Sprawdź nas też tutaj

News

Asfalt rekrutuje warszawską grupę

Mieszanka rapu, muzyki miejskiej i gitarowej alternatywy.

Opublikowany

 

Okładka płyty "Plastelina"

Dziś na platformach streamingowych oraz kanale YouTube Asfalt Records odbyła się premiera minialbumu „Plastelina EP” formacji Lordofon. Nie znasz? Nic dziwnego, bo to debiutanci, ale na tyle obiecujący, że Asfalt zdecydował się ich wydać.

„Plastelina EP” to składający się z sześciu utworów pokaz możliwości duetu. Każdy z utworów na epce jest nieco inny: „Unabomber” i „Skały” to napędzana zniekształconym wokalem agresywna trapowa jazda, ale „2012” jest już lirycznym i pełnym melancholii wyznaniem miłości. Z kolei „16mm” łączy imprezowy bit z gorzką refleksją na temat współczesnych związków i tego, jak bardzo potrafimy być przewidywalni. Ogółem minialbum „Plastelina EP” wypełnia na wskroś współczesna muzyka miejska stworzona przez artystów, którzy nie starają się na siłę ukrywać swojej wrażliwości.

Każdemu utworowi z epki towarzyszy oddzielna animacja. Autorką każdej z nich jest Martyna Koleniec, jedna z najzdolniejszych polskich animatorek młodego pokolenia, na co dzień mieszkająca w Pradze. Wszystkie animacje wprost korespondują z tytułem minialbumu – artystka wykorzystała technikę plastelinowej animacji poklatkowej. Martyna jest także autorką okładki płyty.

Odsłuch

Lordofon – warszawska formacja założona dwa lata temu przez Macieja Poredę (MC) i Michała Jurka (producent). Prezentuje oryginalną mieszankę rapu, muzyki miejskiej i gitarowej alternatywy. Inspiracje duetu rozciągają się od Nirvany poprzez Kendricka Lamara i artystów związanych z kolektywem Odd Future aż po współczesny trap. Jak twierdzą sami twórcy, na „Plastelinie” chcieli zaprezentować przelot przez wszystkie swoje muzyczne zainteresowania, pozostając przy tym całkowicie spójnym zespołem. „Plastelina EP” grupy Lordofon pojawia się w katalogu Asfalt Records tylko w dystrybucji cyfrowej.

Tracklista

  1. Unabomber*
  2. Harakiri
  3. 2012
  4. 16mm
  5. Poliester
  6. Skały
 
7 komentarzy

7
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Tommy

Zajebiste teksty i klimat. Bit klasa światowa.

Richardo Carvalio

^
| oto przykład opłaconego komentarza

Odb

Kładą asfalt na warszawską dupę.

wewe

Wazelina EP

Prawda

17:35 17

Opublikowany 2 godziny temu 12 grudnia 2019 Przez Redakcja

EnoHoNo

Asfalt rekrutuje rafalalską grupę
Mieszanka dildosów, mydła i żelu pod prysznic.

Tommy

Jak twoje życie.

Popularne