GLAMRAP POLECA: Hip Hop Festival w Poznaniu. Kup bilety już teraz!

Sprawdź nas też tutaj

News

298 mln zł ze sprzedaży muzyki – półrocze na polskim rynku muzycznym

Najpopularniejszą formą sprzedaży muzyki pozostaje streaming.

Opublikowany

 

Związek Producentów Audio Video podsumował pierwsze sześć miesięcy 2023 r. To kolejne półrocze dwucyfrowego wzrostu na polskim rynku muzycznym. Łącznie sprzedaż muzyki przekroczyła 298 mln zł przychodu, co jest wzrostem o 16,5% w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Dane rynkowe

Głównym generatorem wzrostów w branży muzycznej jest sprzedaż cyfrowa, która stanowi już ponad 80% całego polskiego rynku i ciągle się rozwija. W ciągu pierwszego półrocza tego roku muzyki w formatach cyfrowych kupiliśmy o ponad 21% więcej niż w roku ubiegłym, co przełożyło się na 239 mln zł przychodu. Sprzedaż fizyczna utrzymała wielkość zbliżoną do ubiegłorocznej, tj. przy wzroście o 0,8% przekroczyła 59 mln zł.

Sprzedaż cyfrowa i fizyczna

Minione sześć miesięcy to kolejne półrocze, w którym przychód z muzyki cyfrowej systematycznie wzrasta, przekraczając od 2020 r. wyniki sprzedaży fizycznej.

Udział sprzedaży cyfrowej i fizycznej w kolejnych półroczach

Najpopularniejszą formą sprzedaży muzyki pozostaje streaming, który po raz kolejny umocnił swoją pozycję na rynku. Od stycznia do czerwca tego roku wygenerował ponad 237 mln zł przychodu, odpowiadając już za 99,3% sprzedaży cyfrowej oraz 79,6% sprzedaży całkowitej.

Płyty CD w pierwszym półroczu tego roku odpowiadały za 11,7% całości sprzedaży. Wypracowały go, generując przychód na poziomie 34,8 mln zł, co stanowi spadek w stosunku do roku ubiegłego o 7,5%.

Płyty winylowe stanowią 8% rynku sprzedaży muzyki. W ciągu pierwszych 6 miesięcy tego roku osiągnęły sprzedaż na poziomie 23,9 mln zł, co stanowi wzrost o 16,9%.

Sprzedaż na poszczególnych nośnikach

Oficjalne listy ZPAV

Półroczne podsumowanie zestawień prezentujących najpopularniejszą muzykę w Polsce przynosi dobre wyniki twórcom krajowym. Ich produkcje zajmują większość pozycji na Oficjalnych Listach Sprzedażowych ZPAV.

W zestawieniu stu najpopularniejszych płyt OLiS – albumy, obejmującym zarówno sprzedaż cyfrową, jak i fizyczną, 69 pozycji należy do polskich twórców, przy czym w pierwszej dziesiątce tylko dwie oddane są artystom z zagranicy: miejsce 7. Depeche Mode Memento Mori oraz 9. Metallica 72 Seasons. Ścisłą czołówkę tej listy zajmują: Kuban z albumem spokój. na miejscu pierwszym, Dawid Podsiadło z wydawnictwem Lata dwudzieste na miejscu drugim oraz sanah z płytą sanah śpiewa Poezyje, która zamyka pierwszą trójkę.

Na liście OLiS – albumy w streamie, prezentującej wyniki poszczególnych albumów w streamingu, pierwszych 9 miejsc zestawienia przypadło polskim artystom, zaczynając od Dawida Podsiadły z albumem Lata dwudzieste, który otwiera zestawienie. Kuban z płytą spokój. zajmuje miejsce drugie. Na trzecim miejscu uplasowało się wydawnictwo club2020, na którym zaprezentowały się największe gwiazdy wytwórni 2020. W top 100 łącznie 66 pozycji należy do polskich twórców.

Zestawienie, które zbiera dane o singlach w streamingu – OLiS single w streamie – otwiera wprawdzie Miley Cyrus z singlem Flowers, ale kolejne 9 miejsc należy już do polskich wykonawców, zaczynając od singla Malibu Barbie projektu club2020 na miejscu drugim i utworu mori Dawida Podsiadły na miejscu trzecim. W top sto najpopularniejszych singli 68 to utwory polskich artystów.

Na liście prezentującej sprzedaż tradycyjnych nośników fizycznych także przeważają krajowi artyści, zajmując całe podium. OLiS – albumy fizycznie otwiera Kuban, miejsce drugie należy do formacji Polska Wersja i wydawnictwa Na waszych oczach, a na pozycji trzeciej z solowym albumem Mały Książę debiutuje Avi. Łącznie w top 10 siedem albumów należy do polskich twórców, a w top 100 jest ich 63.

