Sprawdź nas też tutaj

News

75 artystów składa hołd kasecie magnetofonowej

Niezwykły projekt RESPECT.

Opublikowany

 

fot. Karol Stańczak

Kilka dni temu, wielu raperów ze starej gwardii udostępniło grafikę z hasłem RESPECT! Wśród nich byli Pih, Pięć Dwa, Ryfa Ri, Obywatel MC (Deluks/PCP), L.U.C., Spinache (Obóz TA/Thinkadelic), Nullo, Proceente, Rafi (Beat Squad), Emil Blef (Flexxip), Magiera, OMP, Numer Raz, Bu, Dj Twister, Młody, Jędker (WWO), Dj HWR, Dj Trakmajster, Dj Kebs, Mr Krime, Dj Romek i wielu innych. W sieci pojawiały się spekulacje, że zamierzają uczyć młodych szacunku, w myśl refrenu Molesty – “Tu nie chodzi o szelest, szacunkiem się płaci!”

Jak się okazuje, nie była to akcja społeczna, tylko zapowiedź kasetowego projektu RESPECT FOR TAPE, którego pomysłodawcą i twórcą jest Grędziu – znany tancerz i kolekcjoner kaset magnetofonowych we współpracy z BIG idea i Warner Music Polska.RESPECT FOR TAPE to kolekcjonerski i zajawkowy projekt w skład którego wchodzi wiele znanych i cenionych artystów hip-hopowych.

W projekcie biorą udział m.in.: ERO, OBYWATEL MC, PIĘĆ DWA, NULLO, L.U.C., PIH, RAFI, FELIPE, NUMER RAZ, SPINACHE, PROCEENTE, SENSI, CEZET, RYFA RI, FAMILIA HP, KOLIGACJA GIEKA, EMIL BLEF, ECHO, ZORAK, RUBY SZPEK, JĘDKER, MAGIERA, DJ JANMARIAN, MR KRIME, JANO (OMP), DJ TWISTER, DJ HWR, DJ KEBS, DJ TRAKMAJSTER, DJ ACE, DJ CREON, MARKOWY, JOT, LATARNIK, MLEKO, DJ ROMEK, DJ PLASH, MŁODY, DJ PLATOON, ARO, BIAK, BŁASZCZU, CYWINSKY, AES, TAFEL, DZIKER, RADAR, KS. BARTCZAK, którzy w utworach oddają hołd kasecie magnetofonowej – nośnikowi przechowującemu nie tylko muzykę, ale również piękne wspomnienia.

Ktoś pomyślałby, że to jedynie kilkadziesiąt metrów taśmy zawiniętej w kawałku plastiku, jednak dla wielu to coś znacznie więcej.Respect For Tape tworzono z czystej zajawki i kolekcjonerskiej pasji, w których nieustannie tli się młodzieńczy zapał. Główną ideą niniejszej inicjatywy jest powrót do lat 90-tych, kiedy to miłośnicy rapu ubrani w baggy przemierzali pewnym krokiem osiedle, słuchając boombapowych brzmień zza oceanu i pierwszych nagrywek lokalnych emcees płynących z bateriożernych walkmanów.

Jeśli dorastałeś na przełomie wieków, przenośny odtwarzacz był Twoim nieodłącznym kompanem w podróży, ołówek służył Ci do przewijania ulubionych albumów przegrywanych na wysłużonym kaseciaku lub po prostu kochasz rap i całą hiphopową kulturę, to Respect For Tape jest skierowany do Ciebie!
Premiera albumu planowana jest na 30 sierpnia 2021 roku, w rocznicę prezentacji przez firmę Philips w 1963 roku pierwszej kasety magnetofonowej. Bez wątpienia kaseta magnetofonowa jest niepodważalnym fundamentem kultury hip-hop. Niebawem więcej szczegółów.

23 komentarze
23 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Odb
1 rok temu

75 dulaczy składa kloca na kasecie vhs z analami

Profesoooooooooor Trapppppppppppuuuuuuuuuuuuuuuuuu
1 rok temu

Spawanie to jest jednak sens życia. Dzięki łączeniu dwóch metalowych powierzchni czuje się wspaniale dodatkowo stać mnie na wspaniałe jedzenie szproty makrele a czasem nawet kawałek kaszanki z chlebem pasterskim. Ach to jest życie. A wy jak tam dalej rozwozicie paczki w DHL?

Pan Pawel
1 rok temu

Nie ty chuju. Pickujemy w Amazon. Dzisiaj krocitko. O 18 fajrant

Pan Pawel
1 rok temu

Mleko. To ten od łapy, łapy cztery łapy??? Buahahhhaa

123
1 rok temu

Hipsterskie gówno, kaseta magnetofonowa była chujowa bo ciagle wciągał ja magnetofon.

Pytoliz
1 rok temu
Reply to  123

Twój stary wciągał ale fete

Warsaw
1 rok temu
Reply to  123

Jak miałeś magnetofon marki Panasonix to co się dziwisz, kmiocie.

Kamilos
1 rok temu
Reply to  123

Jak miałeś ujowy sprzęt, to się nie dziw. I nie pierdziel głupot.

Ziominho
1 rok temu

To co sprzedajesz to od nas dostales czy biale czy haszzz #Lalinea #Dominacjagenetyczna #Pellegrinounichzywieczdrog #zobaczjakawodepije

MARIAN L4
1 rok temu

gredziu to pedzel

Nowy na Glamrapie
1 rok temu
Reply to  MARIAN L4

Trochę racja, Grędziu frędzel, miękka pyta i atencjusz.

Zenek Martyniuk
1 rok temu

Polski rap już nie istnieje, skończył się. Czy tak wyglądają „raperzy” niby topowi jak ta kurwa żabson bedoes mata white quebonafide sobel janusz walczak osobiście jest mi wstyd że oni nas reprezentują od razu mówię ze to scena Czechosłowacka tam dużo takiego gowna. Teraz zostawcie obok nich Booba, Kaaris, Maes, PLK, Rim’K, Niska, MHD, Soolking, SCH.. .Nie muszą się chuj wie jak ubierać czy robić tatuaży na rynku i muzyka w miarę dobra. Yzomadiazs Ty chuda kurwo jesteś taki sam jak sbm QueQuality i pozostałe gowno

ASPRIRANT ZRYBOM
1 rok temu

Tatuarzyk

John "Piedolc" Elvis
1 rok temu

Spoko rozumiem ze kasetu zostnana rozdane za darmo?
bo to kto kupi?

YO..
1 rok temu

20:20 29

wykły projekt RESPECT.

Opublikowany 12 godzin temu 2 czerwca 2021Przez Redakcja

Gienek plutycz
1 rok temu

W pizde se wsadźcie swoje kasety magnetofonowe

Nowy na Glamrapie
1 rok temu
Reply to  Gienek plutycz

Chyba twoje ty miękkim chujem robiony

Profesor_Nauk
1 rok temu

Rozumiem modlić się do dwóch zbitych patyków, ucinać łeb albo wysadzić się w centrum miasta w imię wiary ale oddawać hołd kawałkowi plastiku z tasiemnką? Śmiechu warte.

Profesoooooooooor Trapppppppppppuuuuuuuuuuuuuuuuuu
1 rok temu
Reply to  Profesor_Nauk

Stasuj się

Popularne