teledysk
TELEDYSK: Mixtura – „Dynamit”
Mamy przyjemność zaprezentować Wam klip do czwartego singla z albumu „Duch w maszynie” pt. „Dynamit”.
W teledysku chcieliśmy pokazać różne formy tzw. 'sztuki ulicznej’ dlatego nie mogło zabraknąć niezwykle utalentowanych ekip Kotlina Kru, Parkour Wrocław oraz Piotra Ryby (BMX). Za pomoc w realizacji obrazka dziękujemy wrocławskiemu klubowi Puzzle oraz firmie Montana.
Mamy nadzieje, że ten obrazek sprawi, że następnego koncertu naszego składu w Waszej okolicy już nie przeoczycie, bo na żywo mamy tego dynamitu sto tysięcy razy więcej! Big up!
teledysk
Chory Pastor wrócił. Tede świętuje 20-lecie płyty „Esende Mylffon”
Nowy singiel z klipem + preorder.
22 czerwca minie 20 lat od premiery czwartej studyjnej płyty Tedego „Esende Mylffon”. Z tej okazji warszawski weteran wypuszcza jego kontynuację w postaci krążka „XXende Mylffon”.
„Esende Mylffon” – kontynuacja po dwóch dekadach
Starsi słuchacze na pewno dobrze pamiętają „Blask”, „Glokk” albo wywołujący torsje u niektórych raperów numer „Air Max Classic”, który 20 lat temu wielu kolegom po fachu TDF-a nie mógł przejść przez gardło, bo rapowanie o butach było nie do przyjęcia na scenie. Po dwóch dekadach weteran ze stolicy wydaje kontynuację „Esende Mylffon”.
Nadciąga „XXENDE MYLFFON”
XXENDE MYLFFON to nie jest zwykły nostalgiczny powrót do czasów sprzed dwóch dekad, tylko konceptualny projekt oparty na wydarzeniach, które naprawdę odcisnęły swój ślad. Album bierze na warsztat wpływ legendarnego „Esende Mylffon”, przepuszcza go przez współczesną wrażliwość i pokazuje, że pewne historie nie kończą się razem z datą premiery.
Cały projekt wyrasta z emocji, które wielu słuchaczy pamięta z początku XXI wieku – z tamtej estetyki, brzmień, inspiracji i muzycznego głodu, którego dzisiaj często brakuje. XXENDE MYLFFON nie próbuje udawać starej płyty ani kopiować przeszłości jeden do jednego. To raczej brutalnie świadomy powrót do źródła, ale z perspektywy ludzi, którzy przez dwadzieścia lat zdążyli zobaczyć, jak mocno tamten moment wpłynął na scenę i słuchaczy.
Pamięć o przeszłości, bez klękania przed nią
Impulsem do powstania albumu była 20. rocznica wydania kultowego „Esende Mylffon”. Twórcy nie poszli jednak w muzealne odtwarzanie klasyka, tylko potraktowali go jak punkt zapalny do nowej opowieści. XXENDE MYLFFON ma działać jak współczesna reinterpretacja tamtej energii – z pamięcią o przeszłości, ale bez klękania przed nią.
To album o wspomnieniach, konsekwencjach i wpływie, który rozchodzi się szerzej, niż ktokolwiek mógł wtedy zakładać. Bo ESENDE MYLFFON wydarzył się naprawdę – i zostawił po sobie ślad, którego nie dało się już wymazać.
Premiera albumu odbędzie się 19 czerwca 2026. Przedsprzedaż jest dostępne na polskirap.co
teledysk
ZBUKU i Polska Wersja dają solidnego kopa do życia – „My chcemy żyć”
Raper z Prudnika wydał swoją 9-tą solową płytę.
ZBUKU wraca z jednym z najbardziej osobistych projektów w karierze. W piątek odbyła się premiera albumu „Desiderium” oraz klipu do utworu „My Chcemy Żyć” z Polską Wersją.
Dziewiąty solowy album ZBUKU – „Desiderium”, to projekt wyjątkowy, osobisty i pełen emocji, który pokazuje artystę z dojrzałej, refleksyjnej strony, nie tracąc przy tym charakterystycznej dla niego autentyczności i siły przekazu. Warto dodać że na płycie znajduje się aż 19 utworów, co w dzisiejszych czasach nie jest standardem
Równolegle z premierą albumu światło dzienne ujrzał także wyjątkowy utwór promujący wydawnictwo – kompozycja wzbogacona zwrotkami przez Jano i Hinola z Polskiej Wersji. W refrenie „My chcemy żyć” usłyszeć możemy również chór Kolektyw Folk, nadający całości podniosłego charakteru.
„Desiderium” to album dla tych, którzy szukają prawdy, emocji i muzyki zostawiającej ślad. Promujący singiel ma wszystko, by zostać ze słuchaczami na długie lata – jako utwór niosący nadzieję, budujący i zapisujący się w sercach odbiorców.
Album „Desiderium” jest już dostępny do zamówienia w salonach Empik oraz online.
teledysk
Jakub Jan Bryndal, Expo 2000 i DJ Eprom zainspirowani rapem z lat 90-tych
Pierwsza odsłona łączącego ich supermoce projektu UROBOROS.
Spontanicznie napisany kawałek nawiązuje do niewysychającego źródła inspiracji, jakim jest rap zakorzeniony w latach 90’. Surowość bitu wyprodukowanego przez Expo uzupełnia się z groteskowymi linijkami Bryndala oraz mistrzowskim turntablizmem Eproma.
Zauważalną między chłopakami synergię można wytłumaczyć nie tylko wspólną miłością do hip-hopowej kultury, ale również zajawą na oldschoolowe bitmaszyny z krótką pamięcią i prastare gry komputerowe. Czas pokaże, czy projektowi UROBOROS będzie bliżej do Cypress Hill, czy do soundtracku z Dooma 2.
Autorem okładki singla oraz poligrafii nadchodzącej płyty jest ilustrator Bolesław Chromry. Za teledysk do JuNouMi Freestyle odpowiada Yomen Videos.
teledysk
Destro i Johny Flex – alternatywny rap z domieszką rocka
„Chcę być lepszym, musze pobyć sam”.
“Widzę cię” to mroczna, melodyjna i emocjonalna podróż przez alternatywny rap z domieszką rock’a. Numer opowiada o konfrontacji z przeszłością, która boli i dawnym sobą, który wciąż daje o sobie znać.
Nowy singiel Destro, mimo mrocznego klimatu, nie jest pozbawiony mocy i silnej energii – a to w dużej mierze za sprawą gościnnego udziału Johnego Flexa. Ciekawostką jest to, że Johny Flex – który odpowiada zarówno za mocny refren jak i świetną produkcję – poznał Destro na planie show Rap Generation od Amazon Prime, w którym Johny również brał udział, a Destro w zeszłym roku, został jego laureatem.
Utwór zapowiada zbliżający się, debiutancki album Destro.
teledysk
Nizioł z numerem dla sportowych fanatyków i jubileuszowym albumem
„Idę na rekord, tym razem się uda”.
Do sieci trafił właśnie nowy teledysk Nizioła – do utworu „Rekord”. Raper opowiada w nim o swojej przemianie i determinacji, która doprowadziła go do efektów widocznych gołym okiem.
Nizioł udowadnia, że wymówki są cichymi zabójcami marzeń. To mocny przekaz o sile charakteru i przekraczaniu własnych granic.
Poza ww. klipem światło dzienne ujrzał dziś również nowy album Nizioła – już dziesiąty. Projekt o tytule „10” składa się z dziesięciu w pełni solowych kawałków.
Tracklista
- 1. Jackpot (prod. BassVandalz!)
- 2. Ostatni Mohikanin (prod. Kudel, skrecze DJ Gondek)
- 3. Rekord (prod. Kudel)
- 4. Feniks (prod. BassVandalz!)
- 5. Wszystko albo nic (prod. Czaha)
- 6. Mindset (prod. Flame)
- 7. Chciałbym (prod. Kudel)
- 8. Nic nie muszę (prod. Flame)
- 9. Luźna szelka (prod. Kudel)
- 10. Nie mam łez (prod. BassVandalz!)
-
News3 dni temuMalik Montana i Kazior zatrzymani? Auto raperów przeszukiwał pies policyjny
-
News4 dni temuKuba Klawiter: „Biedronka powinna zapłacić Mesowi albo usunąć reklamę”
-
News4 dni temuŻabson i Lila Janowska rozstali się po 6 latach – oświadczenie
-
News4 dni temuJaś Kapela chce 50% podatku dla Maty i Sanah. Tłumaczy dlaczego
-
News1 dzień temuKęKę złamał nogę podczas koncertu. Wszystko nagrały kamery
-
News3 dni temuTede załamany tym, co robi Wujek Samo Zło w TV Republice
-
News24 godziny temuBeczkowóz z darmową wodą na koncercie Taco Hemingwaya
-
News2 dni temuMłody M ze Step Records pokazał, jak się zmienił