Odwrotna sytuacja panuje jedynie w zestawieniu prezentującym najczęściej odtwarzane utwory w polskich stacjach radiowych – Oficjalnej Liście Airplay (OLiA) – gdzie zdecydowaną przewagę stanowią produkcje zagraniczne. W pierwszej dziesiątce tego zestawienia znalazł się tylko jeden polskich twórca – ma miejscu 7. uplasował się Dawid Podsiadło z singlem mori. Łącznie w pierwszej setce tylko 32 pozycje zajmują krajowi artyści.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

59 komentarzy
Subscribe
Powiadom o
59 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Wierny Widz Klanu
30 dni temu

Klan, odc. 12
Elżbieta dostaje list, wewnątrz znajduje się fotografia małego chłopca. Jerzy wypiera się jakiegokolwiek związku z widocznym na zdjęciu Witusiem i drze fotkę. Elżbieta po wyjściu męża zbiera porwane kawałki, Jerzy znajduje złożone zdjęcie. Wybucha jeszcze jedna awantura i znów szczęśliwie zakończona pogodzeniem małżonków. Grażynka poddaje się klinice Pawła zabiegowi zapłodnienia in vitro. Ona i Rysio przeżywają chwile nerwowego oczekiwania, wreszcie dowiadują się, że zabieg się udał. Jerzy znajduje w rzeczach Władysława materiały kompromitujące Monikę, która jest kleptomanką i miała na pieńku z wymiarem sprawiedliwości. Teraz Jerzy grozi Monice ujawnieniem przeszłości, jeśli szwagierka jeszcze raz wystąpi przeciw niemu.

Glamrapowicz z krwi i kości
30 dni temu

Ej no głuptaski przestańcie hihihihi no bo się zaraz odwodnię z tego sranka przez te artykuły ☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️☺️

Stary Milicjant
30 dni temu

Tylko dobra guma i solidne gumowanie na komisariacie czynią cuda. Każdy hip hopek musi poznać smak gumy na milicji. Lać gumą ile wejdzie i zrobić lewatywę gumową gruszką. Przegumować całą Polskę — od morza do Tatr. Lać zimnym końcem.

Czarny Dynamit
30 dni temu

Dobrze gada w górę dziada.

szMata
30 dni temu

tato przestań

rocco
30 dni temu

ja tam wole pryczyć twoj a starą bez gumy kiedy jej robie ass to mouth

Pusia
30 dni temu

Ja to tak wogle to jestem bitym cwelem. Ruchają mnie psy,koty,szczury i inne zwierzęta w tym ludzie.

vvv
30 dni temu

Dlaczego nie ma bilboardów „samotność to prawdziwa plaga i nieszczęście, nsizczy ona życie wielu osobom. Odezwij się do dawnego znajomego, może on potrzebuje wsparcia i zwykłę wyjście na kawę mu pomoże? Lub zaproszenie go na imprezę”… oczywiście treść billboardów do dopracowania, ale warto zwracać uwagę na ogromną plagę samotnośći, która dla wielu osób równa się wieloletniej wegetacji w przegrywie

Lui Lejwoda
30 dni temu
Reply to  vvv

A później ten dawny znajomy załapie odklejkę i będzie do ciebie dzwonił codziennie po kilka razy i dupę zawracał. A ty będziesz zmęczony nie wytrzymasz powiesz żeby dał ci spokój, on załapie jeszcze większą odklejkę i albo życie ci zniszczy albo się powiesi i też ci tym faktem życie zniszczy. Znajomości tworzą się naturalnie i nie każdy potrafi sobie radzić w tym aspekcie.

Dawny znajomy
30 dni temu
Reply to  Lui Lejwoda

xD

Nieznajomy
29 dni temu
Reply to  Lui Lejwoda

Hejka, poklikamy?

Małgorzata Rozenek Official
29 dni temu
Reply to  Lui Lejwoda

Dokładnie. Nigdy z litości czy poczucia obowiązku/winy nie wmanewrowuj się z związki emocjonalne.

EJ TY KOLO!!!
30 dni temu
Reply to  vvv

TY SE SPOŁECZNIAKU JAKIEŚ ZAJĘCIE POŻYTECZNE ZNAJDŹ A NIE PIE RDOL ŻE SAMOTNY JESTEŚ ZNAJOMY 3 BABY MIAL I NA KOŃCU ZWARIOWAŁ TAK GO ZAŁATWIŁY 3 IDIOTKI TO JEST DOPIERO DRAMAT FACET JEST CHODZĄCYM WRAKIEM I SPIE RD OLINĄ UMYSŁOWĄ NO NORMALNIE AMEBA

Odb
30 dni temu
Reply to  EJ TY KOLO!!!

