GLAMRAP POLECA: Hip Hop Festival w Poznaniu. Kup bilety już teraz!

Sprawdź nas też tutaj

News

50 Najlepszych Polskich Dissów wg. RealiasBlog

Opublikowany

 

Przedstawiamy listę pięćdziesięciu najlepszych Polskich Dissów wg. Realias Blog.

 

 

50. Młody M – Autentyczność feat. Rudy MRW Cel – Massey

49. Tymon – Tyle snów Cel – WYP3

48. Mei – Przykre ale prawdziwe Cel – Pelson

47. Orzeu – Voodoo Cel – VNM

46. Te-Tris – Dioxchuj Roboczy Cel – Diox

45. Massey – Nieszczęścia chodzą parami Cel – Młody M, Rudy MRW

44. Tede – Dupoliz Cel – Eldo, Pezet, Dizkret

43. Liroy – Liroy był, Liroy jest, Liroy będzie Cel – Slums Attack , NAS

42. Młody M – Farmazony feat. Rudy MRW Cel – Massey

41. Tede – 69 Cel – Nowator

40. Ania Sool – Dis Cel – Awers, Fenix

39. Slums Attack – Modus Operandi Cel – Liroy

38. Plejer – Diss BROwar Cel – B.R.O.

37. Trzeci Wymiar – Kim jest Aro? Cel – Aro

36. Tede – Zwiiidy Cel – Onar

35. Nowator – Usiądź jak Stoisz Cel – Tede

34. Ten Typ Mes – Riposta na diss Cel – Massey

33. Diox – Juz wiesz o co chodzi Cel – TeTris

32. Obrońcy Tytułu – Gotów na bitwę Cel – Tede, Borixon

31. TeTris – Cukieraczka Cel – Rak

30. Flint – Masakra Cel – Bośniak

29. Owal – Topi sie lód Cel – Sheller

28. Pih – Co!? Cel – Pan Duże Pe

27. Tede – Słowa na Wiatr Cel – Peja

26. Jimson – Lady Venom Cel – VNM

 

25. Tede – 68 Cel – Płomień 81

Jeden z lepszych dissów Tedego w tym beefie, który jest chyba najlepszym/najciekawszym beefem jaki mieliśmy okazję posłuchać na naszym hiphopowym rynku.

 

24. B.R.O. – Game Over Cel – Plejer

 Najnowszy diss z całego rankingu. Tak naprawdę nie wiadomo o co chłopakom poszło, ale cóż może musimy się już przyzwyczaić to „Facebookowy Beefów”. Raper z Warszawy pokazał nam że potrafi sobie poradzić prawie na każdym bicie. Plejer odpowiedział na ten diss, jednak B.R.O. na razie trzyma się swojego końcowego zdania z „Game Overa” że nie zamierza mu odpowiadać, a szkoda.

 

23. WYP3 – Fast Food Cel – Tymon, Karramba


A to jeden z najstarszych kawałków w moim notowaniu. Poszło o złą recenzję Tymona jednego z albumów WYP3, poirytowani tą sytuacją raperzy z Kielc postanowili pokazać Tymonowi kto według nich jest lepszy.

„Drętwe komentarze to twoja fuch wkurwia cie wzgórze proste nie słuchaj” „Pamiętaj, nie ubliżaj mej grupie Pozdrowienia dla Tymona i T2, chuj wam w dupę”

Rekin natomiast postanowił powiedzieć kilka słów prawdy Karrambie

„Po co mówisz madafaka kiedy jesteś z Polski, jesteś żałosny”

 

22. Peja – Znikający punkt Cel – Killaz Group

 Rok 2001 czas kiedy Peja był jeszcze w konflikcie z tamtejszą sceną poznańskiej sceny. Trzeba przyznać że wejście w tym kawałku Ryśka zawsze robiło na mnie wrażenie

„Tylko kurwa puknij w stół, a nożyce się odezwą jesteś tak sprzedajną dziwką, więc cię teraz wszyscy wezmą”

 

21. Tede – Rewolucja (feat. Mrozu) Cel – Peja

Kawałek promujący wydaną 24 Grudnia 2009 roku płytę z dissami na Ryszarda Peje. Dobre kontrargumenty plus chwytliwy refren to te dwie rzeczy które dają 21 miejsce „Rewolucji N2”

„Co to za tekst co? rapuję kiepsko? To po chuja mnie zapraszał DJ Decks co? Szacunek przez to? hajs przez to? Ty, tak właśnie 16-stka staje się 20-stką Przecież wtedy byłem tak samo bananowcem Wtedy to wam nie przeszkadzało proste? I propsowało się mnie props za propsem A dziś palicie Jana, to żałosne”

 

20. Mezo – Taki Robię Rap Cel – Mes, Numer Raz

Drugi i gorszy diss Poznańskiego rapera na Mesa i Numera Raz.

„a Ty się spinasz, bo słucha mnie cała Twoja rodzina, wybuchasz gniewem bo Twoja siostra kocha mnie bardziej niż Ciebie” „Ty szukasz tego hajsu dziś, ja go liczę, co to za hustl’a co nawet nie jest przy kasie” Te wersy mimo wszystko warto zapamiętać

 

19. Płomień 81 – Kiedy powiem na osiedlu Cel – Tede

Jeśli wierzyć chłopakom że kawałek „Co jest?” nie był dissem na Tedego to właśnie ten kawałek jest pierwszym utworem skierowanym przeciwko Jackowi. Brudny, uliczny styl z duża ilością przekleństw szczególnie napiętnowanych przez Onara.

„Robię rap z ty z Kukulską ładną piosenkę Najpierw z Funky Filonem później z tobą jakiś żarcik Uważaj gdzie jeździsz i na który stawiasz parking I nie myl komercji kurwa z dobrym smakiem Bo sprzedał byś swój numer do reklamy podpasek” „Za więcej hajsu zagrał byś psa w Kryminalnych Teraz ja mam dla ciebie kilka asyst słów prawdy”

 

18. Ten Typ Mes & Numer Raz – Rok Później (Oczy Otwarte 2) Cel – Mezo, Trzeci Wymiar

Kawałek który rozpoczął beef między Mezem a Mesem i w mniejszym stopniu również Mezo a Numerem Raz. Utwór który uważany jest paradoksalnie za jeden z największych singlowych medialnych hitów Mesa. Co ciekawe o czym wielu już zapomniało w tym kawałku Numer rzuca również wersy na chłopaków z Trzeciego Wymiaru „Numer Raz, nie piętnaście, nie wydaje mi się, żebyś znał mnie”

 

17. TeTris – Aleja trzech Cel – Ciech, Diox, Rak

Najlepszy kawałek z całego beefu, w którym moim zdaniem to właśnie TeTris wypadł najlepiej.

 

16. Parias – Hip-Hop vs. Peja Cel – Peja

Dość niespodziewana odpowiedź Pariasów na zaczepki Pei w utworze „Hip Hop vs Peja”. Mimo wszystko szkoda że chłopaki już więcej Ryskowi nie odpowiedzieli, jednak wydaję się w tym momencie mają do siebie już stosunki neutralne i beef został zakończony

 

15. Pih – Nie wiesz co spotka cię jutro Cel – Pan Duże Pe

Moim zdaniem najlepszy diss Piha w tym beefie. Jak to na Piha przystało kawałek jest mocny z pikantnymi (jak to woli hardcorowymi) wersami skierowanymi w stronę Warszawskiego MC’s. Jeśli dla ciebie słowo „diss” znaczy zmieszać drugiego rapera z błotem to ten utwór pewnie przypadnie Ci do gustu.

 

14. Tede – Czas Honoru Cel – Peja

Najlepszy diss Tede’go w tym beefie. Celnie wytknięte często też wyśmiane fakty z życia i kariery raperskiej Pei :

(Ryszard, kim jesteś, żeby mi ubliżać? O Tobie nikt tu nie słyszał, jak mnie grali na dzielnicach, nikt nie łykał farmazonów o gnatach, z magnetofonu Killa Hertz latał, nie Slums Attack)

w połączeniu z pokazaniem swoich zasług dla rapu :

(Teraz S.P.O.R.T, ’01 rok, to klasyk. Szok! Tede poruszył temat kasy! Wtedy dla rapu to był temat tabu, to był najdroższy album, jak na tamte czasy)

i nie tylko :

(dalej lista, slyszales moze o Sistars? tylko marzyc mozesz o takich wokalistkach)

 

13. VNM – Pięćdziesiąt Cel – Jimson

Bardzo dobry diss Elbląskiego rapera, dużo celnych ripost skierowanych przeciwko Jimsonowi. Mimo wszystko to nie było najmocniejsze „zagranie” VNM’a w tym beefie.

 

12. Pan Duże Pe – P.S. święto zmarłych Cel – Pih

Długo się zastanawiałem który diss Pe jest lepszy „Święto zmarłych” czy „Koniec” aby móc z czystym sumieniem wydać wyrok przesłuchałem jeszcze raz te tracki, oraz poczytałem trochę liryki. I w ten oto sposób na miejscu dwunastym melduję się kawałek „P.S. Święto Zmarłych” Dużo celnych punchy połączonych często z ironią czego brakowało w agresywnych dissach jego konkurenta.

„Znikaj, z butów ci wystaje słoma Ja to jeden na milion, ty jeden z miliona” „Nie jesteś dobry… W sumie to sam już nie wiem.. Czy byłes w jeden osiem czy w jeden siedem…”

 

11. Enson – Prawda się nigdy nie starzeje Cel – 3FRap

Pewnie najmniej znany przez was diss w moim rankingu a szkoda bo Enson rzuca punche jak nikt inny.

„masz drzazgi na wargach od drewnianych zwrotek” „od słodkich kłamstw wpadłeś w cukrzyce”

 

10. Onar – Teraz ty jesteś Pragnienie Cel – Tede

Już bez Pezeta ale za to z podwojonym powerem atakuję Onar.

„wstyd się przyznać, że tylko przed kamerą jesteś królem śmiejesz się, ale przed Lerkiem spierdalałeś w klubie mówią Tede jak, Midas co dotknie zmienia w złoto ziomy mają złote pały tylko płyty nie zmieniłeś cioto”

 

9. Owal – Przewijam to Cel – Sheller

Drugi a zarazem ostatni diss Owala w tym beefie. Mistrzowski podkład na którym Poznański raper świetnie dał sobie radę

„prezencję masz mierną, a zgrywasz hustlera żeby wygrać ze mną potrzebujesz ghostwritera” „czekałem na panczlajny w twoim tracku i tylko refren był fajny bo użyłeś moich rapów mam dystans chłopaku, potrafię dać propsy ale twój styl to syf, na linijkach masz krosty” „jadę na bicie, Tabb na bicie jak czołg zgłoś pobicie, winnym będzie mój flow” „ledwo to nagrałeś, znalazłeś bunkier zaplułeś mikrofon jak zwykły kundel” „pluję pod wiatr? coś ci padło na mózg rapujesz niewyraźnie, wyjmij fiuta z ust”

 

8. Jimson – True Man Show Cel – VNM

Miałem zamiar wypisać najlepsze linijki z tego utworu jednak gdy się za to zabrałem po chwili pomyślałem że to jednak głupi pomysł, bo musiałbym kopiować prawię cały tekst. Powiem tylko tyle – WARTO PRZESŁUCHAĆ.

 

7. Płomień 81 – Knebel w pysk Cel – Tede

Ostatni kawałek w którym Pezet brał czynny udział w walce z TDF’em.

„Lepiej kontroluj co mówisz, nie pierdol bez sensu Słowa „frajer” się używa w innym czasie, w innym miejscu Jest tylko jeden wyjątek który potwierdza regułę U ciebie w dowodzie – imię: Frajer, nazwisko: Chujek ” „Ej chłopak fryzurę masz jak z czeskiego pornosa A na palcach sygnety, które znalazłeś w Cheerios’ach Dostałbyś więcej zrobił byś to co żaden z nas nie Dostałbyś mundur i ksywkę Komisarz TDF Mówiłeś coś oral i anal, jak dla mnie super Twój rap ssie, a mój jeszcze rucha go w dupę”

 

6. Peja – Czas Hardcoru Cel – Tede

Mimo że moim zdaniem to Jacek wygrał ten beef, to „Czas Hardcoru” jest najlepszym kawałkiem z tejże Poznańsko-Warszawskiej walki. Dobrze odbite argumenty Tedego z kawałka „Czas Honoru” w połączeniu z dodaniem swoich.

„kurwiłem sie z Delisiem? nie badz śmieszny co ja słysze to nie mnie a Eldoke nazywaleś dupolizem ” „Wydaje z Mandaryną? ha! znowu cie poniosło handlujemy tez Molestą, całym katalogiem Prosto wiec weż głupot nie pierdol zobacz gdzie wydaje Eldo” „masz wytwórnie? spoko tylko nie masz co wydawać wszystko co wydałeś promocyjnie zawsze pada PTP Analogia Macca Squad dziś na przykładach Rychu Peja opowiada jak wydaje płyty szpagat”

 

5. Pan Duże Pe – Koniec Cel – Pih

Jak już wcześniej wspominałem długo się zastanawiałem który diss Pan Duże Pe był z tego beefu najlepszy no i po dokładnej analizie wybór padł na ten kawałek. To był faktycznie „koniec” Piha.

„I to nie wszystko kacie hiphopola Opowiedz jak to być jurorem hiphop idola” „Chcesz tu szaleć? Żyć baunsem po wódce Skazani? Chyba na „Szanse Na Sukces”” „Piona, od morza do Tatr, Kiedy plują na nas to plują pod wiatr”

 

4. Ten Typ Mes – Nagła Śmierć Cel – Mezo

Ostatni diss z tego bardzo dobrego jak na polskie warunki beefu. Złośliwi mogą powiedzieć że faktycznie ten kawałek spowodował Hip Hopową „śmierć” Meza.

„nawet twoi małoletni fani jak dorosną będą się wypierać, że słuchali Lajnera ja będę śmiał się głośno ich dzieci będą pytać wtedy Tato, słuchałeś Mezo? Boże co za przypał jak koledzy się dowiedzą” „jesteś tyle wart co twoja ostatnia płyta dla dziewcząt, dla chłopców, dla starców, kierowców dla żon i dla matek ale nie dla obcujących z rapem”

 

3.VNM – 100 gwoździ do twojej trumny Cel – Jimson

Najwyżej sklasyfikowany diss z tego chyba najciekawszego beefu w polskim podziemiu. Mocne punche i w większości wersów zastosowane podwójne :padam:

„Bo ja ładuję podwójnie jak kiedyś Heyah Mówię Jimson to pizda, przykre strasznie Że to w radiu brzmiałoby Jimson to pi jak 3.14” „Pisałeś diss na Bronksie, ty masz ten talent Jesteś biały na Bronksie to byś mógł pisać testament”

 

2. Mezo – Panczlajner Cel – Mes, Numer Raz

Tak, tak dokładnie na drugim miejscu znajduję się przez pewien czas chyba najbardziej znienawidzona postać w polskim hip hopie. Możesz go lubić albo nie jednak musisz przyznać że ten diss jest więcej niż dobry. Cóż za bit na którym Mejger wyśmienicie płynie (szczególnie w drugiej zwrotce). I do tego „zjedzenie” Numera jednym wersem.

„Ja nie mam rozterek która ksywa jest prawdziwa Wiadomo, że moja wybacz” „Panczlajner, ha właśnie teraz Panczlajner ha więc się nie przeraŹ Patrz na mnie jak ataki odpieram Nie ulegnę presji nie dam się skreślić Choć w swej profesji nie używam mięśni Mam rymy o których nikt z was nawet nie śni A nawet jeśli to lepiej zejdŹ mi z drogi Bo tylko ja wiem dokładnie jak to zrobić! A ludzie pierdolą o jakimś hiphopolo Mają gula, bo przed ryjem wyrósł im taki kolos Zawiść? tym gardzę Tym bardziej, że sam jesteś szczery jak uśmiech sprzedawcy w McDonaldzie Coś się na ciebie znajdzie Numer Raz Jeśli umiesz zrób dobry numer raz”

 

1. Tede – 3 Korony Cel – Płomień 81

No i czas na pierwsze miejsce. Jak to sam Tede określił dał chłopakom z Ursynowa „mini-mixtape” trzy różne bity na których Fiodor świetnie się odnajduję. Mimo że sam uważam że wynik tego beefu jest korzystny dla Płomienia to ten kawałek uważam za najlepszy polski diss.

„Chwilkę, dzięki za linijkę gratis Ruro, to za którą mam zapłacić? Za tą chujową czy za tą marną? I tak każde twoje słowo było za darmo” „To prawda, szkoda, że tego nie nagrał Pytałeś za ile, a nie kogo zagrasz” „Mieliśmy lepsze ritingi od innych w stacji Idź do redakcji, możesz to sprawdzić I to nie było, że Monika odeszła Tylko VIVA, widzisz VIVY na nas nie stać To jeden z tych powodów przez które Jakiś dureń prowadzi Rap Furę” „Powiedz na osiedlu wszystkim swoim ziomom Gram według – pisać rap w nieskończoność To zasady, we dwóch nie dacie rady Po chuj ma ktoś inny stawać za tym?”

 

Przesłał: Redakcja Realias Blog


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

News

Young Leosia ujawniła, z którą raperką nagra płytę

Będzie to przełomowy krążek w kobiecym rapie?

Opublikowany

 

Przez

young leosia

Kiedy Massey i Tede sprzeczają się, czy Young Leosia to hip-hop, jedna z najpopularniejszych raperek w kraju informuje, że zamierza nagrać wspólną płytę z inną raperką. To połączenie może być kamieniem milowym w kobiecym rapie w Polsce.

Young Leosia & Bambi – będzie wspólna płyta

Twórczość Young Leosi budzi skrajne emocje. Fani klasycznego i oldschoolowego rapu raczej nie przpepadają za twórczością raperki. Ta nie ogląda się jednak na innych i ma duże ambicje. Powołała do życia wytwórnię Baile Ella Records i zamierza zrzeszać w niej inne artystki. Jedną z nich jest Bambi. To z nią Leokadia planuje nagrać w przyszłości płytę.

– To miał być kącik plotkarski, więc sprzedam Wam info. Jak Bambi wyda swoje LP, to nagrywamy wspólną płytę – ujawniła Leosia na instagramowym kanale nadawczym „Pretty Girl$ Talk”.

Ponad 3 miliony słuchaczy

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że Bambi udało się przegonić swoją mentorkę pod względem ilości słuchaczy. Obecnie 20-letnia Michalina Włodarczyk może się pochwalić 1.7 mln słuchaczy w miesiącu. Leokadia ma odrobinę gorszy, ale równie godny podziwu wynik – 1.5 mln słuchaczy na Spotify. Część fanów obu raperek na pewno się pokrywa, ale gdyby nie brać tego pod uwagę, bo nie jesteśmy w stanie tego w jakikolwiek sposób zmierzyć, obie mają razem ponad 3 mln odbiorców. Dlatego ich ewentualna wspólna płyta pod kątem sprzedażowym może być kamieniem milowym w kobiecym rapie w Polsce.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Mati Szert wraca z następcą debiutu. Album „VIRRR” dostępny

Na krążku pojawili się: Zdechły Osa, Ananas, Cater, Forti, Leehy oraz Bartko.

