Sprawdź nas też tutaj

News

Polski rap na instrumentalach The Weeknd, Dua Lipy i Cardi B

Na projekcie pojawili się: Bedoes, Wac Toja czy Krzy krzysztof.

Opublikowany

 

Dj-e Black Belt Greg i Moyes prezentują „Zawsze Przed” Blendtape, a do tego sprawiają, że będziecie grać w grę! Premiera już dziś.

Dj Moyes, znany z koncertowania z Quebonafide i związany z labelem alkopoligamia.com Dj Black Belt Greg przedstawiają się światu jako DREAMKAST i prezentują mixtape „Zawsze Przed” zawierający 21 dopieszczonych blendów, w których największe polskie rapowe bangery zmiksowane zostały ze światowymi hitami muzyki pop, dance, rap…i kto wie co jeszcze. Na trackliście znajdziecie m.in. Bedoesa na instrumentalu z „Don’t Stop” Dua Lipy, schaftera na bicie Andersona Paak czy Wac Toje rapującego do dźwięków „I Like It” Cardi B.

Okładka

– Mixtape to nasze przedstawienie się światu jako duet. To materiał, na który poświęciliśmy bardzo dużo czasu, bo takie wklejanie wokali na istniejące podkłady to długie godziny dłubania i aranżowania całości. Do tego trzeba być jeszcze konsekwentnym i regularnie pracować, a my jesteśmy dj-ami…. Projekt DREAMKAST to też ukłon w stronę starej generacji konsol. Poświęciliśmy dużo naszego życia na pokonywanie kolejnych planszy, a ten mixtape pozwala nam wrócić do tamtych czasów. – mówią autorzy.

Odsłuch

Debiut DREAMKASTu to rozrywka na wielu poziomach. Conajmniej dwudziestu dwóch, bo tyle planszy ma gra, która jest dodatkiem do mixtape’u. DJ-e, we współpracy z najzdolniejszym kreatywnym młodego pokolenia – Luke Jascz i programistą Marcelim Mendykiem a.k.a Stefan Głośnik, stworzyli specjalną 8-bitową grę, dostępną na stronie misjadreamkast.pl W grze możecie się wcielić w postaci autorów blendtape’u lub wybrać kogoś z duetu Wac Toja i Krzy Krzysztof. To tych dwóch ostatnich słyszymy i widzimy w klipie do tytułowego singla promującego „Zawsze Przed”. Fabuła teledysku ściśle nawiązuje do akcji gry.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

News

Dziewczyna Sokoła trafiła do szpitala. Niepokojące, co tam zobaczyła

„To jest jakiś żart”.

Opublikowany

 

sokół dziewczyna

Polska służba zdrowia przez wiele lat pozostawała niedofinansowana i źle zarządzana. Jednak chyba jeszcze nigdy w historii nie było z nią tak źle, jak pod rządami Donalda Tuska. Przekonała się o tym właśnie partnerka Sokoła, Kinga Kożuch. Jej refleksje są smutnym odzwierciedlaniem dramatu, jakiego doświadczają codziennie tysiące Polaków.

Obóz władzy, którego zaprzyjaźnione media nazywają szumnie „demokratycznym”, szedł do wyborów w 2023 roku z zapowiedziami poprawy stanu służby zdrowia. – Każdy z was będzie miał lekarza odpowiedzialnego, w którego interesie będzie dzwonić do was i sprawdzać, czy jesteście zdrowi – przekonywał w kampanii Szymon Hołownia. Dziś już wiemy, że były to nie tylko czcze obietnice, a sytuacja się wręcz pogorszyła. Dane dotyczące długości kolejek są bezwględne dla „demokratów”, sytuacja jest najgorsza od 2012 roku, kiedy po raz pierwszy pojawił się raport fundacji WHC, zajmującej się analizą dostępności do lekarzy.

O tym, jak w praktyce wygląda sytuacja w szpitalach przekonała się dziewczyna Sokoła. Kinga Kożuch potrzebowała pilnej pomocy i miała 8 godzin na obserwację od środka. – Polska służba zdrowia to jest jakiś żart. 8 godzin czekania na rezonans na sorze. I to jak traktowani są starsi ludzie… mi się łamie serce – napisała. Chwilę później dowiedzieliśmy się, że na szczęście nie jest jej nic poważnego. – A Wam życzę dużo zdrowia i uważajcie na siebie – dodała.

Wpis Kingi Kożuch

Czytaj dalej

News

Topowi raperzy jako małe dzieci

To najsłodsze, co dziś zobaczycie.

Opublikowany

 

Przez

gwiazdy rapu

Eminem, Tupac, Jay-Z czy Kanye West zostali przerobieni na małe dzieci. Krótkie filmiki z udziałem gwiazd rapu podbijają TikToka.

Rozwój sztucznej inteligencji pozwolił na tworzenie różnego rodzaju przeróbek i graficznych manipulacji do tego stopnia, że często trudno nam odróżnić rzeczywistość od fikcji. Niektóre przeróbki są zabawne, ciekawe, a inne przerażające. Autor Tiktokowego profilu „Beats by Babies” specjalizuje się w przeróbkach znanych raperów na małe dzieci.

