News
2013: KOBRA WYBRAŁ TOP5 PŁYT W POLSCE I USA
Poznański raper podsumował 2013 rok.
Kobra wytypował pięć najlepszych płyt z Polski i USA. Kolejność zaprezentowanych przez Kobrę płyt jest całkiem przypadkowa.
– Za chwilę kończy się rok i po wczorajszym „Soul Tape 3” Fabolousa już chyba żadna mocna premiera w 2013 nam nie grozi. Było mnóstwo świetnej muzyki z kraju i ze świata więc pozwolę sobie na moje osobiste podsumowanie. Zaznaczam, że nie udało mi się przesłuchać wszystkich płyt, na które miałem apetyt co w dużej mierze było spowodowane pracami nad moją „Golden Erą” jednak rodzimą scenę sprawdzałem na bieżąco. Lecimy z 5 polskimi albumami roku według mnie (kolejność przypadkowa):
1. GEDZ – Serce Bije W Rytm
2. VNM – Pro Pejn
3. SOKÓŁ & MARYSIA STAROSTA – Czarna Biała Magia
4. TEDE – Elliminati
5. KĘKĘ – Takie Rzeczy
– Cieżko wybrać tylko 5 tytułów gdy albumy wydają tacy artyści jak Bezczel, Solar X Białas, Medium & more jednak to chyba moje absolutne top 5. Jeszcze trudniej wybrać 5 zagranicznych rapowych albumów, których 2013 przyniósł nam istny zalew… Spróbujmy:
1. KANYE WEST – Yeezus
2. MACHINE GUN KELLY – Black Flag
3. DRAKE – Nothing Was The Same
4. JUICY J – Stay Trippy
5. PUSHA T – My Name Is My NameRozczarowanie roku: JAY-Z – Magna Carta Holy Grail, EMINEM – MMLP2 (Tutaj chyba zbyt wysokie oczekiwania względem tych albumów
Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl
News
Cam’ron wraca do starej sprawy – mówi, że Jay-Z uderzył w niego na „Otis”
Cam’ron analizuje wersy Jay-Z sprzed lat.
Cam’ron wrócił do tematy sprzed lat i twierdzi, że Jay-Z mógł w niego uderzyć na „Otis”. Raper przyznaje jednak wprost – nie ma na to twardych dowodów.
W świeżym odcinku „Talk With Flee” Cam’ron wrócił do jednej z tych historii, które latami krążą w rapowym obiegu. Chodzi o „Otis” – numer z projektu Watch the Throne, który Jay-Z nagrał wspólnie z Kanye Westem.
W trakcie rozmowy ktoś rzucił temat ukrytych strzałów i Cam powiedział: – Kiedyś powiedzieliśmy coś lekko złośliwego o Kanye, nie pamiętam dokładnie co to było. Potem Kanye zrobił numer z Jay-Z, ten pierwszy singiel z ich wspólnego albumu. Miałem wtedy dystrybucję przez Asylum Records. Ten kawałek „Otis” wyszedł chyba miesiąc albo dwa po tym, jak coś powiedzieliśmy o Kanye. I w wersach poleciało… „Jeśli podejdziesz do Yeezy’ego nie tak, mogę cię odstrzelić / Uciekam G450, mogę się wynurzyć / Polityczny uchodźca, azyl można kupić.”
Dla Cam’a to nie wyglądało jak przypadek. Bardziej jak subtelna szpila – taka, która oficjalnie niczego nie potwierdza, ale daje do myślenia. Sam zainteresowany zachowuje jednak dystans, bo nie jest w stanie tego udowodnić.
Warto pamiętać, że relacja między nim a Jay-Z przez lata była napięta. Obaj usuwali swoje zwrotki z numerów, a beef ciągnął się długo. – Jestem bardzo, bardzo pamiętliwy, stary – mówił Cam w 2022 roku w „Million Dollaz Worth of Game”.
Finalnie jednak udało się zakończyć konflikt. Symboliczny moment przyszedł w 2019 roku, kiedy Jay-Z wyciągnął Cam’rona na scenę podczas koncertu w nowojorskim Terminal 5. Dziś to już bardziej historia, ale wciąż rozkminiana.
Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl
News
Avi pozuje z kurami – wspiera tą samą inicjatywę co Słoń
Raper nawiązał „nić porozumienia z kurami”.
Avi dołączył do akcji Otwarte Klatki i jest kolejnym raperem, który nie zgadza się na cierpienie zwierząt w hodowlach klatkowych.
Raper zaangażował się w inicjatywę zwiększającą świadomość wokół losu kur, które żyją w skrajnych warunkach. Avi podkreślił, że temat go ruszył i nie chce udawać, że problem nie istnieje.
– Miałem ostatnio przyjemność współpracy z kurami przy inicjatywie podjętej przez Otwarte Klatki. Są to kochane i czułe zwierzęta, z którymi udało mi się nawiązać nić porozumienia. Nie chciałbym, aby cierpiały w klatkach. Przygotowując się do Świąt Wielkiej Nocy pamiętajmy, aby nie wybierać jajek, które pochodzą z chowu klatkowego.