Opublikowany

 

Przez

mati szert
fot. Kamil Antczak

Mati Szert to reprezentant tyskiej sceny, który szybko po wydaniu w podziemiu EP-ki„Ticket 13” został zauważony przez MaxFloRec i stał się namłodszym zawodnikiem, jakiego wydawnictwo wzięło pod skrzydła w całej swojej historii. W 2021 roku wydał dobrze przyjęty przez słuchaczy i scenę oficjalny debiut „Little Boy”. Po kilku featach (m.in. Mokebe, 1988, Cichoń, Ananas) i eksperymentach, jakie nagrał od tamtego czasu i niemal równo dwa lata później, wraca z drugim oficjalnym longplayem zatytułowanym „VIRRR”.

Produkcją nowego krążka zajął się tym razem jeden producent – sorrryfalkonn. Beatmaker współpracował z Matim także przy debiucie (wówczas posługując się ksywą falKon), na którym znalazło się 5 numerów na jego podkładach ( w tym singlowy „Voila”). Mati Szert przekonuje, że mimo iż całość nagrał w duecie z jednym producentem, przygotwali album bardziej różnorodny niż poprzedniczka, a przy tym spójny. Już od początku promocji albumu zapowiadano, że zawartość „VIRRRu” przekraczać będzie stylistyczne granice nakreślone na debiucie. Kolejne single potwierdzały, że zapowiedzi te nie były na wyrost i udowadniały jednocześnie, że raper jest aktualnie jednym z najciekawszych newcomerów na scenie.

Na krążku znajdziemy zarówno bangery przesiąknięte brytyjskimi brzmieniami, gdzie grime przecina się z 2-stepem i drum’n’bassem, trap, jak i utwory, które zadowolą fanów stylówki z debiutu. Nie zabrakło tu jednak stylistycznych twistów, które z pewnością zaskoczą nawet wierniejszych fanów rapera. Album zawiera 14 premierowych kompozycji, a do ich nagrania zaproszono 6 gości – Zdechły Osa, Ananas, Cater, Forti, Leehy oraz Bartko. Do tej pory ukazało się 7 singli promujących wydawnictwo, a w tym teledysk do tytułowego utworu, który premierę miał wczoraj. Fizyczna wersja dostępna jest WYŁĄCZNIE MaxFloSklepie, a pre-order z autografem i możliwością dodania „Little Boy’a” za połowę ceny został przedłużony do końca weekendu.

Poniżej odsłuch płyty na Youtube. Album jest dostępny także w serwisach streamingowych.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Josef Bratan „błyszczał wiedzą” podczas debaty z Wiewiórem

Raper wyjdzie dzisiaj do walki na Fame Friday Arena 2.

Opublikowany

 

Trzy zwycięstwa i zero porażek. To bilans pojedynków Josefa Bratana, który jak na razie jest niepokonany. Podczas czwartkowego ważenia odbyło się też zaległe Face2Face rapera z Wiewiórem. Były przepychanki oraz test z wiedzy ogólnej, z którym podopieczny Malika Montany zupełnie sobie nie poradził.

Josef Bratan i test z wiedzy ogólnej

Josef Bratan ma na koncie wygrane walki z Cesarzem Narcyzem, Maciasem z White Widow oraz Kubą Nowaczkiewiczem. Pod tym względem jest niepokonany i to trzeba mu oddać. Ulfik, który poprowadził Face2Face Bratana z Wiewiórem postanowił sprawdzić wiedzę ogólną zawodników. Tutaj zdecydowanym faworytem okazał się być Maksymilian Wiewiórka.

Zawodnik GM2L poległ z kretesem i nie odpowiedział poprawnie na żadne zadane pytanie. Na sam koniec otrzymał też ratunkowe pytanie z wiedzy rapowej. Niestety, wymienienie trzech raperów, którzy umarli przed 2000 rokiem również okazało się dla niego zbyt wymagające.

Fame Friday 2 – karta walk

Josef Bratan zmierzy się z Wiewiórem podczas Fame Friday 2, w piątek 29 września w szczecińskiej Arenie Netto. Poniżej pełna karta walk.

 • Paweł Jóźwiak vs Michał “Boxdel” Baron 2 (K-1 małe rękawice)
 • Jose “Josef Bratan” Simao vs Maksymilian “Wiewiór” Wiewiórka (K-1, małe rękawice)
 • Kacper Błoński vs “Megaostry” (boks, małe rękawice)
 • Marcin “Xayoo” Majkut vs Marcin “Rafonix” Krasucki (K-1, małe rękawice)
 • Piotr Lisek vs Dariusz “Daro Lew” Kaźmierczuk
 • Agata “Fagata” Fąk vs Martyna “Brylantynka” Janusz (K-1, małe rękawice)
 • Alan Kwieciński vs Dominik Zadora
 • Łukasz “Mandzio” Samoń vs Karol “Karolek” Dąbrowski (K-1, małe rękawice)
 • Filip Zabielski vs Robert “Sutonator” Pasut
 • Adrian “Polak” Polański vs Arkadiusz Tańcula
 • Andrzej “Endi” Czysz vs Roger Salla

Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

FC Barcelona poleca płytę Maty. Raper spotkał się z RL9

Polski raper zyska zagranicznych fanów?

Opublikowany

 

Przez

mata lewandowski

Wizerunek Maty pojawił się nie tylko na bandach podczas meczu FC Barcelony. Hiszpański klub opublikował też film ze spotkania polskiego rapera z Robertem Lewandowskim i zachęcił do słuchania muzyki Młodego Matczaka.

Mata został pierwszym polskim artystą, którego wizerunek pojawił się na bandach podczas meczu FC Barcelona na Stadionie Olimpijskim oraz w międzynarodowej transmisji. Reklamę płyty „<33” zobaczyli wczoraj wszyscy oglądający mecz z Celtą Vigo.

To nie koniec niespodzianek z udziałem Młodego Matczaka. Spotkał się on później w szatni z Robertem Lewandowskim. Na oficjalnym koncie FC Barcelony na Instagramie opublikowano film ze spotkania, które wyglądało na bardzo sympatyczne. Klub polecił też zapoznanie się z twórczością polskigo rapera linkując do jego nowej płyty „<33” na Spotify.

Obecność Maty na meczu FC Barcelony wynika ze zobowiązań sponsorskich. Spotify jest aktualnie jednym z największych sponsorów klubu, a Mata jednym z najpopularniejszych artystów w Polsce, który ma 2.2 mln słuchaczy miesięcznie.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

26 lat temu policja zatrzymała Włodiego, Wilka i Sokoła

„J*bany pies z pistoletem w ręku, chce bym się bał, ja nie czuję lęku”.

Opublikowany

 

Przez

Utwór „28.09.97” z pierwszej płyty Molesty to dziś niepodważalny klasyk. Włodi i Wilku opisują w nim zatrzymanie przez warszawską policję. Dzisiaj mija 26 lat od tych pamiętnych wydarzeń.

– J*bany pies z pistoletem w ręku, chce bym się bał, ja nie czuję lęku – rapował Wilku w kultowym numerze „28.09.97”. Tego dnia m.in. Włodi, Wilku, Pelson i Sokół zostali aresztowani, a policja użyła wobec nich broni palnej. Jak wspominał po latach Sokół funkcjonariusze na szczęście nie strzelali w ich kierunku tylko w niebo.

– Słynny Łysy to Jaźwa z Zip Składu/Fundacji. Pies strzelał chyba w niebo nie do nas, a my po leżeniu na glebie zjechaliśmy na Janowskiego. Nas skuli i wieźli akurat z Pelsonem. Świrowaliśmy idiotów, że się nie znamy, ale szybko sprawdzili że nas spisywali razem 3 razy. Niby dzień jakich wiele, ale dzięki kawałkowi Molesty jednak pamiętny – napisał kilka lat temu Sokół stojąc na tle komisariatu przy Janowskiego w Warszawie. Przy tym samym komisariacie zdjęcie zrobił sobie również Wilku.

