News
UPDATE: „ŻYJ Z CAŁYCH SIŁ” – DRUGIE DNO HISTORII (KOMENTARZ LASIO COMPANIJA)
Echa głośnej akcji charytatywnej związanej ze zbiórką pieniędzy na chorą na białaczkę Magdę, siostrę rapera Milion Terapii.
"Żyj z całych sił" oraz "Żyj z całych sił 2" to utwory, w których udzielili się czołowi polscy raperzy, wspierając tym samym chorą na białączkę Magdę, siostrę rapera Milion Terapii. W nagraniach wzięli udział m.in.: Kaen, Pih, Ero, Peerzet, AK-47, HZOP, Dawidzior, Kafar i Brahu.
W całą akcję od samego początku zangażowany był także Lasio Companija. 25-letni raper z Dęblina, który w ubiegłym roku został zwycięzcą ogólnopolskiej akcji Zwykły Bohater. Lasio Companija do dzisiaj bardzo mocno udziela się charytatywnie, w dalszym ciągu pomagając zwykłym ludziom oraz otrzymując wsparcie od wielu artystów ze sceny hiphopowej.
Raper zaangażowany mocno w pomoc siostrze Milion Terapii, Magdzie – ujawnił wczoraj prawdę na temat tego charytatywnego procederu.
Komentarz Lasio Companija (pisownia oryginalna):
– Trochę smutku…
Pamiętam jak milion terapii do mnie napisał, z pomysłem na ten kawałek – jego siostra zachorowała na białaczkę i chce by raperzy, których ona słucha i szanuje zadedykowali jej ten track, by słowa w nim zawarte były do niej. Jeżeli moje wersy mają komuś pomóc w walce z chorobą? Jasne – wchodzę w to… Dusiłem i duszę cały czas pewne informacje w sobie, które zniszczyły mi kawałek życia… i chyba dalej niszczą i męczą gdzieś w środku i przychodzą takie dni jak ten,że kurwa nie potrawie zrozumieć pewnych rzeczy. Ogólnie miał to też być kawałek, gdzie pieniądze z jego wyświetleń czy tam ze sprzedaży singla miały być przekazane na fundacje, która walczy z białaczką. Dograłem zwrotę – baaa ! W między czasie wyszło, że jestem w finale Zwykłego Bohatera i że chcą kręcić o mnie reportaż jak m.in jestem w studiu i nagrywam jakiś kawałek, który będzie leciał w telewizji. Pomyślałem, że w takim razie zrobię temu raperowi niespodziankę i w tym reportażu będzie pokazane jak niby nagrywam właśnie te zwrotke na ten jego projekt po to, by mogl sobie to wykorzystać w celach promocyjnych jak ten singiel wyjdzie. Zajarany chłop, że o nim pomyślałem i ogóle, zgodził się i ładnie podziękował… wiecie co on zrobił jak ten reportaż wyszedł? Napisał z profilu Poland Rap Promotion do Zwyklego Bohatera, krecac im afere, ze zostal wykorzystany fragment bitu z jego kawalka itp itd (chodzilo o to by wyludzic pieniadze)… oczywiscie się tego wypierał, że to nie on i ja uwierzyłem ale pozniej pozniej wyszlo ze to on pisal, ze to jego profil byl… Mnostwo nerwow przez to zjadlem, by to wszystko odkrecic i nie swiecic oczami przed wielka stacja telewizyjną. Jak wczesniej wspomnialem, uwierzylem danielowi ze to nie on te afere z premedytacją krecil i dalej dzialalismy w sprawie jego siostry ktorej sie wtedy mialo pogorszyc i potrzebne bylo jakies innowacyjne leczenie w czechach i ponad 100 tyś zł do zebrania by to leczenie sie odbylo. Zagralismy jakis tam koncert w tej sprawie, promowali akcje zbiorki z moim zdjeciem w tle jak Magda pokazuje serduszko gdzie czytam bajkę… w miedzy czasie kontakt z sama Madzia mi sie pojawil, gdzie wielce dziekowala jak ja to jej nie pomagam, ze i ona chce mi pomoc – kazala napisac historie mojej choroby i ze ona przedstawi lekarzom tutaj w Anglii gdzie jest, bo maja niesamowitych neurochirurgów… ja oczywiscie tak zrobilem, wyslalem – i za pare dni dostaje informacje ze za bodajże 3 miesiace mam operacje która naprawi mnie w 100%, ze niedlugo zapomne o chorobie. Zaczela wymieniac jakies nazwiska lekarzy ( ktorzy nigdy nie istnieli co sie pozniej okazalo) kliniki ktorych nie ma ( tzn po prostu nigdzie w internecie nie mozna bylo ich znalesc) – ale ona tlumaczyla to tym, ze to jest Anglia i tutaj lekarze sie nie ujawniaja w internecie – brzmi absurdalnie ale ja pelen nadziei ze bede zdrowy, razem z moja rodzina a w szczegolnosci z Mama wierzelismy we wszystko co Magda mowila i obiecywala – w slepo… Bo nikt nawet nie pomyslal ze ta historia moze miec drugie dno… Wiele smutnych faktow teraz ominę i absurdalnych rzeczy ktore mialy miejsce z jej strony ale do sedna – kiedy juz cos podejrzewaliśmy ze sie cos nie zgadza, powiedzialem Magdzie, ze chce juz zamowic bilety do Anglii i zeby podala numer do kliniki, bo jezeli zle sie czuje to nie chce jej glowki zawracac w mojej sprawie, a i tak juz wiele zrobila takze sam dokoncze to, i jak juz jestem jej bardzo wdzieczny… to ta krecila krecila az kurwa mac napisala mi ze moj lekarz POPEŁNIŁ SAMOBÓJSTWO i sorry… niby miala mi to udowodnic jakimis wycinkami z gazet ktore pisaly o tym ale oczywiscie to sie okazalo bzdurą jedną wielką… ahhh wiele by pisac i jak kurwa mac bede mial kiedys wystarczająco wiele sil to wszystko wyrzygam na forum publicznym – WSZYSTKO ! Bo nikt nie wie jak Mama moja plakala kiedy okazalo sie ze to wszystko bzdura… Co Ona myslala, co cala rodzina myslala i co przez to zrobila rowniez mi…
A Ty Braciszku kochany Madzi, dalej wyludzaj pieniadze od sponsorow na teledysk do tego kawałka, dalej cisnij firmom i ludziom farmazon i zyj z tego hajsu ! Wiem o was wiecej niz ci sie wydaje, bo pomimo ze bardzo dlugi okres milczalem i bilem sie z myslami jak mozna tak kogos skrzywdzic, to was obserowalem i caly czas wyciagam wnioski i zbieram w głowie informacje i kojarzę fakty.
Gdzie jest 116 tyś zebrane przez zrzutka.pl na owe leczenie w Czechach ? Gdzie one są ja się pytam ! Na jakie konto poszlo? Gdzie jakiekolwiek potwierdzenie przelewu! Gdzie są pieniadze z koncertow dla siostry ?! Gdzie są dowody wpłat !
A Tobie Magda pomimo tego gówna co mi zrobiłaś to życzę zdrowia, i żeby nikt nigdy nie dał ci takiej nadziei jak Ty mi i ja zaraz odebral.
Miałem do tego nie wracać, ale może jak doprowadzę to sytuacje do konca to mi ulzy i przestanie to mnie tak niszczyc od srodka…Karma wraca – a jak nie ona to przynajmniej ja wroce z tym tematem jeszcze.
Żebyście kurwa nie myśleli, że zapomniałem.
Wraca to do mnie przy każdej prośbie kogokolwiek mnie o pomoc i osobiście, od tylu miesięcy praktycznie każdego wieczora – napisał raper.
———–@update: 17.10.15, godz. 17:50———–
Milion Terapii ustosunkował się do wpisu Lasia (pisownia oryginalna).
– Sluchajcie musze znowu wdawac sie w afery facbookowe bo zostalem w to wciagniety , ale od poczatku , jeden niespelniony raperzyna ktory tak bardzo mocno interesuje sie pieniedzmi oraz moja rodzina a bardziej moja siostra ze cisnienie mu wyjebalo w dupie i publicznie obraza oraz zarzuca mi ze ja żyje z pieniedzmy sponsoringowych , jakim trzeba byc idiota i kurwa by tak pomyslec , Otóż robiac numer dla Magdy byla to forma niespodzianki dla niej ale jak wiecie za kazde niespodzianki nawet takie trzeba placic niestety nie ma nic za darmo nawet za niespodzianki , bit , pieniadze, mix -aranz pieniadze, studio nagraniowe pieniadze , teledysk pieniadze , montaz teledysku pieniadze wola sponosrow ktorzy mi pomagaja przy realizacji tego klipu jest piekna i za co serdeczbie dziekuje , kazde wsparcie z ich strony jest udokumentowane z mojen strony i zaden sponsor nie zarzuci mi klamstwa poza kilkoma niedomowieniami odnosnie daty oddania tego klipu ale to jest spowodowane mala zmiana w dograniu wszystkich raperow w tym klipie , udokumentowane nawet ma ekipa 9liter ktora dostala zaliczke na montaz teledysku oraz dostanie kolejna czesc za montaz oddania calego klipu , ja bylem czlowiekiem ktory od bardzo dawna od wielu lat zawsze sobie dawalem rade oraz moja rodzina zawsze miala obiad i chleb , robiac piosenke dla mojej siostry nigdy bym sie nie spodziewal ze dzis ktos bedzie nam mieszal z blotem , ze moje pujscie do kina , moj zakup butow , czy wyjsciem na miasto do restauracji bedzie przypisywane do zbiorki pieniedzy na ratowanie zycia mojej siostry , dzis z jednej strony bardzo mocno zaluje ze powstal numer Zyj z calych sil , gdyz jest on tylko klebkiem nerow mojej rodziny a nie wsparciem !! tak kochani jest on klebkiem nerwowo i obrzydliwych plotek zwiazanych z cala ta akcja , moze gdybym pozwolil mojej siostrze odejsc nie bylo by takiej zazdrosci wsrod was ale kocham ja i wzialem na siebie tak bardzo duza odpowiedzialnosc nawet taka ze beda mieszkac mnie z blotem , beda mieszac ja z blotem , chora dziewczyne wyzywac od szmat od kurwe od oszustek , dla mnie to sa kurwy nie ludzie !!! to ze magda pokazuje wam na facbooku ze jest silna dziewczyna to ze pokazuje wam fajne zdiecia nie znaczy ze ona nie walczy nie znaczy ze czasami jest a nawet bardzo czesto bardzo mocno slaba i wy internetowe smiecie chuja wiecie co nasza rodzina przezywa przez co nasza rodzina przechodzi od bardzo dlugiego czasu i moze nie powinienem tego pisac ale zegar tyka jesli chodzi o zdrowie magdy zegar tyka jesli chodzi o jej walke !! a wy dzis potraficie pisac ze ona jest szmata ze ona oszukuje ze ja oszukuje ze ja zyje z tego , ja mam 31 lat od lat potrafilem utrzymac rodzine mieszkanie , nie latam jak niektorzy moi dawni koledzy co miesiac od pokoju do pokoju bo nie mam za co za neigo zaplacic ale tych kolegow tez niebawem wyswietle i powiem wiecej oco mi chodzi ….. tak Judaszu …. . drogi niespelniony raperze zwykly bohaterze z tvn odbierajacy nagrode finansowa w mediach za twoje dobre serduszko jebany hipokryto jak powstal ten numer zaprosilem cie tylko dla tego na ten niby ala koncert organizowany nie przeze mnie bo wiedzialem ze z magda masz bardzo dobry kontakt i ze jak cie zobaczy razem ze mna to bedzie szczesliwa , i przestan pierdolic ze ty jej pomogles bardzo duzo jesli chodzi o ta cala akcje bo pojechales tylko raz ze mna za co po 1 dostales pieniadze za poniesione koszty dojazdu , dostales hotel i nie byles stratny na tamta chwile tak sie pucujesz ze bardzo pomagales a wyciagnales ruro rece po pieniadze zwrotow kosztow , co jest dla mnie normalne oczywiscie ale nie sraj na tym facbooku ze taki z ciebie pomagacz byl bo co zrobilismy razem odnosnie tamtej akcji to byl tylko sopot i nic wiecej , , odnosnie niby twoich niespodzianek dla magdy odnosnie tvn , czy tez niespodzianki dla niej z twojego koncertu , jesli ja robie niespodzianke dla kogos nie wysluguje sie czym co juz jest oddane na prezent ty drogi kolego skamlales i prosiles mnie o bit do zyj z calych sil by ci szybko dawac bo juz jada do ciebie z tvn krecic z toba program panie zwykly bohater tvn, dalem ci ten bit ale nie zajaralem sie tak jak ty to opisales hee , nie lizalem ci za to dupy !! kolejny raz znowu poprosiles mnie znowu o ten sam bit na koncert , jesli chcialbys drogi panie zrobic dla niej niespodzianke nie lansowal bys sie ciagle tym samym bitem , mogles zrobic dla niej niespodzianke od siebie twoim pomyslem a teraz piszesz jebana pierdzidupo ze ja bylem podjarany tym heee !! jesli chodzi o kolejna sprawe odnosnie pieniedzy za wykorzystanie mojego bitu bez mojej zgody w tvn , i ze ja podszywalem sie pod jakies inne facboooki typu poland rap promotion nie jest to moj facbook nie mam z tym nic wspolnego jebana fajo a klakierzy wierza ci i klepia cie po plecach , i jesli chodzi o wykorzystanie tego bitu bez praw producenta mialo to miejsce oczywiscie jebany idioto ale od poczatku mowilem ze nie mozemy zrobic gnoju dla ciebie bo ty bedziesz mial za to bardzo powazne problemy i nie pozwolilem by doszlo do sytuacji bys byl pociagniety do odpowiedzialnosci finansowej za wykorzystanie go w tvn jebany idioto ale dzis bez wahania jebany tvn oraz ty zwykly ich bohaterze za wykorzystanie go bez zgody i praw autora wyskoczycie z portfeli !! ta sprawa jest za gruba zebym to tak zostawil i nie pozwole sie oczerniac takim jak ty , krec nam , mi dalej afery zal sie na facbooku ja znam prawde , a ty czekaj swoim wpisem na lajki mam nadzieje ze sa jeszcze ludzie ktorzy maja swoj mózg i potrafia myslec racjonalnie a nie mysleniem facbooka oraz takim idiotom jak ty , !! nie mam nic do ukrycia i zawsze bede sie bronic z oszczerstw ! mam nadzieje ze niebawem pod pewnym pozorem uda mi sie ciebie spotkac i wtedy sobie porozmawiamy jak faceci a nie jak pizda na facbooku, i jeszcze jedno MYSLENIE LUDZI -JAK BYM NIE POMÓGŁ SIOSTRZE BYLBYM CHUJOWYM BRATEM , JAK POMOGLEM TEZ JESTEM CHUJOWY HEE ZACZNIJCIE LUDZIE UZYWAC SWOICH MÓZGÓW I MYSLEC SWOJA GLOWA !I JESZCZE JEDNO ZWYKLY BOHATERZE Z TVN , POPLAKALES SIE WCZORAJ NA FB ZE MAGDA CI OBIECALA POMOC ODNOSNIE TWOJEGO LECZENIA , WIEDZAC ZE SAMA WALCZY Z ZYCIEM NIE POWINIENES JA JEBANA HIMERO NIE POWINIENES NAWET ZACZYNAC TAKIEGO TEMATU Z NIA ZE WZGLEDU NA W JAKIM JEST STANIE , KTO MAGDE ZNA WIE ZE ONA JEST TAKA ZE CHCIALA BY POMOAGAC KAZDEMU I CZASAMI BIERZE NA SIEBIE ZBYD DUZO I JESLI JEJ COS NIE WYJDZIE TO NAJZWYCZAJNIEJ SIE ZALAMUJE I JEST JEJ BARDZO MOCNO PRZYKRO OCZERNILES JA KURWO ZA JEJ CHEC POMOCY – napisał raper na FB.
