Sprawdź nas też tutaj

News

4/20 – dziś obchodzimy Dzień Marihuany. Mity i fakty

Z tej okazji premierę mają dzisiaj m.in. filmy o marihuanie z udziałem znanych raperów.

Opublikowany

 

Snoop Dogg

20 kwietnia, czyli 4/20. Tego dnia na całym globie o godzinie 16:20 miliony miłośników konopi zapali jointa. Dlaczego akurat dzisiaj i dlaczego o 16:20? Oto historia 4/20.

Mity o 420

Na początku przyjrzyjmy się nieprawdziwym historiom na temat pochodzenia 420. Początkowo twierdzono , że termin ten wziął się stąd, że w marihuanie jest 420 substancji psychoaktywnych. Inną popularną teorią na temat znaczenia 420 jest to, że pochodzi ona od Boba Dylana „Rainy Day Women # 12 & 35”. Jeśli pomnożysz 12 przez 35, otrzymasz 420. Inna wersja mówi o tym, że 420 było kodem używanym przez policję w Kalifornii dla oznaczenia przestępstwa związanego z marihuaną. W końcu ludzie uwierzyli nawet w to, że 20 kwietnia zmarł Bob Marley i jest to sposób oddania mu czci (w rzeczywistości Jah wezwał go do siebie 11 maja 1981 r.).

Skąd zatem ta magiczna liczba?

Wszystko te historie są zmyślone. W rzeczywistości 420 pochodzi od grupki licealistów, zwanych THe Waldos z hrabstwa Marin w Kalifornii. Jak mówi sama grupka, na poświęconej 420 stronie internetowej, wszystko miało miejsce w roku 1971, gdy otrzymali od znajomego “mapę”. Jego brat pracował w straży przybrzeżnej i zaznaczył na niej pole marihuany – Jeżeli je znajdziecie, możecie zabrać tyle ile uniesiecie – te słowa miały paść z jego ust.

Na swoja wyprawę umawiają się pod pomnikiem Louis’a Pasteura o 16:20 po południu. Podobno pole marihuany nie zostało nigdy odnalezione, natomiast sama “ekspedycja” tak im się spodobała, iż zaczęli się regularnie spotykać, o 16:20 pod wspomnianym pomnikiem. Hasło “420 Louie” oznaczało wspólne jaranie. Z czasem zostało ono skrócone do samego 420. Warto zaznaczyć, że w USA godzinę 16:20, zapisuje się w formacie 4:20 PM.

Raperzy w nowych filmach o marihuanie

Hasełko początkowo przyjęło się w ich szkole i stopniowo zdobywało popularność, aż do międzynarodowego kodu oznaczającego palenie marihuany. Z tej okazji w dniu dzisiejszym ma premierę druga część filmu „How High” z Lil Yachtym w jednej z głównych ról. Serwis Netflix wypuszcza dzisiaj też dokument o marihuanie “Grass is Greener”, w którym biorą udział Snoop Dogg, B-Real czy Damian Marley.

4/20 to też dobra okazja na “konopne zakupy” – Mops ze stoprocent, znany z prowadzenia programu WeedWeek i portalu Cannabis News wykręcił sporo rabatów i gadżetów do wygrania – tutaj macie link do jego strony www.weedweek.plJest do wygrania bongo, waporyzator, bony na zakupy, nasiona i susz CBD.

 
19 komentarzy

19
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
MEXHANIK

Rok dwa miesiace i 5 dni, tyle nie pale. jesli kontrolujecie to i palicie sporadycznie, a nie jak ja w szczycie do 5g ciężkich indyjek i ciastek na dobite to palcie. jesli dzien zaczynacie od wiadra to utopcie siesie w nim. wszystko jest dla ludzi, ale trzeba znac granice. weoslych swiat

AbDuL All_KOzYEB

CIASTEK NA DOBITE KURWA MAĆ ZMIEŃ DILLERA BO CIE OSZUKUJE JEDEN DOBRY LOLEK I JESTEŚ ZADUPCONY CAŁY DZIEŃ..

MEXHANIK

zmien dilera? tzn mam isc do innego coffika jak mieszkam w Holandii? jebnij się w leb przychlascie.

kozlebro

kurwa co za pajac…hahhha nie moge.1 lolek … hahhaha wez chlopcze lepiej niz juc nie mow

kozlebro

„bo widzac ze ty nigdzie nie byles „

AbDuL All_KOzYEB

cie gościu robili w polsce czy z reklamie tvnu?

MajkiMajk56

Kurwa nie kompromituj się już zjebie genetyczny nie udzielaj się już, bo pierdolisz strasznie 3 po 3 i to nawet śmieszne nie jest kurwo

Odb

20 mitów i 4 fakty o obchodzeniu marihuany w dzień

Analny

4/20 – dziś obchodzimy Dzień Analu. Mity i fakty

huj

Odb i Analny – Rectum Special Team

Żakła Bann

420 Luje. Na samo słowo MOPS chce mi się rzygać bo przed oczami pojawia mi się ten obrzydliwy siwy pysk mopski

Dobrze jest

Palta.

MONOPOL

SNOOP DOG GASI KIPA NA CZOLE SIXNAJNA >> https://www.youtube.com/watch?v=rDQnP1RLpFo

Żakła Bann

ale nob, tosz to miało być zioło ogie a nie jakieś… guwno.

MC Sztepiu

https://m.youtube.com/watch?v=1SQlZ9mhJKM
Ten kawałek już stał się mityczny i to jest niezaprzeczalny fakt. Marihuana będzie zawsze palona!!!

Noxim

Halo. Pamiętajmy, że w tym roku 4 2 0 trwa cały miesiąc :))
Miesiąc święty trzeba święcić, ale z umiarem 🙂
Także mordeczko https://wyluzuj.com

marihuana w polsce jest legalna

dura lex, sed lex

MIRAS X

Jeżeli uważasz że warto jebnij dalej https://www.youtube.com/watch?v=K4nikBjkDhU CZTERY TEMATY projekt 149

Agent Rydzyk

Wypierdalaj Agencie Rosyjski…!

Popularne