Sprawdź nas też tutaj

teledysk

KØDI nagrał numer z Polakiem i Kubańczykiem w Szwajcarii!

Międzynarodowa kolaboracja.

Opublikowany

 

kodi

12 marca o północy na wszystkich platformach streamingowych pojawił się nowy, trapowy singiel „HAVANA”, w którym KØDI łączy siły z CallmeMatyyy – pochodzącym z Polski undergroundowym raperem reprezentującym brudny, uliczny rap oraz Seanchezem – artystą pochodzącym z Kuby i reprezentującym scenę muzyki latino. Oboje na co dzień mieszkają w Szwajcarii.

Utwór powstał spontanicznie podczas wyjazdu do Szwajcarii, gdzie artyści spotkali się w studiu, w którym na co dzień nagrywa CallmeMatyyy. W trakcie pracy nad nową muzyką do projektu dołączył Seanchez, kubański artysta związany z muzyką latino oraz lokalną sceną rapową.

Tak narodziła się międzynarodowa kolaboracja łącząca trzy różne energie i style. Numer utrzymany jest w ulicznym, trapowym klimacie, a jego charakter buduje połączenie polskiej sceny rapowej z latynoskim vibe’em.

Za produkcję muzyczną, realizację nagrań, mix oraz mastering odpowiada Krupek, producent współpracujący z wieloma artystami czołowej, polskiej sceny muzycznej.

Jak podkreślają sami artyści, utwór powstał w bardzo naturalny sposób.

KØDI:
„To był totalny spontan. Weszliśmy do studia bez żadnego planu i w kilka godzin powstał numer. Kiedy Seanchez dograł swoją zwrotkę, wiedzieliśmy, że to będzie coś wyjątkowego.”

CallmeMatyyy:
– Takie rzeczy dzieją się tylko wtedy, kiedy spotykają się różne energie. Polska, Kuba i Szwajcaria w jednym studiu – musiało z tego powstać coś mocnego.

Seanchez:
– Jestem Kubańczykiem, więc tytuł ‘Havana’ ma dla mnie szczególne znaczenie. Fajnie było wnieść kubański vibe do tego numeru i połączyć go z europejskim brudnym stylem.

Teledysk do utworu został zrealizowany spontanicznie na miejscu w okolicach Lucerny. Za jego realizację odpowiada Młody Kogut.

Sesja nagraniowa w Szwajcarii była bardzo intensywna. Podczas wyjazdu artyści stworzyli łącznie cztery utwory w ramach międzynarodowej kolaboracji, które mają zostać opublikowane w kolejnych miesiącach.

Rok 2026 zapowiada się również bardzo aktywnie koncertowo dla KØDIEGO. Artysta ma już zaplanowaną trasę koncertową obejmującą wiele miast w całej Polsce.

 

teledysk

Modelki wydały pierwszą płytę, którą promują Kizo i Malik Montana

Album został zatytułowany „Hot Hits”.

Opublikowany

 

Przez

modelki

Album składa się z 15 piosenek i znajdują się na nim dobrze znane hity jak „Miss Dior”, „A CAPPELLA” ze Smolastym czy wydane niedawno „LUBIĘ CIĘ JAK LATO”, które zyskuje popularność w stacjach radiowych.

Do głównego singla promującego płytę MODELKI zaprosiły Kizo i Malika Montanę – razem stworzyli niezaprzeczalnego, energetyczny bangera – stworzonego do tańczenia, głośnego grania i śpiewania na koncertach.

Oprócz niego premierę miały 4 niepublikowane wcześniej utwory „Euforia”, „Szron”, „Pieniądze” i „zostaje nam się tylko bawić” – każdy z nich idealnie oddaje Modelkowy vibe i uzupełnia stylistykę całego albumu.

Debiutancki album „HOT HITS” osiągnął status platynowej płyty już w dniu swojej premiery, potwierdzając ogromną popularność zespołu. To wyjątkowe wyróżnienie podkreśla siłę fanów i plasuje MODELKI w gronie najgłośniejszych debiutów na polskiej scenie muzycznej ostatnich lat.

Czytaj dalej

teledysk

Kaz Bałagane & Steez83 „Old money” – singiel z nadchodzącego mixtape’u

„Mówi jestem inna niż fanki. Jestem old money ze mną chodzi się na randki”.

Opublikowany

 

Przez

kaz bałagane steez

Był „Multisport” nagrany z Oskarem, więc na nowym projekcie przyszedł czas na singiel stworzony we współpracy z drugą połówka PRO8L3Mu.

Od Kazka dostaliśmy dzisiaj numer „Old Money” feat. Steez83. Singiel promuje nadchodzący mixtape Bałagane „FISH & TITS”.

Czytaj dalej

teledysk

Destro: „Rymy na czasownikowych? Są i tak lepsze od twoich”

Zwycięzca „Rap Generation” z mrocznym singlem.

Opublikowany

 

Przez

destro
fot. Paweł Biegun

Finalista i wygrany zeszłorocznego show Rap Generation od Amazon Prime prezentuje pierwszy utwór zapowiadający jego nadchodzący, debiutancki album.

Destro i jego „FANTOM” to mroczny, trapowy kawałek z gorzkimi wersami i mocnymi emocjami. To utwór o tym, że mimo nowego życia – duchy przeszłości nadal mogą się za nami ciągnąć.

Czytaj dalej

teledysk

Bary z White Widow z bangerem „Bary”

„Z robienia dupeczek mogę dawać korki”.

Opublikowany

 

Przez

bary

Kto wygra pojedynek, Refleksyjny KUBA czy bezczelny BARY? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, bo oba numery to dwie strony tej samej historii.

Po introspekcyjnym pierwszym singlu, raper wraca z kontratakiem. “BARY” to trapowy, kipiący energią banger. Członek White Widow udowadnia, że jest w swojej życiowej formie i doskonale wybrał moment, aby rozpocząć singlową podróż do wydania swojej pierwszej pełnoprawnej płyty.

Bary z pełną swobodą porusza się między skrajnymi emocjami, zderza dwa światy – bezczelność i wrażliwość, nie kreuje fikcji, daje fanom szczerą, momentami brutalną relację ze swojego życia.

Start preorderu – 23. kwietnia 2026 o 18:00 na stronie: whitewidow.co

Czytaj dalej

teledysk

Nowy Polak świętuje 420 numerem dla stonersów – „Najarany”

„Najarany latam po mieście”.

Opublikowany

 

nowy polak

Zaraz po premierze mixtape’u „Generalny wykonawca”, Nowy Polak nie zwalnia tempa i wraca z nowym singlem.

Kilka dni po premierze dropi kawałek „Najarany”. Dzieje się to dokładnie 20 kwietnia, czyli w święto 4.2.0 – rzecz obowiązkowa dla wszystkich stonersów.

Nowy Polak to prawdopodobnie jeden z największych stonerów w rapgrze. – Jeśli nie wierzycie, zapytajcie swoich realizatorów – komentuje.

„Najarany” powstał na bicie Jsona i jest dostępny w popularnych platformach streamingowych.

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2026.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: