Sprawdź nas też tutaj

teledysk

30-lecie powstania formacji Wzgórze Ya-Pa 3

W nowym singlu możemy usłyszeć pośmiertne wersy Radoskóra.

Opublikowany

 

fot. Wojtek Koziara

W 2023 przypada 30 rocznica powstania grupy Wzgórze Ya-Pa 3. Raperzy celebrują jubileusz oddając na ręce fanów unikatowy winyl z pamiątkowym singlem i zapowiadają, że to dopiero początek atrakcji związanych z obchodzoną rocznicą.

Piątek przynosi nam odpowiedź na zagadkę związaną z nowopowstałym kanałem Wzgórze Ya-Pa 3 na YouTube, który stopniowo odkrywał tajemnicze ruchy aktywnych członków grupy. Filmiki pojawiające się w sieci były niczym innym, aniżeli zapowiedzią okazjonalnego singla, którego tytuł zabiera słuchaczy w podróż do miejsca, w którym “to wszystko się zaczęło”.

„Park (DJ Eprom Version)” jest singlem Wzgórza Ya-Pa 3 stworzonym po 21 letniej przerwie w działalności wydawniczej. Numer w nostalgiczny sposób odnosi się do czasów, w których skład formował się do swojej najmocniejszej wersji. Muzycznie rap został osadzony na oldschoolowym boom bapowym bicie wyprodukowanym na samplerze AKAI. Aktualnie grupę tworzą Borixon i Wojtas ze wsparciem DJ Eproma. W singlu usłyszymy pośmiertne wersy Radoskóra – 1 z 3 założycieli WYP3.– “Park” to efekt jednej z kilku sesji Wzgórza, które miały miejsce na przestrzeni ostatnich lat. Mimo, iż zespół pozostaje nieaktywny muzycznie, moja przyjaźń z Wojtasem trwa niezmiennie od początku naszej znajomości. Nie silimy się na robienie nowej muzyki, podchodzimy do tego tak samo jak na początku, zajawkowo i bez ciśnienia. Ucinając pytania – filmy towarzyszące premierze nie są historią zespołu WYP-3 pisaną na nowo. Ich zadaniem było wprowadzenie Was w klimat “Parku”. Dlatego też nie ma w nich Zajki, który wiele lat temu zdystansował się od zespołu i zajął się swoim życiem. Nie zmienia to faktu, że Zajka jest współzałożycielem tej ekipy i jego miejsce w panteonie pionierów polskiego rapu jest niezaprzeczalne i mamy ze sobą sporadyczny kontakt. Nie szukajcie kosy gdzie jej nie ma, a może Was jeszcze zaskoczymy – mówi Borixon, odpowiedzialny za koncepcję i reżyserię video zajawek.

– Numer powstał kilka lat temu i czekał w szufladzie na odpowiedni moment. 30-lecie Wzgórza to dla nas bardzo ważny jubileusz, dlatego postanowiliśmy sfinalizować i wyprodukować ten singiel. Zrobiliśmy to jak dawniej, spędzając kilka dni z Epromem w jego studiu, przypominającym nam najlepsze czasy oldskulowego rapu, który kochamy i nadal uprawiamy. A przy okazji świetnie się bawimy. Kto był na naszym koncercie ten wie jak wygląda show Wzgórza w 2k23 – dodaje Wojtas.

Premierze singla towarzyszy przedsprzedaż unikatowej płyty winylowej, która została wytłoczona w ściśle limitowanym nakładzie. Maxi singiel poza utworem, który dzisiaj ujrzał światło dzienne zawiera dodatkową wersję autorstwa Kes-a w koprodukcji DJ Eproma. Poza muzyką w wydaniu znajdziemy pamiątkowe zdjęcia związane procesem powstawania utworu oraz dużą naklejkę ze znakiem nawiązującym do logo WYP3 z lat 90’tych. Warto zauważyć, że front “Parku”, żeby oddać hołd klasyce został oparty o stylistykę okładki płyty Wzgórza Ya-Pa 3 z 1995 roku. Mało? Nie ma problemu. Dla ultrafanów zespół przygotował specjalny merch w postaci koszulek z bawełny premium uszytych w Polsce.

“Park” jest singlem upamiętniającym funkcjonowanie zespołu i nie jest zaczątkiem żadnego większego projektu albumowego. Raperzy pisząc utwór chcieli przypomnieć w ten sposób złote czasy działalności składu. To ukłon dla słuchaczy szukających dziś z sentymentem brzmień, które przypomną im o początkach kultury Hip-Hop w Polsce.

