Premiery Płyt
Peja „G.O.A.T.”
Następca złotego albumu „25 Godzin”.
Data premiery: 21.09.2019
Po ubiegłorocznym albumie „25 Godzin”, który uzyskał status złotej płyty, poznański raper wraca z kolejnym długogrającym wydawnictwem. Tym razem Peja zatytułował album „G.O.A.T.”. Jest to skrót od „Greatest Of All Time”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza największy (najwspanialszy) w historii.
Premiera krążka odbędzie się w dniu festiwalu organizowanego przez współzałożyciela Slums Attack „Hip Hop Fever 2”. Festiwal to kontynuacja drogi obranej przy kreowaniu następnych odsłon festiwalu Terrorym Fever W ramach „Hip Hop Fever 2 będziecie mogli posłuchać i obejrzeć na żywo wielu znakomitych wykonawców polskiej sceny hip-hopowej, którzy z okazji 43 urodzin Rycha Peji pojawią się tego dnia w hali poznańskiej Areny.
Wersja preorderowa dostępna na pejaslumsattack.com kosztuje 49,99 zł i zawiera:
- płytę CD Peja/Slums Attack – G.O.A.T. (prod. Magiera)
- bonusowe utwory (TBC)
- dodatkowe CD
- wlepki
- rabat na następne zakupy w mms
- rabat na następne zakupy w rpsklasyka
O albumie „GOAT”
„G.O.A.T. (Premiera 21/09/19) to album, którego preorder startuje już dziś! Pierwszy klip nie wcześniej niż na początku sierpnia. Za to przy starcie preorderu oddajemy Wam odsłuch jednego z utworów. Jak na razie tylko 5/6 gości na 14 zrealizowanych utworów co nie oznacza, że aż w 5/6 utworach. Procent nowej szkoły do klasyki podobnie jak przy 25_godzinach a nawet ciut mniejszy, bo jak dotąd tylko 3 utwory i kurwa jak na razie bez auto tune’a, wiec jak nie zaproszę jakiegoś małolata będę musiał zrobić to sam. A tak na poważnie trochę na tej płycie zaśpiewałem bez specjalnych ozdobników etc. Fajnie gdyby zagościł jeszcze ktoś z kim nie udało mi się jak dotąd pracować. Żałuję, że tak samolubnie potraktowałem materiał do tego stopnia, że nie ma więcej gościnek ale podczas urlopu powstanie jeszcze kilka kompozycji, wiec kto wie. W końcu najlepsze pomysły realizuję zawsze na leżaku;) Materiał do tłoczni planujemy oddać na miesiąc przed premierą tak żeby ze spokojem przygotować HIP HOP FEVER 2 – jest jeszcze 2 tygodniowe lądowanie baterii w Stanach (pozdro Gandi Ganda) i powrót na premierę albumu, koncert w Arenie i celebrowanie 43 urodzin wraz z pojawieniem się G.O.A.T. „
O okładce
„Tak jak poprzednio autorem grafiki jest Marcin Boomski, z którym opracowałem koncepcję idealnie wpisującą się w znaczenie klasycznego akronimu Greatest of All Times. Zapewniałem Was, że nie w ten sposób należy rozczytywać skrót i oczywiście to podtrzymuję. Ale jak inaczej oddać hołd (po raz kolejny) wszystkim tym twórcom zza Oceanu, jeśli nie nawiazując do korzeni i najlepszych rzeczy jakie miały tam okazję powstać tworząc swoisty fundament dla rapu na całym świecie? Nieprzypadkowo wrzuciłem na cover foto z Quennsbridge Park – z widokiem na ten fascynujący most, od którego nigdy nie potrafiłem odlepić wzroku – to właśnie Queens wydało moim zdaniem niepoliczalną ilość wybitnie utalentowanych raperów. Moja obecność w tym jakże ważnym dla mnie miejscu symbolizuje przynależność do hip hopowej społeczności, którą podkreślam na każdym kroku od początku tey wyboistej drogi. Chęć zbliżenia się do najlepszych wzorców i obcowania z prawdziwą sztuką zaprowadziły mnie aż na tą ławkę. Wprost z pod trzepaka na Jeżycach gdzie z wypiekami na twarzy komentowaliśmy kolejne traki Kool G Rapa, Nasa, Mobb Deep i wielu innych aż do tego miejsca dzięki pełnemu zaangażowaniu, pasji i miłości do tej muzy. Od pierwszych nagrań Kurtisa Blow, Cold Crush Brothers i Grandmastera Flesha. Przez Run DMC, Beastie Boys i Public Enemy aż do końca Golden Ery. W czasach zwiastujący nowy level w mainstreamie aż do totalnej komercjalizacji samego rapu. Byłem jestem będę. Niezmiennie.”
