Sprawdź nas też tutaj

News

Metro Boomin prezentuje soundtrack do „Spider-Mana”

„Metro Boomin to prawdziwy wizjoner”.

Opublikowany

 

Film „Spider-Man: Poprzez uniwersum” nareszcie wchodzi do kin. Premierze towarzyszy oficjalny soundtrack, który jest już dostępny na platformach streamingowych.

Metro Boomin nie tylko wyprodukował utwory z albumu, ale i zgromadził na nim wielu muzycznych superbohaterów. Wśród nich znaleźli się m.in. Future, 21 Savage, Offset, Coi Leray, Don Toliver, Lil Uzi Vert oraz A$AP Rocky. Przez ostatni tydzień artysta ujawniał kolejne informacje o soundtracku publikując inspirowane „Spider-Manem” ilustracje.

Tracklista

  1. Annihiliate (Spider-Man: Across the Spider-Verse) (Metro Boomin & Swae Lee, Lil Wayne, Offset)
  2. Am I Dreaming (Metro Boomin & A$AP Rocky, Roisee)
  3. All The Way Live (Spider-Man: Across the Spider-Verse) (Metro Boomin & Future, Lil Uzi Vert)
  4. Danger (Spider) (Offset & JID)
  5. Hummingbird (Metro Boomin & James Blake)
  6. Calling (Spider-Man: Across the Spider-Verse) (Metro Boomin & Swae Lee, NAV, feat. A Boogie Wit da Hoodie)
  7. Silk & Cologne (Spider-Verse Remix) (EI8HT & Offset)
  8. Link Up (Spider-Verse Remix) Spider-Man: Across the Spider-Verse (Metro Boomin & Don Toliver, Wizkid feat. BEAM & Toian)
  9. Self Love (Spider-Man: Across the Spider-Verse (Metro Boomin & Coi Leray)
  10. Home (Metro Boomin & Don Toliver, Lil Uzi Vert)
  11. Nonviolent Communication (Metro Boomin & James Blake, A$AP Rocky, 21 Savage)
  12. Givin’ Up (Not The One) (Don Toliver & 21 Savage, 2 Chainz)
  13. Nas Morales (Metro Boomin & Nas)

Choć to dopiero pierwszy soundtrack w karierze Metro, artysta od dawna jest fanem filmowych i komiksowych suberbohaterów. Prezes ds. muzyki w Sony Pictures, Spring Aspers, komentuje: – Koncepcja kolejnej części przygód Milesa wymagała współczesnego i znaczącego kulturowo współpracownika. Metro Boomin był idealnym kandydatem.

Dana Sano z Film & TV Republic Records podkreśla: – Metro Boomin to prawdziwy wizjoner, który wciąż podnosi poprzeczkę. Z dziką pasją stworzył integralną ścieżkę do filmu „Spider-Man: Poprzez multiwersum”.

Dzieło Metro Boomin do „Spider-Man: Poprzez multiwersum” to następstwo soundtracku do „Spider Man Uniwersum” z 2018 roku. Album uplasował się na 2. miejscu listy Billboard 200, pokrył się podwójną platyną oraz przekroczył 10 mld odtworzeń – nie udało się to żadnej innej ścieżce dźwiękowej w tamtym roku. To właśnie z tego albumu pochodzi najczęściej nagradzany singiel wszech czasów, 17-krotnie platynowy „Sunflower (Spider-Man: Into the Spider-Verse)” autorstwa Post Malone i Swae Lee.

Miles Morales powraca – z Brooklynu trafia do multiwersum. Razem z Gwen Stacy spotykają innych Spider-Manów, którzy mają za zadanie ochronę świata przed zagrożeniami. Kiedy bohaterowie spierają się o to, jak poradzić sobie z nowymi niebezpieczeństwami, Miles musi na nowo zdefiniować, co znaczy być bohaterem i jak ocalić ludzi, których kocha.

Metro Boomin od 2013 roku definiuje nie tylko brzmienie, ale i kierunek hip-hopu. Nominowany do nagrody Grammy producent, DJ i artysta może pochwalić się diamentowymi certyfikatami i dziesiątkami przebojów. Jego dyskografia obejmuje „Jumpman” Drake’a i Future, „Bad and Boujee” Migosa z Lil Uzi Vert, „Congratulations” Post Malone z Quavo, „Mask Off” Future, „Bounce Back” Big Seana i wiele, wiele innych hitów.