Dzisiejsza akcja jest dopiero początkiem ruchów związanych ze świętowaniem jubileuszu. Artyści planują szereg działań, w tym koncertów, którymi będą przypominać o WYP-3.

 


53 komentarze
53 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Yoahim Kupshtall
13 dni temu

Pośmiertne wersy Radoskóra? Napisał je po swojej śmierci?

Czy ktoś to w ogóle czyta przed publikacją? Banda tępaków.

Ran japowanie
13 dni temu

Opublikowany przez „Redakcja” znaczy że dostali gotowego newsa w mailu z zewnątrz wraz z potwierdzeniem przelewu, pozdrawiam 🙂

Jarek ggosobowa
13 dni temu

Tępy jesteś Ty bo nie znasz polskiego języka.

YO..
13 dni temu

36 KOMENTARZY

Bezsenny Leniwiec
13 dni temu
Reply to  YO..

Już 38

Trusk
13 dni temu

Auuuu!! Wyp 3 od zawsze na propsie 🙂

stare czasy
13 dni temu

To jest całkiem niezłe, fajny, wspominkowy kawałek

Młody Zgred gdzieś kurła przepadł?
13 dni temu

Centrum to był na tamte czasy dobry album. Język polski bajlango lato ’97

AntyFan
12 dni temu

Wzgórze Ya-Pa 3 to Legenda! Szkoda że rocznicy 30 lecia nie doczekał Radoskór [*]

Naka
12 dni temu

Gdzie jest Zajka?

Snoop Doggie Dogg
12 dni temu
Reply to  Naka

Pewnie kosi trawnik

bystry
13 dni temu

Bez Zajki to nie ma sensu. To był jedyny dobry mc w składzie.

Zwyrolex
12 dni temu
Reply to  bystry

Zajka zawsze na propsie. Do dzisiaj pamietam sekswizje.

AntyFan
12 dni temu

Wzgórze Yapa 3 to legenda!

Roro
12 dni temu

W tym wszystkim jakby pominięty jest Zajka. A był w składzie od Początku. Warto by było o nim wspomnieć

Nosacz
12 dni temu
Reply to  Roro

Czytałeś artykuł matole?

bystry
12 dni temu
Reply to  Nosacz

Artykuł został napisany po tej całej akcji borixona, gdy rekin próbował ratować sytuację po skasztanieniu się na niego ludzi o Zajkę

Sworzeń Afganistan alfa bomba w koronie
12 dni temu

Nie bylyście w woju kUtA$Y i nie macie ukończonego kursu srania w krzakach ciemne chmury nad mistem gdańsk,ruskie noże i Grenlandii widelce za pychy na Argentyny widły pójdzieta

AREK Z GALERKI
12 dni temu

Siema siema , powie mi ktos ziomki kto aktualnie rządzi na zacho ??

Sworzeń Afganistan alfa bomba ripła sprawa
12 dni temu

Tylko nie $rajta mi tu po polu,bo was kałmuki spiją kumysem i do roboty wezmą,wsio wpariat behawioru od zawory

Dj Raz Numer
11 dni temu

A Jaculoz Braveranoz nie dogral zwrotkoz?

1st
13 dni temu

Gimby nie znaja!

Ty kûrrwo nie kłam
13 dni temu
Reply to  1st

Twój stary amstaff

Jacek Cierzniak
10 dni temu

WYP3 25 marca Gliwice jestem z pomorskiego

Średnia knaga
13 dni temu

Szczerze, nie znam mniej wartościowych facetów niż incele. Mają kompleks niższości względem kobiet. Wiedzą, że są brzydcy i aruch.alni stąd szukają awansu cywilizacyjnego. Jednakże na zawsze pozostaną tylko incelami. Nie ważne na kogo będą zganiać swoje niepowodzenia życiowe 🙂

Midas
13 dni temu
Reply to  Średnia knaga

Pozdrów ojca

Średnia knaga
13 dni temu
Reply to  Midas

Pozdrowiłem, pyta kiedy wpadniesz ma małe co nieco.

Passport Bro
13 dni temu
Reply to  Średnia knaga

To jest troche tak jak z rasizmem – jak powiesz ze ci sie cos nie podoba w jakies innej grupie etnicznej, to juz Ci przyklepują łatke rasisty. Tak samo jest jak skrytykujesz Polki – od razu ktos Cie nazwie incelem. A ja incelem nie jestem i zdania nie zmienie : Polki są w wiekszosc agresywne, konfrontacyjne, autorytarne i nie nadają sie na żony.

Średnia knaga
13 dni temu
Reply to  Passport Bro

To się tyczy wszystkich kobiet, nie tylko polek. Zawsze znajdzie się zgniłe jabłko które truje resztę. Szukacie panny w burdelu albo w klubie a potem zaskoczka 🙂

Wieesz?
13 dni temu

Bez Zajki nawet nie sprawdzam

Ikona stylu
13 dni temu

Skok na kasę,nawet kostiumy mają

Kill Gangsta
13 dni temu

Panowie,dajcie spokój.

YO..
13 dni temu

lecie powstania formacji Wzgórze Ya-Pa 3
W nowym singlu możemy usłyszeć pośmiertne wersy Radoskóra.

Opublikowany 10 godzin temu 17 marca 2023Przez Redakcja

01:52 29

Edek tiktoker nuci
13 dni temu

I zaczeli my nowy tydzień i lecim na ostro z nuceniem kawałek tygodnia: To jest tylko fijesta a tamto to jest forewa. A na dzisiej jest do nucenia kawałek: Julinmi joli nał oouuuo julinmi joli naaał. Także łaki nucim kamą.

Michoo
13 dni temu

Stare dziady udające dzieciaki. A Donaszan to już poniżej krytyki…

PEZET
13 dni temu

matka goblinica 163 cm w kapeluszu, ojciec 187 cm i z tego wyszedłem ja 176 cm
własna matka przeprowadziła na mnie WZROSTOKAUST
a p00lki są gorsze od hitlerowców bo żeby dostać się do elitarnych oddziałów SS od rekrutów wymagano minimum 175 cm, a p00lki wymagają 180 cm na tinderze. to są fakty – tolerancyjne młode kobiety głosujące na lewice i domagające się akceptacji dla wszystkich w rzeczywistości są dużo bardziej bezlitosne jeśli chodzi o kwestie eugeniki niż naziści

Kutang-klan
13 dni temu
Reply to  PEZET

#przegryw

PEZET
13 dni temu
Reply to  Kutang-klan

A ja Pezet

Kutang-klan
13 dni temu
Reply to  PEZET

Miło mi poznać. Podziel się z kolegami dlaczego zostałeś przegrywem. Wspólnymi siłami może coś zaradzimy.

Rrr
12 dni temu
Reply to  Kutang-klan

On przynajmniej Ma wannę, nie to co ty. Do szamba się wpie.rdalasz na główkę co rano. Później śniadanko w postaci gruzu z du.py Sentina. Po tym stary ociera ci ryło chusteczką oklejoną jakąś białą substancją.

wznr
12 dni temu
Reply to  Kutang-klan

GDZIE JEST KUTANG PAN? GDZIE JEST BORUBAR?

13 dni temu

Szczerze, nie znam mniej wartościowych kobiet niż polki. One mają kompleks niższości względem kobiet z Azji. Wiedzą, że są brzydsze i bardziej prostackie stąd szukają awansu cywilizacyjnego. Jednakże na zawsze pozostaną tylko polkami. Nie ważne jak się będą próbowały zakamuflować:)

Sadzić palić zalegalizować
13 dni temu
Reply to 

Kobieca wojna zachodnio-azjatyka
Od kilku miesięcy ma miejsce bardzo ciekawe zjawisko – faceci 30+ masowo opuszczają Amerykę, Australię i Europę w poszukiwaniu żon w Azji. Na tyle jest to duży trend, że zachodnie Julki się mocno posrały: zachodnie post-wallowe niedouczone julki 30+ kontra piękne azjatki je orające XD [ENG]
http://www.youtube.com/watch?v=WVp3eEGUpjs&ab_channel=TheFilipinaPea

Komentarz z filmiku
„Zachodnie kobiety właśnie udowodniły światu, dlaczego odchodzimy. Zachodni mężczyźni nie dyskryminują, umawiamy się z każdą kobietą, którą uważamy za kochającą, współpracującą, kobiecą i gospodynię domową.”

Kutang-klan
13 dni temu
Reply to 

#Przegryw

Popularne