Sprawdź nas też tutaj

Wideo

Asfalt 20 Live: Pełna relacja z koncertu

„Z tygodnia na tydzień w Asfalcie gotuje się coś nowego”.

Opublikowany

 

15 grudnia 2018 r. w warszawskiej Progresji odbył się mini festiwal wieńczący 20 lat aktywnej działalności fonograficznej Asfalt Records. Wytwórnia przygotowała okolicznościowy event z potężnym line-upem. Koncert był głównym punktem obchodów jubileuszu i na miesiąc przed datą wydarzenia zaliczył wyprzedaż wszystkich puli biletów, otrzymując prestiżowy status SOLD OUT. Przypominamy, że w zeszłym roku ukazała się też kompilacja “Asfalt 20” na której znalazły się wybrane nagrania z historii wytwórni oraz jedna niespodzianka dla słuchaczy. Podczas koncertu Asfalt 20 Live szef i założyciel wytwórni Marcin “Tytus” Grabski wręczył artystom Złote i Platynowe Płyty, w tym jedną Podwójną Platynę za wyniki sprzedażowe poszczególnych tytułów. – W relacji wideo przygotowanej przez ekipę Wykadrowani Studio (@wykadrowanistudio) dzielimy się energią, która towarzyszyła wydarzeniu.

Jeszcze pamiętam tort z okazji osiemnastki Asfaltu a tu już dwudziestka na karku. Cieszę się, że nie mamy za bardzo czasu by roztkliwiać się z tej okazji i robić z rocznicy wydarzenie roku, gdyż właściwie nie tylko z miesiąca na miesiąc, ale i z tygodnia na tydzień w Asfalcie gotuje się coś nowego i każdy pracuje za dwóch. Nasi artyści mają ciągle nowe pomysły, a w międzyczasie przychodzą do nas nowi ciekawi ludzie, z którymi od dawna chcieliśmy współpracować. Kanał Asfalt potroił liczbę subskrybentów w ciągu ostatnich 3 lat i póki co końca tej galopady nie widać – mówi Marcin “Tytus” Grabski.

20 lat Asfaltu w pigułce

Rok 1998, OMP i album “Wilanów… Zobacz Różnicę”. Ciężko uwierzyć, że minęło 20 lat od premiery pierwszego wydawnictwa Asfalt Records. Na przestrzeni ostatnich dwóch dekad Marcin “Tytus” Grabski i jego ekipa wypuścili na świat ponad 150 płyt, które często stanowiły o sile rodzimego rapu. Takie marki, jak O.S.T.R, Fisz Emade, czy Łona i Webber były fundamentami tej wytwórni. Jeśli dodamy do tego najnowszą historię – Taco Hemingway, Otsochodzi czy Rasmentalism i Flirtini – otrzymamy jeden z najważniejszych labeli w polskim hip-hopie.

Artyści wyróżnieni za wyniki sprzedaży poszczególnych albumów

O.S.T.R. – Podwójna Platynowa Płyta za album “W drodze po szczęście”
(sprzedaż ponad 60.000 fizycznych egzemplarzy albumu)

Otsochodzi – Platynowa Płyta za album “Nowy Kolor”

Taco Hemingway – Platynowa Płyta za album “Umowa o Dzieło”

Taco Hemingway – Platynowa Płyta za album “Szprycer”

Taco Hemingway – Platynowa Płyta za album “Marmur”

Taco Hemingway – Platynowa Płyta za album “CAFÉ BELGA”

Taco Hemingway – Złota Płyta za album “Trójkąt Warszawski”

Taco Hemingway – Złota Płyta za album “WOSK”

Rasmentalism – Złota Płyta za album “Za młodzi na Heroda”

Fisz i Emade – Asfaltowa Płyta za album “Polepione dźwięki”

DJ Eprom AKA Sztigar Bonko – Asfaltowa Płyta za album “Jo Sznupia!”

Popularne