– Różne wersje, kopie, przetworzenia tych sytuacji słyszałem w wielu opcjach. Ludzie też przeżywają te sytuacje, które my przeżyliśmy, nie jest to niczym wyjątkowym. Natomiast my byliśmy pierwsi, żeby opisać coś takiego – wspominał Włodi kilka lat temu w rozmowie z Mateuszem Natali.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Bletka – pierwsza nierapowa wokalistka w spacerange

„To dla nas wielkie wydarzenie”.

Opublikowany

 

Przez

bletka
fot. Bartek Wiski

Muzyczny pion spacerange z powodami do dumy, bowiem dziś oficjalnie ogłasza podpisanie kontraktu fonograficznego z Bletką – nową artystyczną duszą wytwórni, która będzie tworzyć i komponować z managerską opieką agencji. To jednocześnie debiut dla samego spacerange, ponieważ firma po raz pierwszy będzie mogła wesprzeć swoim wieloletnim doświadczeniem muzyka nie wywodzącego się ze środowiska hip-hop / rap. Mając jednak na uwadze skuteczność i precyzyjnie wyprowadzane, wychodzące poza szablon działania prognozy dla Bletki są klarowne – mocne i konkretne wejście w showbiznes. W końcu mamy do czynienia z agencją, która stoi za sukcesem grupy chillwagon oraz multiplatynynowymi karierami ReTo oraz Kizo.

Bletka to młoda artystka, która silnie utożsamia się ze swoim rodzinnym miastem – Krakowem. Rozpoznawalność przyniosła jej aktywność w serwisie TikTok, w którym umiejętnie żongluje swoim głosem i dzieli się nim ze słuchaczami interpretując znane utwory.

Właśnie dzięki działalności na TikToku przykuła uwagę Kizo, czego konsekwencją jest wspólny muzyczny hit i w tym wypadku nie ma mowy o przekolorowaniu tego słowa – mamy do czynienia z ewidentnym hitem. Oczywiście mowa tutaj o singlu “Taxi”, który w zaledwie kilka tygodni przejął airplay największych stacji radiowych, został wytypowany przez Spotify jako jeden z największych hitów lata, a teledysk z wynikiem prawie 60 milionów, którego wyświetlenia wciąż rosną doprowadził do czegoś, co było już tylko formalnością – status diamentowego singla nadany przez ZPAV w zaledwie 4 miesiące!

Bletka w spacerange

W twórczości Bletki nie można mówić o przypadku. Mamy do czynienia z artystką kompletną, która zna swoje możliwości wokalne, sama pisze sobie teksty i przeplata to wrażliwością potrafiącą ująć miliony serc. Najlepszym przykładem powyższych słów jest luźny singiel “trochę lżej”, który artystka przed kontraktem płytowym wydała własnym sumptem, a mimo braku należytej promocji klip przekroczył już magiczną barierę miliona wyświetleń.

Zarówno spacerange jak i sama Bletka mogą już ogłosić, że prace nad nowymi utworami są już w zaawansowanym stadium i w niedługim czasie możemy spodziewać się muzycznych owców pracy artystyki wspieranej przez agencyjny team.

– Bletka w spacerange to dla nas wielkie wydarzenie, a zarazem kolejny etap rozwoju agencji. Przez ostatnie lata budowaliśmy zaplecze i know how pozwalające nam zdobywać coraz to nowe branże. Corem naszej działalności pozostaje jednak muzyka i z wielką dumą będziemy prowadzić karierę Bletki, która urzekła nas skalą swojego talentu oraz magnetyczną osobowością. Budowa silnej, kobiecej marki osobistej jest jednym z naszych priorytetów w najbliższych latach, a zarazem wyzwaniem, z którym z wielkim zapałem planujemy się zmierzyć – mówi Mateusz Jędrzejewicz, współzałożyciel i CEO spacerange.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2023.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)