Sprawdź nas też tutaj

News

Afro Kolektyw wraca po 9-latach z płytą „Ostatnie słowo”

Kultowa hip-hopowa formacja rusza też w trasę koncertową.

Opublikowany

 

fot. Karolina Szturomska

„ausser betrieb” to pierwszy od 9 lat utwór kultowej hip-hopowej formacji Afro Kolektyw, a zarazem jej muzyczny „powrót do korzeni”. Nie mogło być inaczej, skoro reaktywacja odbywa się z udziałem muzyków uczestniczących w powstawaniu pierwszych płyt Afro. Piosenka zapowiada 6. album zespołu ,,Ostatnie słowo”, który ukaże się 24 lutego 2023 nakładem Thin Man Records i jest on już dostępny w pre-orderze. Utwór stanowi duchową kontynuację hitu „Trener Szewczyk” (2006), który pojawiał się w licznych podsumowaniach muzycznych roku oraz dekady. Jak wyjaśnia sam Afrojax:


– Singiel mógłby mieć podtytuł ,,Eskapologia 2″, bo traktuje w zasadzie o uciekaniu w sytuacjach stresogennych; z tym że w ,,Trenerze Szewczyku” 20 lat temu usprawiedliwiałem się i dorobiłem do tego całą ideologię, dziś już jestem jednym wielkim wycofaniem i stać mnie tylko na rozpaczliwą, choć zabawną deskrypcję. Proszę się na mnie nie gniewać, kiedy spierdalam, kiedy mnie zaczyna nie być. To jednak nie poczucie wyższości, a wręcz przeciwnie. Tak to tłumaczę, bo umiem swoje lęki świetnie wytłumaczyć, a nawet próbować je wyśmiać, ale nie umiem ich zabić (bez intensywnej, uzależniającej farmakologii), zatem czy da się do nich po prostu przyzwyczaić? O tym, mam nadzieję, kiedyś, w ,,Eskapologii 3″. Bardzo dużo dają tu natomiast elementy melodyczne, zwłaszcza chóralny piętrowy refren, wykoncypowany i wykonany przez nasz nowy nabytek, czyli Basię Derlak (Chłopcy kontra Basia); która w żadnym razie nie jest tylko wokalistką, bo i współkomponuje, i – jak będziecie mieli okazję się przekonać także na żywo – jest najlepszą hypewoman na świecie.

Wybór właśnie tej piosenki na pierwszy singiel jest nieprzypadkowy, gdyż poza byciem openerem nadchodzącej płyty, stanowi on także „nowe otwarcie” w historii Afro Kolektywu. Po jej napisaniu muzycy zespołu z Afrojaxem na czele utwierdzili się w tym, że powrót na scenę ma sens. Natomiast fani z pewnością docenią zarówno ukłony w stronę klasycznych brzmień grupy, jak i podróże w nowe rejony muzyczne i tekstowe. Chwilę po premierze krążka Afro Kolektyw wyruszy w trasę, bilety trafią do sprzedaży lada moment poprzez Stage24.pl:  • 03.03 – Poznań – Pod Minogą
  • 04.03 – Szczecin – After Ego
  • 10.03 – Katowice – Rajzefiber
  • 11.03 – Kraków – Paon
  • 14.04 – Warszawa – Hydrozagadka
  • 23.04 – Wrocław – Liverpool

 
20 komentarzy
20 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
PODPASKA LEOSI
25 dni temu

NIE WIEM KTO TO JEST ALE W TYCH MARYNARKACH Z LUMPEKSÓW WYGLĄDAJĄ JAK JEHOWI Z NOWEGO NABORU . ŁYSY PEWNIE JEJ WYKRĘCA RĘCE A BRODATY WYKONUJE SEKS DUBAJSKI

MowMiAndrzej
25 dni temu

Wreszcie coś o rapie.
P.S. Mam nadzieję, że będzie to stare dobre AfroCośTamGówno, a nie Legendarny Afrojax.

Metalurgiczny Złomiarz
24 dni temu

Niech żyje chrom i stal!!!

Terminariusz Obyłski
23 dni temu

Czytaj z ruchu ust moich

opole
23 dni temu

ale helupiarze

Drugi Koncik Edzia na lodowisku prrrr
25 dni temu

Kultowa hip hopowa formacja jprd

Lil Śmietnik
24 dni temu

Co to za banda cweli?

Ciepuy Xionrze
24 dni temu

Nie znam wackow ale zaloze sie o pyszne sojowe latte, ze ten lysy z broda lubi jak mu koledzy kutangami po kiszkach bebnia.

Rocco
23 dni temu

Seksualna czekolada, to było na 1 składance która kupiłem w 2001

Stary raptora
23 dni temu

Nie legendy tylko nołnejmy

płaszczakpaszczak
24 dni temu

HAHAHAHAHA ale zbieranina popaprańców hahaha a ten crossdresser dziwaczny ich front man hahah pseudo intellectualisci

Odb
25 dni temu

Anal Kolektyw wraca po 9 kąpielach z sextapem „Nieostatni anal”

Popularne