GLAMRAP POLECA: Hip Hop Festival w Poznaniu. Kup bilety już teraz!

Sprawdź nas też tutaj

News

10 lat fanpage’u Stare zdjęcia polskich raperów

„Jestem pasjonatem historii i uwielbiam ten vibe dawnych fotografii”.

Opublikowany

 

fot. Daniel Dash

To już dekada w grze! 30 czerwca 2013 roku rozpoczęła się przygoda ze starymi zdjęciami polskich raperów. Wakacyjna zajawka okazała się trwała i już od 10 lat dzielimy się ciekawostkami i nostalgicznymi zdjęciami, dzięki którym można znów poczuć się młodziej, wrócić do beztroskich czasów i powspominać!

Stare zdjęcia polskich raperów to prowadzony z czystej zajawki fanpage, na którym publikowane są – jak nazwa wskazuje – oldskulowe zdjęcia polskich raperów, ale też producentów, DJ-ów czy innych postaci, które rozwijały w Polsce rap i kulturę hip-hop. Znajdziecie na nim też linki do unikalnych nagrań, klasyczne rapowe numery czy fragmenty wywiadów. Nie brakuje też wspomnień dawnych marek i modeli ciuchów – od Metody przez Moro po Clinica, ale również fot paneli w trafficu czy stagowanych murów! To czysty hip-hop z duszy, serca, gardła!

– To już dekada od momentu, kiedy podczas wakacyjnej nudy postanowiłem założyć stronę na Facebooku, na której pojawiałyby się dawne zdjęcia wykonawców – od Tedego po Peję. Jestem pasjonatem historii i uwielbiam ten vibe dawnych fotografii, dlatego też postanowiłem zebrać w jednym miejscu foty, początkowo wrzucane w różnych zakątkach internetu – mówi założyciel strony.

Od początku strona ma charakter zajawkowy, a w necie wolimy zobaczyć nasze logo, a nie twarze. Działamy po cichu, bez nadmiernego rozgłosu i nie chcemy budować dzięki stronie “marki osobistej”. Warto jednak podkreślić, że mamy już 10 lat i wespół z 66 tysiącami obserwujących stworzyliśmy silną społeczność, która lubi wspominać, kocha muzykę i zwraca uwagę na historyczne smaczki.

– Dziękuje wszystkim osobom, które przez te 10 lat były zaangażowane w rozwój strony – od moderatorów, artystów, muzyków i wszystkich tych, którzy dołożyli swoją cegiełkę do tego, by materiały dotarły do nowych odbiorców – przekazuje założyciel fanpage’a.

Ta strona nie powstałaby, gdyby nie autorzy dawnych zdjęć. To dzięki nim możecie zobaczyć, jak kiedyś nosili się raperzy i ich fani, jak wyglądały dawne koncerty i do jakich nietypowych koneksji dochodziło na backstage’ach. Bez Daniela Dasha, Marcina Szambelana, Marszulla, Piotra Ciężkowskiego, Wojtka Antonowa, licznych fotoreportażystów z Hip-Hop.pl czy setek osób, które trzymały na dyskach zdjęcia sprzed lat, ta strona by nie istniała.

Należy też oddać szacunek autorom magazynów hip-hopowych: Playa, Ślizg, Klan, Magazyn Hip-Hop, Blek, Dosdedos, Steez. Recenzje Kowala, teksty Flinta, rozmowy Wiedźmy Cess czy Tymona, analizy Calaka – to wszystko dziś jest kompendium wiedzy o dawnych latach. Sporo materiałów zostało też na szczęście zachowanych dzięki forum Ślizgu, a potem Ślizgawki.

Dziękówa dla chłopaków i dziewczyn za wszystkie komentarze, prywatne wiadomości, nadesłane materiały. Mamy nadzieję, że ta historia będzie dalej się wieść!

Stare zdjęcia polskich raperów – 10 lat, 66 tysięcy obserwujących, miliony wspomnień: StareZdjeciaPolskichRaperow


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

14 komentarzy
Subscribe
Powiadom o
14 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
uszaty serwisant rowerów
2 miesięcy temu

Pierdzielony overthinking.

Zwykły człowiek coś chce zrobić to robi lub pomyśli chwilę i też zacznie robić, a ja?

Rozważanie tysięcy możliwości, różnych scenariuszy, porównywanie ich i tak dalej, a ostatecznie wszystko kończy się na myślach, bo nie potrafię nic wprowadzić w życie praktycznie.

Eeeee
2 miesięcy temu

Jesteś zwykłym śmierdącym leniem który robi z tego filozofie by sie usprawiedliwic ze tak nie jest.

Bonus za murem
2 miesięcy temu
Reply to  Eeeee

Leniem to jest pies który Ci matke zalał a overthinking to powazna sprawa

Zapity
2 miesięcy temu

I taką zajawkę to ja szanuję. Bez sprzedawania tanich dodatków za 400zł

EJ TY KOLEŻANKO
2 miesięcy temu

Marcin oddaj mi gazety!

Halal masarny
2 miesięcy temu

ZDJĘCIA PROSTO Z WANNY

TimiTum
2 miesięcy temu
Reply to  Halal masarny

Z twoim starym jak trzyma kule analne w ustach

XDDD
2 miesięcy temu

XDDD

Muka Milka niósł dzik wilka
2 miesięcy temu

I gdzie te fotki dzb4ni3

Uliczny Kapuś Raportuje
2 miesięcy temu

Aodon – Portraits. Dobry Black Metal!

Unknown
2 miesięcy temu

Jeździł jeszcze wtedy panel w witrynach odbicia

News

26 lat temu policja zatrzymała Włodiego, Wilka i Sokoła

„J*bany pies z pistoletem w ręku, chce bym się bał, ja nie czuję lęku”.

Opublikowany

 

Przez

Utwór „28.09.97” z pierwszej płyty Molesty to dziś niepodważalny klasyk. Włodi i Wilku opisują w nim zatrzymanie przez warszawską policję. Dzisiaj mija 26 lat od tych pamiętnych wydarzeń.

– J*bany pies z pistoletem w ręku, chce bym się bał, ja nie czuję lęku – rapował Wilku w kultowym numerze „28.09.97”. Tego dnia m.in. Włodi, Wilku, Pelson i Sokół zostali aresztowani, a policja użyła wobec nich broni palnej. Jak wspominał po latach Sokół funkcjonariusze na szczęście nie strzelali w ich kierunku tylko w niebo.

– Słynny Łysy to Jaźwa z Zip Składu/Fundacji. Pies strzelał chyba w niebo nie do nas, a my po leżeniu na glebie zjechaliśmy na Janowskiego. Nas skuli i wieźli akurat z Pelsonem. Świrowaliśmy idiotów, że się nie znamy, ale szybko sprawdzili że nas spisywali razem 3 razy. Niby dzień jakich wiele, ale dzięki kawałkowi Molesty jednak pamiętny – napisał kilka lat temu Sokół stojąc na tle komisariatu przy Janowskiego w Warszawie. Przy tym samym komisariacie zdjęcie zrobił sobie również Wilku.

– Różne wersje, kopie, przetworzenia tych sytuacji słyszałem w wielu opcjach. Ludzie też przeżywają te sytuacje, które my przeżyliśmy, nie jest to niczym wyjątkowym. Natomiast my byliśmy pierwsi, żeby opisać coś takiego – wspominał Włodi kilka lat temu w rozmowie z Mateuszem Natali.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Bletka – pierwsza nierapowa wokalistka w spacerange

„To dla nas wielkie wydarzenie”.

Opublikowany

 

Przez

bletka
fot. Bartek Wiski

Muzyczny pion spacerange z powodami do dumy, bowiem dziś oficjalnie ogłasza podpisanie kontraktu fonograficznego z Bletką – nową artystyczną duszą wytwórni, która będzie tworzyć i komponować z managerską opieką agencji. To jednocześnie debiut dla samego spacerange, ponieważ firma po raz pierwszy będzie mogła wesprzeć swoim wieloletnim doświadczeniem muzyka nie wywodzącego się ze środowiska hip-hop / rap. Mając jednak na uwadze skuteczność i precyzyjnie wyprowadzane, wychodzące poza szablon działania prognozy dla Bletki są klarowne – mocne i konkretne wejście w showbiznes. W końcu mamy do czynienia z agencją, która stoi za sukcesem grupy chillwagon oraz multiplatynynowymi karierami ReTo oraz Kizo.

