyznał mu, że to, czego się dopuścił, było poważnym błędem. Skrytykował go również za zepsucie wizerunku przeciętnego artysty hip-hopowego oraz tejże kultury w ogóle w oczach przeciętnego wyjadacza chleba: ”Więc wiedz to, wszyscy mam przejebane przez to/Dałeś tym koleżkom napierdolić dziecko/To dla mediów mięso, podłapali kąsek/Pokazali ten koncert, pokazali nas Polsce/Pokazali, jak fani są oddani jednostce/Tyle na nic, podobno dorosłeś?”. Bardzo mocnym posunięciem z jego strony było również negatywne skomentowanie grupy docelowej rapu Peji w utworze ”Psychooo” oraz kilkukrotne podkreślanie wątłości jego kondycji psychicznej.

Jednym z kolejnych, przykrych dla Poznańskiego MC następstw incydentu w Zielonej Górze były dla niego problemy z nawiązaniem współpracy w organizacji jego koncertów. Dyrekcja Miejskiego Ośrodka Kultury w Andrychowie odwołała koncert Peji na prośbę Jana Kubickiego, prezydenta Zielonej Góry, nawołującego otwarcie do nie współpracowania z raperem na płaszczyźnie artystycznej. Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu na dzień przed Datą odbycia się koncertu SLU, również odmawia zorganizowania go i to po raz drugi, dnia 6 listopada. Raperowi pozwolono zachować pieniądze jakie zapłacono mu wcześniej za koncert, ale nie dopuszczono do imprezy. ”MOK wolał potraktować zaliczkę za koncert jako kare umowną za niewywiązanie się z podpisanej umowy” – powiedział raper. W międzyczasie MC zyskuje kolejnego przeciwnika, tym razem niezwiązanego z kulturą hiphopową – Ryszarda Nowaka, byłego posła, a obecnie Przewodniczący Komitetu Obrony Przed Sektami i Przemocą. Nowak bezskutecznie starał się odwołać kilka koncertów rapera, m. in. w Lesznie, Pile oraz Skarżysku-Kamiennej. W uzasadnieniu tego ostatniego Nowak napisał m. in.: „W swoich utworach [Peja] nawołuje do zabijania dzieci, podpalania domów, zabijania policjantów, pobić, gwałcenia kobiet”. We wniosku Nowaka przeczytać można dalej: ”Chodzi m.in. o utwór „Anty Liroy”, w którym artysta rapuje: „Spalimy ci chałupę, rozjebiemy twoją żonę/zabijemy ci dziecko i zgwałcimy siorę/Ty głupi i jebany skurwysynu/I tak ciebie chuju nożem zapierdolę” [Nowak nie cytował jak widać dokładnie – przyp. Z.L.]. W utworze „997” Peja rymuje z kolei: „Bo policja to skurwiele i jebane pedały”, „Pierdolimy wszyscy razem policyjne kurwy”, „Policja, policja nam dokucza. Jak się od nas nie odczepią, zaczniemy ich zabijać”, „Obiecuję kurwa wszystkim, że pozabijam gnoi”. A w piosence „Gówniana sytuacja” raper odgraża się: „Niech tylko Cię dopadnę, zostaniesz kurwo pobity/Będę mocno bił i strzelał wy jebane gnojki/jeżeli nie jarzysz synu, to będziesz musiał zginąć”. Nowak deptał Poznaniakowi po piętach jeszcze kilka lat po skandalu w Zielonej Górze; Paulina Stefańska, menadżerka rapera oraz jego obecna żona przyznała w 2011 roku, że podjął kilkadziesiąt prób zakłócenia działalności artystycznej rapera, ale udało mu się to tylko jednokrotnie, w styczniu 2011 roku, kiedy raper miał wystąpić dla chorych dzieci w poznańskim Szpitalu Klinicznym. ”Wraz z rodzicami pisały do nas, dlaczego ktoś odebrał im odrobinę radości w tych trudnych chwilach, jakimi jest ciężka choroba” – wspomina Stefańska. Peja ustosunkował się do zamieszania spowodowanego działalnością byłego posła żartobliwie, w podsumowaniu roku 2009: ”Rozważaliśmy wysłanie dyplomu dziękczynnego za pomoc w promocji mojej osoby i koncertów na krajowych estradach” – powiedział, tłumacząc, że w Lesznie bilety zeszły błyskawicznie za sprawą doniesień prasy o zapowiedzianym proteście.

 

W międzyczasie wojna pomiędzy raperami rozgorzała na dobre. 8 października 2009 roku Peja zmieścił na swoim kanale YouTube filmik, na którym odwołał koncert Tedego mający mieć miejsce 23 października w Warszawie, w klubie Fonobar. Klub należał do Fonografiki  – wytworni płytowej wydającej albumy Peji. Na wskutek ingerencji Peji, Tede nie zagrał także w Poznańskim klubie Eskulap, a na skutek komplikacji w Mega Clubie zgodził się grać za darmo. W wydanym później albumie ”Czarny Wrzesień” Peja zawarł numer ”Mam Bekę” gdzie zarapował: ”Jesteś taki luzak a ten beef Cię pochłonął/Nagrałeś album? Zrób trasę koncertową/Ciekawe gdzie zagrasz? Jest skończony w kilku miastach/Lista wciąż rośnie koniec kariery nastał/Wielkopolska – nie zagra, Kielce – nie zagra, Kraków – nie zagra/Chcesz to dopisz coś wariat/O fanów swych zadbaj czy w ten sposób ich nagradzasz?/Otrzymując kolejny wilczy bilet nieprawdaż?”. Tede w wywiadzie udzielonym telewizji Karkonosze w maju 2013 roku przyznał, że beef z Peją pociągnął za sobą dla niego długofalowe, negatywne następstwa. ”Miałem beef z Rychem Peją po którym w ogóle byłem już skazany na infamię. Następnie z tego, że grałem policjanta w serialu w TVN’ie, skazany na infamię. Z tego, że prowadziłem sześć lat program w TVNie Turbo” – powiedział, dodając: ”Odrabiam te straty, wskazuje na to sprzedaż płyty [”Elliminati” – przyp. Z. L.], bo sprzedaje się lepiej, niż wszystkie poprzednie”.

 
144 komentarze

144
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
dyrek

TEDE KRÓL

PENER CHUJ

kutafon jebany

wiadomo kto w polsce jet krolem beefu, ale prawilnie przypominam.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=RSP-6u-nay4[/youtube]

3-1-6

NAWET PIKEJ MA BEKE Z PENERA
[img]https://oi42.tinypic.com/2my8bwi.jpg[/img]

owad

pierdole to kurwa

RPS RPS ooo

[img]https://glamrap.pl/images/stories/c14/tede-peja-65uj.jpg[/img]

PEJA WYGRAŁ TEN BEEF

2litryNaDwóch

NAJLEPSZE PŁYTY W HISTORII POLSKIEGO RAPU:
10. MAŁOLAT/AJRON- W POGONI ZA LEPSZEJ JAKOŚCI ŻYCIEM
9. 2CZTERY7- SPALENI INNYM SŁOŃCEM
8. ELDO- ETERNIA
7.GRAMMATIK- ŚWIATŁA MIASTA
6.TRZYHA- NASTUKAFSZY
5.MOLESTA SKANDAL
4. PEJA NA LEGALU
3.MES „ZAPISKI TYPA”
[img]https://userserve-ak.last.fm/serve/_/23489519/Alkopoligamia+Zapiski+Typa+AlkopoligamiaZapiskitypa_TenTy.jpg[/img]
2. TEDE S.P.O.R.T
[img]https://www.popkiller.pl/files/gfx/T/tede_sport.jpg[/img]
1. PEZET-MUZYKA POWAŻNA=MUZYKA KLASYCZNA (DLA MNIE TEN SAM POZIOM)
[img]https://www.charis-page.com/okladki/okladki/p/pezet-noon-muzyka_powazna_front.%5BCHARIS-PAGE.tk%5D.jpg[/img]
[img]https://94.23.49.51/_vault/_article_photos/3299.jpg[/img]
JEST TO 10 MOICH ULUBIONYCH PŁYT. INNE KTÓRE ZASŁUGUJĄ NA UZNANIE TO NP.
„OPOWIEŚCI Z BETONOWEGO LASU”,”GDZIE JEST EIS” „HAJS HAJS HAJS” „NA SZLAKU PO CZEK” „TYLKO DLA DOROSŁYCH” „TABASKO”

twójstarytochuj

DUREŃ Z TVN’u
[img]https://www.kupujciepolskirap.pl/media/Clipboard01(2296).jpg[/img]

ciufcia

[quote name=”RPS RPS ooo”][img]https://glamrap.pl/images/stories/c14/tede-peja-65uj.jpg[/img]

PEJA WYGRAŁ TEN BEEF[/quote]

HAHA BEKA SAJKO FAJNIE WIDAĆ JUZ PO NICKU ZE RYSIOWI BYŚ OBCIĄGNAŁ PRZY PIERWSZEJ LEPSZEJ OKAZJI

twójstarytochujJ

SORY ZA LINK
[img]https://glamrap.pl/images/stories/c9/peja-457thb.jpg[/img]

HAHAHA

ElektrycznyPastuch

WSZYSTKO JASNE.
[img]https://www.wielkiejol.com/foto/big/news_1261593142.jpg[/img]

Xenon Shop

[img]https://imageshack.com/a/img10/5434/taq3.jpg[/img]

zapinalismy_kurwe_w6

[img]https://glamrap.pl/images/stories/c9/peja-457thb.jpg[/img]
„Dzwoni ktoś z tvn-u czy się piszę na rozmowę?Tylko się uśmiecham musi przełknąć odmowę”

FIFERS

Oczywiście z perspektywy czasu beef przegrał Tede, musiał zniknąć z show-biznesu, dopiero teraz coś ruszył

TEDE KROL RAPGRY

NIEDLUGO ROCZNICA
[quote name=”ElektrycznyPastuch”]WSZYSTKO JASNE.
[img]https://www.wielkiejol.com/foto/big/news_1261593142.jpg[/img][/quote]

zapinalismy_kurwe_w6

Życiówka Penera, żeby nie było to cytuje.
[img]https://e.lansik.pl/la769/7c08fa0700191db44ab0e0e4[/img]
„Wszyscy patrzcie na tego frajera. Stoi kurwa!! Chodź frajerze kurwo,
chodź ty kurwa chuju do szczania. Rozjebundo ty jebana z kibla kurwa. Chuj Ci na imię ej kurwo chuj Ci na imię, chuj Ci na imię ej kurwo chuj Ci na imię? Jesteś hejterem, więc wypierdalaj mi kurwo. Jesteś hejterem, więc wypierdalaj mi kurwo.
Ty kurwa pedale! Jak ja rapowałem ty dziwko, to ty żeś kurwa nawet nie wiedział kurwa jak się masz wysrać kurwa w nocnik ty kurwo! [aplauz fanów] Wiecie, co robić, nie? Wiecie, co z nim zrobić nie?! . Rozjebać w chuj!!!. Tak kończą frajerzy, właśnie tak! Wszystko na mój koszt, wszystko na mój koszt.”
[img]https://img.interia.pl/rozrywka/nimg/2/j/Oskarzony_Peja_Przyznal_4025648.jpg[/img]

sosss

[IMG]https://iv.pl/images/66533775121699960884.png[/IMG]

pedef

chuj w ten beef, było mineło gimby dalej tym żyjo
Poza tym proste, że Rysiek wygrał
Tede też leciał całkiem spoko (lepiej niz na swoich plytach)
Beef ogolnie byl dobry
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=XykXStXeVO8&list=PLzIF3WvQIN8J30VSyiOtISrjWhrqr1Xmt[/youtube]
Track roku z płyty roku

olka z nafspulnej

prawilnie przypominam ze mam fajne cycki

hurtownia azbestu

BARDZO DOBRY BEEF, JEDEN I DRUGI WSZEDŁ NA WYŻYNY SWOICH MOŻLIWOŚCI, SZKODA, ŻE SCENA SIĘ PODZIELIŁA. TEDE I PEJA TO LUDZIE INTELIGENTNI, MOŻE NAGRAJĄ COŚ ZA 10 LAT, NO ALE GIMBY ŚLEPO HEJTUJĄCE JEDNEGO ALBO DRUGIEGO BĘDĄ MI PIERDOLIĆ JAKIEŚ KOCOPOŁY.
JEBAĆ PSYCHOFANÓW, JACEK I RYSIEK NA DOŻYWOTNIM PROPSIE
[img]https://25.media.tumblr.com/tumblr_kpvahxKdaa1qze5g2o1_500.gif[/img]

zapinalismy_kurwe_w6

[img]https://stream1.gifsoup.com/view/43628/lp-o.gif[/img]

sosss

PRAWILNIE PRZYPOMINAM BYŁY 3 SONDY
HIP -HOP.pl , ONET i jeszcze coś

W KAŻDEJ SONDZIE TEDE MIAŁ PONAD 60%

ROCCO SIFFREDI

[img]https://termite.apcdn.com/full/112034.jpg[/img]

zapinalismy_kurwe_w6

[img]https://i.imgur.com/nIZAjUZ.gif[/img]

Ktośtam

„. Dyrekcja Miejskiego Ośrodka Kultury w Andrychowie odwołała koncert Peji na prośbę Jana Kubickiego” Gówno prawda , bilety się nie sprzedały dlatego koncert odwołano , skąd to wiem ? bo mieszkam w tej jebanej dziurze 😀

byLekarzDRE

[img]https://oi43.tinypic.com/118ezpt.jpg[/img]

BonusRTV

[img]https://digilander.libero.it/giorgia.palmas82/foto/giorgia-palmas-5.jpg[/img]

GFGFG

MOZECIE MOWIC ZE TEDE WYGRAL ALE TO CO SIE STALO, PEJA ODWOLYWAL KONCERTY ITD NAPRAWDE TEDE MOGL CZUC SIE PRZEGRANY. WATPIE ZEBY PO TAKIM CZYMS KTOS CHCIAL MIEC BEEF Z PEJKOM. MOGLBY NAWET GO ROZJEBAC ALE PEJA BY TEGO NIE ODCZUL A TEN DRUGI BYLBY BEZROBOTNYM PRZEZ DLUGI CZAS… PEJA SIE WCZUŁ W TEN BEEF JAK W USA I POKAZAL ZE NIE TYLKO GROZI SLOWNIE ALE DOJEBAL CZYNAMI

Tede_Król

[IMG]https://i43.tinypic.com/21bm1om.jpg[/IMG]

zapinalismy_kurwe_w6

[img]https://glamrap.pl/images/stories/f3/zurom-panstwo-w-panstwie.jpg[/img]
ŻUROM POKAZAŁCI W KTÓREJ GRASZ LIDZE
[img]https://www.hip-hop.com.pl/zdjecia/Tede.jpg[/img]
TEDE CIE ZMIAŻDZYŁ
[img]https://www.hiphopnieumarl.pl/wp-content/uploads/2011/04/parias1.jpg[/img]
PARIAS POSPRZĄTAŁ

Bonus PKP

TEDE WYGRAŁ TEN BIFF. ALE PEJA TEŻ NA PROPSIE TYLKO SZKODA ŻE OSTATNIO 0 PROGRESU

[img]https://img13.imageshack.us/img13/3980/fdjd.gif[/img]

Reprezentant

Wszyscy tacy madrzy a ciekawe co by sami zrobili na miejscu Rycha ;]

Pozdrawiam

GG

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=h83aw04hSYY[/youtube]

propss

[quote name=”sosss”]PRAWILNIE PRZYPOMINAM BYŁY 3 SONDY
HIP -HOP.pl , ONET i jeszcze coś

W KAŻDEJ SONDZIE TEDE MIAŁ PONAD 60%[/quote]
Tedzik miał na hh.pl bodajże 75% a to portal który zawsze go hejtował 😉 Obiektywnie Tede>Peja w beefie i nie pierdolcie że nie !

hahahaha

to jest beef
[img]https://tnij.org/pqq2kfz[/img]

krul edziu

„Peja 26 września 2009 dissuje Tedego freestyle’ując w warszawskim klubie ”Fonobar'”
PRZECIEŻ TE WYPOCINY BYŁY PO PIERWSZE POD USTAWIONY Z GÓRY BIT A I TAK BYŁ CHUJOWY, HAHAHA.
PEJA NAJWIĘKSZY KALECZNIK NA WOLNO
https://www.youtube.com/watch?v=5HOf4CRquAU
A PRAWILNIE PRZYPOMINAM
https://www.youtube.com/watch?v=t5B8lWV8nNQ

DowcipNIŚ

No odjebal troche ale kazdy ma prawo zaliczyc potknięcie w zyciu.A ten pan co takmpalec pokazywal to byl swiadomy tego iz dostanie.Tam widze w komentach gimby juz beefem zyja nie przezyja ani minuty jak nie napisza peja lub tede chuj bezmozgi to dwwie legendy Polskiego Hip Hopu troche szacunku bo pewnie na ich miejscu podobnie byscie sie zachowali.

CZAMAS244

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=NdIYG47Obi8[/youtube]

Dair.EWC

[quote name=”dyrek”]TEDE KRÓL

PENER CHUJ[/quote]
Mylisz pojęcia: peja król, świniak chuj. Tak wygląda oryginał.

hurtownia azbestu

[quote name=”Dair.EWC”]Mylisz pojęcia: peja król, świniak chuj. Tak wygląda oryginał.[/quote]
POCZYTAJ SOBIE MÓJ KOMENTARZ

CZAMAS244

[img]https://scontent-b-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/p480x480/1551611_601700526568264_1336394132_n.jpg[/img]

kaka9

Kto to Peja czy to ten patus z poznania co przegrał beef z TEDE??
https://pl.memgenerator.pl/mem-image/beka-w-chuj-pl-000000

CZAMAS244

[img]https://scontent-b-lhr.xx.fbcdn.net/hphotos-ash3/1551611_601700526568264_1336394132_n.jpg[/img]

Thor

Łapcie gimby
[IMG]https://i40.tinypic.com/a4ldhj.jpg[/IMG]
[IMG]https://i44.tinypic.com/2u6jrpl.jpg[/IMG]

Jukol

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=81um29lY1qs[/youtube]

Propsy za ten skok!

Putin

[img]https://i42.tinypic.com/20tqd5f.jpg[/img]

JEBAĆ RAB

Putin

[img]https://oi42.tinypic.com/20tqd53.jpg[/img]

JEBAĆ RAB

kosi

NAJLEPSZA PŁYTA W POLSKI, RZPIE TAKIEGO KOLAB NIGDY NIE BYŁO I NIE BEDZIE BEKA Z TYCH CO NIE ZNAJĄ
[img]https://iloveplhiphop.blog.onet.pl/wp-content/blogs.dir/457898/files/blog_az_5119961_7954847_tr_pcp_deluks_jwp_int.jpg[/img]

BekaLecimyTutaj

Hahahaha Kurwa,kolejne potwierdzenie ,że glamrap sprzyja Granieckiemu.
Dlaczego był freestyle Peji w fonobarze ,skoro było już po temacie i po ich rozmowie telefonicznej ?
Tede i jego trasa wielkie joł ” Wszystko na nasz koszt” ,więc jak już PISZECIE TO KURWA PISZCIE CAŁĄ PRAWDĘ …

SokolWydajeSzajs

[quote name=”BekaLecimyTutaj”]Hahahaha Kurwa,kolejne potwierdzenie ,że glamrap sprzyja Granieckiemu.
Dlaczego był freestyle Peji w fonobarze ,skoro było już po temacie i po ich rozmowie telefonicznej ?
Tede i jego trasa wielkie joł ” Wszystko na nasz koszt” ,więc jak już PISZECIE TO KURWA PISZCIE CAŁĄ PRAWDĘ …[/quote]
300% Prawdy,Pener rozjebał Wieprza i tak naprawdę na tym mixtape Tedego jest JEDEN MOCNY ,ROZPIERDALAJĄCY DISS PT” Czas honoru” to jest czysty majstersztyk,reszta to gówno które z resztą Peja rozjebał Czarnym Wrześniem.Dziękuje ,dobranoc.

ODARE

[img]https://i.imgur.com/185c7vH.png[/img]
POZDRAWIAM

Popularne