News
NAJBLIŻSZE PLANY WYDAWNICZE WYTWÓRNI STEP RECORDS
Jesień pod względem rapowych premier zapowiada się niezwykle ciekawie. Swoją cegiełkę do całego zamieszania dorzuci także wytwórnia Step Records, która opublikowała właśnie listę wydawnictw, nad którymi pracują artyści zrzeszeni pod szyldem opolskiej wytwórni oraz sztab ludzi z firmy odpowiedzialnych za właściwą promocję.
W październiku ukażą się 3 wydawnictwa sygnowane logiem SR. Na pierwszy ogień poszedł ZBUKU, protegowany Chady, dwudziestoletni debiutant, który uwagę słuchaczy przykuł luźnym numerem pt. „Witam Cię w Polsce” (ponad 4 mln odsłon na YouTube). Już w tym momencie można powiedzieć, że młody raper to wschodząca gwiazda i nadzieja ulicznego rapu. Album „Że Życie Ma Sens” ukazał się 11 października.
Tydzień później premierę miał wspólny album Miuosha i Onara pt. „Nowe Światło”. Dwóch raperów, dwie wyraziste osobowości ze sporym stażem na scenie, dwa spojrzenia na muzykę – artyści dzięki temu stworzyli album kompletny, przemyślany od pierwszego, po ostatni numer, udowadniając, że z rapem można iść przez życie i ewoluować wraz z jego biegiem.
25 października ukaże się audiobook kolejnego debiutanta – Rovera, kieleckiego rapera, którego poprzedni krążek ,“24”, spotkał się ze świetnym odbiorem koneserów ambitnego, emocjonalnego rapu. Co ciekawe, artysta do płyty dołączył 30-stronnicowe opowiadanie stanowiące integralną część płyty, będące zarazem pomostem między dwoma pasjami Rovera – muzyką i książkami.
Jakiś czas temu sieć obiegły tajemnicze filmiki o kryptonimie Zaraza. Środowisko hip-hopowe zawrzało. Słuchacze głowili się nad zagadką: Czyj album zapowiadany może być w ten niekonwencjonalny sposób? Czas pokazał, że chodziło o projekt Zaraza – uznany duet producentów, którzy postanowili połączyć swe siły i stworzyć jeden z najlepszych koncept albumów w polskim rapie. Tym sposobem w Święto Zmarłych ukaże się wspólny krążek DJ-a B (Molesta Ewenement) oraz Szczura (JWP), naszpikowany wręcz ksywkami gości z najwyższej półki (m.in. Sokół, Pezet, Juras, Diox, Małpa, Hades, Medium) oraz wschodzących raperów z potencjałem (m.in. Hukos, Cira, Praktis). O nietypowości projektu świadczy już pierwszy klip – Dom Zły.
Kolejną pewną listopadową premierą Step Records będzie album Kobry „Golden Era”. Klip do tytułowego numeru spotkał się ze skrajnymi opiniami – począwszy od ostrych ataków hejterów, po zachwyt słuchaczy zafascynowanych nową szkołą i brzmieniem trap. Jak zapewnia artysta, album będzie miał wiele oblicz i już niebawem zaprezentowane zostaną kolejne, skrajnie różne numery promujące płytę.
Ponadto jeszcze w listopadzie ukaże się pierwszy teledysk promujący zapowiadaną solową płytę Włodiego, która znajduje się obecnie w fazie finalizacji wokali. Nad solowymi płytami pracują Hukos, Cira i Bezczel. Artyści są w zaawansowanym stadium prac nad albumami i przy dobrych wiatrach, jeszcze w tym roku ukażą się pierwsze single zapowiadające ich płyty.
Wytwórnia potwierdza także nieoficjalne informacje dotyczące Chady. Raper od jakiegoś czasu dzięki kilkudziesięciogodzinnym przepustkom pojawia się w studiu i zarejestrował już kilka numerów na kolejny solowy album. Być może podczas jednej z przepustek uda się zrealizować pierwsze klipy promujące ten krążek.
Na ukończeniu znajduje się także solowy album Spinache’a, promowany do tej pory przez jeden z hitów ostatnich miesięcy „Podpalamy noc”. Artysta zabierze słuchaczy w świat nowoczesnej muzyki miejskiej, przepełnionej inspiracjami płynącymi z najróżniejszych nurtów muzycznych. Jeżeli wszystko potoczy się zgodnie z planem, płyta ukaże się z końcem grudnia.