Bletka to młoda artystka, która silnie utożsamia się ze swoim rodzinnym miastem – Krakowem. Rozpoznawalność przyniosła jej aktywność w serwisie TikTok, w którym umiejętnie żongluje swoim głosem i dzieli się nim ze słuchaczami interpretując znane utwory.

Właśnie dzięki działalności na TikToku przykuła uwagę Kizo, czego konsekwencją jest wspólny muzyczny hit i w tym wypadku nie ma mowy o przekolorowaniu tego słowa – mamy do czynienia z ewidentnym hitem. Oczywiście mowa tutaj o singlu “Taxi”, który w zaledwie kilka tygodni przejął airplay największych stacji radiowych, został wytypowany przez Spotify jako jeden z największych hitów lata, a teledysk z wynikiem prawie 60 milionów, którego wyświetlenia wciąż rosną doprowadził do czegoś, co było już tylko formalnością – status diamentowego singla nadany przez ZPAV w zaledwie 4 miesiące!

Bletka w spacerange

W twórczości Bletki nie można mówić o przypadku. Mamy do czynienia z artystką kompletną, która zna swoje możliwości wokalne, sama pisze sobie teksty i przeplata to wrażliwością potrafiącą ująć miliony serc. Najlepszym przykładem powyższych słów jest luźny singiel “trochę lżej”, który artystka przed kontraktem płytowym wydała własnym sumptem, a mimo braku należytej promocji klip przekroczył już magiczną barierę miliona wyświetleń.

Zarówno spacerange jak i sama Bletka mogą już ogłosić, że prace nad nowymi utworami są już w zaawansowanym stadium i w niedługim czasie możemy spodziewać się muzycznych owców pracy artystyki wspieranej przez agencyjny team.

– Bletka w spacerange to dla nas wielkie wydarzenie, a zarazem kolejny etap rozwoju agencji. Przez ostatnie lata budowaliśmy zaplecze i know how pozwalające nam zdobywać coraz to nowe branże. Corem naszej działalności pozostaje jednak muzyka i z wielką dumą będziemy prowadzić karierę Bletki, która urzekła nas skalą swojego talentu oraz magnetyczną osobowością. Budowa silnej, kobiecej marki osobistej jest jednym z naszych priorytetów w najbliższych latach, a zarazem wyzwaniem, z którym z wielkim zapałem planujemy się zmierzyć – mówi Mateusz Jędrzejewicz, współzałożyciel i CEO spacerange.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Taco Hemingway pobił rekord Maty

Raper ustanowił dwa nowe rekordy na polskim Spotify.

Opublikowany

 

taco hemingway
fot. Yan Wasiuchnik

Taco Hemingway wrócił po trzech latach z solową płytą „1-800-Oświecenie” i rozbił bank. Raper ustanowił dwa nowe rekordy na polskim Spotify pobijając jednocześnie rekord Maty.

W 2021 roku Mata pobił własny rekord dziennych odtworzeń na Spotify. W ciągu pierwszej pełnej doby w streamingu “Kiss cam (podryw roku)” osiągnął 701, 519 dziennych odtworzeń na platformie, ugruntowując tym samym pozycję Maty jako rekordzisty. Po dwóch latach Młodego Matczaka zdetronizował Taco Hemingway.

Jak informuje biuro prasowe Spotify, Taco Hemingway ustanowił dwa nowe rekordy na tej plastformie:

  • najczęściej streamowany artysta w ciągu jednego dnia.
  • najczęściej streamowany album w ciągu jednego dnia.

Jeżeli zastanawialiście się, jak obecnie wygląda lista TOP50 najpopularniejszych utworów na polskim Spotify – wystarczy, że zerkniecie na poniższą grafikę. Prezenter prowadzący nocną audycję radiową zajmuje pierwszych 9 pozycji zestawienia.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Jędker żałuje, że robi rap, ale znów wchodzi do tej samej rzeki

Szykuje się kolejna premiera z udziałem byłego Zipa.

Opublikowany

 

Przez

Fot. @brevko_art

Poczynania Jędkera są mało spójne i pełne przeciwności. Jeszcze kilka miesięcy temu porzucał rap mówiąc, że nie prowadzi godnego życia w wieku 46 lat będąc muzykiem. Tymczasem teraz zapowiada kolejną muzyczną premierę.

– Poświęciłem życie muzyce, ale moje złote medale nie dają mi niestety nic. Może gdybym był sportowcem, miałbym godne życie w wieku 46 lat. Niestety wybrałem muzykę. Żałuję tego w ch*j – żalił się jeszcze w czerwcu Jędker.

W najbliższy piątek ukaże się nowy klip mało znanego artysty Andyo’ego. Gościnnie u jego boku zobaczymy Jędkera. – Kolejny raper, którego słuchałem za dzieciaka odhaczony. Super fajne przeżycie – komentuje podziemny gracz.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Impreza Kizo rozbija bank i pobija rekord frekwencji

Relacja z MTS NIGHT.

Opublikowany

 

Przez

fot. Bartek Wiski

Na YouTube MTS wylądował zapowiadany vlog z wydarzenia MTS NIGHT: 1 MILION PARTY, które jak sama nazwa wskazuje – wieńczyło przekroczenie 1 miliona subskrybentów na kanale Kizo.

Materiał video zrealizowany kamerami PapiTV bardzo dobrze pokazuje skalę i poziom organizacji eventu, które wręcz należy suplementować hasłem: [M]Y [T]O [S]POŁECZNOŚĆ. Przez teren wydarzenia, począwszy od otwarcia bram, aż po wczesne godziny poranne przewinęło się ponad trzy i pół tysiąca osób, co jest wielkim sukcesem frekwencyjnym imprezy. Na odwiedzających, poza dobrą muzyką, która nieustannie wylewała się z głośników czekały: tattoo spot, stanowiska barberskie, MTS POP UP STORE oraz boxer, przy którym można było zmierzyć się siłowo z samym Glebą! Fani Sukcesiliany oraz Kizzersów powinni być zadowoleni z całodniowego tastingu produktów, ale na szczególną uwagę zasługuje premierowa degustacja KIZO BURGER, do której kolejka nie malała, a wręcz trwała przez całe wydarzenie. Kizo rozdał fanom ponad 500 burgerów!

spacerange odpowiada za opracowanie koncepcji oraz kompleksową produkcję imprezy. MTS NIGHT: 1 MILION PARTY to znak jakości, którym agencja będzie się posługiwała w nawiązywaniu kontaktów z nowymi partnerami i budowaniem planów na kolejne wydarzenia.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Kaczor BRS chce „rozj*bać komuś czaszkę” na Fame MMA

Raper chce się dostać do federacji freakfightowej.

Opublikowany

 

Przez

kaczor brs fame mma

Kaczor BRS wraca na scenę i chce narobić trochę szumu. Oprócz pracy nad nową płytą „Lot nad kukułczym gniazdem” chciałby też zawalczyć w organizacji freakfightowej.

Kaczor BRS chce się bić

Przemyski raper przygotowuje się obecnie do zawodów Ironman Triathlon w Stanach Zjednoczonych. Ma on też aspirację zawalczenie na gali freakfightowej. – W jakiej federacji mam rozj*bać komuś czaszkę? Chcecie mnie na Clout MMA czy na Fame MMA. Are you ready to rumble… – napisał artysta.

Na razie nie wiemy, czy Kaczor tylko bada grunt czy ma już za sobą konkretne rozmowy na temat ewentualnej walki. Obecność raperów na tego typu galach nie jest czymś nowym, więc nic dziwnego, że również były zawodnik Step Records chce podjąć takie wyzwanie i przy okazji sporo zarobić.

Płyta „Lot nad kukułczym gniazdem”

Obecnie Kaczor pracuje nad płytą „Lot nad kukułczym gniazdem”, której tytuł nawiązuje do kultowej książki Kena Keseya. Raper nagrał nową płytę razem z Pafto i ukaże się ona przy współpracy z ekkipa heavywight Project, za która stoją Kizo, Jongmen i Bonus RPK.

– Nie ma srania po badejkach. Niebawem dostaniecie płytę „Lot nad kukułczym gniazdem”, którą nagrałem z moim przyjacielem @pafto_oficjalnie, która ukaże się legalnym nakładem w sklepach muzycznych w całej Polsce – poinformował BRS.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2023.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)