Warto dodać, że to nie pierwsza taka akcja w rapowym środowisku. Dwa lata wcześniej w projekt Otwarte Klatki wszedł Słoń, który poszedł o krok dalej i pojawił się w specjalnym spocie promującym kampanię.
Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl
Film „Bałtyk” w reżyserii Igi Lis zgarnął nagrodę dla najlepszego filmu na francuskim festiwalu Pêcheurs du Monde. Produkcja pokonała 13 tytułów z całego świata.
„Bałtyk” od partnerki Taco Hemingwaya nie tylko został zauważony, ale zgarnął główną nagrodę, zostawiając w tyle ponad tuzin produkcji z różnych zakątków świata.
Film opowiada historię Mieci – charyzmatycznej właścicielki kultowej wędzarni w Łebie. Kobiety, która od ponad 40 lat jest częścią lokalnego krajobrazu i symbolem czegoś, co powoli odchodzi. Iga Lis pokazuje świat, który nie jest pod publikę – to surowa rzeczywistość, miejsca z duszą i ludzie, którzy nie grają żadnych ról. To właśnie ten autentyk kupił francuskie jury.
Co ważne – to nie jest pierwszy raz, kiedy „Bałtyk” robi szum. W Polsce film już wcześniej był na radarze, m.in. jako otwarcie 65. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Do tego doszły kolejne wyróżnienia, jak nagroda za zdjęcia na festiwalu „Młodzi i Film” w Koszalinie czy docenienie na Opolskich Lamach i w Sopocie.
Teraz produkcja leci dalej – i to konkretnie. Pokazy we Francji, Stanach i Grecji to dopiero początek. Film trafia na kolejne międzynarodowe festiwale, gdzie będzie miał okazję zgarnąć następne propsy i dotrzeć do jeszcze szerszej publiki.
Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl
„Lutèce” to najnowsze wydawnictwo Profeata. Zwięzły, pięcioutworowy materiał, który stawia na jakość i selekcję zamiast ilości.
Projekt powstał jako wybór najmocniejszych numerów z większego katalogu – dopracowanych, przemyślanych i spójnych z aktualnym kierunkiem artysty. To EP-ka, która nie próbuje powiedzieć wszystkiego naraz, tylko skupia się na konkretnym przekazie i konsekwentnym klimacie.
Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl
Skolim ponownie pojawia się w świecie Ekstraklasy, ale tym razem nie z mikrofonem, tylko z kasą. Artysta będzie sponsorem meczu Jagiellonii Białystok z Lechem Poznań.
Skolim dalej rozszerza swoje wpływy i jak widać, scena to dla niego za mało. Po wcześniejszym epizodzie z występem przy meczu Pogoni Szczecin z Piastem Gliwice, gdzie frekwencja siadła konkretnie, teraz wraca do ligi, ale już na zupełnie innych zasadach.
Tym razem nie chodzi o koncert, tylko o poważniejszy ruch. Jagiellonia Białystok oficjalnie ogłosiła, że Skolim będzie sponsorem ich starcia z Lechem Poznań.
Klub wrzucił do siebie konkretną laurkę: „SKOLIM to numer 1. na polskim rynku muzycznym. Człowiek, który każdego dnia pokazuje, że się da, że warto realizować marzenia, nawet pomimo przeciwności losu. Perfumy „Temperatura Bebecita” i „Palermo”, czyli zapachy dla Niej i dla Niego, które są inspirowane muzyką, skradły serca Polaków. SKOLIM to podlaski biznesmen, właściciel stacji w Czeremsze, a także w Białymstoku. Przede wszystkim jest jednak wielbicielem polskiej piłki, jednym z nas. Jagiellonio do boju!”
Nie jest tajemnicą, że Skolim ma zajawkę na piłkę. Na koncertach zdarzało mu się latać w koszulce Jagiellonii, a raz nawet wskoczył w barwy Radomiaka. Widać, że to nie tylko marketing, tylko też zajawka z trybun.
Jagiellonia podejmie Lecha już 4 kwietnia.
Sponsorem Meczu #JAGLPO jest SKOLIM 🌴 – polski artysta, który zbudował rozpoznawalną markę osobistą, łącząc działalność muzyczną, biznesową i medialną. Autor takich hitów jak "Wyglądasz Idealnie", "Kamikaze", "Daj Mi Jedno Słowo" czy "Temperatura" 🔥🔥🔥. Dziękujemy za… pic.twitter.com/6vr7GlDMuj
— Jagiellonia Białystok (@Jagiellonia1920) April 2, 2026
Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl
-
News1 dzień temuKanye West zagra w Polsce – szczegóły koncertu (tylko u nas)
-
News3 dni temuEldo wpadł w szał. Rzeczywiście miał powód?
-
News2 dni temuUliczny raper z Krakowa został pogoniony przez kolegów. Koniec kariery?
-
News22 godziny temuFani zaczęli masowo wyprzedawać ubrania Nowohuckiej Patologii
-
News3 dni temuBonus RPK i Grande Connection zawarli przed sądem ugodę
-
News4 dni temuBilon z Hemp Gru porównał Trumpa do Putina
-
News3 dni temuPolski raper zamieszany w aferę ze skradzionym tirem KitKatów
-
Singiel2 dni temuBonus RPK nagrał z Marcinem Millerem z Boysów numer „Niech żyje wolność”