Sprawdź nas też tutaj

News

2$Z Kali z legendarnego Szybkiego Szmalu wrócił z nową płytą

Premiera albumu oraz klipu z udziałem weterów melanżowego Ursynowa.

Opublikowany

 

Dziś wreszcie długo zapowiadana premiera najnowszego albumu 2$Z Kaliego z Szybkiego Szmalu. Płyta pod wdzięcznym tytułem „A świat niech płonie” dostępna jest już na Spotify, Apple Music, iTunes i wszystkich innych serwisach muzycznych, a za tydzień zostanie uzupełniona do stanu deluxe o bonusowy „Mixtape 2022” firmowany szyldem Szybki Szmal.

Premierze, towarzyszy teledysk do singla „Gratulacje”. W klipie wystąpili m.in Ciech, Winz i Inkognito, czyli weterani melanżowego Ursynowa i zarazem uczestnicy rozszerzonego projektu gdzie poza nimi usłyszymy też m.in Tektywa, DaNego i CZN&J.

Przypomnijmy, że do tej pory w ramach przedsięwzięcia ukazały się już trzy animowane teledyski. Były to kolejno „Gagarin”, „Księżyca blask” feat. Ciech oraz ostatni „Obłąkani” którego premiera miała miejsce zaledwie tydzień temu. W listopadzie odbył się też na Imielinie, czyli w mateczniku artysty, pierwszy koncert promujący płytę, a to nie koniec działań. Powstaje już kolejny animowany klip do „Monte Karlo”, a w dalszym planie jest jeszcze najważniejszy single, czyli „Złe intencje”. Możemy też spodziewać się teledysków z mixtapowej części wydawnictwa z flagowym kawałkiem „To Szmal” tworzonym przez ósemkę wykonawców z projektu. Pełne tracklisty obu płyt są dostępne tutaj.Cały podwójny album jest reaktywacją po latach pauzy, legendarnego warszawskiego undergroundowego labelu Szybki Szmal, który ma na koncie produkcje z rapowego kanonu jak choćby „Mixtape 2005” i „Benzyna”. To też znak, że na dobre rozkręciło się studio Kayuta2. Natomiast dla Kaliego to powrót do solowej twórczości po klasycznym „2002-2004” i niedawno upublicznionym dwu częściowym albumie „2013…”.

Najlepszy dostęp do aktualnych informacji o wydawnictwie jest na szybkiszmal.com i na profilach społecznościowych @szybki.szmal Instagram oraz TikTok @szybki.szmal.

 


30 komentarzy
30 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Profesoor Traaapu Miłośnik Polskich Kobiet
3 miesięcy temu

TYLKO SENTINO I POLSKIE PIEKNE, ZARADNE I ZADBANE KOBIETY!

KTO SIE ZGADZA ŁAPA W GÓRĘ

Profesoor Traaapu Miłośnik Polskich Kobiet
3 miesięcy temu

WZYWAM DO TABLICY NACZELNEGO KUKOLDA GLAMRAPU 3…2…1

Profesoor Traaapu Miłośnik Polskich Kobiet
3 miesięcy temu

PS. TO JA STOJE ZA USUNIECIEM SZARPANKI Z ZYCIEM Z YOUTUBE, ZGLASZALEM GO MIESIAC OK 100 BOTAMI, KAZDY FILM BYL ZGLASZANY AUTOMATYCZNIE W ODSTEPACH OK GODZINNYCH, ROZNE POWODY ZEBY YOUTUBE GO NA PEWNO USUNAL I TAK MIESIAC BOTY NAP1ERDALALY ZGLOSZENIA AZ GO WYJ3BALI 

Bubba and Redneck in one person
3 miesięcy temu

Mężczyzna polizać łechtaczkę chce oraz wargi srommowe oraz swojego penisa w pochwy dziewczyn wkładać.

Śmieciarios
3 miesięcy temu

RÓCHASZ SENTINA I POLSKIE ZADBANE KOBIETY, CZYLI 0, BO TAKICH NIE MA 😀

Robur
3 miesięcy temu

Niech laczysko wypier.dala. Kupul se koszulke gucci inudaje zarobasa.

Romuś
3 miesięcy temu

Co do polskich kobiet – pełna zgoda.:)

Aaas
3 miesięcy temu

Tylko sentino lubi od tyłu

young leosia
3 miesięcy temu

Naprawdę nie rozumiem. Ktoś to nagrał, ktoś to przesłuchał i stwierdzili – tak, to jest fajne. W głowie się nie mieści.

Beznadziejny Romantyk
3 miesięcy temu
Reply to  young leosia

Też się nad tym zastanawiałem ostatnio odnośnie innej dziedziny życia. Ktoś pokazuje ścierwo a ktoś mówi „wow ale to fajne” xD

Trapezfik maouamouamoau
3 miesięcy temu

Hu1 Kanali z legendarnego Szybkiego Analu wrócił z nowym sextapem

Mezokrata
3 miesięcy temu

Pewnie będzie kupował wyświetlenia jak ostatnio

Szwagier Takefjut
3 miesięcy temu

czemu wy takie gówno reklamujecie

Sowabezoka
3 miesięcy temu

Założyciele domów mody przekręcają się w grobach patrząc jacy (pod)ludzie noszą teraz ich ciuchy. Mówię też o wszystkich was którzy to czytacie i zmieniliście dresy Nike na dresy EA7.

Mario
3 miesięcy temu
Reply to  Sowabezoka

Przez takich (pod)ludzi, te ubrania są przypałowe.

Aaas
3 miesięcy temu
Reply to  Sowabezoka

Armani zasłużył ciepły gość na wy w tym chodzicie haha ciepłe chłopcy to gówno

Obserwatorium Dawida
3 miesięcy temu

Przypomina mi stare kawałki pop z okolic 2008-2010 (te wszystkie Taio Cruz itp.). Niestety głos Kaliego, który nie dość, że kompletnie się do tego nie nadaje, jest nieumiejętnie zmasakrowany jakimś autotunem. Lepiej by to wyszło po prostu zatrudniając jakiegoś wokaliste. Gdyby Boski Alvarez takie coś nagrał to z pewnością byłby kolejny hit.

Halal masarny
3 miesięcy temu

Szypki Szmalec > sb mafia

Bubba and Redneck in one person
3 miesięcy temu
Reply to  Halal masarny

Mafiozo.

Bubba and Redneck in one person
3 miesięcy temu

Kali to jest ktoś! Od zamsze nim był!

Hmmmm
3 miesięcy temu

Po cholere takie gowno wogole odpalac?

Jamal
3 miesięcy temu

Ile wzięliście za promowanie tego czegoś?

Johny Walker - Janusz Piechociński
3 miesięcy temu

Wspaniała muzyka rap, świetna wręcz. Szczerze to nie wiem czy będę słuchał czegokolwiek innego od teraz, gdy mi te arcydzieła podsunęliście pod nos, bo widać po chłopakach, że mają świetną, co najważniejsze prawdziwą zajawkę, a skillsy i przekminy czy te śpiewane na autotune refreny są na mega poziomie, że nie można się oderwać od słuchania. Ja myślę, że jeszcze Polsza nie gotowa generalnie na takie super kawałki, ale mi to siadło bardzo i widzę mega potencjał. Chętnie bym kupił płytkę albo dwie bo za 10 lat będą warte grube tysiące to jedną bym sprzedał a drugą trzymał w gablocie w domku nad kominkiem. Może vinyl się ukaże? Pragnę tego. Jak dla mnie scena została pozjadana po pierwsze mega stylówka po drugie rap genialny brzmi jakby ktoś koło wynalazł na nowo i po trzecie już od pierwszej melodii słyszę dźwięki producenckie na najwyższym poziomie. Tak jak ten portal dla osób kochających rap, dzięki, że dzielicie się z nami taką nadmuzyką z zajawy.

YO..
3 miesięcy temu

01:59 29

melanżowego Ursynowa.

Opublikowany 2 dni temu 16 grudnia 2022Przez Redakcja

Johny Walker - Janusz Piechociński
3 miesięcy temu

Wspaniała muzyka rap, świetna wręcz. Szczerze to nie wiem czy będę słuchał czegokolwiek innego od teraz, gdy mi te arcydzieła podsunęliście pod nos, bo widać po chłopakach, że mają świetną, co najważniejsze prawdziwą zajawkę, a skillsy i przekminy czy te śpiewane na autotune refreny są na mega poziomie, że nie można się oderwać od słuchania. Ja myślę, że jeszcze Polsza nie gotowa generalnie na takie super kawałki, ale mi to siadło bardzo i widzę mega potencjał. Chętnie bym kupił płytkę albo dwie bo za 10 lat będą warte grube tysiące to jedną bym sprzedał a drugą trzymał w gablocie w domku nad kominkiem. Może vinyl się ukaże? Pragnę tego. Jak dla mnie scena została pozjadana po pierwsze mega stylówka po drugie rap genialny teksty jakby ktoś koło wynalazł na nowo i po trzecie już od pierwszej melodii słyszę dźwięki producenckie na najwyższym poziomie. Ten portal dla osób kochających rap też jest na wysokim poziomie, dzięki, że dzielicie się z nami taką nadmuzyką z zajawy.

Jakub Fanatyk Rapu
3 miesięcy temu

Czy jest szansa na fizyczną wersję?

YO..
3 miesięcy temu

Napisz do kaliego na insta CZy ci wyśle taką wersje

Popularne