GLAMRAP POLECA: Hip Hop Festival w Poznaniu. Kup bilety już teraz!

Sprawdź nas też tutaj

News

50 lat temu narodził się hip-hop – jeden z pionierów wyróżniony w Polsce!

„Żyj nam jeszcze długo hip-hopie drogi”.

Opublikowany

 

11 sierpnia 1973 18-letni jamajsko-amerykański DJ Kool Herc wyprawił imprezę na 1520 Sedgwick Avenue na Bronksie. W jej trakcie zamiast puszczać pełne numery postanowił pobawić się nimi i serwować jedynie partie instrumentalne, nazwane breakami. W trakcie tychże breaków jego przyjaciel Coke La Rock chwytał mikrofon i podkręcał publikę do lepszej zabawy. Tak oto narodził się hip-hop.

11.08.1973 jest dziś uznawany za datę powstania hip-hopu a budynek przy 1520 Sedgwick Avenue – miejsce jego narodzin – oficjalnie uznany przez miasto Nowy Jork i oznaczone na mapach tablicą 'Hip Hop Boulevard’.

Z okazji tej wyjątkowej rocznicy redakcja serwisu Popkiller.pl postanowiła w ramach gali Popkillery oddać hołd ojcom-założycielom, którzy budowali fundamenty tej kultury.
W tym celu pojechali oni w tym roku na Bronx, by w miejscu gdzie wszystko się zaczęło wręczyć Złotego Popkillera za całokształt dokonań, zbudowanie kultury hip-hop i inspirowanie fanów na całym świecie.

Statuetkę odebrał Grandmaster Caz – aktywny od 1974 roku pierwszy raper-DJ i pierwszy liryczny raper, który zawierał w tekstach coś więcej niż „podnieście ręce”. Autor tekstu do pierwszego hip-hopowego singla w historii „Rapper’s Delight”. Kluczowa inspiracja Jaya-Z, Rakima czy Big Daddy Kane’a. Pionier. Ikona.

– Caz był wyraźnie wzruszony i powiedział przed kamerą, że właśnie dla takiego uznania i docenienia jak ta nagroda budowali kulturę hip-hop 50 lat temu. Nie wiemy czy jesteśmy w stanie zrobić cokolwiek bardziej hip-hopowego niż to i nadal nie dowierzamy, że udało nam się oddać taki hołd w kolebce kultury, która zmieniła nasze życia – pisze Popkiller.pl, a z okazji dzisiejszej rocznicy redaktor naczelny serwisu Mateusz Natali dodaje: – Uczestnictwo w kulturze hip-hopowej to niesamowita podróż, a to, że mogliśmy zwieńczyć to 50-lecie wręczając pod tym właśnie budynkiem Złotego Popkillera Grandmasterowi Cazowi nadal nie mieści mi się w głowie. Żyj nam jeszcze długo hip-hopie drogi, zmieniaj się, ewoluuj i nadal trzymaj milion twarzy.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

66 komentarzy
Subscribe
Powiadom o
66 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Profesoooor Traapu
1 miesiąc temu

SKOND ONI TEGO CZARNUCHA WYCIAGNELI? MOZNA BYC BARDZIEJ ZDESPEROWANYM RZEBY PROMOWAC JAKIEGOS CZARNUCHA O KTORYM JUZ NIKT NIC NIE WIE ANI NIE PISZE W USA, ZA O W POLANDII MU POMNIK CHLOPKA Z BRAZU WYSTAWIAJA W CHOŁDZIE

Edek tiktokerzyna nuci i jest zleraksowany
1 miesiąc temu

Jest i naczelna kurvva ze spawary, Co śmieciu zmiane skonczyles z dioda w dvpie i znowu glupoty wypisujesz? Ty biedna przecwelona ruro z zaburzeniami osobowosci. Chcialbym zeby cie stado murzynow zgwalcilo w tej twojej piwnicy.

Profesooor Traaapu Naczelnik Sicarios Glamrapu
1 miesiąc temu

Znam prywatnie jej ginekologa, który kiedyś powiedział mi tak – stary nie zgadniesz kto dzisiaj u mnie był. Pewna młoda gwiazda rapu – od razu domyśliłem się o kogo chodzi więc bez ceregieli spytałem czy ma taką psitke jaką sobie zawsze wyobrażałem, małą, pulchną i różową. Jakież było moje rozczarowanie gdy oznajmił mi że nigdy nie widział tak zaniedbanej, obrzydliwej i rozklekotanej psity u tak młodej dziewczyny.

Czarodziej
1 miesiąc temu

Część, nie zwracam honoru, ale miałeś rację. Stoję w kolejce w Biedronce, patrzę jak ostatnie chwile młodości przeciekają mi przez palce, aż tu nagle nieoczekiwany zwrot akcji. Pacholęta stojący przede mną w wieku 12-13 lat kupują UWAGA prezerwatywy… Licealistka w wieku 16-17 lat lata późnym wieczorem po Włocławku z wywalonymi na wierzch cyckami i to wszystko jednego wieczora. Miałeś rację, Profesorze, żyję złudzeniami.

Trepanator
1 miesiąc temu
Reply to  Czarodziej

To przekaz od Kustosza i jego dwu heksalogów!

Czarodziej
1 miesiąc temu
Reply to  Trepanator

Patriotyzm to jest nic innego jak bycie ultra cuckoldem.

idziesz na front, giniesz za „elyty”, „oligarchów”, czyjeś interesy – wmawiając sobie, że to dla swojego kraju, domu, rodziny.

Rodzinę Ci ewakuują w bezpieczne miejsce – żonę, dzieci, matkę.

Siedzisz już piąty czy dziesiąty miesiąc w jakimś okopie z gówna, kolega obok służy jako żarcie dla robaków, które sam potem wpierdzielasz z głodu.
Smuty, ból i cierpienie znieczulasz poczuciem patriotyzmu oraz tego, że robisz to dla rodziny – że rodzina dumna i bezpieczna.

Pewnego dnia, jak co miesiac dostajesz list od żony – czekasz z niecierpliwością na nowości u niej, u dzieci, czy są zdrowi wszyscy.

A tu pozew o rozwód.

Historia jak widać, ludzi nie uczy.

incel
1 miesiąc temu

Julian Tuwim

Bambo

Murzynek Bambo w Afryce mieszka ,

czarną ma skórę ten nasz koleżka.

Uczy się pilnie przez całe ranki

Ze swej murzyńskiej pierwszej czytanki.

A gdy do domu ze szkoły wraca ,

Psoci, figluje – to jego praca.

Aż mama krzyczy: „Bambo, łobuzie!’

A Bambo czarną nadyma buzię.

Mama powiada: „Napij się mleka”

A on na drzewo mamie ucieka.

Mama powiada :”Chodź do kąpieli”,

A on się boi że się wybieli.

Lecz mama kocha swojego synka.

Bo dobry chłopak z tego murzynka.

Szkoda że Bambo czarny , wesoły

nie chodzi razem z nami do szkoły.

Serspodlaski
1 miesiąc temu

Przecież hiphob powstał na jezycach a wymyślił go rychu p w latach 90

Profesooor Traaapu Naczelnik Sicarios Glamrapu
1 miesiąc temu

Nie znam łaka

You are Batman!
1 miesiąc temu

WHO are You Joker?

(╯°□°)╯︵ ┻━┻
1 miesiąc temu

Ciąg dalszy następuje – a w zasadzie już nastąpił – historii z Panną M. (zdrobnienie G.). Wstawianiu głodnych kawałków, tanich wymówek i ranienia mężczyzn oraz zabawy ich uczuciami nie ma końca. Pseudo koleżanka po moim również wyłącznie koleżeńskim zaproszeniu na wspólną (hipotetyczną) przejażdżkę rowerową zgasiła mnie po jednym dniu namysłu niemal od razu jak peta wciskając kit, że uwaga ona nie może wyjeżdżać poza miasto, bo ma – i tu jest hit – uczulenie na wszystkie pyłki absolutnie wszystkich drzew. Mnie już odtrąciło w moment. Spytałem tylko krótko – wszystkich to znaczy jakich konkretnie – a po drugiej stronie głucha cisza i zmiana tematu. W ogóle typiara co wyłącznie słucha, udająca skrytą, mało od siebie mówi, jedynie dopowiada, a wyciąga informacje. Dobrze, że ja też operowałem dość mocno ogółami, chociaż parę osobistych, sentymentalnych historii poszło (na szczęście nie w kwestii uczuć). Oczywiście nie wzbudziły one na niej żadnego wrażenia (jest z wielodzietnej rodziny,

(╯°□°)╯︵ ┻━┻
1 miesiąc temu

a ja samotnik, to pewnie dodatkowy kontekst tutaj), tylko słodki, sztuczny, przyszywany uśmieszek starej baby grubo po 40-tce. Najgorsze jest to, że w zawoalowany sposób dała mi niemal jednoznacznie kosza (przyznaję, ja też pewne rzeczy wyraziłem subtelnie, acz nie dosłownie na imieninowej kartce z życzeniami i to po terminie – miała urlop, wcześniej nie było kiedy), a równocześnie nie odpowiedziała też wprost, że kogoś ma. Widać, że jest kokietką, lubi dostawać prezenty za nic i być komplementowaną przez obcych chłopów nawet, jeśli kogoś ma. Winwestowałem w nią kubek o wartości 30 zł (jeszcze ją komplementując, że będzie pasował pod kolor sukienki, jaką czasem nosi, wczoraj jak na złość założyła) i herbatkę lepszą o wartości 11 zł. Tak wiem białorycerstwo w pełnej krasie, acz jeszcze rozum mnie strzegł, że nie przesadziłem, bo chciałem już iść do jubilera i kupić coś o znacznie większym ładunku emocji. Nie, nie
pierścionek – ładną broszkę, dobrze, że się powstrzymałem.

(╯°□°)╯︵ ┻━┻
1 miesiąc temu

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że jesteśmy w jednym dziale i musimy ze sobą współpracować, wprawdzie nie ciągle i nie przez cały dzień, ale jednak (ona obsługuje ludzi). Ponadto i tak nie jestem w stanie jej znienawidzić jednoznacznie i natychmiastowo, bo mogło by mi to zaszkodzić. I tak nadał łażę z nią na śniadania do socjalnego na dole, co też dobre nie jest, wróci inna osoba ze stanowiska obok, to chyba już przestanę (poza poranną kawą, z ekspresu do której się dokładam). Panna M.T. odżywiając się tofu i będąc vege w ciąży z księciem orientu (który oczywiście uciekł w długą jak ją zalał, gdy była sporo młodsza) zagłodziła na śmierć własne dziecko, czego się dowiedziałem używając swoich kontaktów i białego wywiadu w zakładzie pracy. Po prostu urodziło się zbyt słabe, by przeżyć. Wiedziała lepiej od specjalisty – lekarza medycyny od kobiecych spraw. Sam jej powiedział, że ma wycieńczony organizm i musi jeść mięso (choćby chude i gotowane). Nie posłuchała, to dziecko straciła,

(╯°□°)╯︵ ┻━┻
1 miesiąc temu

no ale one przecież zawsze wiedzą lepiej. Teraz też głównie dieta warzywna u niej dominuje, bo mam okazję jeszcze póki co widzieć, co żre. A ja centralnie przy niej kanapki z dobrą wędlinką i rzodkiewka jako dodatek.

Janusz biznesu to Makak
1 miesiąc temu

Biznes! Business?

Trusk
1 miesiąc temu

jedyny news o rapie lub kulturze od miesięcy tak naprawdę …..
4 komentarze, z czego jeden od razu do wora…..
Najpopularniejszy rap portal w PL …..
Jesteśmy gotowi na asteroide

Jim jump skacz mc hamner
1 miesiąc temu
Reply to  Trusk

Policjant okłamał sąd oraz dokonał kradzieży z włamaniem!

bekka
1 miesiąc temu
Reply to  Trusk

50 lat temu w wannie Rafalali narodził się hip-hop – jeden z raperów wyróżniony w Polsce!
.
Tym razem skandalistka opublikowała w internecie zdjęcie swojej wanny, w której kąpie się młody mężczyzna. Jego twarz jest zakryta, ale podpis głosi, że to „słynny raper”.

Michał
1 miesiąc temu

Przecież ta nagroda została wręczona 3 miesiące temu, a w ty teraz o tym piszecie lol

Chyba tak
1 miesiąc temu
Reply to  Michał

Pewnie gość z redakcji siedział w areszcie przez 3 miechy

Internacja ekstradycja
1 miesiąc temu
Reply to  Chyba tak

W zakładzie karnym?

Chyba tak
1 miesiąc temu

Tak

Charlie
1 miesiąc temu
Reply to  Michał

Charles or Ted? Barbie!

bekka
1 miesiąc temu
Reply to  Michał

50 lat temu w wannie Rafalali narodził się hip-hop – jeden z raperów wyróżniony w Polsce!Tym razem skandalistka opublikowała w internecie zdjęcie swojej wanny, w której kąpie się młody mężczyzna. Jego twarz jest zakryta, ale podpis głosi, że to „słynny raper”.

Police
1 miesiąc temu
Reply to  bekka

FBI from Russia?

bekka
1 miesiąc temu
Reply to  Police

jutu kin to mi ?

Jan biznesmen
1 miesiąc temu
Reply to  bekka

Ku dzja dziś mrok Toronto tam din Dei Osamma Hussein?

Samoobrona
1 miesiąc temu
Reply to  Michał

The new Andrew Lepper!

Małgorzata Rozenek OG official
1 miesiąc temu

Cześć k oO rwy
Jbc was oczywiście
Plus zasyłam serdeczne pozdrowienia dla Czarodzieja oraz Codeiny
Ciepuota(mój anioł opiekuńczy)zablokował mnie dla mojego dobra(lubię tak myśleć)
Ale myślę o was obu ciepło czasami
Czarodzieju tęsknię
Musiałam to napisać bo jestem na polskiej wsi i jest jak w filmie, jest jak w filmach o polskich wsiach ale bardziej przesadzone, jest wszystko, jest solejukowa jest Fiki-Miki Market z plastikowymi paletkami do babingtona i paluszkami lajkonik i wafelkami Gerard i chłopakami ze wsi którzy lubią przygazować golfem i patrzą na ciebie głodnym wzrokiem
Jak myślę 25letni jayz patrzył na 15letnia bijonse czy majkel na dzieci, tak tym chorym wzrokiem który powinien być aresztowany i przecwelony natychmiast wprzód wtył i bezpowrotu
Ach czarodzieju tenskiem smuteczek łezki
Ps. Ciekawe czy ta smootna ko0rwa ciepUota mi to puści po tylu eonach przerwy ach sprawdźmy bo polska wieś bo mroczny las bo pole pszenicy drżące w nocy

Profesooor Traaapu Naczelnik Sicarios Glamrapu
1 miesiąc temu

KTO PYTAŁ ŹDZIRO?

Tom
1 miesiąc temu

Ja

Glamrapowicze
1 miesiąc temu

Tęskniliśmy <3

Zachodni wiatr
1 miesiąc temu

Wróciłaś <3

czech street av
1 miesiąc temu

DOBRY RAP TO GREEN GRENADE ROBIŁ

Jim jump skacz mc hamner
1 miesiąc temu

Holland street!

Chicago Street 666
1 miesiąc temu

Good rap!

bekka
1 miesiąc temu

50 lat temu w wannie Rafalali narodził się hip-hop – jeden z raperów wyróżniony w Polsce!
.
Tym razem skandalistka opublikowała w internecie zdjęcie swojej wanny, w której kąpie się młody mężczyzna. Jego twarz jest zakryta, ale podpis głosi, że to „słynny raper”.

Wacek
1 miesiąc temu

Lepsze to niż te wypociny tych Polskich łakow,kizo vel wafel, quebonapipe,palik banana i inne te wytwory,elo

Don Wasyl i Roma
1 miesiąc temu

Hip hop to gunwo a raperzy to cioty

japa smie ciu
1 miesiąc temu

konie kłują żaba podstawia nogę. beka z megalomanow popkilera lol

Massey 2115
1 miesiąc temu

A co to za kultura, prosze was. No dobra posluchalo sie troche za dzieciaka ale potem czas dorosnac i tyle taka sama kultura jak kultura byla gra w wormsy albo nie wiem kultura grania w pilke nozna nie robcie z siebie dur.ni i nie przypisujcie niewiadomi czego zwyklej muzyce.

Grandmaster Caz
1 miesiąc temu
Reply to  Massey 2115

ZNISZCZE CIE!

Prison Jail
1 miesiąc temu
Reply to  Massey 2115

W więzieniu?

Shit or warez?
1 miesiąc temu
Reply to  Massey 2115

Warez or shit?

Saudi Arabia
1 miesiąc temu
Reply to  Massey 2115

Africa?

bekka
1 miesiąc temu
Reply to  Massey 2115

50 lat temu w wannie Rafalali narodził się hip-hop – jeden z raperów wyróżniony w Polsce!
.
Tym razem skandalistka opublikowała w internecie zdjęcie swojej wanny, w której kąpie się młody mężczyzna. Jego twarz jest zakryta, ale podpis głosi, że to „słynny raper”.

Its over to GR
1 miesiąc temu

Pozdrawiam wiernych czytelników komentarzy, już niedługo 😀

Znam się trochę na prawie oraz na medycynie
1 miesiąc temu

Dzieci oraz kobiety i dziewczyny w Polsce święte są dlatego tak bardzo wszystkie one chcą do Polski!

Dr Jack Bartosiak American Sniper
1 miesiąc temu

NAPIERALA TY RUSKI PRZEBIERANCU Z ASPEGEREM!!! AAAAAA DALEJ NA MNIE PLUJESZ I NIE SKORZYSTALES ZE SWEJ SZANSY, JAKA CI DALEM. DO TEGO W CHINCZYKA NA KURNIKU TO NIE GRALES TY TYLKO WOLSKI, POZNALEM PO RUCHACH I PIVOTACH. NAWET MÓJ BRAT PRZYRODNI PSYCHOLOG MATEUSZ GRZESIAK POTWIEDZI, ZE CHCESZ MNIE WYKONCZYC. SZYKUJ SIE NA NALOT NA SWOJA TWIERDZE. ZYCHOWICZ NIE DAJE MI SOPOKU JUZ Z TYM NALOTEM, BO JEGO SASIAD NIEMIEC ROLNIK CHCE TEZ SIE PRZYLOCZYC, ZEBY POWSTAL TRÓJSOJUSZ. WJEDZIEMY CI NA CHATE W KOMINIARACH PRZEZ PRZESMYK TWOJEJ ROZJ3BANEJ FUTRYNY.. ZOSTANIESZ UTAKANY NA WIZJII, BO WREALU24 BEDA Z NAMI….NAWET ROLA CI ZAJ3BIE LOKCIEM W RYJ….

Jim jump skacz mc hamner
1 miesiąc temu

Jump!

SebaKrólOsiedla
1 miesiąc temu

Sto lat hip hop!

Sentino
1 miesiąc temu

Hip hop to ja.

Rammstein Medina Base
1 miesiąc temu

My phone number: +47 737 868 868 or + 48 736 789 789.

pozbyć się pisu i weta prezydenta
1 miesiąc temu

murzynek bambo na bronksie mieszka lepkie rączki ma ten koleżka

Fvgg
1 miesiąc temu

Z okazji urodzin życzę ci żebyś zdechła, ty stara ku*wo

Kut3223700ihvdsfyeguuhgggg
1 miesiąc temu

By żyło się lepiej!

Photo montaż
1 miesiąc temu

Photomaotage? Foto montaż?

Wendy oraz Mendoza
1 miesiąc temu

Pracy i chleba Wendy! Ty mendo społeczna zwana Mendoza!

FBI
1 miesiąc temu

Do tajnej sekty Ukraińców wstąp!