Ci kurvvo ryja kvtasem obije gównojadzie piehdolony. No i zesram ci sie na materac.
PS Jak tam wujki, robisz im za toalete jak zwykle?

EJ TY KOLO!!!
30 dni temu
Reply to  Odb

chu j ci w piz de bezbeku pie rdolony….

Łonowy Barber
29 dni temu
Reply to  vvv

To czy samotność jest dla kogoś nieszczęściem jest czymś bardzo względnym.

Wiń rodziców
30 dni temu

Jeden chłopiec w wieku 20 lat ma narzeczoną i własną firmę, drugi bieduje na studiach i boi się odzywać do kobiet. Jedna dziewczyna ma ułożone życie, a druga „imprezuje” kończąc zabawę jako samotna matka z problemami psychicznymi. 20 lat to wiek, w którym fizycznie i społecznie jesteśmy już dorośli, jednak mentalnie nie różnimy się zbytnio od dzieci…
Rodzice, czy tego chcemy czy nie, zapewniają nam 3 rzeczy:-zdrowie i urodę – aspekt genetyczny;-charakter i wychowanie – aspekt społeczny;-majątek i możliwości – aspekt ekonomiczny;
Geny przechodzą przez dwa pokolenia krzyżowo, więc chłopiec będzie miał bardziej geny dziadka od strony matki a córka babci od strony ojca – niemniej zawsze przekazują rodzice.
Czy osoby ciężko chore powinny mieć dzieci? W końcu nie ma 100% szansy na to, że przekażą chorobę. Z drugiej strony, czy warto ryzykować?

Wiń rodziców
30 dni temu
Reply to  Wiń rodziców

A czy osoby brzydkie powinny mieć dzieci? Albo tylko córki – gdyż nawet brzydka kobieta sobie poradzi, a chłopców poddawać aborcji, bo życie brzydkiego chłopa w dzisiejszym świecie jest bardzo, bardzo ciężkie.
Czy osoby biedne powinny wysyłać dzieci na studia? A może świadomie mówić im, żeby najpierw rok popracowały, może nawet wyjechały „na zmywak” odłożyły swoje i dopiero poszły na studia? Wtedy nie byłoby sytuacji, w których studenci jedzą codziennie 2-3 zupki chińskie, a w pt i sob wypijają przed snem po 4 piwa, bo na nic więcej nie ma kasy, przez co latami wegetują próbując się jeszcze czegoś nauczyć, podczas gdy inni „korzystają z życia”.
Czy osoby bardzo głupie i nieporadnie życiowo powinny mieć dzieci? W końcu albo one również będą głupie i nieporadne życiowo, albo w wieku 5 lat będą mądrzejsze od swoich rodziców – co również nie jest zbyt przyjemne.

Wiń rodziców
30 dni temu
Reply to  Wiń rodziców

Nie będę tutaj odpowiadał na te pytania – po prostu chciałbym wskazać, że w wielu aspektach można a wręcz trzeba winić rodziców.
Nie każdy urodzi się bananowym, dynamicznym Oskarkiem, który na 18tke dostaje auto z salonu, ale można zaznaczyć wyraźną granicę między osobą wychowaną i zadbaną, a „chciałam dziecko” bez większego przemyślenia.
Jeśli w wieku 20 lat:-jesteś gruby;-masz problemy z rozmawianiem z ludźmi spoza najbliższego kręgu;-jesteś spóźnialski, niedokładny i niesłowny;-jesteś leniwy;-boisz się wyjść z domu;-masz nieleczone problemy ze zdrowiem;-nie umiesz znaleźć pracy;-nie umiesz zarządzać budżetem;-nie umiesz zająć się domem;-nie umiesz zarządzać swoim czasem;
I tak dalej – to wina rodziców.

Wiń rodziców
30 dni temu
Reply to  Wiń rodziców

Nawet jak urodzisz się biedny, schorowany i brzydki to rodzice powinni spróbować wychować cię na zdrowego, pracowitego i świadomego człowieka – to nie jest problem. Nie da się zwiększyć komuś wzrostu, za to można dbać o jego wagę, figurę, fryzurę i cerę – i dużo to nie kosztuje, tylko trzeba chcieć – trzeba dowiedzieć się, gdzie leży problem, jak go rozwiązać i działać. Problem w tym, że większość rodziców nawet nie myśli, aby coś z tym robić, a wychowanie dla nich kończy się na zapewnieniu jedzenia i miejsca do spania.
Nie da się zamknąć córki w wieży – za to da się wychować ją tak, aby nie skończyła jako „worek na nasienie” lokalnych Oskarków czy aby nie latała po całym świecie „sprawdzać jakie k00tasy mają lokalsi” i ogólnie, aby w wieku 30 lat miała stabilne życie, a nie by była samotną matką z problemami psychicznymi, długami i ciałem zniszczonym chorobami wenerycznymi – a osobiście znam dziewczyny z „dobrych domów” które w wieku nastoletnim były 10/10 a teraz,

