Sprawdź nas też tutaj

News

Sobota dogadał się z jedną z osób, z którą miał konflikt

„Było to naprawdę olbrzymie nieporozumienie”.

Opublikowany

 

sobota raper

W pewnym momencie Sobota był atakowany praktycznie z każdej strony. Od jakiegoś czasu próbuje on naprostować i wyjaśniać pewne sprawy, co po części mu się udaje. Raper doszedł do porozumienia z BobAirem, który kilka tygodni temu oskarżył go o to, że nie rozliczył się z nim za cztery bity na płytę „Homo Sum”.

– Gdy zaczynałem się domagać należnej mi sumy zawsze znajdowały się jakieś problemy, albo przeciwności losu, aby dokonać wypłaty. Albo umowa się długo tworzyła, a jak już się stworzyła, to jakoś bardzo długo się wysyłała. A jak ja już umowę dostałem i odesłałem, to bardzo dziwnym przypadkiem długo była nie odebrana. I jak było trzeba odesłać ją jeszcze raz do mnie, to też zamiast kilku dni, trwało to dwa tygodnie. Termin zapłaty ustalony przez obie strony od podpisania umowy też już upłynął. No i dalej czekam jak widać. – mówił BobAir w rozmowie z RapNews.

Panowie doszli już do porozumienia, przynajmniej tak zapewnia Sobota:

Wszem i wobec, mogę zaręczyć, że pierdole ostatecznie już te aferki: Z Bobair – bobercozabit dogadaliśmy wszystko. Było to naprawdę olbrzymie nieporozumienie wynikające chyba z braku zaufania do całego świata. Zarówno z mojej strony jak i ze strony Tomka, co jest w dzisiejszych czasach zrozumiałe. Plyta wraca, utwory wracają, a każdy z nas może spokojnie zająć się swoimi projektami! Essa BobAir! – poinformował szczeciński raper.

Były reprezentant StoproRap wciąż ma jednak pod górkę z oskarżeniami o kapusiostwo. na jego apel zorganizowania konfrontacji w cztery oczy z osobami, które go oskarżają nikt nie odpowiedział.

Tym od koperkowej, no to wiadomo wielki k*tas. To milczenie jest żałosne, nagle nie macie czasu na konfrontację, ale rok niszczyć mi życie mieliście czas. Nie macie charakteru, nie reprezentujecie ulicy ani żadnych zasad. Nie jesteście facetami, chociaż próbujecie pod butem trzymać wszystkich. Zanim zaczniecie zajmować się weryfikowaniem czyjejś prawilności, zastanówcie się nad swoją. J*bać Ich, J*bać Ich identycznie tak jak PiS. Ja oświadczam, że pi*rdolę ulicę taką, jaką ona teraz jest, czas zająć się muzyką. – wyjaśnił Sobota, który jest w trakcie prac nad kolejną solową płytą. Jej data premiery nie jest jeszcze znana, ale niewykluczone, że trafi ona do sklepów jeszcze w tym roku.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

News

Kendrick Lamar przebił Eminema. 12 mln dolarów za jeden koncert

Dla polskich raperów takie stawki są nieosiągalne.

Opublikowany

 

Przez

Kendrick Lamar raper

Kendrick Lamar ustanowił nowy rekord i zdetronizował Eminema. Zgarnął bajońską sumę za jeden występ.

Kendrick Lamar z rekordowym zarobkiem za koncert

Ostatnio informowaliśmy, że Jennifer Lopez ma otrzymać za występ na Narodowym 4.5 mln zł. Porównywaliśmy to ze stawkami polskich raperów. Teraz dowiadujemy się o rekordzie, który wykręcił Kendrick Lamar w USA.

26 kwietnia w AT&T Stadium w Arlington, Kendrick Lamar wystąpił razem z SZA w ramach trasy Grand National Tour. Osiągnął on rekordowy dochód za jeden występ – 11,822 miliona dolarów. To najwyższy zarobek czarnoskórego artysty w historii.

Do tej pory rekord ten należał do The Weeknda, który w 2022 roku, zarobił 9,8 miliona dolarów podczas występu w SoFi Stadium w Los Angeles.

Eminem zdetronizowany

Warto wspomnieć, że już na początku trasy K.Dot zdetronizował Eminema, ustanawiając rekord najbardziej dochodowego koncertu rapowego w historii. Podczas otwarcia trasy zarobił on 9.1 miliona dolarów, przyciągając 47 tys. fanów. Po raz pierwszy rapowy koncert przyniósł zarobek powyżej 9 mln dolarów.

6 sierpnia Kendrick wystąpi na PGE Narodowym w Warszawie.

Czytaj dalej

News

Sobel czy Bardal z Rów Babicze. Kto sprzedał więcej płyt?

Zacięta walka o szczyt OLiSu.

Opublikowany

 

Przez

sobel raper

Cotygodniowe zestawienie najlepiej sprzedających się płyt przyniosło nam na podium dwa albumy rapowe. Walkę o szczyt OLiSu wygrał Sobel.

Bardal z Rów Babicze miał poważnego rywala, któremu całkiem realnie mógł zagrozić w walce o szczyt. Sobel z płytą „Napisz, jak będziesz” zajął pierwsze miejsce, ale czuje na plecach oddech Bardala, który pojawił się tuż za nim, na miejscu drugim.