Metro Boomin był współproducentem przeboju #1 The Weeknd, „Heartless”; stworzył także trzy inne utwory z albumu „After Hours” (2020). Po drodze połączył również siły z 21 Savage na przebojowym „Savage Mode” (2016) i jego następcy z 2020 roku, „SAVAGE MODE II”, który osiągnął szczyt listy Billboard Top 200, zdobył złoto i zakończył rok plasując się na wielu listach najlepszych wydawnictw. Inne uznane współprace to „Double or Nothing” z Big Seanem czy „Without Warning” z Offset i 21 Savage, z których oba wbiły się do pierwszej dziesiątki listy Top 200.

W 2018 roku Metro Boomin wydał pełnowymiarowy solowy debiut „Not All Heroes Wear Capes”. „The Wall Street Journal” słusznie zauważył, że jest „producentem rapu kształtującym muzykę popularną”. Jak na wszechstronnego artystę przystało, Metro Boomin założył także własną wytwórnię płytową, Boominati Worldwide we współpracy z Republic Records. Dwukrotnie otrzymał tytuł Producenta roku na BET Hip-Hop Awards, a na BMI R&B/Hip-Hop Awards przez cztery lata z rzędu – w tej kategorii może konkurować tylko z Kanye Westem.

W 2022 roku jego drugi album „HEROES & VILLAINS” zdobył szczyt list Billboard 200, Top Rap Albums i Top R&B/Hip-Hop Albums. Płyta już w pierwszym tygodniu od debiutu cieszyła się większym sukcesem niż jej poprzednicy. Zdobyła do tej pory ponad 2 miliardy streamów, a sam Metro Boomin spędził 10 tygodni na listach Billboard Hot 100 i Billboard Global 200. „Creepin” znalazł się na 3. miejscu, a „Superhero (Heroes & Villains)” z Future i Chrisem Brownem wspięły się na 8. miejsce – ten drugi niedawno pokrył się platyną w USA.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

News

Slick Rick wraca z płytą po 26 latach

Dodatkowo ukaże się film nakręcony m.in. w Afryce.

Opublikowany

 

slick rick victory

Legendarny nowojorski raper, urodzony w Londynie Slick Rick, wraca z pełnoprawnym krążkiem „Victory”, który ukaże się w czerwcu nakładem Mass Appeal i 7Wallace. To jego pierwsze wydawnictwo od wydanego w 1999 roku „The  Art  Of  Storytelling”.

Slick Rick wydaje „Victory”

– Połączyłem siły twórcze z Idrisem Elbą – czas na zwycięstwo – ogłosił Slick Rick w zapowiedzi wideo.

Album powstał między Londynem a Francją, a nad jego brzmieniem – obok samego Ricka – czuwał aktor i producent Idris Elba (współautor intro na „American Gangster” Jaya‑Z). Gościnnie pojawią się Nas, brytyjski raper Giggs oraz wokalistka Estelle.

– „Victory” to opowieść o wytrwałości, wyobraźni i ewolucji. To wizualna mieszanka sztuki i emocji, dźwiękowa podróż pokazująca, gdzie byłem i dokąd zmierzam. To nie tylko muzyka, to mocny, bezkompromisowy manifest ukazujący brytyjską sztukę w najlepszym wydaniu! – komentuje raper.

Film nakręcony m.in. w Afryce

Projektowi towarzyszy 30‑minutowy film w reżyserii Meji Alabiego („Black Is King”), kręcony w USA, Wielkiej Brytanii i Afryce. W trailerze przewijają się młodzi bohaterowie z charakterystyczną przepaską na oku – znakiem firmowym Ricka.

Premiera „Victory” już 13 czerwca. Poniżej zapowiedź wideo.

Slick Rick i problemy prawne

Karierę autora „The  Great  Adventures  of  Slick  Rick” (1988) wielokrotnie hamowały kłopoty prawne – trafił do więzienia za próbę zabójstwa, a w 2008 r. uniknął deportacji dzięki ułaskawieniu przez gubernatora Nowego Jorku Davida Patersona. Teraz „The Ruler” – jak nazywają go fani – ma otrzymać wreszcie należny rozdział w dyskografii.

Czytaj dalej

News

Xzibit wrócił po 13 latach z płytą: Dr. Dre, Redman, Busta Rhymes, Ice Cube

To najdłuższa w karierze Xzibita przerwa pomiędzy albumami.