Wiń rodziców
30 dni temu
Reply to  Wiń rodziców

a teraz, mając te 26-32 lat są wrakami człowieka, z brzydkimi dziećmi o różnych kolorach skóry dla których od lat nieskutecznie szukają „tatusia”.
Nasza wczesna młodość, dzieciństwo oraz lata nastoletnie – które 9 na 10 osób spędza żyjąc z rodziną, bo mało kto dziś wyprowadza się na stałe od rodziców mając 16-20 lat, ogromnie wpływają na to, jacy jesteśmy będąc dorosłymi. To zadanie rodziców, aby wychowali nas na jak najlepszych ludzi – zdrowych, pracowitych, pożytecznych społecznie i gospodarczo i to ich wina, jeśli zawiodą…
Zapraszam do dyskusji.

PRAWDA
30 dni temu
Reply to  Wiń rodziców

Najpierw całe dzieciństwo rodzice wykańczają człowieka psychicznie a potem jak się tylko wyniesie z domu oczekują że będzie miał ogarnięte życie. Jak ma człowiek mieć dobrą pracę jak boi się odzywać do ludzi przez lęk jaki zasiali w nim rodzice. Jak ma człowiek mięć ambicje dorastając u ludzi dla którym szczytem marzeń to mieć co do gara włożyć i gołym nie chodzić. Jak ma mieć człowiek znajomych jak był izolowany całe życie od rówieśników, nie mógł nigdzie wychodzić, żadne wyjazdy czy zajęcia pozalekcyjne. Jak ma mieć zadbane ciało jak całe życie niedojadal albo wpierw***** najtańsze g.

duris
30 dni temu
Reply to  PRAWDA

Nie ma o czym dyskutować, bo to sama prawda.
Sam jestem takim przykładem dziecka, gdzie nie zadbano o prawidłowe żywienie, cerę, nawyki i teraz jestem wrakiem, a nie mam nawet jeszcze 25 lat.

Z drugiej strony widzę ludzi młodszych nawet ode mnie, którzy już mają dzieci, jeżdżą do innych krajów czy prowadzą własne działalności. No i nawet miałem okazję poznać rodziców jednego takiego chłopaka, który prowadzi własną firmę. Widać po nich i ich życiu, że są ogarnięci i to samo potrafili zrobić z dzieckiem. Ogarnąć tak, że się nie boi i radzi sobie w życiu.

paka baka
30 dni temu
Reply to  duris

najgorsze, że jak zepniesz poślady i będziesz cisnąłem dietę, ćwiczenia, leczenie, uczył się, ciężko pracował to zanim dogonisz ich poziom to ich dzieci cię przegonią…

sukcesy się dodają a porażki mnożą – wystarczy dwa lata problemów i potrzebujesz z dziesięciu aby to nadrobić…

vvv
30 dni temu
Reply to  PRAWDA

Mój ojciec na mnie krzyczał, że nic nie potrafię i beraz będąć w Castoramie boję sie prosić o pomoc sprzedawcę/doradcę, tylko sam chodze między półkami. Jak oglądam jakiś towar i obok stanie Chad albo chociażby Oskar z dziewczyną , to odsuwam się i opuszczam wzrok, czasem odchodze dalej, choć wcale nie skończyłem jeszcze oglądam tego, co chę kupić. Czuję się zmoggowany, jak samiec omega.

space marine
30 dni temu
Reply to  Wiń rodziców

Tu nie ma o czym dyskutować, wszystko zostało już powiedziane. Geny i jeszcze raz geny.
A żeby się lepiej żyło, to albo robimy coś z systemem obwiniającym o wszystko facetów, i robimy porządek w tym cipocentrycznym kraju, albo nic się nie zmieni.

Don Squnollio
30 dni temu
Reply to  Wiń rodziców

Typowy zazdrosny obibok Polaczek, szuka winy wszędzie tylko nie u siebie. Wina leży nie w genach. Jak widzisz takie zj eby genetyczne jak twoi rodzice nie mieli problemu żeby sobie poradzić. Wasze problemy powstały wraz z waszym pokoleniem i ewolucją zje bania umysłowego. Klepanie po plecach nic tu nie da. Nawet nie wiecie że macie przewagę w kilku aspektach ale jesteście zbyt zje bani żeby z niej skorzystać. Rozwiązanie? Jako cywilizacja, odsiać te najbardziej zje bane sztuki, odizolować od reszty społeczeństwa i przeczekać wasze pokolenie. Oczywiście żartuje sami się unicestwicie.

Ympalama
30 dni temu

W cyfrze się nie liczy, każdy za darmo słucha, czyli na szczęście nadal gówno zarabiacie

Łonowy Barber
29 dni temu
Reply to  Ympalama

Nie masz pojęcia jakie pieniądze są z cyfry

Crematos 666 fat old nerd and geek?
29 dni temu

W Polsce kobieta oraz dziecko to rzeczy święte są! Nie zabijaj!

B1Lą
30 dni temu

Trochę śmiesznie że „streaming” zalicza się do sprzedaży muzyki ale kij tam.

Łonowy Barber
29 dni temu
Reply to  B1Lą

No właśnie nie. I u nas to jest sprawiedliwie rozkminione bo jest od przychodu. W innych krajach zachodnich jest od ilości streamów. Dlatego można sobie je kupić i mieć wyróżnienia za samą ilość.

B1Lą
29 dni temu
Reply to  Łonowy Barber

Ano to spoko, mimo to sama nazwa wprowadza tutaj w błąd.

Ignacy
30 dni temu

Koledzy w ramach żartu zrobili narzeczonej kanapki ze spermą

Siostra Ignacego
30 dni temu
Reply to  Ignacy

Ty nie masz kolegów!

Oskar Pam Pam
30 dni temu

Okej, spoko, zrozumiałem, chcesz coś kontrowersyjnego i wulgarnego. Zaczynamy, ale pamiętaj, że to jest tylko fikcja:
Jesse Pinkman: „Kur,wa, Walter, co my mamy tu do cho,lery? Te kostki do sr,aczy, no ku,rwa, nie wierzę!”
Walter White: „No, Jesse, wiesz jak to jest, biznes to biznes. Ukraina, soliadrność, a my mamy dostarczyć te kostki, bo inaczej nasze kasy pustoszeją.”
Jesse Pinkman: „Ku,rwa, ale co to za syf? Kostki do sr,aczy dla Ukrainy, Walter? To jakiś je,bany żart!”
Walter White: „Jesse, nie masz wyboru, musimy to zrobić. Pamiętaj, że te kostki to jest nasza przepustka do większych zysków.”
Jesse Pinkman: „No dobra, no dobra, ale to jest kur,wa absurd. Wyobrażam sobie, jak tamci Ukraińcy siedzą i walą te kostki, a my mamy na tym zarobić, Walter.”
Walter White: „To jest ten przekręt, ten przekręt, który nas utrzyma. Nie pytaj za dużo, tylko działaj.”
Jesse Pinkman: „Dobra, Walter, ale i tak to jest jak jakiś chory dowcip. Może jeszcze dostarczamy lodówki do Arktyki?”

Halal masarny
30 dni temu

INSTYTUT DANYCH Z WANNY

Π
30 dni temu

Nigdy nie umówiłbym się z dziewczyną, która w wieku 30 lat ma body count wieksze niż 5. Żaden to materiał na żonę czy matkę dla wspólnych dzieci. Trafiasz na taką laskę i od razu wiesz że to typowa lambadziara z wywiadów Pasuta, której całe życie zleciało kręcąc się wokół prymitywnych potrzeb. Fakt, ludzie sie rozstają i nie każdy związek musi się udać, jednak te 2 czy 3 lata spedzone u boku jednego chłopaka to minimum aby stwierdzić że laska nie traktuje seksu jako sportu i ma poważne zamiary wobec partnera z którym obecnie spółkuje.
Zmienianie chlopaków jak rękawiczki to nie tylko patologia, puszczalstwo i rozwiązłość, ale przedewszystkim brak szacunku do samego siebie i kolejnego partnera. Czystość u kobiet należy gloryfikować i nagradzać, a te które traktują swoje pochwy jak zlewnie powinny spotykać sie z ostracyzmem i odrzuceniem..
Także chłopy, miejcie wymagania! Szukajcie takiej z najmniejszym nalotem, a najlepiej to dziewicy. Tinder jest jak mc donald. Tanio i szybko,

Π
30 dni temu
Reply to  Π

niekoniecznie smacznie

Krychu
30 dni temu
Reply to  Π

Akurat plus, bo nie była to kolejna incelska gadka zwykłej życiowej łachudry, która się tylko nad sobą użala.

Łonowy Barber
29 dni temu
Reply to  Krychu

Była. W momencie jak wjechał tekst o dziewicy. Taka gadka wynika z kompleksów bo w innym wypadku typ będzie się porównywać do jej poprzedników i kminić czy jest lepszy. Weź dziewicę a potem się dziw czemu kmini jak to by było z innym, lub w ogóle puszczają jej lejce i staje się wszystkim czego należy unikać. Musi być chociaż minimalnie doświadczona seksualnie. Żadnych dziewic.

Świńtruzka
30 dni temu

Widać że do południa/13.00 piszą tu same przegrywa wariaci i nołlajfy bez pracy. Dopiero wieczorami pojawiają się bardziej rozważne komentarze forumowych intelektualistów oraz średniaczków (ale jednak to nie ten poziom szaleństwa jak 666, typ od półek czy oyebalbym łachę 🙂

Fiodor
30 dni temu
Reply to  Świńtruzka

A ty za kogo się uważasz?

Świńtruzka
30 dni temu
Reply to  Fiodor

Za boga.

pusia
30 dni temu
Reply to  Świńtruzka

w ktorej kategorii jestem

pusia
30 dni temu
Reply to  pusia

odpowiem sobie sama tak jak sama masuje se pindola np wczoraj w nocy hi hi hi…nie wazne chce powiedziec ze wypilam 4paka i siadam na skuter i jade na CPN mozecie mnie zglosic nie dbam o to jestem panna pusia jestem Ponad Prawem dzis Libacja jutro Front Wschodni to moje motto i tego sie trzymam

Beka
30 dni temu
Reply to  Świńtruzka

NAPISAŁA ŚCIERA

BEKA Z CIEBIE 😀

kwasniewski_KUCZMA_W_BAGOLU
30 dni temu
Reply to  Świńtruzka

dokłádnie

666
29 dni temu
Reply to  Świńtruzka

To nie szaleństwo, to underground.

Monika Olejnik
29 dni temu
Reply to  666

Oooooo może powie pan coś więcej może rozwinie pan tę myśl

kwasniewski_KUCZMA_W_BAGOLU
30 dni temu

:-[

Komisariat Ochrony Raków
30 dni temu

Rap to nie muzyka.

Marta Linkiewicz
30 dni temu

RYYYYYYYYYYYYJJJ!!!!!!!!!

Crematos 666 fat old nerd and geek?
30 dni temu

Raper się zaćpa, albo zapije na śmierć i renty nie popierze nawet, ani emerytury nie dożyje!

Crematos 666 fat old nerd and geek?
30 dni temu

Xbox Series X oraz PlayStation 5 się dopiero jeszcze rozkręcą powoli!

Cześć
30 dni temu

Dlaczego fotek nie można powiększyć?
I

News

26 lat temu policja zatrzymała Włodiego, Wilka i Sokoła

„J*bany pies z pistoletem w ręku, chce bym się bał, ja nie czuję lęku”.

Opublikowany

 

Przez

Utwór „28.09.97” z pierwszej płyty Molesty to dziś niepodważalny klasyk. Włodi i Wilku opisują w nim zatrzymanie przez warszawską policję. Dzisiaj mija 26 lat od tych pamiętnych wydarzeń.

– J*bany pies z pistoletem w ręku, chce bym się bał, ja nie czuję lęku – rapował Wilku w kultowym numerze „28.09.97”. Tego dnia m.in. Włodi, Wilku, Pelson i Sokół zostali aresztowani, a policja użyła wobec nich broni palnej. Jak wspominał po latach Sokół funkcjonariusze na szczęście nie strzelali w ich kierunku tylko w niebo.

– Słynny Łysy to Jaźwa z Zip Składu/Fundacji. Pies strzelał chyba w niebo nie do nas, a my po leżeniu na glebie zjechaliśmy na Janowskiego. Nas skuli i wieźli akurat z Pelsonem. Świrowaliśmy idiotów, że się nie znamy, ale szybko sprawdzili że nas spisywali razem 3 razy. Niby dzień jakich wiele, ale dzięki kawałkowi Molesty jednak pamiętny – napisał kilka lat temu Sokół stojąc na tle komisariatu przy Janowskiego w Warszawie. Przy tym samym komisariacie zdjęcie zrobił sobie również Wilku.

– Różne wersje, kopie, przetworzenia tych sytuacji słyszałem w wielu opcjach. Ludzie też przeżywają te sytuacje, które my przeżyliśmy, nie jest to niczym wyjątkowym. Natomiast my byliśmy pierwsi, żeby opisać coś takiego – wspominał Włodi kilka lat temu w rozmowie z Mateuszem Natali.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Bletka – pierwsza nierapowa wokalistka w spacerange

„To dla nas wielkie wydarzenie”.

Opublikowany

 

Przez

bletka
fot. Bartek Wiski

Muzyczny pion spacerange z powodami do dumy, bowiem dziś oficjalnie ogłasza podpisanie kontraktu fonograficznego z Bletką – nową artystyczną duszą wytwórni, która będzie tworzyć i komponować z managerską opieką agencji. To jednocześnie debiut dla samego spacerange, ponieważ firma po raz pierwszy będzie mogła wesprzeć swoim wieloletnim doświadczeniem muzyka nie wywodzącego się ze środowiska hip-hop / rap. Mając jednak na uwadze skuteczność i precyzyjnie wyprowadzane, wychodzące poza szablon działania prognozy dla Bletki są klarowne – mocne i konkretne wejście w showbiznes. W końcu mamy do czynienia z agencją, która stoi za sukcesem grupy chillwagon oraz multiplatynynowymi karierami ReTo oraz Kizo.

Bletka to młoda artystka, która silnie utożsamia się ze swoim rodzinnym miastem – Krakowem. Rozpoznawalność przyniosła jej aktywność w serwisie TikTok, w którym umiejętnie żongluje swoim głosem i dzieli się nim ze słuchaczami interpretując znane utwory.

Właśnie dzięki działalności na TikToku przykuła uwagę Kizo, czego konsekwencją jest wspólny muzyczny hit i w tym wypadku nie ma mowy o przekolorowaniu tego słowa – mamy do czynienia z ewidentnym hitem. Oczywiście mowa tutaj o singlu “Taxi”, który w zaledwie kilka tygodni przejął airplay największych stacji radiowych, został wytypowany przez Spotify jako jeden z największych hitów lata, a teledysk z wynikiem prawie 60 milionów, którego wyświetlenia wciąż rosną doprowadził do czegoś, co było już tylko formalnością – status diamentowego singla nadany przez ZPAV w zaledwie 4 miesiące!

Bletka w spacerange

W twórczości Bletki nie można mówić o przypadku. Mamy do czynienia z artystką kompletną, która zna swoje możliwości wokalne, sama pisze sobie teksty i przeplata to wrażliwością potrafiącą ująć miliony serc. Najlepszym przykładem powyższych słów jest luźny singiel “trochę lżej”, który artystka przed kontraktem płytowym wydała własnym sumptem, a mimo braku należytej promocji klip przekroczył już magiczną barierę miliona wyświetleń.

Zarówno spacerange jak i sama Bletka mogą już ogłosić, że prace nad nowymi utworami są już w zaawansowanym stadium i w niedługim czasie możemy spodziewać się muzycznych owców pracy artystyki wspieranej przez agencyjny team.

– Bletka w spacerange to dla nas wielkie wydarzenie, a zarazem kolejny etap rozwoju agencji. Przez ostatnie lata budowaliśmy zaplecze i know how pozwalające nam zdobywać coraz to nowe branże. Corem naszej działalności pozostaje jednak muzyka i z wielką dumą będziemy prowadzić karierę Bletki, która urzekła nas skalą swojego talentu oraz magnetyczną osobowością. Budowa silnej, kobiecej marki osobistej jest jednym z naszych priorytetów w najbliższych latach, a zarazem wyzwaniem, z którym z wielkim zapałem planujemy się zmierzyć – mówi Mateusz Jędrzejewicz, współzałożyciel i CEO spacerange.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Taco Hemingway pobił rekord Maty

Raper ustanowił dwa nowe rekordy na polskim Spotify.

Opublikowany

 

taco hemingway
fot. Yan Wasiuchnik

Taco Hemingway wrócił po trzech latach z solową płytą „1-800-Oświecenie” i rozbił bank. Raper ustanowił dwa nowe rekordy na polskim Spotify pobijając jednocześnie rekord Maty.

W 2021 roku Mata pobił własny rekord dziennych odtworzeń na Spotify. W ciągu pierwszej pełnej doby w streamingu “Kiss cam (podryw roku)” osiągnął 701, 519 dziennych odtworzeń na platformie, ugruntowując tym samym pozycję Maty jako rekordzisty. Po dwóch latach Młodego Matczaka zdetronizował Taco Hemingway.

Jak informuje biuro prasowe Spotify, Taco Hemingway ustanowił dwa nowe rekordy na tej plastformie:

  • najczęściej streamowany artysta w ciągu jednego dnia.
  • najczęściej streamowany album w ciągu jednego dnia.

Jeżeli zastanawialiście się, jak obecnie wygląda lista TOP50 najpopularniejszych utworów na polskim Spotify – wystarczy, że zerkniecie na poniższą grafikę. Prezenter prowadzący nocną audycję radiową zajmuje pierwszych 9 pozycji zestawienia.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Jędker żałuje, że robi rap, ale znów wchodzi do tej samej rzeki

Szykuje się kolejna premiera z udziałem byłego Zipa.