———–@update: 18.10.15, godz. 08:50———–
Lasio Companija odpowiada MIlion Terapii (pisownia oryginalna):
– Milion Terapii i Madzia – jak patrze na Wasze posty to nie powiem trochę kuję w serduchu, że taki farmazon potraficie wymyślić…ale w sumie przecie to niepierwszy raz takie zagranie w Waszym wykonaniu, nie?
Kompletny brak odniesienia się do tego co mi zrobiliście i do tych wątpliwości związanych z pieniążkami zebranymi przez Was – ja na Waszym miejscu publicznie bym przeprosił, po ludzku i pokazał wszystkie dowody wpłat, przelewów i pokazał na jakich kontach fundacji albo innej instytucji charytatywnej są te pieniążki (116 tyś złotych z zrzutki.pl, 5 tyś z koncertu na którym owo nie chciałem zagrać a przecież wiesz, że było inaczej o kwestii sponsoringu na klipy nie wspomnę itp itd żeby mi zamknąć mordę i udowodnić wszystkim, że są to bezpodstawne zarzuty. I było by po temacie, A Ty Danielku mydlisz kieerwa oczy jakimiś farmazonami na mój temat i wyciskającymi łzy historiami na swój temat jaki Ty nie kochający brat, pokrzywdzony przez ludzi i doświadczony przez los ALE PRZEDE WSZYSTKIM PRAWILNY!!! no i jeszcze biedny ale sobie świetnie radzący w życiu… Pozwolę zacząć się odnosić do Waszych zarzutów jeżeli Wy nie chcecie do moich i teraz temat pierwszy lepszy, który u Was widziałem.
Madzia sama z własnej "dobrej woli" zaczęła pisać, że chce zostać moim "Aniołek stróżem", że podobno tyle to robie dla innych, jej też daje siły do walki to chce Ona za to wszystko teraz mi pomóc… Nie prosiłem o tą pomoc, nie naciskałem – to Sama Madzia cały czas "załatwiała mi leczenie" – do czego zmierzam – zarzuciliście mi w swoich jakże wzruszających wpisach, że jakim prawem męczyłem Magdę, która jest tak
poważnie chora swoimi problemami – na szybko screen I jak mogę mieć pretensje o to, że chciała mi pomóc a nie wyszło… no proszę Was – serio?
ps. Oczywiście ten doktor (co miał sobie strzelić samobója) nigdy nie istniał, nie poszedł żaden mail do niego, nikt nigdy nie zadzwonił – wszystko było fikcją. Ale to w następnym odcinku… – napisał raper na FB.

News
W Dąbrowie Górniczej powstanie ławka pamięci Bas Tajpana
Raper zostanie upamiętniony w pierwszą rocznicę śmierci.
W Dąbrowie Górniczej powstanie miejsce pamięci po Bas Tajpanie, który zmarł 16 lipca 2025 roku w wieku 47 lat po nagłym nawrocie choroby nowotworowej. Trwa zbiórka na realizację projektu, a organizatorzy chcą odsłonić wyjątkową instalację jeszcze tego lata.
Mija rok od śmierci Damiana „Bas Tajpana” Krępy, a jego bliscy, przyjaciele i fani postanowili zadbać o to, by pamięć o artyście pozostała żywa na długie lata. W Dąbrowie Górniczej ruszyła zbiórka na stworzenie miejsca pamięci po raperze i wokaliście, który przez lata był jedną z najbardziej charakterystycznych postaci śląskiej sceny.
Miejscem wybranym na realizację projektu będzie Park Zielona. To właśnie tam, za zgodą miasta, pojawi się specjalnie zaprojektowana ławka oraz czerwony dąb, pod którym zostanie ona ustawiona. Organizatorzy podkreślają, że nie chodzi o klasyczny pomnik, lecz o przestrzeń, do której będzie można przyjść, usiąść, zatrzymać się na chwilę i powspominać artystę.

Na stronie zbiórki czytamy:
„Tworzymy miejsce, które ma znaczenie. Dla nas, dla jego bliskich, dla mieszkańców, dla fanów i dla wszystkich, którzy choć raz mieli okazję spotkać Damiana.
Damian „Bas Tajpan” Krępa był osobą nierozerwalnie związany z Dąbrową Górniczą. To miasto było jego domem, przestrzenią, którą współtworzył swoją obecnością, energią i relacjami z ludźmi. Szczególne miejsce zajmował w jego sercu Park Zielona. To miejsce spotkań, rozmów, spacerów i codzienności.
To właśnie tam, za zgodą miasta, powstanie miejsce pamięci poświęcone Damianowi. W jego przestrzeni stanie „ławka” oraz zostanie zasadzony dąb czerwony, pod którym „ławka” będzie usytuowana.
Nie będzie to klasyczny pomnik. Tworzymy przestrzeń żywą, architekturę inspirowaną ławką. Miejsce, przy którym można usiąść, zatrzymać się na chwilę, porozmawiać z kimś bliskim. A może dla niektórych, porozmawiać z Nim”
Projekt został mocno osadzony w twórczości Bas Tajpana. Jego forma nawiązuje do numeru „Trzy życzenia”, a także kolejnych etapów ludzkiego życia. Na oparciu znajdzie się motyw fali symbolizującej muzykę i rytm, które były nieodłączną częścią życia artysty. To również uproszczony zapis fragmentu utworu „Żyj”.
„Napis „ŻYJ” nawiązuje do jednego z utworów i niesie przesłanie dla ludzi, podobnie jak jego tekst. Konstrukcja ławki „wyrasta” z ziemi poprzez płaskie elementy inspirowane korzeniami, co stanowi odniesienie do albumu „Korzenie i kultura” oraz silnego związku artysty z miejscem.