Poza wspomnianymi wyżej albumami, w tym tygodniu zadebiutował również Slowez z albumem „Czuję się jak Slowez” na pozycji 20.

Poniżej zestawienie łączące sprzedaż fizyczną + streaming (25.04.2025 01.05.2025).

OLiS – TOP 10

  1. Sobel – Napisz, jak będziesz
  2. Bardal – HARD COCK
  3. Ghost – Skeleta
  4. Billie Eilish – HIT ME HARD AND SOFT
  5. Kaśka sochacka – Ta druga
  6. Lady Gaga – MAYHEM
  7. Sabrina Carpenter – Short n’ Sweet
  8. Grubson – MTV Unplugged
  9. Otsochodzi – TTHE GRING
  10. bambi – TRAP OR DIE

Czytaj dalej

News

Nie musisz wychodzić z domu, żeby zobaczyć urodziny Szpaka

Niespodzianka dla fanów od rapera.

Opublikowany

 

Przez

szpaku

Jeżeli nie udało się wam załapać na urodzinowy koncert Szpaka, nic straconego. Zapis styczniowego koncertu został udostępniony na Youtube.

6 stycznia w katowickim MCK odbyły się urodziny rapera. Duża impreza przyciągnęła komplet publiczności. Poniżej profesjonalny zapis z całej imprezy, który trafił na kanał Szpaka.

Koncerty Szpaka w 2025

09.05 – Rzeszów, Juwenalia
10.05 – Kraków, Juwenalia
16.05 – Białystok, Juwenalia
17.05 – Toruń, Piernikalia
20.05 – Olsztyn – Kortowiada
30.05 – Warszawa, WAWA Student Festiwal
31.05 – Gdynia, Delfinalia
06.06 – Zielona Góra, Bachanalia
19.06 – Chorzów, ING Silesia Beats
22.06 – Before Festival
28.06 – Gorzów Wielkopolski, Amfiteatr Hip-Hop Festiwal
04.07 – Płock, Polish Hip-Hop Festival
11.07 – Sława, Rap Stacja
17.07 – Giżycko, Mazury Hip-Hop Festiwal
25.07 – Kołobrzeg, Sun Festival
17.08 – Emilianów, EMI Festival
22.08 – Poznań, Yello Festival

Czytaj dalej

News

Zmarł młody polski raper – informuje SBM Label

„Odszedł niespodziewanie”.

Opublikowany

 

Przez

młody kruk nie żyje

Nie żyje kolejny polski raper – Młody Kruk, który współpracował z wytwórnią SBM Label. Miał 22 lata.

Nie żyje Młody Kruk

Ciężki chwile dla polskiej muzyki. Po odejściu Joki i DJ-a Hazela, kolejny artysta odszedł na tamten świat. Nie żyje Młody Kruk, który spotkał się niedawno w studiu m.in. z Tombem.

– 7 maja niespodziewanie odszedł Adam, znany jako Młody Kruk, który jeszcze niedawno stworzył z nami wspólny utwór i vloga. Adam był przykładem osoby dzielnej, inspirującej i pełnej pasji. Mimo nieuleczalnej choroby i przeszkód, które w związku z nią napotkał, codziennie udowadniał, że warto walczyć o marzenia.

Od Adama nauczyliśmy się wiele, jednak najważniejszą lekcją, którą chcielibyśmy się z Wami podzielić, jest życie pełnią życia. Bez względu na przeszkody walczcie o siebie i swoje marzenia – informuje SBM Label.

„Ten rap” Młodego Kruka

W kwietniu Młody Kruk pojawił się w Nobocoto Studio w towarzystwie DJ Johnnego, Lanka i Tomba.

– W studiu była bardzo fajna, luźna i zabawna atmosfera. Chłopaki otworzyli mi głowę i dali poczucie, że mam autentyczny głos i styl. Do końca życia będę Wam wdzięczny, chłopaki. Za to, że mi odpowiedzieliście na wiadomość i że zorganizowaliście mi sesję w studiu. Że ogarnęliście mi dojazd do warszawy. Zrobiliśmy mega dobry i zajebisty numer – pisał Młody Kruk przed miesiącem.

W 2024 roku Młody Kruk wydał debiutancki singiel „Ten Rap”. W lutym tego roku ukazał się jego kolejny numer „Może nie, może tak”. Nie zdążył on wydać płyty.

Czytaj dalej

News

Pogrzeb Joki – rodzina udostępniła nekrolog

Poznaliśmy datę i szczegóły ceremonii.

Opublikowany

 

Przez

joka pogrzeb

Abradab ujawnił szczegóły uroczystości pogrzebowej swojego brata. Joka zostanie odprowadzony na miejsce wiecznego spoczynku w sobotę 10 maja.

Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w sobotę 10 maja o godzinie 10.00 w domu pogrzebowym na cmentarzu parafii św. Szczepana w Katowicach – Bogucicach, po której zmarły zostanie odprowadzony w kondukcie żałobnym na miejsce wiecznego spoczynku – informuje pogrążona w smutku rodzina.

Joka zmarł 2 maja w wieku 47 lat. Przyczyna śmierci nie została ujawniona.

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2025.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: