Sprawdź nas też tutaj

Felieton

5 powodów, dla których polecamy „Fish & Chips” Kovaleffskiego

Album idealne na wiosenno-letnie dni.

Kovaleffsky / fot. Stagefocus

Opublikowany

 

Przez „5 powodów…” przemieliło się dosyć dużo tematów. Mieliśmy już podziemnych graczy, niszowe projekty, albumy znanych polskich raperów. Dlaczego polecamy akurat debiutującego Kovaleffskiego i jego album „Fish & Chips”?

Inne spojrzenie na muzykę

Bo Kovaleffsky na stałe mieszka w UK, dzięki czemu jest zupełnie odcięty od tego co dzieje się w kraju. Rap z emigracji stanowi odsetek wydawanych płyt, tym bardziej powinniśmy dopingować graczy, którzy mają tyle samozaparcia do nagrywania albumów poza granicami Polski. Inne spojrzenie na muzykę, inne podejście do kwestii wydawniczych, brak schematycznych rozwiązań.

Brytyjski klimat

Bo „Fish & Chips” przenosi brytyjskie brzmienia do kraju nad Wisłą. Boom na grime’owe rzeczy skończył się jakiś czas temu. Tymczasem mamy okazję usłyszeć go w najlepszym wydaniu prosto z jego kolebki. Dla tych, którzy wciąż są zafascynowani tą sceną jest to bez wątpienia pozycja obowiązkowa.

Protoplaści grime’u na płycie

Bo Kovaleffsky zebrał fantastycznych ludzi do współpracy. Wuzet i Breku, czyli jedni z pierwszych propagatorów grime’u w Polsce. Do tego śmietanka producentów pokroju PLN Beatza, Dubsknita, eRAeFI, DrySkulla, Secret Ranka, oraz DJów – legendarnego Feel-Xa czy młodego Flipa. To nie mogło się nie udać.

W końcu to debiut

Bo to debiutancki album, a mimo tego Kovaleffsky brzmi jak stary wyjadacz. Wszystko się tu zgadza, stylówka jest niezwykle oryginalna, a flow całkiem elastyczne. Jestem przekonany, że niektórzy czołowi raperzy po X latach na scenie nie potrafiliby ugryźć takich podkładów w taki sposób jak zrobił to debiutujący Kovaleffsky.

Pozytywny vibe

Bo to dobry okres dla „Fish & Chips”. To nie jest album na pochmurne wieczory, o nie. Chociaż Kovaleffsky podejmuje tematy różnej treści to mimo wszystko słowo vibe powinno być synonimem tej płyty. Szczególnie polecamy w okresie wiosenno-letnim!

 
17 komentarzy
17 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
mam jooorka
1 rok temu

Najlepszy powód to to, że zapłacił za news.

Analny
1 rok temu
Reply to  mam jooorka

5 powodów, dla których polecamy „Fish & Chips” Kovaleffskiego
Album idealny na analne wiosenno-letnie dni.

Wasz ziom
1 rok temu
Reply to  mam jooorka

Same gejostwo tu siedzi. Też się zawijam. Ciągle tylko anal i oral. Zjebane społeczeństwo.

wkurwiony huj
1 rok temu
Reply to  Wasz ziom

chcesz się jebać? 100 z guma, 50 bez

Wasz ziom
1 rok temu

Jak glamrap Cos poleca to jakies gowna z nowej hujowej szkoly albo ta parówa kizo. Słyszał ktoś kiedykolwiek dobrego co wrzucili na glamrap ?

mam jooorka
1 rok temu
Reply to  Wasz ziom

Kiedyś dali newsa o verbie, ale to było dawno.

Gamba;l
1 rok temu

ale gowno zjebany glamrap kiedys to byl portal na poziomie a teraz promowanie gowna kiedy bedzie cos o prawdziwym rapie ?

mam jooorka
1 rok temu
Reply to  Gamba;l

No właśnie, kiedy będzie coś o verbie i liberze?

Trivium
1 rok temu
Reply to  Gamba;l

Prawdziwy rap już nie istnieje więc nie mają a czym pisać, zrozum to wreszcie ziom

Jeden
1 rok temu

Dwa

Odb
1 rok temu

Poworych ficamy dl& kovalesh a 5 chidów któps poleffskiego

Jarosław Lewandowski
1 rok temu

Chuj mu w dupe za to co mi zrobił analnie

Bartłomiej Ciepłota
1 rok temu

Zapewne strzelił ci bramkę jak ja Maxymilianowi Hozerowi. Jebałem go całą noc i dzień. Pamiętam jeszcze jak coś tam stękał i krzyczał „Zostaw moje kakaowe oko nikczemniku!”. Coś pięknego… Ale ogólnie to musiał jechać na oiom. Jego Kinder Schoko-bons nie wytrzymało mojego ogromnego Hefajstosa. A Mariuszek tylko się przyglądał, ale i tak go wyruchałem w oko Saurona. Ogólnie to teraz wszyscy w redakcji mają HIV’a. Czary mary ence pence Mariusz Jopek ma ogromnego Herkulesa w swojej ręce, elo.

Bartłomiej Ciepłota
1 rok temu

Ta kurwa Mariuszowa Jopowa (Kurwowa) i Ten zajebany w dupe Maxymilian Hozer (Pozer) dislajkują mi komenty. Wy kurwy z redakcji, pizdy zajebane, wbijam dzisiaj do studia jak WENA i pokaze wam co znaczy moje przezwisko Scyzoryk. Jebane szmaty tfu

POLONEZ ATU OHV 16 ŁUTUTUTUTU
1 rok temu

KOŃSKIE PRZEPRASZAJĄ

Mokry Od Wiary
1 rok temu

abudabi wraz z małpem i truflem przemieszczają się już w strone Chin, gdzie żona abudabiego marcepana chujwidokolskiego już dawno zrobiła tak duży ukłon dla szefa kuchni wietnamskiej stołówki, że wyjebała łbem o posadzke… co na to abudabi? dał pinionszki na taksufkem i wpierdolił trufel wraz z całą kolonią małp demolując vietnamese szefa kuchni oraz dode elektrode przy kontakcie pod stołem

Trzy
1 rok temu

Cztery

Popularne