Subtelne oznaczenie dat 1978–2025 wprowadza wymiar pamięci, bez tworzenia klasycznego, pomnikowego charakteru.”
Obecnie na realizację projektu udało się zebrać 17 364 zł z potrzebnych 37 000 zł. Do końca zbiórki pozostało jeszcze 38 dni, a wsparcia udzieliło już 265 osób. Zbiórka jest dostępna na Patronite.
Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, oficjalne odsłonięcie miejsca pamięci odbędzie się w lipcu 2026 roku. Organizatorzy zapowiadają, że szczegóły wydarzenia zostaną ogłoszone w mediach społecznościowych i na stronie zbiórki.
News
Polak, który trafił na europejskie listy
Tribbs po cichu staje się jednym z najmocniejszych muzycznych eksportów znad Wisły.
Utwory Tribbsa były notowane nie tylko w Polsce, ale także m.in. w Szwecji, Szwajcarii, Austrii, Niemczech, Rumunii czy Czechach. Ma na koncie złotą płytę we Francji, srebrną w Wielkiej Brytanii i platynową w Szwajcarii. Współpracował lub przygotowywał oficjalne remiksy dla artystów, których nazwiska tworzą światową mapę popu i EDM: Aloka, Alana Walkera, Meghan Trainor, Elli Henderson, Rudimental, Sama Feldta, R3HAB-a, Timmy’ego Trumpeta, Laidback Luke’a, Olivera Heldensa, Becky Hill, JVKE, YUQI czy Flux Pavilion. W polskiej muzyce często mówi się o „zagranicznej karierze” wtedy, gdy artysta zagra kilka koncertów poza krajem albo pojawi się w playlistach za granicą. W przypadku Tribbsa skala zaczyna wyglądać zupełnie inaczej.
Mikołaj Trybulec – producent, DJ, songwriter, multiinstrumentalista i jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci nowej polskiej elektroniki – od kilku lat buduje międzynarodową pozycję w tempie, które trudno porównać z jakimkolwiek innym polskim artystą młodego pokolenia. To już nie jest historia o lokalnym sukcesie. To historia o polskim producencie, który coraz mocniej wpisuje się w globalny obieg muzyki tanecznej.
Nie tylko Polska
Jednym z najważniejszych punktów w międzynarodowej historii Tribbsa jest „Let’s Get Fkd Up” – utwór nagrany z brazylijskim supergwiazdorem Alokiem. Singiel stał się dla polskiego producenta realnym wejściem do szerokiego, europejskiego obiegu. Był notowany w najważniejszych krajach regionu, docierając m.in. do 12. miejsca w Niemczech i 11. miejsca w Austrii. To szczególnie istotne, bo niemiecki i austriacki rynek należą do najbardziej konkurencyjnych w Europie dla muzyki elektronicznej.
Tribbs pojawiał się również na listach w Szwecji, gdzie jego muzyka dotarła do pierwszej dziesiątki, a także w Szwajcarii, Austrii, Niemczech, Rumunii. To pokazuje, że jego brzmienie nie zatrzymało się na granicy języka ani lokalnego rynku. Warto też odnotować dwa inne ważne rozdziały jego kariery: Tribbs napisał lub współtworzył sześć piosenek eurowizyjnych dla pięciu krajów, a w Czechach osiągnął status jednego z najpopularniejszych polskich artystów ostatnich lat, z numerem jeden na tamtejszych listach i wieloma utworami w ścisłej czołówce oraz nagrodą za „muzyczne odkrycie roku” od największej czeskiej radiostacji.
Złoto we Francji, srebro w Wielkiej Brytanii, platyna w Szwajcarii
W czasach, gdy sukces muzyczny mierzy się nie tylko miejscem na liście, ale też certyfikatami sprzedaży i streamingów, Tribbs ma w dorobku osiągnięcia, które w przypadku polskiego producenta robią wyjątkowe wrażenie. Złota płyta we Francji, srebrna płyta w Wielkiej Brytanii i platynowa płyta w Szwajcarii to dowody, że jego muzyka funkcjonuje w krajach, w których konkurencja jest globalna.
Szwajcarska platyna ma dodatkowe znaczenie. To właśnie w Szwajcarii Tribbs odebrał certyfikat za „Watergun” – utwór, który połączył jego producencką wrażliwość z europejskim mainstreamem. Francja i Wielka Brytania to z kolei rynki, na których muzyka elektroniczna ma ogromne tradycje i bardzo wysoką poprzeczkę.
Jedyny Polak w takim towarzystwie? Lista nazwisk mówi sama za siebie
Alok. Alan Walker. Meghan Trainor. Ella Henderson. Rudimental. Sam Feldt. R3HAB. Timmy Trumpet. Laidback Luke. Oliver Heldens. Becky Hill. Flux Pavilion. JVKE. YUQI.
To nie jest line-up festiwalu ani przypadkowa playlista globalnego EDM-u i popu. To lista artystów, z którymi Tribbs współpracował, dla których przygotowywał oficjalne remiksy albo z którymi był twórczo powiązany. W polskiej muzyce trudno znaleźć drugi taki przypadek – producenta z Warszawy, który w tak krótkim czasie wszedł w orbitę tak wielu rozpoznawalnych międzynarodowych nazwisk. Najważniejsze jest jednak to, że Tribbs nie występuje w tych projektach jako pełnoprawny twórca: producent, remikser, songwriter, artysta, którego zaprasza się do pracy nad repertuarem, bo rozumie współczesny pop, klubową energię, streamingową dynamikę i język globalnych playlist.
Od Meghan Trainor po Ellę Henderson – Tribbs w świecie wielkiego popu
Jednym z najbardziej imponujących elementów kariery Tribbsa jest to, jak swobodnie porusza się między EDM-em a popem. Z jednej strony współpracuje z ikonami sceny klubowej, z drugiej – jego nazwisko pojawia się przy projektach artystek i artystów doskonale znanych szerokiej publiczności.
Oficjalne remiksy dla Meghan Trainor, Alana Walkera, Rudimental & Elli Henderson, Becky Hill, JVKE czy YUQI pokazują, że Tribbs jest traktowany jako twórca zdolny przełożyć piosenkę na język parkietu, festiwalu i radia. To umiejętność niezwykle cenna, bo współczesny mainstream coraz częściej żyje właśnie na styku popu, elektroniki i viralowej energii.
Ushuaïa Ibiza: miejsce, które weryfikuje klubową pozycję
Tribbs ma na koncie także DJ set w klubie Ushuaïa Ibiza – jednym z najbardziej ikonicznych klubów świata. Dla fanów elektroniki to adres niemal symboliczny. To tam regularnie występują największe nazwiska globalnej sceny klubowej, a sama obecność w line-upie jest czymś więcej niż kolejnym koncertem. To sygnał, że artysta zaczyna być postrzegany jako część międzynarodowego rynku live. Ibiza od lat jest miejscem, gdzie testuje się globalną siłę DJ-ów. Nie wystarczy mieć hit w jednym kraju. Trzeba mieć brzmienie, które działa na międzynarodowej publiczności, w otoczeniu artystów z absolutnego topu. Dla Tribbsa występ w Ushuaïa był jednym z tych momentów, które najlepiej pokazują zmianę skali: z polskiego rynku na scenę, na której językiem jest już wyłącznie energia tłumu.
Jego muzyka trafiła także do amerykańskiej telewizji
Co ciekawe, jego utwór „Stay All Night” został wykorzystany jako oficjalny motyw przewodni piątego sezonu amerykańskiego reality show „Temptation Island”. Dla producenta i songwritera takie placementy są szczególnie cenne. Pokazują, że piosenka działa nie tylko jako singiel, ale też jako gotowy nośnik emocji, atmosfery i rozpoznawalnego nastroju. A to właśnie takich utworów szukają dziś telewizje, platformy streamingowe, marki i globalni wydawcy.
Liczby, które nie wyglądają jak lokalna kariera
Skala obecności Tribbsa w cyfrowym świecie robi wrażenie nawet bez kontekstu „polskiego artysty”. Według najnowszych materiałów jego katalog przekroczył 1,26 miliarda streamów we wszystkich serwisach streamingowych. Do tego dochodzi ponad 1,05 miliarda wyświetleń wideo, 2,83 miliona Shazamów, setki tysięcy radiowych odtworzeń i ponad 1,5 miliona obserwujących w mediach społecznościowych. Na Spotify Tribbs ma ponad 4,5 miliona słuchaczy miesięcznie, a łączna liczba jego streamów w samym serwisie przekracza 785 milionów. Co ważne, za tymi liczbami stoi bardzo szeroki wachlarz aktywności. Tribbs nie jest wyłącznie DJ-em. Jest producentem, autorem, remikserem, multiinstrumentalistą i performerem. Na scenie łączy elektronikę z żywymi instrumentami – pianinem, gitarą i wizualnym show. To sprawia, że jego koncerty bliższe są pełnoprawnemu widowisku niż klasycznemu DJ setowi.
Polski artysta z międzynarodową strategią
W ostatnich latach Tribbs coraz mocniej przesuwa swoją karierę w stronę zagranicy. Ogłosił przeprowadzkę do Londynu, czyli jednego z najważniejszych centrów światowego przemysłu muzycznego. To ruch symboliczny, ale też bardzo praktyczny. Londyn oznacza bliższy kontakt z wydawcami, songwriterami, managerami, agencjami bookingowymi i twórcami, którzy pracują dla globalnego rynku. Tribbs buduje zagraniczną karierę w sposób systemowy: przez katalog, kolaboracje, placementy, remiksy, występy, certyfikaty i obecność w branżowych sieciach kontaktów. To konsekwentne układanie międzynarodowej pozycji krok po kroku.
Nowy typ polskiego eksportu muzycznego
Najciekawsze w historii Tribbsa jest to, że nie przypomina ona klasycznej ścieżki polskiego artysty „próbującego podbić świat”. Nie ma tu jednego przypadkowego sukcesu, jednego remiksu, jednego zagranicznego występu ani jednego viralowego momentu. Jest za to suma elementów, które razem tworzą coś znacznie bardziej imponującego: międzynarodową pozycję budowaną na wielu poziomach naraz. Listy przebojów w Europie. Certyfikaty we Francji, Wielkiej Brytanii i Szwajcarii. Oficjalne remiksy dla gwiazd globalnego popu. Współprace z liderami EDM-u. Set w Ushuaïa Ibiza. Utwór wykorzystany w amerykańskiej telewizji. Ponad miliard streamów. Milionowa publiczność w social mediach. I coraz wyraźniejszy plan, by działać z poziomu międzynarodowego centrum muzycznego, a nie tylko lokalnego rynku. W polskiej muzyce długo czekano na producenta, który mógłby naturalnie odnaleźć się w globalnym obiegu elektroniki i popu. Tribbs coraz mocniej pokazuje, że taka kariera jest możliwa.
News
Syn Mystikala zabrał głos po skazaniu jego ojca na 20 lat więzienia
Rodzina rapera przeżywa trudne chwile.
Kilka dni po tym, jak Mystikal usłyszał wyrok 20 lat więzienia za gwałt, głos zabrał jego syn. Million Tyler przyznał, że cała sytuacja jest ogromnym ciosem dla rodziny i ma nadzieję, że jego ojciec w końcu otrzyma potrzebną pomoc.
Syn Mystikala komentuje głośny wyrok
Sprawa Mystikala ponownie znalazła się na pierwszych stronach hip-hopowych mediów. Kilka dni po ogłoszeniu wyroku wywiadu dla TMZ udzielił Million Tyler, syn rapera, który nie ukrywał emocji związanych z całą sytuacją.
Mystikal w marcu przyznał się do gwałtu trzeciego stopnia. Kilka dni temu sąd wymierzył mu maksymalną karę 20 lat pozbawienia wolności.
Według ustaleń śledczych kobieta oskarżyła rapera o to, że została zgwałcona w jego domu w Prairieville w stanie Luizjana w 2022 roku. Jak zeznała, mogła opuścić posesję dopiero po przekazaniu mu pieniędzy za pośrednictwem CashApp.
„Nikt tutaj nie wygrywa”
Million Tyler przyznał, że współczuje zarówno pokrzywdzonej kobiecie, jak i swojemu ojcu. – Nikt nie wygrywa w takich sytuacjach. Jeśli mamy być szczerzy, to jest trudne dla obu stron.
Syn rapera został również zapytany o to, czy uważa 20-letni wyrok za sprawiedliwy. – Nie mogę go zbyt mocno oceniać.
Tyler ujawnił również, że był obecny na sali sądowej podczas składania zeznań przez kobietę. W trakcie rozprawy Mystikal miał przyznać, że jeśli dopuścił się zarzucanych mu czynów, zasługuje na najwyższy możliwy wymiar kary.
Rodzina przeżywa trudny czas
Młody artysta nie ukrywa, że ostatnie tygodnie były dla jego bliskich niezwykle ciężkie. – To bardzo dużo do udźwignięcia dla naszej rodziny. Taka sytuacja wywołuje całą gamę emocji i rzeczy, z którymi trzeba sobie poradzić.
Mimo rodzinnego dramatu Tyler podkreśla, że zamierza dalej rozwijać swoją muzyczną karierę i iść własną drogą.
Wiadomość do ojca
Choć syn rapera nie planuje szybkiego kontaktu z ojcem, przyznał, że być może dojdzie do niego w przyszłości. Na koniec wywiadu skierował do autora hitu „Danger” krótką, ale wymowną wiadomość:
– Mam nadzieję, że dostaniesz pomoc, której potrzebujesz. Naprawdę mam taką nadzieję.
@tmz Mystikal's son says he's hoping for the best for his father, even if he's not quite ready to visit him in prison. TMZ's own Charlie Neff spoke with Million Tyler just a few days after his father was sentenced to 20 years behind bars after pleading guilty to raping a woman and he said it's been an emotional time for him and his family. 🗣 MORE AT LINK IN BIO 🎥
♬ original sound – TMZ
News
Nie żyje człowiek, który stworzył dziesiątki gwiazd. Clive Davis miał 94 lata
Nazywano go „Człowiekiem o złotych uszach”.
Świat muzyki stracił jedną z najważniejszych postaci w swojej historii. Clive Davis, legendarny szef wytwórni i odkrywca talentów odpowiedzialny za kariery wielu ikon, zmarł w wieku 94 lat.
Stał za sukcesami największych gwiazd
Przez dekady Clive Davis uchodził za jednego z najbardziej wpływowych ludzi w branży muzycznej. Nazywano go „Człowiekiem o złotych uszach”, bo miał wyjątkowy dar do wychwytywania talentów, które później podbijały światowe listy przebojów.
To właśnie on odegrał kluczową rolę w karierach takich artystów jak Whitney Houston, Alicia Keys czy członkowie zespołu Maroon 5. Jego nazwisko przez lata było gwarancją jakości i muzycznego wyczucia, którego zazdrościła mu cała branża.
Od Columbia Records do własnego imperium
Davis przez lata związany był z Columbia Records, a później stworzył własną wytwórnię J Records. W trakcie swojej imponującej kariery współpracował z wieloma gigantami muzyki.
Na jego liście znajdują się między innymi Barry Manilow, Patti Smith, Aretha Franklin i Dionne Warwick. To jednak tylko część imponującego katalogu nazwisk.
W różnych etapach swojej działalności pracował również z Janis Joplin, Carlosem Santaną, Bruce’em Springsteenem, grupą Aerosmith, Barbą Streisand oraz Usherem. Jego wpływ na współczesną muzykę trudno przecenić.
Rodzina żegna legendę
Według informacji przekazanych przez media, Clive Davis zmarł wskutek komplikacji związanych z podeszłym wiekiem. Po jego śmierci rodzina opublikowała poruszające oświadczenie, w którym wspomniała zarówno o jego zawodowym dziedzictwie, jak i roli, jaką pełnił w życiu najbliższych.
– Dla świata nasz ojciec był ikoną muzyki, człowiekiem, którego wizja, instynkt i nieustanne dążenie do doskonałości ukształtowały ścieżkę dźwiękową życia niezliczonych ludzi. Odkrywał, wspierał i prowadził największych artystów w historii współczesnej muzyki, pozostawiając po sobie ślad w kulturze, który przetrwa pokolenia.
Dla swojej rodziny Clive był po prostu Tatą i Dziadkiem. Był stałym punktem naszego życia, źródłem mądrości, siły, wsparcia i bezwarunkowej miłości. Bez względu na to, jak wielkie były jego zawodowe osiągnięcia, nigdy nie zapominał o tym, co było najważniejsze – o ludziach, których kochał.
Przez każdy etap swojego niezwykłego życia rodzina była jego największą dumą i największym szczęściem. Dziś świętujemy nie tylko człowieka, którego wpływ na muzykę zmienił historię, ale także osobę, która prowadziła naszą rodzinę z klasą, hojnością i życzliwością. Będzie nam go bardzo brakować, zawsze pozostanie w naszych sercach, a jego miłość zostanie z nami na resztę życia.
News
Czterej zabójcy Foolio usłyszeli wyrok. Sąd nie miał litości
Jeden ze skazanych ostrzegł innych: „dissowanie i beefy nie są tego warte”.
Sprawa śmierci Foolio dobiegła końca. Czterech mężczyzn skazanych za zabójstwo rapera usłyszało wyrok dożywotniego pozbawienia wolności bez możliwości warunkowego zwolnienia.
Koniec głośnego procesu
Foolio został zastrzelony w maju 2024 roku podczas świętowania swoich urodzin w hotelu w Tampie na Florydzie. Raper padł ofiarą zasadzki, a śledczy szybko ustalili osoby odpowiedzialne za atak.
Kilka miesięcy temu ława przysięgłych uznała Isaiaha Chance’a, Seana Gathrighta, Daviona Murphy’ego oraz Rashada Murphy’ego za winnych morderstwa pierwszego stopnia. Teraz sędzia Michelle Sisco ogłosiła ostateczny wyrok.

Dożywocie bez szans na wyjście
Jak podaje XXL, cała czwórka została skazana na dożywocie bez możliwości ubiegania się o zwolnienie warunkowe. W trakcie procesu oskarżonym groziła nawet kara śmierci, jednak ławnicy nie zdecydowali się na takie rozwiązanie.
Skazani usłyszeli również wyroki za dodatkowe zarzuty związane ze sprawą. Kary będą jednak odbywane jednocześnie, co w praktyce nie zmienia ich sytuacji. Dożywocie oznacza dla nich jedno – resztę życia spędzą za kratami.
Poruszające słowa jednego ze skazanych
Jeszcze przed ogłoszeniem wyroku trzech oskarżonych zabrało głos na sali sądowej. Największe poruszenie wywołała wypowiedź Isaiaha Chance’a, który odniósł się do ulicznych konfliktów i konsekwencji przemocy.
– To nie jest tego warte. Dissowanie, beefy, strzelaniny. Po co? Kiedy siedzisz sam w celi, jest zimno i jesteś samotny… Wszyscy cię opuszczają. Nikogo przy tobie nie ma. Moim jedynym kontaktem z policją wcześniej były mandaty drogowe. Budzisz się następnego ranka i grozi ci kara śmierci. Tak szybko może zmienić się życie.
The Four Men Convicted In The Murder Of Rapper Julio Foolio Have Been Sentenced To Life In Prison For Their Roles In The D*adly Tampa Ambush That Took His Life. What Started As A Rap Beef Ended With Four Life Sentences, Multiple Families Destroyed, And No Second Chances. The… pic.twitter.com/ohZWNaPeWe
— Raphouse TV (RHTV) (@raphousetv7) June 22, 2026
Jak doszło do zabójstwa Foolio
Foolio został zabity 23 czerwca 2024 roku w Tampie, gdzie świętował swoje 26. urodziny. Według śledczych raper najpierw bawił się ze swoją ekipą w wynajętym domu, ale po interwencji policji grupa przeniosła się do hotelu Holiday Inn. Tam sprawcy mieli namierzyć jego auto i urządzić zasadzkę na parkingu. Kamery monitoringu zarejestrowały moment, w którym uzbrojeni napastnicy otworzyli ogień do pojazdu. Foolio zginął na miejscu, a trzy inne osoby zostały ranne. Prokuratura przedstawiała tę egzekucję jako finał długo ciągnącego się beefu.
Piąta oskarżona także usłyszała wyrok
W sprawie pojawiła się jeszcze jedna oskarżona. Alicia Andrews była sądzona osobno. Kobieta została uznana za winną nieumyślnego spowodowania śmierci i otrzymała karę 15 lat więzienia.

Mimo próby odwołania od wyroku, sąd podtrzymał wcześniejszą decyzję. Tym samym wszystkie osoby powiązane ze sprawą śmierci Foolio poznały już swój ostateczny los.
-
News1 dzień temuDziwne zachowanie Sokoła na koncercie w Gdańsku wywołało falę spekulacji
-
News3 dni temuPih skomentował odebranie orderu Zełeńskiemu
-
News3 dni temuVNM po życiowym przełomie. „1,5 miesiąca temu było ze mną bardzo źle”
-
News2 dni temuMiasto Gdańsk na oficjalnej stronie informuje, że Edziowi grożą gangsterzy z Chicago
-
News9 godzin temuPolak, który trafił na europejskie listy
-
News3 dni temuBobby Shmurda czekał na to całe życie. Jego ojciec wyszedł z więzienia po 30 latach
-
News2 dni temuWspólnik Bonusa RPK ostrzega, kto może stracić na odebraniu orderu Zełeńskiemu
-
teledysk1 dzień temuNowy Polak jara jak Snoop Dogg