Swego rodzaju zwieńczeniem ciężkiej, całorocznej pracy Step Records w roku 2013, a zarazem wejściem z impetem w 2014 rok, będzie pierwsza w historii wytwórni składanka z premierowymi numerami pt. „Rap Najlepszej Marki”. Album powstawał w tajemnicy przez ostatnie trzy lata i jak zapewniają włodarze opolskiego labelu, nie znajdziemy na nim zapychaczy, lecz same, starannie wyselekcjonowane bangery, na czele z tytułowym numerem, w którym udzielą się prawie wszyscy artyści reprezentujący SR. W kilku słowach, Rap Najlepszej Marki to: niespodziewane kolaboracje, nowe wersje dotychczasowych hitów, hip-hopowy łamacz karków. Na płycie m.in. Chada, Kajman, Onar, Hukos, Cira, Młody M, ZBUKU oraz kilku gości spoza labelu, którzy na razie pozostają tajemnicą. Płyta znajduje się w końcowej fazie produkcji i ukaże się na przełomie stycznia i lutego 2014.
Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl
News
KęKę na samym szczycie w Ameryce – jako pierwszy polski raper
„Jak Wam opowiem szczegóły to nie uwierzycie”.
Raper KęKę zdobył Aconcaguę, najwyższy szczyt obu Ameryk, mierzący 6962 m n.p.m. Kilka dni wcześniej informował, że stanął też na Ojos del Salado – najwyższym wulkanie na świecie.
KęKę poinformował o wejściu na Aconcaguę, publikując zdjęcie ze szczytu i krótki komentarz: – „Jak Wam opowiem szczegóły to nie uwierzycie. Póki co fotka z dzisiaj”. Wcześniej, zaledwie kilka dni temu, informował o zdobyciu Ojos del Salado w Andach, wznoszący się na 6893 metry nad poziomem morza.

Raper od dawna nie ukrywa, że góry stały się dla niego czymś więcej niż epizodem. W jednym z wcześniejszych wpisów opisywał, jak wyglądały jego początki i jak bardzo brakowało mu doświadczenia.
– Gdy w styczniu zeszłego roku Pawbeats powiedział mi, żebym kupił raczki, i że to takie ‘nie raki’ – nie miałem pojęcia, o czym mówi. Kupiłem gumowe nakładki, dobre do chodzenia po balkonie. Na szczyt wszedłem, ale upadłem wiele razy i prawie się połamałem – relacjonował.
Jak sam podkreślał, w ciągu roku przeszedł drogę od kompletnego laika do osoby, która świadomie podchodzi do górskich wyzwań.
– Rok później już wiem, co to raczki, nawet wiem, co to raki. To był rok pełen wędrówek. Choć wcześniej byłem w górach może sześć razy przez całe życie, to od tego momentu liczę start zajawki. To mój symboliczny ‘Pierwszy Raz’ – pisał.
Zanim ruszył w Andy, w ubiegłym roku zdobył Gerlach, najwyższy szczyt Tatr.
Obecnie KęKę szykuje się do dwóch koncertów w rodzinnym Radomiu. Pierwszy termin koncertu wyprzedał się w niecałe 24 godziny. W związku z tym raper ogłosił drugi termin – dzień później – 25 kwietnia. Bilety są jeszcze w sprzedaży na Biletomat.pl.
– To właśnie z Pawbeatsem będzie mój pierwszy solo koncert z LiveBandem. Marcin zajmie się nie tylko aranżami ale i kierownictwem zespołu – ujawnił niedawno raper.
Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl
News
Syn Lil Jona zaginął – ciało znaleziono w zbiorniku wodnym
DJ Young Slade był producentem muzycznym. Miał 27 lat.
Lil Jon potwierdził śmierć swojego syna, DJ Young Slade’a. Kilka dni po zaginięciu w stanie Georgia policja znalazła ciało w zbiorniku wodnym niedaleko domu rodziny. Trwa postępowanie, ale śledczy nie wskazują na udział osób trzecich.