Z matematyki jedynka
1 miesiąc temu

Na papieża zamach i z matmy dwóje to z komunizmem się rymuje!

TVN Społem i nie wstołem
1 miesiąc temu

Chcemy uczciwości oraz prawa i sprawiedliwości!

LIJFRENTE renta pensjon
1 miesiąc temu

Na polskiej rencie chciałbym być całe życie dożywitnio!

Odb
1 miesiąc temu

Socjalistyczne pozdrowienia dla polskiego kapitalisty!

News

Bletka – pierwsza nierapowa wokalistka w spacerange

„To dla nas wielkie wydarzenie”.

Opublikowany

 

Przez

bletka
fot. Bartek Wiski

Muzyczny pion spacerange z powodami do dumy, bowiem dziś oficjalnie ogłasza podpisanie kontraktu fonograficznego z Bletką – nową artystyczną duszą wytwórni, która będzie tworzyć i komponować z managerską opieką agencji. To jednocześnie debiut dla samego spacerange, ponieważ firma po raz pierwszy będzie mogła wesprzeć swoim wieloletnim doświadczeniem muzyka nie wywodzącego się ze środowiska hip-hop / rap. Mając jednak na uwadze skuteczność i precyzyjnie wyprowadzane, wychodzące poza szablon działania prognozy dla Bletki są klarowne – mocne i konkretne wejście w showbiznes. W końcu mamy do czynienia z agencją, która stoi za sukcesem grupy chillwagon oraz multiplatynynowymi karierami ReTo oraz Kizo.

Bletka to młoda artystka, która silnie utożsamia się ze swoim rodzinnym miastem – Krakowem. Rozpoznawalność przyniosła jej aktywność w serwisie TikTok, w którym umiejętnie żongluje swoim głosem i dzieli się nim ze słuchaczami interpretując znane utwory.

Właśnie dzięki działalności na TikToku przykuła uwagę Kizo, czego konsekwencją jest wspólny muzyczny hit i w tym wypadku nie ma mowy o przekolorowaniu tego słowa – mamy do czynienia z ewidentnym hitem. Oczywiście mowa tutaj o singlu “Taxi”, który w zaledwie kilka tygodni przejął airplay największych stacji radiowych, został wytypowany przez Spotify jako jeden z największych hitów lata, a teledysk z wynikiem prawie 60 milionów, którego wyświetlenia wciąż rosną doprowadził do czegoś, co było już tylko formalnością – status diamentowego singla nadany przez ZPAV w zaledwie 4 miesiące!

Bletka w spacerange

W twórczości Bletki nie można mówić o przypadku. Mamy do czynienia z artystką kompletną, która zna swoje możliwości wokalne, sama pisze sobie teksty i przeplata to wrażliwością potrafiącą ująć miliony serc. Najlepszym przykładem powyższych słów jest luźny singiel “trochę lżej”, który artystka przed kontraktem płytowym wydała własnym sumptem, a mimo braku należytej promocji klip przekroczył już magiczną barierę miliona wyświetleń.

Zarówno spacerange jak i sama Bletka mogą już ogłosić, że prace nad nowymi utworami są już w zaawansowanym stadium i w niedługim czasie możemy spodziewać się muzycznych owców pracy artystyki wspieranej przez agencyjny team.

– Bletka w spacerange to dla nas wielkie wydarzenie, a zarazem kolejny etap rozwoju agencji. Przez ostatnie lata budowaliśmy zaplecze i know how pozwalające nam zdobywać coraz to nowe branże. Corem naszej działalności pozostaje jednak muzyka i z wielką dumą będziemy prowadzić karierę Bletki, która urzekła nas skalą swojego talentu oraz magnetyczną osobowością. Budowa silnej, kobiecej marki osobistej jest jednym z naszych priorytetów w najbliższych latach, a zarazem wyzwaniem, z którym z wielkim zapałem planujemy się zmierzyć – mówi Mateusz Jędrzejewicz, współzałożyciel i CEO spacerange.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Taco Hemingway pobił rekord Maty

Raper ustanowił dwa nowe rekordy na polskim Spotify.

Opublikowany

 

taco hemingway
fot. Yan Wasiuchnik

Taco Hemingway wrócił po trzech latach z solową płytą „1-800-Oświecenie” i rozbił bank. Raper ustanowił dwa nowe rekordy na polskim Spotify pobijając jednocześnie rekord Maty.

W 2021 roku Mata pobił własny rekord dziennych odtworzeń na Spotify. W ciągu pierwszej pełnej doby w streamingu “Kiss cam (podryw roku)” osiągnął 701, 519 dziennych odtworzeń na platformie, ugruntowując tym samym pozycję Maty jako rekordzisty. Po dwóch latach Młodego Matczaka zdetronizował Taco Hemingway.

Jak informuje biuro prasowe Spotify, Taco Hemingway ustanowił dwa nowe rekordy na tej plastformie:

  • najczęściej streamowany artysta w ciągu jednego dnia.
  • najczęściej streamowany album w ciągu jednego dnia.

Jeżeli zastanawialiście się, jak obecnie wygląda lista TOP50 najpopularniejszych utworów na polskim Spotify – wystarczy, że zerkniecie na poniższą grafikę. Prezenter prowadzący nocną audycję radiową zajmuje pierwszych 9 pozycji zestawienia.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Jędker żałuje, że robi rap, ale znów wchodzi do tej samej rzeki

Szykuje się kolejna premiera z udziałem byłego Zipa.

Opublikowany

 

Przez

Fot. @brevko_art

Poczynania Jędkera są mało spójne i pełne przeciwności. Jeszcze kilka miesięcy temu porzucał rap mówiąc, że nie prowadzi godnego życia w wieku 46 lat będąc muzykiem. Tymczasem teraz zapowiada kolejną muzyczną premierę.

– Poświęciłem życie muzyce, ale moje złote medale nie dają mi niestety nic. Może gdybym był sportowcem, miałbym godne życie w wieku 46 lat. Niestety wybrałem muzykę. Żałuję tego w ch*j – żalił się jeszcze w czerwcu Jędker.

W najbliższy piątek ukaże się nowy klip mało znanego artysty Andyo’ego. Gościnnie u jego boku zobaczymy Jędkera. – Kolejny raper, którego słuchałem za dzieciaka odhaczony. Super fajne przeżycie – komentuje podziemny gracz.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Impreza Kizo rozbija bank i pobija rekord frekwencji

Relacja z MTS NIGHT.

Opublikowany

 

Przez

fot. Bartek Wiski

Na YouTube MTS wylądował zapowiadany vlog z wydarzenia MTS NIGHT: 1 MILION PARTY, które jak sama nazwa wskazuje – wieńczyło przekroczenie 1 miliona subskrybentów na kanale Kizo.

Materiał video zrealizowany kamerami PapiTV bardzo dobrze pokazuje skalę i poziom organizacji eventu, które wręcz należy suplementować hasłem: [M]Y [T]O [S]POŁECZNOŚĆ. Przez teren wydarzenia, począwszy od otwarcia bram, aż po wczesne godziny poranne przewinęło się ponad trzy i pół tysiąca osób, co jest wielkim sukcesem frekwencyjnym imprezy. Na odwiedzających, poza dobrą muzyką, która nieustannie wylewała się z głośników czekały: tattoo spot, stanowiska barberskie, MTS POP UP STORE oraz boxer, przy którym można było zmierzyć się siłowo z samym Glebą! Fani Sukcesiliany oraz Kizzersów powinni być zadowoleni z całodniowego tastingu produktów, ale na szczególną uwagę zasługuje premierowa degustacja KIZO BURGER, do której kolejka nie malała, a wręcz trwała przez całe wydarzenie. Kizo rozdał fanom ponad 500 burgerów!

spacerange odpowiada za opracowanie koncepcji oraz kompleksową produkcję imprezy. MTS NIGHT: 1 MILION PARTY to znak jakości, którym agencja będzie się posługiwała w nawiązywaniu kontaktów z nowymi partnerami i budowaniem planów na kolejne wydarzenia.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Kaczor BRS chce „rozj*bać komuś czaszkę” na Fame MMA

Raper chce się dostać do federacji freakfightowej.

Opublikowany

 

Przez

kaczor brs fame mma

Kaczor BRS wraca na scenę i chce narobić trochę szumu. Oprócz pracy nad nową płytą „Lot nad kukułczym gniazdem” chciałby też zawalczyć w organizacji freakfightowej.

Kaczor BRS chce się bić

Przemyski raper przygotowuje się obecnie do zawodów Ironman Triathlon w Stanach Zjednoczonych. Ma on też aspirację zawalczenie na gali freakfightowej. – W jakiej federacji mam rozj*bać komuś czaszkę? Chcecie mnie na Clout MMA czy na Fame MMA. Are you ready to rumble… – napisał artysta.

Na razie nie wiemy, czy Kaczor tylko bada grunt czy ma już za sobą konkretne rozmowy na temat ewentualnej walki. Obecność raperów na tego typu galach nie jest czymś nowym, więc nic dziwnego, że również były zawodnik Step Records chce podjąć takie wyzwanie i przy okazji sporo zarobić.

Płyta „Lot nad kukułczym gniazdem”

Obecnie Kaczor pracuje nad płytą „Lot nad kukułczym gniazdem”, której tytuł nawiązuje do kultowej książki Kena Keseya. Raper nagrał nową płytę razem z Pafto i ukaże się ona przy współpracy z ekkipa heavywight Project, za która stoją Kizo, Jongmen i Bonus RPK.

– Nie ma srania po badejkach. Niebawem dostaniecie płytę „Lot nad kukułczym gniazdem”, którą nagrałem z moim przyjacielem @pafto_oficjalnie, która ukaże się legalnym nakładem w sklepach muzycznych w całej Polsce – poinformował BRS.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Enso nie chce być wykreowany przez wytwórnię. „Nie chcę być jak Mata”

Syn Edyty Górniak tłumaczy, dlaczego nie chciałby dołączyć do takich labeli jak SBM czy 2020.

Opublikowany

 

Allan Krupa, to syn Edyty Górniak, który od jakiegoś czasu próbuje swoich sił w rapie. Na koncie ma cztery single nagrane z Nerwusem. Poza tym jest DJ-em, a także zdarza się, że pisze teksty innym. W rozmowie z Żurnalistą powiedział, dlaczego nie interesuje go wydawanie w dużych rapowych wytwórniach.

Enso nie chce być jak Mata

Przykład Maty pokazuje, że z chłopaka z dobrego domu można zrobić gwiazdę rapu w Polsce. Na początku rapowej drogi jest obecnie również Enso. Ma na koncie już kilka singli, które promuje samodzielnie. Nie interesuje go wydawanie w takich labelach jak 2020 czy SBM Label. Dlaczego? – Robię muzykę, bo ją kocham, a nie, bo chcę być jak Mata – mówi w rozmowie z Żurnalistą.

– Nie pozwoliłbym sobie podjąć takiej decyzji, bo robiłbym rzeczy, które nie są spójne ze mną. To trochę tak jakbym poszedł do muzem i się zapytał: „ej słuchajcie, jaki obraz muszę namalować, żebyście go powiesili na ścianie?”. To się mija z celem całego artyzmu. Oczywiście mógłbym tak zrobić, ale to nie jest coś, co bym chciał, żeby ktoś za mnie coś wymyślł, żebym został wykreowany i osiągnął sukces. Ale kogo to jest sukces? Nie mój – uważa.

„Mój tata mnie okradł”

Enso w tym samym wywiadzie wypowiedział się także na temat swojego ojca Dariusza Krupy, z którym nie utrzymuje kontaktów. – Mój tata okradł nie tylko moją mamę, ale i mnie. Nie odegrał w moim życiu pozytywnej roli, więc nie mam powodu, żeby szukać relacji z nim. Te warunki to po prostu zwrócenie pieniędzy, które ukradł. Wtedy pogadamy. Nie mam innego powodu. Nigdy nie przyczynił się pozytywnie do mojego życia – powiedział.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2023.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)