Poniżej możecie zobaczyć jak wyglądają jako kilkulatki m.in. Eminem, Lil Wayne, Tupac, Kanye West, Notorious, Busta Rhymes, Drake czy Lil Wayne.

Poniżej wideo:

Czytaj dalej

News

Karol Nawrocki ujawnił ksywki polskich raperów, których słucha

Prezydent Polski słuchający rapu to u nas nowość.

Opublikowany

 

Przez

peja keke

Jeżeli chodzi o muzyczny gust powoli stajemy się Ameryką. Karol Nawrocki – prezydent-elekt ujawnił, że jest przywiązany do polskiego rapu.

– Jestem bardziej przywiązany do polskiego rapu – mówi nowy prezydent Polski w rozmowie z Żurnalistą.

Jako 15-17-tek Karola Nawrocki słuchał Liroya, ale darzy też ogromną sympatią innych artystów hip-hopowych.

– Czuję też wrażliwość KęKę. Podoba mi się KęKę. Nie wiem czy byłby z tego zadowolony Rysiek Peja, że mówię także o nim, jako ktoś kto dostarcza mi dawkę muzycznych emocji. Myślę, ze wokół tych wykonawców najlepiej się czuję – dodaje.

Poniżej wideo:

Czytaj dalej

News

Kara dostanie pomoc od Sokoła? „Należy się jej kariera”

Raperka od lat nie może przebić się do mainstreamu.

Opublikowany

 

Przez

sokół kara
fot. Marcin Oliva

Obecna od wielu lat na scenie Kara nie może na dobre rozkręcić kariery. Pomoc raperce zaoferował Sokół.

Kara ma na koncie m.in. płytę „Deszcz” wydaną w StoproRap, a jej numery osiągały nawet milionowe wyświetlenia. Mimo to raperce nie udało się przebić do mainstreamu. Ostatnio wystąpiła w rapowym show Netflixa, ale też nie udało się jej go wygrać, ani nawet wejść do finału.

Sokół: „Kara to świetna raperka”

Sokół, który był jednym z jurorów „Nowego rozdania” skomentował obecność Kary w programie.

– Serce mnie zabolało. Uważam, że to jest świetna raperka. Byłem jej fanem, nim okazało się, że jest w programie. Byłem mocno zaskoczony, widząc, jak wchodzi tam na scenę. Oprócz tych uczestników, których przywieźliśmy, Netflix „podstawił” nam także tych wybranych przez ludzi. Na przesłuchaniach byli też zawodnicy, których nie widzieliśmy, wybrani przez bardzo kumatych ludzi z branży – mówi w rozmowie z Karolem Paciorkiem.

Karze należy się kariera

Sokół przyznał, że chętnie dałby raperce kilka rad, jeżeli po programie nadal będzie chciała rozwijać swoją karierę.

– Karze należy się kariera w tym kraju. Gdyby mnie zapytała, dałbym jej parę rad, gdzie należałoby to trochę pchnąć, żeby nie tracąc swojego charakteru, móc popchnąć pewne rzeczy szerzej – dodaje.

Czytaj dalej

News

„Patologia” White Widow – o tym numerze było głośno jeszcze przed premierą

W ostatnich dniach fani White Widow mieli powody do niecierpliwości.

Opublikowany

 

Przez

whitewidow

O “Patologii” mówiło się wśród fanów od koncertowych teasingów, po obiecujące reakcje na utwór w sieci. Bary i Macias w ich nowym singlu, w bezkompromisowy sposób i w świetnym stylu zwierzają się swoim słuchaczom z przemyśleń dotyczących najtrudniejszych, personalnych sytuacji w ich życiu. Numer wyprodukował kala, a za visualizer odpowiada Uglyassocho.

Świetne reakcje fanów w komentarzach na niespełna kilka godzin po premierze “Patologii” wskazują, że album “Supernova” już 27 czerwca ma szansę uderzyć z jeszcze większą siłą. – “SUPERNOVA” niczym wybuch gwiazdy na końcu jej życia jest dla nas metaforą ewolucji White Widow – rozwija. – Odbieram ten album jako naszą największą do tej pory przemianę, zarówno muzyczną jak i prywatną – opowiada Chłopiec. Od czasu premiery albumu “PARĘ GŁÓW DALEJ” sporo się zmieniło, toteż zebrało się kilka tematów, do których poczuliśmy, że już czas się w końcu odnieść – dodaje Kosior.

Krążek “SUPERNOVA” można nabyć w preorderze na www.whitewidow.co. Oprócz 16-trackowej tracklisty i mini-plakatu dodanego do każdego egzemplarza (album zapowiadają m.in. hitowy “FENOMENALNY STYL” czy doceniony przez słuchaczy “MUSZĘ GRAĆ” z Kabe), na fanów czeka limitowany, wyjątkowy drop merchu. Wśród pozycji m.in. 2 wzory teesu, hoodie, shorty, ale też specjalny, fanowski box – w nim bandana, flaga, figurka-brelok “WW Warrior” oraz z niespodzianką – wszystko w limitowanym nakładzie, więc kto pierwszy, ten lepszy!

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2025.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: