Sprawdź nas też tutaj

News

Apel Sokoła w sprawie wyroku Bonusa RPK

„Ta sprawa dotyczy każdego z nas”.

Opublikowany

 

5,5 roku więzienia oraz przepadek blisko pół miliona złotych – taki wyrok otrzymał Bonus RPK za rzekomy handel narkotykami. Wyrok został oparty tylko na zeznaniach świadków i budzi wiele kontrowersji m.in. ze względu na to, że prokuratorskie oskarżenie opierało się m.in. na treści utworów rapera.

Na temat wyroku Bonusa wypowiedział się teraz Sokół, prywatnie jego znajomy. Raper wydał obszerny komunikat, w którym wyjaśnia, że sprawa Bonusa dotyczy każdego z nas.

Komentarz Sokoła:„Dotarła do Ciebie już pewnie wiadomość o wyroku Bonusa? Mam w związku z tym do Ciebie kilka słów i proszę, potraktuj je poważnie. Żyjemy w czasach, w których każdy troszczy się o swoją dupę, o karierę, pieniądze i dobrobyt, nie ma czasu, ani chęci protestować, martwić się łamaniem zasad, politykami, którzy niszczą trójpodział władzy, podporządkowują sobie sądy i służby. To bardzo egoistyczne podejście, chociaż rozumiem to, że mętlik informacyjny jest dziś tak wielki, że ciężko się w nim połapać. Spoczywa na nas tak wiele obowiązków, presja jest tak duża, a konsumpcjonizm tak wiodący, że ciężko się zaangażować w coś więcej niż własne życie. Wielu mówi – to nie moja sprawa, dopóki mnie coś bezpośrednio nie dotyczy, nie mam po co zawracać sobie głowy, mam inne zmartwienia – to niestety częsta postawa. A kiedy zorientujesz się, że jednak Ciebie też to dotyczyło, jest już za późno.

Martin Niemöller, luterański pastor niemiecki napisał kiedyś:Kiedy naziści przyszli po komunistów, milczałem,
nie byłem komunistą.
Kiedy zamknęli socjaldemokratów, milczałem,
nie byłem socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem,
nie byłem związkowcem.
Kiedy przyszli po Żydów, milczałem,
nie byłem Żydem.
Kiedy przyszli po mnie, nie było już nikogo, kto mógłby zaprotestować.

Zrozumiałeś?
Przejdźmy więc do sprawy Bonusa:

Jeśli wydaje Ci się, że to nie Twoja sprawa i nie dotyczy Cię to, że „jakiegoś Bonusa RPK”, którego nie znasz osobiście i może nawet nie słuchasz, mają zamknąć na ponad 5 lat i przybili mu pół miliona złotych kary, którą musi zapłacić, za rzekomą sprzedaż 20 kilogramów zioła, to jesteś w wielkim błędzie. To jest Twoja sprawa i dotyczy każdego z nas. Z całym szacunkiem, w tej sprawie przestało już nawet w ogóle chodzić o samego Bonusa, tylko o system, wymiar sprawiedliwości i domniemanie niewinności, które powinno i musi być nadrzędne i nienaruszalne, a skoro można kogoś skazać tylko dlatego, że ktoś inny powiedział, że ten ktoś coś zrobił, nie posiadając żadnych dowodów, nie znajdując przy nim nic, co mogłoby wskazywać na jego winę, nie mówiąc już o przyłapaniu go na gorącym uczynku, to coś z tym systemem jest nie tak.

I właśnie dlatego ta sprawa dotyczy każdego z nas. Dzisiaj znajduje się ktoś, kto pomawia Bonusa, jutro ktoś inny może pomówić Ciebie. Jeśli to zadziałało tam, to czemu ma nie zadziałać i tu? Można sobie wmawiać, że wizerunek Bonusa jest uliczny i kryminalny, że sam stawia się blisko pewnych sytuacji, prosząc się o problemy. Można sobie gdybać i przypuszczać, ile w jego twórczości jest prawdy, a ile kreacji. Można mieć do tego różne nastawienie. Ja, choć dziś jestem już gdzie indziej, wywodzę się z tak zwanego „nurtu ulicznego”, podobnie jak Bonus, ale jest wielu raperów, artystów, słuchaczy i osób postronnych, które mają zupełnie inną historię i korzenie. Może im się ta stylistyka, przekaz i sposób życia nie podobać, ale dziś wszyscy powinni stanąć murem za Bonusem, przeciwko systemowi, który pozwala skazać kogoś tylko na podstawie oświadczenia osoby trzeciej. Bo dopóki prokuratura i organy ścigania nie są w stanie udowodnić winy – obowiązuje zasada domniemania niewinności. Krótko mówiąc, każdy jest z zasady niewinny, dopóki nie udowodni się mu winy. To podstawowa wartość, która musi być gwarantowana konstytucyjnie i egzekwowana na każdej płaszczyźnie funkcjonowania państwa. Niezależnie czy chodzi o złe parkowanie, podatki, handel narkotykami czy działanie na szkodę państwa.

Absolutną kompromitacją prokuratury było cytowanie na rozprawie tekstów z kawałków Bonusa, mających niby poświadczyć, że jest bandytą. Przecież na tej zasadzie powinniśmy skazać Bogusława Lindę, bo zabijał ludzi, prokurator pewnie widział i mógłby puścić fragmenty filmu na sali sądowej. Powinniśmy oprócz wielu raperów i aktorów skazać również ogromną część pisarzy i malarzy, bo oni też przekazywali zakazane i moralnie nieodpowiednie treści. Panie genialny prokuratorze, a co by się stało, gdybym Panu powiedział, że jestem ghost writerem Bonusa i to ja napisałem mu te teksty, które Pan cytował? Ja poszedłbym siedzieć za współudział?

Ja Bonusa znam, lubię, szanuję i bardzo mu współczuję, a także jego rodzinie, to dla niego tragiczna wiadomość, która burzy mu aktualne życie, w którym prowadzi firmę, działa na polu artystycznym, a przede wszystkim opiekuje się dzieckiem, kobietą i domem. Ale nawet jeśli go nie znasz osobiście, nawet jeśli nie lubisz jego muzyki, nawet jeśli nie podoba Ci się jego wizerunek, w Twoim własnym interesie jest to, żeby w Polsce obowiązywało domniemanie niewinności, jako podstawowa, elementarna zasada, a ludzi nie skazywało się na podstawie pomówień jednej osoby. Pamiętaj, zawsze znajdzie się ktoś, kto Cię nie lubi.

Chodzą słuchy, że grasuje już gang frajerów, którzy naliczają ludzi, szantażując ich, że jak nie zapłacą, to zeznają na nich coś w sądzie. Ja nie boję się takich gnid, nie toleruję takiego świata i głośno mówię – nie! Ty też podnieś głos, bo milczeniem się zgadzasz. Obyś przez własną obojętność nie został jak Martin Niemöller. Wtedy za Tobą, kiedy będziesz tego potrzebował, już nikt się nie wstawi.”

42 komentarze
42 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Werwolf
4 lat temu

Dobrze, że jako jedyny zabrał głos w sprawie łamania konstytucji i trójpodziału władzy. Reszta zajebańców nawet nie wie co się dzieje w Polsce obecnie.

Jebać PiSIS.

Odb
4 lat temu
Reply to  Werwolf

Jakby nie pisis miałbyś prawdziwe Isis w kraju mormonie jebany

ZAWODOWY MINECIARZ
4 lat temu
Reply to  Odb

LEPSZE ARABY Z SZISZAMI JAK CUCHNĄCE MENELE POLACZKI ZYJACE ZA 500PLUS GIMBUSIE

Eddie
4 lat temu

Gowno wiesz obszczany lamusie. Jak bedziesz musial sciszac ulubiona muzyke bo sasiedzi kozojebcy beda mieli akurat swoje swieto, albo lokalna pizzeria przestanie uzywac szynki i bekonu z powodu protestow jebiacych potem i curry wyznawcow jedynej slusznej religii szybko zatesknisz za polska patologia.

ZAWODOWY MINECIARZ
4 lat temu
Reply to  Eddie

A NA CHUJ MI W PIZZY BEKON PRZYGŁUPIE?

TWOJ NICK SKURWYSYNU
4 lat temu

A NA CHUJ MI ARABY ZA SCIANA PRZYGLUPIE?

Odb
4 lat temu

Chuja wiesz o życiu chlopaczku

maro
4 lat temu

otoz to kurwa !!! polusy to niewychowane patole z reszta nie ma sie co dziwic, polska centralna, pare krokow na wschod juz rosja.. im bardziej na wschod tym bardziej dziko xD

siemanko
4 lat temu
Reply to  Odb

Odb co a przygłup

carvahlio
4 lat temu

Sokół mówi o mętliku informacyjnym a sam w wypowiedzi o bonusie zawiera krytykę rządu, reformy sądów, braku uczestnictwa w manifestacjach przeciwko reformie sądów, a jednocześnie krytykuje sąd za niesprawiedliwy wyrok. Jak zwykle pustoslowie level hard plus madry cytat i świrowani znawcy prawa. Ja to mam beke jak te jego wypociny czytam.
Chcialbym zeby Wojtek wytlumaczyl jak mozna jednoczesnie protestowac i przeciwko reformie zdegenrowanych sądów i przeciwko zlym wyrokom wydawanym przez tych degeneratow. To wie tylko sokol bo sie sam wychowal.

Trystydycymyt
4 lat temu
Reply to  carvahlio

Ale się rozpisał jebany. Szkoda tylko że to Wojtkowe pierdolenie, to zwykłe lanie wody.

Nie wiem jak to mam zrozumieć. Mam zapierdielać na te cyrki kodziarstwa, aby pomóc w uwolnieniu Bonusa?!? Sory mordko. Nie znam typa. Szczerze współczuję. Ale to już wolę żeby garował jak mam się szlajać z mędami społecznymi.

Eddie
4 lat temu

To Sokol bedzie teraz bronil polskich sadow? Kurwa nie wierze. Koledzy z mainstreamu namowili? Moze to jego sposob, zeby dostac sie do porannego TVNu w roli eksperta. Lizanie dupy ekipie z na wspolnej nic nie dalo to wymyslil cos nowego.Totalne skurwienie tego niegdys nawet niezlego grajka (tak okolo 1998r). Kazdy kto byl kiedys w sadzie wie, ze najmniej tam sprawiedliwosci za to buty i pogardy dla szarego czlowieka az w nadmiarze.

Marcin K
4 lat temu

Zarabiacie hajs z ogłupiania dzieciaków, mydlenia im oczu i kreowania wypaczonego wizerunku bożyszcza, który dziesionuje i broni złodziei, dilerów i narkomanów. Trzeba było nie kozaczyć. To tylko moja opinia.

Odb
4 lat temu

Gra polityczna w Rapie jak zawsze jakaś afera…A obiektywnie patrząc: nie wydaje mje sie że Bonus to zupełnie niewinniutki typ. No ludzie kurwa pomyślcie posłuchajcie. Ok…muzyka nie jest dowodem ani klipy. I dobrze. Ale nie róbmy z niego jakiejś niewinnej biednej ofiary systemu. Podła policja zajęła się świętym człowiekiem
…niech nie idzie siedzieć. Nie życzy się nikomu ale coś mają tam na niego

Acds
4 lat temu

Bonus od zawsze kreował się na gangstera na tym opierały się jego utwory,zawsze twierdził że jest prawdziwy szczery itd. Teraz udaje pokrzywdzonego i mówi że go pomowili,a więc cały czas kłamał i robił z siebie kogos kim nie jest…tak?
Jak naprawdę był taki wariat jak w tekstach powinien to wziasc na klatę i odsiedzieć swoje…
A nie sklamlec jak zurom i robić z siebie ofiarę…usłyszał wyrok za to co robił i nagle się obsral,pies ich jeba wszystkich sztywnych ulicznych raperów. Banda farmazonow i miotomanow

Eddie
4 lat temu
Reply to  Acds

„sztywniutko bracie…”

carvahlio
4 lat temu

3maj się Bonus!do Ciebie nic nie mam

ciiastko
4 lat temu
Reply to  carvahlio

Nawet szacunku? :>

Luizpuccini
4 lat temu

Sokół to jest masakra polskiego rapu. Gada glupoty, próbuje być elokwentny. Nagrywać mu się nie chce, jak coś nagra to pod jakaś akcje reklamowa. Solowej płyty nigdy nie zrobil bo po prostu nie jest wstanie ogarnąć takiego materiału. Jak solówka będzie to będzie feat na featcie. Sokół czeka tylko na czyjeś afery żeby coś tam się udzielić i żeby świat o nim pamiętał. Wojtuś wiesz że solówka nie ma sensu bo na przestrzeni lat pojawili się nowi lepsi raperzy. Twoja gadka to jest pierdolenie człowieka który nic nie może zrobić. Pouu

zły
4 lat temu

Ale wy pierdolicie mamy ameryke w polsce wreszcie zaykają raperów a wam nadal źle. FREE BOBBY SHMURDA

Jasiu
4 lat temu

PRZECIEŻ SĄD W OGOLE NIE ODNIÓSŁ SIĘ DO JEGO TWÓRCZOŚCI XD NIE MIALO TO ZADNEGO WPLYWU NA WYROK CO ON PIERODLI

asdadsads
4 lat temu

sokuł populista od fleszy dystans

hejter
4 lat temu

sram na to pis sady kaczynski pomówienia 500 plus bonus bgc hujowy uliczny rap przemielony na milion sposobów asłuchalne gówno prawilny sokół do polityki naprawisz polske europe świat hwdp kurwy frajerzy szlaufy jakieś prawilne śmieszne zasady elo elo wariaty mordeczki szczerze w huju mam bonusa bgc

stefan
4 lat temu

free bonus bgc

sadasd
4 lat temu
Jan
4 lat temu

Pierdolenie o szopenie Sokół. Luterański pastor? Idź Ty lizać Tuska po jajcach jak robisz od 15 lat gamoniu.

Bubu
4 lat temu

Dobrze, że kolejny patus idzie siedzieć. Je..ć frajerskich dilerów. Hehe wielcy gangsterzy i bandyci, jak ich złapią to płacz jaki to porządny chłop był.

daisy
3 lat temu

This article is really fantastic and thanks for sharing the valuable post
http://geometry-dash.net

lina
3 lat temu

I personally like your post, you have shared good article. It will help me in great deal.

lina
3 lat temu

I personally like your post, you have shared good article. It will help me in great deal.
http://pogogamesplay.com/

huj
4 lat temu

wejdziesz wśród wrony ……….zamiast zajać się rodziną biznesem robieniem hajsu smigał z elo wariatami swirował psełdo ulicznika zasady sztywno hwdp jakoś do quebo taco białasa tedego peji i innych normalnych ludz robiących rap sąd i policja się nie przypierdala ciekawe czemu ???

kkkk
4 lat temu

pochwal sie jeszcze polaczku biedaczku czym jezdzisz, w tedy pomozemy.

Bonus RPK x Quebonafide x Borixon x Kizo
4 lat temu

Bonus RPK x Quebonafide x Borixon x Kizo – Opowieści z krypty (prod. Young Veteran$ x WOWO): https://bit.ly/2uPur1Z

Hawajska z sosem czosnkowym na cienkim
4 lat temu

A niech pierdzi w pasiak, niech go tam ostro posuwają pod prysznicem. Chciał Oliwierek być gangsterem to niech ponosi konsekwencje 🙂 A mógł pozostać bananowym dzieckiem z zamkniętego osiedla, ale nie, on sobie kurwa jakieś RPK zjebane wymyślił. Gardzę #bonusdosiezienia

cwelu
4 lat temu

żałosna kurwo jesteś, a twoje mokre sny o ostrym posuwaniu mogą się jedynie spełnić jak ci stary do wyra wejdzie.

ZAWODOWY MINECIARZ
4 lat temu
Reply to  cwelu

SZKODA SZCZĘPIĆ RYJA NAWET NA TEGO GEJA W STRINGACH CO GO TATA KOCHAL BARDZO MOCNO W NOCY BUHAHAHHAHAHA

Konrad
4 lat temu

Szczępić serio?xD

Eddie
4 lat temu
Reply to  Konrad

Stary mu „poszczępil” zwieracz to lamus teraz wszedzie widzi molestowanie. Taki uraz psychiczny.

QueboRPK
4 lat temu

wypierdalaj cwelu jebany frajerze ty kurwo pierdolony śmieciu bez zasad

klik
4 lat temu
Bonus
4 lat temu

Trzeba się było uczyć! Nieuki na budowę za 2k, a nie półmiliony.

Popularne