Opublikowany

 

Przez

Fot. @brevko_art

Poczynania Jędkera są mało spójne i pełne przeciwności. Jeszcze kilka miesięcy temu porzucał rap mówiąc, że nie prowadzi godnego życia w wieku 46 lat będąc muzykiem. Tymczasem teraz zapowiada kolejną muzyczną premierę.

– Poświęciłem życie muzyce, ale moje złote medale nie dają mi niestety nic. Może gdybym był sportowcem, miałbym godne życie w wieku 46 lat. Niestety wybrałem muzykę. Żałuję tego w ch*j – żalił się jeszcze w czerwcu Jędker.

W najbliższy piątek ukaże się nowy klip mało znanego artysty Andyo’ego. Gościnnie u jego boku zobaczymy Jędkera. – Kolejny raper, którego słuchałem za dzieciaka odhaczony. Super fajne przeżycie – komentuje podziemny gracz.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Impreza Kizo rozbija bank i pobija rekord frekwencji

Relacja z MTS NIGHT.

Opublikowany

 

Przez

fot. Bartek Wiski

Na YouTube MTS wylądował zapowiadany vlog z wydarzenia MTS NIGHT: 1 MILION PARTY, które jak sama nazwa wskazuje – wieńczyło przekroczenie 1 miliona subskrybentów na kanale Kizo.

Materiał video zrealizowany kamerami PapiTV bardzo dobrze pokazuje skalę i poziom organizacji eventu, które wręcz należy suplementować hasłem: [M]Y [T]O [S]POŁECZNOŚĆ. Przez teren wydarzenia, począwszy od otwarcia bram, aż po wczesne godziny poranne przewinęło się ponad trzy i pół tysiąca osób, co jest wielkim sukcesem frekwencyjnym imprezy. Na odwiedzających, poza dobrą muzyką, która nieustannie wylewała się z głośników czekały: tattoo spot, stanowiska barberskie, MTS POP UP STORE oraz boxer, przy którym można było zmierzyć się siłowo z samym Glebą! Fani Sukcesiliany oraz Kizzersów powinni być zadowoleni z całodniowego tastingu produktów, ale na szczególną uwagę zasługuje premierowa degustacja KIZO BURGER, do której kolejka nie malała, a wręcz trwała przez całe wydarzenie. Kizo rozdał fanom ponad 500 burgerów!

spacerange odpowiada za opracowanie koncepcji oraz kompleksową produkcję imprezy. MTS NIGHT: 1 MILION PARTY to znak jakości, którym agencja będzie się posługiwała w nawiązywaniu kontaktów z nowymi partnerami i budowaniem planów na kolejne wydarzenia.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Kaczor BRS chce „rozj*bać komuś czaszkę” na Fame MMA

Raper chce się dostać do federacji freakfightowej.

Opublikowany

 

Przez

kaczor brs fame mma

Kaczor BRS wraca na scenę i chce narobić trochę szumu. Oprócz pracy nad nową płytą „Lot nad kukułczym gniazdem” chciałby też zawalczyć w organizacji freakfightowej.

Kaczor BRS chce się bić

Przemyski raper przygotowuje się obecnie do zawodów Ironman Triathlon w Stanach Zjednoczonych. Ma on też aspirację zawalczenie na gali freakfightowej. – W jakiej federacji mam rozj*bać komuś czaszkę? Chcecie mnie na Clout MMA czy na Fame MMA. Are you ready to rumble… – napisał artysta.

Na razie nie wiemy, czy Kaczor tylko bada grunt czy ma już za sobą konkretne rozmowy na temat ewentualnej walki. Obecność raperów na tego typu galach nie jest czymś nowym, więc nic dziwnego, że również były zawodnik Step Records chce podjąć takie wyzwanie i przy okazji sporo zarobić.

Płyta „Lot nad kukułczym gniazdem”

Obecnie Kaczor pracuje nad płytą „Lot nad kukułczym gniazdem”, której tytuł nawiązuje do kultowej książki Kena Keseya. Raper nagrał nową płytę razem z Pafto i ukaże się ona przy współpracy z ekkipa heavywight Project, za która stoją Kizo, Jongmen i Bonus RPK.

– Nie ma srania po badejkach. Niebawem dostaniecie płytę „Lot nad kukułczym gniazdem”, którą nagrałem z moim przyjacielem @pafto_oficjalnie, która ukaże się legalnym nakładem w sklepach muzycznych w całej Polsce – poinformował BRS.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2023.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)