Do zaginięcia Nathana Smitha doszło we wtorek, 3 lutego, w Milton w Georgii. W piątek rano, 6 lutego, służby wydobyły ciało ze stawu w Mayfield Park. Informację o śmierci syna raper potwierdził sam raper:
– Jesteśmy skrajnie zdruzgotani tragiczną stratą naszego syna. Jego mama, Nicole Smith, i ja jesteśmy załamani. Nathan był najmilszym człowiekiem, jakiego można było spotkać. Niezwykle troskliwy, uważny, uprzejmy, pełen pasji i ciepła, kochał rodzinę i przyjaciół całym sobą. Był niesamowicie utalentowanym młodym człowiekiem – producentem muzycznym, artystą i inżynierem dźwięku, absolwentem NYU. Kochaliśmy Nathana całym sercem i jesteśmy z niego ogromnie dumni. Był kochany i doceniany, a w ostatnich chwilach razem daje nam pocieszenie świadomość, że mu to powiedzieliśmy.
The son of rapper and record producer Lil Jon has been reported missing in Georgia.
— No Jumper (@nojumper) February 4, 2026
The Milton Police Department announced that DJ Young Slade (real name Nathan Smith) had gone missing on February 3rd. pic.twitter.com/cqrKVsSUmU
Według dotychczasowych ustaleń nie ma przesłanek sugerujących przestępstwo, jednak dochodzenie będzie kontynuowane do czasu potwierdzenia szczegółów przez biuro koronera.
– Składamy najszczersze kondolencje rodzinie Smithów w tym trudnym czasie. Prosimy społeczność i media o uszanowanie prośby rodziny o prywatność – przekazał departament.
Służby podawały również, że w dniu zaginięcia Nathan mógł być zdezorientowany, potrzebować pomocy i mógł wyjść z domu boso, bez telefonu. Innych detali nie ujawniono. Lil Jon publicznie podziękował policji z Milton za wsparcie w poszukiwaniach.
DJ Young Slade podążał muzyczną ścieżką ojca. Działał jako artysta, DJ i performer, a szerszej publiczności dał się poznać m.in. w reality show MTV’s Family Legacy.
Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl
Adin Ross ujawnił kulisy próby doprowadzenia do bokserskiej walki między DJ Akademiksem a Lil Baby. Pomysł był głośny, ale sprawa rozbiła się o pieniądze – ogromne pieniądze.
Iskra zapalna pojawiła się miesiąc temu, gdy asystent Lil Baby’ego, K-Rich, miał rzekomo spoliczkować DJ Akademiksa. Sam zainteresowany zaprzeczył i publicznie odpalił się na livestreamie, wyzywając rapera do bezpośredniej konfrontacji.
– Zniknąłeś, a potem wysłałeś swojego asystenta. Mogę się z tobą bić w każdej chwili. Jesteś chudy jak patyk, ćpun i idiota – rzucił, podkreślając, że wielokrotnie próbował się z nim spotkać twarzą w twarz.
Do gry wszedł streamer Adin Ross, który na jednym ze streamów zdradził, że obóz Lil Baby’ego wcale nie zamknął drzwi przed walką. Warunek był jeden: odpowiednia gaża.
– Powiedział wprost, że jest gotów walczyć z Akademiksem za właściwy hajs. Dosłownie: zrobię to za odpowiednie pieniądze – relacjonował Ross i przyznał, że szukał kogoś, kto pomógłby spiąć taki deal.
Entuzjazm szybko opadł. Ross przyznał, że oczekiwania finansowe rapera kompletnie zabiły temat. – Myślałem, że da się to zrobić, ale 30-40 milionów dolarów to dla mnie w tym momencie nieosiągalne – powiedział w nagraniu krążącym w sieci.
Streamer dodał wprost, że nie jest w stanie zapłacić takiej kwoty, nawet jeśli sam pomysł uważał za atrakcyjny. – Nie mogę tego zrobić. Gdybym miał te pieniądze, zapłaciłbym. Po prostu mam wrażenie, że Lil Baby nie chce wchodzić w ten internetowy cyrk i się z tym cyckać – podsumował.
Na dziś wszystko wskazuje na to, że medialna walka DJ Akademiksa kontra Lil Baby’ego zostanie tylko w sieci, a nie na ringu.
Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl
News
Kendrick Lamar pobił rekord. Fat Joe ujawnił, jak zareagował Jay-Z
K.Dot ma o dwie statuetki Grammy więcej od Jay-Z.
Kendrick Lamar przeszedł do historii Grammy, zostawiając za sobą Jay-Z. Rekord padł podczas 68. gali, a według Fat Joe – Hov miał osobiście pogratulować młodszemu koledze.
W miniony weekend Kendrick Lamar został najbardziej utytułowanym raperem w historii Grammy. Artysta z Compton ma już 27 statuetek, czyli o dwie więcej niż dotychczasowy lider zestawienia, Jay-Z, który zatrzymał się na 25 nagrodach. Kendrick był faworytem jeszcze przed galą i dokładnie tak się stało. Jay-Z objął rekord w 2025 roku po wyprzedzeniu Kanye Westa dzięki kredytowi autorskiemu przy albumie „COWBOY CARTER” Beyoncé.
Mimo utraty pozycji lidera Jay-Z miał zareagować bez cienia urażonej dumy. Tak przynajmniej twierdzi Fat Joe, który w rozmowie z Vibe Magazine powiedział:
– Słyszałem, że Jay-Z mu pogratulował.
Sam Fat Joe również dorzucił swoje „gratulacje”, które wybrzmiały dwuznacznie.
– Zaczęli rozdawać Grammy młodym. Kiedy my wchodziliśmy do gry, Flavor Flav mówił: ‘Kogo obchodzą jakieś cholerne Grammy’. Bo nam ich nie dawali. Więc… po prostu wiedz… gratulacje Kendrick Lamar – powiedział, okraszając wypowiedź wymowną miną. Problem w tym, że Kendrick ma 38 lat i 20 lat stażu w branży, z czego około 15 lat w mainstreamie.
Użytkownicy X zarzucili Joe podwójne standardy i protekcjonalny ton w stosunku do K.Dota.
Fat Joe congratulates Kendrick Lamar on beating Jay-Z’s #grammy record for rapper with the most trophies.
— VIBE Magazine (@VibeMagazine) February 5, 2026
“I heard Jay-Z congratulated him… you know, they just started giving young guys Grammys, when we was coming up… they wasn’t giving it to us.” pic.twitter.com/M47aHxppPI
Niezależnie od tonu gratulacji, fakty są niepodważalne. Kendrick Lamar zgarnął pięć nagród z dziewięciu nominacji, zgarnął komplet w kategoriach rapowych i dorzucił Record of the Year za „luther”. Rekord pobity, dominacja potwierdzona.
Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl
News
Bonus RPK i wycieczka do Grande Connection. „Chował się w Lublinie”
„Byliśmy u niego pod blokiem”.
Bonus RPK wytoczył wszystkie działa przeciwko Grande Connection. Znalazł go, odwiedził jego osiedle, nagrał pod blokiem klip „Trafiony, zatopiony” i rozmawiał z ludźmi, którzy mieli z nim siedzieć pod jedną celą.
– Jeszcze trzy tygodnie temu, wszyscy myśleli, że chłop jest na Grenlandii. Okazuje się, że cały czas był schowany w Lublinie w tym bloku na parterze. Nigdzie nie wychodził i wszystko za niego załatwiała dziewczyna, a on sobie montował filmiki i manipulował ludzi. Więcej rzeczy wam odkryję niebawem, ale póki co, cieszmy się tą piękną chwilą. Dotarliśmy do niego pod dom i dla mnie to niesamowita historia – mówi we vlogu Bonus.
– Byliśmy u niego pod blokiem. Przej*baliśmy go pod jego własnymi oknami. Jest to dla mnie symboliczny moment i cieszę się, że doszło to do skutku – dodaje.
Grande Connection na razie milczy i nie komentuje działań Bonusa.
Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl
-
News3 dni temuGrande Connection nie ma łatwo – tagi na bloku i kartki od sąsiadów na klatce
-
News3 dni temuPolski Youtuber Chati nie żyje – tworzył content rapowy
-
teledysk2 dni temuBonus RPK przyjechał pod blok Grande Connection i nagrał klip
-
News2 dni temuBonus RPK i wycieczka do Grande Connection. „Chował się w Lublinie”
-
News3 dni temuQuebonafide namówił Grzegorza Krychowiaka do gry w jego zespole, ale nie na długo
-
News3 dni temuKali: „Ja się nie szczepię. Dzieci też nie szczepiłem”
-
teledysk3 dni temuSamochód pod kolor zegarka? Tax Free z „Raffles”
-
News4 dni temuLek z utworu Taco Hemingwaya – prawnik wyjaśnia, co może grozić raperowi