Opublikowany

 

xzibit kingmaker

„Kingmaker” to ósmy studyjny album Xzibita i jego pierwsze pełnoprawne wydawnictwo od czasu „Napalm” z 2012 roku.

Xzibit o Dr. Dre: „To jak dołączyć do Avengersów”

Po ponad ćwierćwieczu wspólnej historii Xzibit i Dr. Dre ponownie połączyli siły przy utworze „Leave Me Alone” na nowej płycie. W rozmowie z Billboardem raper opowiedział, jak wyglądała praca z legendarnym producentem.

– Kiedy nagrywaliśmy ‘Bitch Please’, byłem najpierw fanem, a potem — jakby zwerbowano mnie do Avengersów. To uczucie nigdy nie znika, bo ustawia wszystko we właściwej perspektywie. Wskazówki, które Dre daje w studio, zawsze podnoszą poziom utworu, nawet jeśli wyrywają cię z twojej strefy komfortu – wyjaśnił Xzibit.

xzibit kingmaker
Okładka albumu

Ice Cube, Redman, B-Real i inni weterani na albumie

– Mieliśmy wydać album 28 marca i nagle pojawił się ten numer z Dr. Dre. Pomyślałem: ‘O kurczę!’. Bit zrobił Swizz Beatz, a Dre dograł się jako koproducent — chyba nigdy wcześniej nie słyszeliśmy ich razem. Po tylu latach mieć Dre na płycie znaczy dla mnie cały świat. To mój brat, mój trener – dodał.

Na Kingmakerze usłyszymy także innych weteranów: Ice Cube’a, Redmana i Bustę Rhymesa, a także Royce’a Da 5’9″, Ty Dolla $igna, B-Reala i JasonaMartina. Premiera była kilkakrotnie przesuwana, bo, jak tłumaczył Xzibit w mediach społecznościowych, dokonywał „ostatnich poprawek”.

W rozmowie z NME podkreślił, że przez ostatnią dekadę nagrywał „z doskoku”, czekając, aż muzyka „zabrzmi inaczej” i da mu sygnał, że czas wypuścić nowy materiał. Teraz ten moment wreszcie nadszedł.

To najdłuższa w karierze Xzibita przerwa pomiędzy albumami (13 lat).

Xzibit „Kingmaker” – tracklista

  1. Play This At My Funeral
  2. Everywhere I Go (feat. Dem Jointz)
  3. Been a Long Time Pt. 2 (feat. Jenn Em)
  4. The Moment (feat. Busta Rhymes & JasonMartin)
  5. Earth Is Over
  6. Leave Me Alone (feat. Dr. Dre & Ty Dolla $ign)
  7. Belly of the Beast (feat. JasonMartin)
  8. History
  9. Genesis
  10. Perfect Alibi (feat. Stalone)
  11. American Idol (Ft. Symba)
  12. Crash (feat. Royce Da 5’9″)
  13. For The Love (feat. Ice Cube & Lorine Chia)
  14. Shut Yo Mouth (feat. Butch Cassidy & Compton Av)
  15. Higher (feat. B-Real & Redman)
  16. Success
  17. Notified (King Tee feat. Cold 187um)
  18. What You Like (feat. Daygo Fatts & Guapdad 4000)
  19. End of the Day (feat. Domo Genesis & Tre Capital)
  20. Kingmaker

Czytaj dalej

News

Mata zaatakował TVP w likwidacji

Raper jest konsekwentny.

Opublikowany

 

Przez

mata tvp

Mata krytykował nie tylko TVP pod rządami Jacka Kurskiego. To co się dzieje obecnie w Telewizji Polskiej również nie podoba się raperowi.

W 2021 roku Mata wulgarnie podsumował działalność TVP pod rządami Jacka Kurskiego, którego także zaatakował wersami: „J***ć Telewizję Polską, Jacek Kurski – ch*j ci w dziąsło”.

Obecna działalność TVP także nie podoba się Młodemu Matczakowi: „Polską telewizję mimo likwidacji j***ć, bo nie uczą się na błędach. Nie kojarzę gorszej z debat” – nawinął w nowym numerze „To tylko wiosna” z udziałem Maryli Rodowicz.

Raperowi nie spodobała się szczególnie debata prezydencka w TVP, którą z ramienia telewizji publicznej reprezentowała Dorota Wysocka-Schnepf. Większość komitetów wyborczych apelowała, żeby została ona odsunięta od prowadzenia debaty, określając dziennikarkę mianem „propagandystki”.

Czytaj dalej

News

Drake chce ułaskawienia Tory’ego Laneza. Apeluje do gubernatora Kalifornii

Kilka dni temu raper został 14 razy dźgnięty w więzieniu.

Opublikowany

 

drake tory lanez

Po tym jak Tory Lanez został zaatakowany w więzieniu, Drake podpisał petycję o jego uwolnienie i zaapelował w tej sprawie do gubernatora Kalifornii.

Petycja o uwolnienie Tory’ego Laneza

Drake ponownie stanął w obronie Tory’ego Laneza, udostępniając w piątek na Instagramie link do petycji wzywającej gubernatora Kalifornii Gavina Newsoma do ułaskawienia rapera.

– Wracaj szybko do domu – napisał, oznaczając Laneza i podpinając petycję „Pardon Tory Lanez: Urge Governor Newsom to Correct a Deep Injustice”.

Na ten moment petycja zebrała 233 208 podpisów.

Drake wspiera rapera od dawna

Drake wspiera Laneza nie pierwszy raz. W grudniu, podczas livestreamu z influencerem Adinem Rossem, wzniósł toast słowami: „Free up T, trzymaj się, T”. Wyjaśnił wtedy grę słów: „three” zastępuje „free” i symbolizuje przerwane kajdany. Rok wcześniej raper zamieścił zdjęcie Laneza z podpisem „3 you”.

10-letni wyrok za postrzelenie

Lanez odsiaduje dziesięcioletni wyrok za postrzelenie w 2020 r. Megan Thee Stallion w stopę. Jego adwokaci twierdzą, że w procesie doszło do „poważnych uchybień prokuratury, braków w materiale dowodowym i politycznie motywowanego wymiaru kary”.

W poniedziałek Lanez trafił do szpitala po ataku za kratami. Rzecznik kalifornijskiej służby więziennej potwierdził hospitalizację, nie podając szczegółów. Na oficjalnym profilu rapera pojawiła się informacja, że został „dźgnięty 14 razy, doznał zapadnięcia płuc, ale oddycha samodzielnie”.

Czytaj dalej

News

Reklama z udziałem Sokoła ustanowiła rekord wyświetleń

Raper wcielił się w rolę promotora hazardu.

Opublikowany

 

sokół reklama sts

Sokół nie rozpieszcza swoich fanów muzycznie w tym roku. Próżno szukać jego nowych nagrań, przynajmniej oficjalnie nie słychać, żeby szykował jakiś materiał. Narrator nie musi się jednak obawiać o spadek hajpu, bo dostaje go dzięki udziałowi w talent-show Netflixa i notującej gigantyczne wyświetlenia reklamie bukmachera na portalu X.

Sokół ma bardzo bogate CV, jeśli chodzi o udział w akcjach reklamowych. Jednak dla części słuchaczy pewnym zaskoczeniem mógł być jego udział w kampanii bukmacherskiej, jako że Narrator nie jest mocno kojarzony ze sportem. Doszło tu do pewnego złamania schematu, bo zazwyczaj do promowania tego rodzaju hazardu nie zatrudnia się osób, które nie kryją, że wolą się napić niż np. pograć w piłkę z kolegami, czy pójść na mecz.

W każdym razie nie można też napisać, że Narrator miał zerową styczność ze światem zakładów. W 2014 roku publicznie założył się ze znajomymi o pieniądze, że wytrzyma 3 miesięcy bez żadnych używek, gdzie stawką wejściową był tysiąc złotych. – Na ten moment startuje 7 osób. Ale do północy jeszcze ktoś może dobić. Zakładając, że wygra jedna osoba, skasuje więc 6 koła, jeśli dotrwają dwie, wezmą po trójce – wyjawił w rozmowie z Vice.

Dekadę później Sokół wcielił się w rolę promotora hazardu, a sponsorowana reklama, gdzie zagrał główną rolę, przebiła już 8 milionów wyświetleń na X. Próżno szukać pojedynczego polskojęzycznego posta, który chociaż się zbliżył do tej granicy. Wpisy Roberta Lewandowskiego czy Donalda Tuska rzadko kiedy przebijają milion. Chlebem powszednim nie jest nawet to, żeby teledyski Narratora wykręcały więcej. Ostatnim, któremu się to udało, był „Jednorożec” opublikowany 3 września 2021 na koncie YouTube wytwórni Prosto.

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2025.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: