Sprawdź nas też tutaj

ranking

5 najciekawszych produkcji Chrisa Carsona

Przyglądamy się produkcjom polskiego beatmakera, który podbija europejską scenę.

Opublikowany

 

Chris Carson wydaje się być facetem, którego drugie imię powinno brzmieć: „Ambicja”. Rozpoczynał standardowo do produckcji mniej znanym raperom, by zostać dostrzeżonym przez coraz głośniejsze ksywki, a wraz z tym, zaczęły pojawiać się spore sukcesy komercyjne. I na tym można było w zasadzie rozwój zakończyć i przez długi czas dostarczać solidnych produkcji na polski rynek najbardziej popularnym raperom, z czasem przekształcając to na klasyczne odcinanie kuponów. Ale on zamiast tego, dobrał sobie kompana do współpracy i zaczął podbijać europejską scenę. Co więcej, także z sukcesami. Tak więc po Volcie, SoDrumatiku i Robercie M, skupiamy się dzisiaj na karierze Chrisa Carsona (a także duetu Young Veteran$, a jeszcze wcześniej Kaersona).

Pokój Z Widokiem Na Wojnę – Moja Pierwsza Dziewczyna

Swego czasu spory hit. Na tyle spory, że chłopaki z PZWNW przygotowali nawet kilka remixów, m.in. ze śp. Chadą. Trudno powiedzieć co tu tak naprawdę sprawiło, że numer aż tak dobrze się przyjął, bo wszystko tu było co najwyżej solidne. Do tego, po tych kilku ładnych latach od wydania, kawałek mocno się zestarzał, ale jeśli mielibyśmy na coś postawić pieniądze, to pewnie na tematykę numeru, z którą sporo delikwentów mogło się utożsamić. A dzięki temu, Kaerson mógł do swojego CV dopisać pierwszy poważny sukces producencki.

Borixon – Ferrari (feat. Kajman & Luka)

Powrót z emigracji i przywiezienie grime’owych inspiracji z Wielkiej Brytanii przez Borixona zaowocowało jednym z najlepszch rapowych albumów w Polsce w 2012 roku. Ogromna w tym zasługa świetnych produkcji, do których Borygo ma więcej niż dobre ucho. Najwięcej, bo aż 5 wyszło spod ręki Carsona, tytułującego się w tamtym okresie bardziej polskobrzmiącym Kaersonem, a wyróżniającą się perełką – będącą nieco w cieniu ciepło przyjętych singli – było właśnie „Ferrari”.

Paluch – Opór (feat. BartxEdge)

Nie mogło tu oczywiście zabraknąć numeru Palucha, bo w końcu właśnie ze współpracy z poznańskim gigantem, najbardziej kojarzony jest Carson. Jak mówi jednak stare chińskie przysłowie – wszystko ma swój początek, a w przypadku tych dwóch Panów zaczęło się to bardzo niepozornie, bo od numeru „Opór” z jednej z najważniejszych pozycji w dyskografii Palucha, czyli „Lepszego Życia Diler”. Przesadą byłoby określenie, że kawałek ten w istotny sposób przyczynił się do ogromnego sukcesu płyty, bo promocję ciągnęły raczej single na bitach Matheo czy SoDrumatika, ale można zakładać, że z perspektywy obu Panów była to bardzo ważna współpraca, trwająca do dziś.

Quebonafide – Hype

Brać udział w projekcie cholernie oczekiwanego albumu jednego z ciekawszych (najciekawszego?) raperów w kraju? Pewnie, że tak. I mało tego – zrobić z nim singlowy i jednocześnie otwierający krążek numer? No za to, to pewnie nie jeden jeszcze by do takiego biznesu sporo dopłacił. Chris Carson robić już tego na swoje szczęście nie musiał, bo był już wtedy uznaną postacią mającą na koncie sporo ciekawych kolaboracji. Na „Ezoteryce” usłyszeliśmy dwa bity od Carsona i gdzie powykręcany „Hype” siadł jak szalony, tak efektowny posse cut „Ciuchy, Kobiety i Hajs” liczbowo prezentuje się zaskakująco blado. Dziwna sprawa.

Rogal DDL – Mistrzowski Logotyp (feat. Rest & Satyr)

Rogal DDL poza swoimi odpałami, zdecydowanie orientuje się co tam w polskim rapie piszczy. Tak jak na legalnym solowym „ANtY” z szalonymi, powykręcanymi w jakieś absurdalne rejony, elektronicznymi bitami może nie do końca to było widać i słychać, tak na dużo bardziej przystępnym i ulicznym „Nielegalu216” było to nieco bardziej zauważalne. No bo tak chyba należy rozpatrywać to, że na bitach zawitali Young Veteran$. Z bitem bardzo ulicznym i jednocześnie brzmiącym świeżo, ale to chyba nie powinno dziwić, skoro Carson coraz bardziej zacieśnia współpracę z przesiąkniętymi ulicą raperami z Europy. Trudno nie dostrzec ogromnego progresu, jaki przez lata Carson poczynił. Gdzie będzie w takim razie za następne kilka lat?

 
8 komentarzy

8
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Nathan

Gościu ma perspektywy tak samo jak kiedyś Matheo (na grubo przed współpracą z Popkiem z początków Stopro) i skillów nie można mu odmówić tak samo jak tego, że jest definicją ciężkiej pracy, ale to w jaki sposób proporcjonalnie mu ego urosło do tego wszystkiego to aż wieje smutkiem…

Mateuszjebacmalika

Qułeb najciekawszym raperem hahahahahah ja pierdole co się dzieję…..

Mati12

Z poznanskim gigantem? Z poznańska pizda chyba.

estella

ale rosół ja daje glamrap jak fox news powatarzaj to malpy skumaja

MIRAS X

Może sprawdź to: https://www.youtube.com/edit?o=U&ar=1&video_id=KRdW8oi3GLA DEKONSTRUKCJA projekt 136

jorgen

kurwa co to za żart kurwa ??? ejay studio na propsie a nie jakaś kurwa z belgii miasto uchodźców

KrakusNH
Slack

Już weź wykurwiaj laku najgorszy.

Popularne