Gnój Oczywiście Atakuje Twardo. G.O.A.T.
O gościach
„Jest tutaj kilka osób, z którymi działam coś po raz pierwszy raz. W miarę upływu czasu będziecie poznawać ich dane osobowe: najczęściej ksywki #rodo”
O samej pracy nad płytą
„Nagrałem ten album w ciągu 37 studyjnych godzin w 6/8 sesjach począwszy od 28 maja poprzestając na 15 lipca. Tempo ekspres ale forma znakomita. Przede wszystkim zgrany zespół, który prowadzi się po prostu bez wysiłku. Jako producent wykonawczy mogę polegać na zaufaniu Magiery, Arka Namysłowskiego, Pawła Niegowskiego, Macieja Tortyny, Marcina Antoniewicza i jeszcze kilku ważnych i utalentowanych osobach, których jeszcze teraz wymienić nie mogę. G.O.A.T. „
Tracklista
- Wprowadzenie
- G.O.A.T.
- Akacja
- Big Rich feat. DJ. Falcon1
- Game Changer
- Jakieś pytania? feat. Hans, Grizzlee
- Bolesne powroty
- Ten typ tak ma
- Kiedy rozum śpi feat. Chi Ali, Pih, DVJ. Rink
- Oczekiwania feat. Avi
- Money Talks
- Kiedyś to było
- Krew
- Happy End feat. Dziun
- Wersja preorder: W głowach ogień feat. Iceman, Sobota, Kacper HTA
Utwory
Artykuły
Data premiery: 19.06.2026
XXENDE MYLFFON to konceptualny album inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Bo ESENDE MYLFFON wydarzył się naprawdę – i pozostawił po sobie ślad, którego nie dało się już wymazać. To opowieść o wpływie, wspomnieniach i konsekwencjach, które rozchodzą się znacznie dalej, niż mogłoby się wydawać.
Projekt powstał z potrzeby powrotu do emocji i brzmień początku XXI wieku. To hołd dla estetyki, inspiracji i muzycznych fascynacji pierwszych lat nowego millenium – czegoś, czego nikt się nie spodziewał, a czego ostatecznie wielu bardzo potrzebowało.
Album narodził się na fali nostalgii wywołanej 20. rocznicą wydania legendarnego „Esende Mylffon”. Nie jest jednak próbą odtworzenia przeszłości. To jej współczesna reinterpretacja – spojrzenie na tamten świat z perspektywy dwóch dekad doświadczeń.
Tracklista
Na razie nieznana.
Data premiery: 12.06.2026
Nadchodzący album OKIego to tryptyk złożony z aż trzech krążków CD, a zanim ukaże się jego fizyczne wydanie, to każda z płyt trafi w całości na YouTube oraz do serwisów streamingowych. Data publikacji CD 2 jeszcze nie jest znana i może nastąpić dosłownie w każdej chwili, natomiast CD 3 trafi do sieci w dniu premiery fizycznego wydania “REKLAMACJI’47”, czyli już 12 czerwca.
Preorder albumu ruszył we wtorek 7 kwietnia o godzinie 14:47. Oprócz stylowego potrójnego wydania do sprzedaży trafiła także krótka linia okolicznościowego merchu.
Tracklista CD 1
- my love ft. MGK
- nobodylovesu
- shoota!!!
- ile byś dał?
Tracklista CD 2
nieznana
Tracklista CD 3
nieznana
Premiery Płyt
Fokus & Rahim „Katharsis”
Data premiery: 06.2026
„Katharsis” to najnowszy projekt duetu Fokus i Rahim – artystów od lat kształtujących polski rap. Album zawiera 13 spójnych utworów pełnych emocji, refleksji i bezkompromisowości – od obserwacji rzeczywistości po osobiste rozliczenia. Na płycie pojawiają się starannie dobrani goście, ujawniani stopniowo. To zamknięta, narracyjna całość, najlepiej odbierana od początku do końca.
„Katharsis Deluxe” to rozszerzona wersja projektu, podzielona na 5 aktów tworzących spójną, filmową historię – od konfliktu po oczyszczenie. Edycja zawiera 13 utworów z wersji podstawowej oraz 3 bonusowe tracki dostępne wyłącznie tutaj. To pełniejsze doświadczenie albumu, z wyraźną narracją i pogłębionym kontekstem dla słuchaczy, którzy chcą wejść w ten projekt jeszcze głębiej.
Tracklista
Na razie nieznana.
Premiery Płyt
Gibbs „Zrobiłem to dla siebie”
Zainteresowanie płytą było tak duże, że „sklep spłonął”.
Data premiery: 2026
„Zrobiłem to dla siebie” to nowa płyta Gibbsa promowana singlem o takim tytule. Raper zapowiedział 24-godzinny preorder „ZDTS”, który z powodu dużego zainteresowania został przeniesiony na następny dzień.
– Dobra słuchajcie, (nie)stety przez wasze zaangażowanie nasz sklep spłonął i nie da się tego ugasić. Przenosimy start preorderu na jutro – godzinę 16:00. Na lepszych serwerach aby sprostać waszemu zainteresowaniu. Dzięki za taki odbiór, jesteście szaleni fest.
Tracklista
Na razie nieznana.
Data premiery: 17.04.2026
Nie wszyscy super-bohaterowie noszą peleryny, ale na szczęście rozpoznasz ich po stylu. Pierwsza odsłona nowego albumu JWP/BC to konfrontacja światła i mroku, które “W ciemno” grają pierwsze skrzypce. Równocześnie z premierą singla Siwers, Łajzol, Kosi, Ero i DJ Falcon1 ogłosili preorder płyty “JWP KREW”, która ukaże się już 17 kwietnia.
Komu jak komu, ale ekipie JWP/BC można i warto zaufać “W ciemno”. Przez lata (a w tym roku miną już okrągłe trzy dekady) obecności na scenie Ero, Kosi, Łajzol, Siwers i DJ Falcon1 przyzwyczaili nas do twórczości najwyższej próby. I taka też jest pierwsza zapowiedź albumu “JWP KREW”, który ukaże się na rynku już 17 kwietnia. Muzykę do kameralnego “W ciemno” wyprodukował Siwers, natomiast za okładkę i oprawę graficzną nowej płyty odpowiada studio Full Metal Jacket.
Płyta “JWP KREW” powstawała konsekwentnie zarówno w rodzinnej Warszawie, jak i podczas licznych wyjazdów zespołu. Dość napisać, że nowy krążek został w dużej mierze zbudowany na wewnętrznych zasobach producenckich – za muzykę odpowiadają głównie Szczur, Siwers oraz DJ Falcon1. Nowy album to kilkanaście premierowych numerów, nagranych na przestrzeni ostatnich kilku lat.
A do premiery “JWP KREW” ukażą się jeszcze trzy single promujące nowy album.
Tracklista
- Intro
- JWP KREW
- W Ciemno
- Statyw Freestyle
- Birdman
- My Umiemy Tylko Tak
- G Skit
- WNTM ft. Biak / Qzyn
- Uniwersytet
- Jadę
- Życie Wygodne
- Maszyniera Skit
- Głodny Kot
- Przez Rap ft. PRO8L3M
- Hossa
- Poltergaist
- Z Nimi
- Z Nimi Remix
-
News3 dni temuDziwne zachowanie Sokoła na koncercie w Gdańsku wywołało falę spekulacji
-
News2 dni temuPolak, który trafił na europejskie listy
-
News2 dni temuDJ Buhh znów chce pieniędzy i chyba je dostanie
-
News13 godzin temuWiz Khalifa odwołał trasę, bo chcą go aresztować w Europie
-
News1 dzień temuJaś Kapela ocenił kontrowersyjny występ Sokoła w Gdańsku
-
teledysk3 dni temuNowy Polak jara jak Snoop Dogg
-
News2 dni temuOjciec Maty o Trzaskowskim: „Nieosiągalny dla innych ludzi”
-
News2 dni temuMalik Montana pochwalił się 3 swoich dzieci. „Chcę przynajmniej siódemkę”