Sprawdź nas też tutaj

News

asthma z debiutancką płytą „manifest”

Alternatywny hip-hop.

Opublikowany

 

fot. Oskar Machalski

asthma prezentuje debiutancki krążek „manifest”, który powstał we współpracy z producentem Młodym. Na kanale YouTube artysty pojawił się teledysk do utworu „Reset”.

Płyta „manifest” to nie kolejne zestawienie populistycznych utworów na generycznych bitach. Jeśli ktoś starałby się wybrać gatunek dla tej pozycji myślę, że sięgnąłby po alternatywny hip-hop, jednak słowo „manifest” najlepiej szufladkuje ten krążek. Zestawienie 10 utworów, które jest swojego rodzaju parabolą emocjonalną, owocuje w wiele ciekawych gości. Od KRS-One zza oceanu, Kachę z Coalsów po tytułowy utwór, na którym znajdziemy 10 zwrotek od różnych artystów.

Produkcyjnie za płytę odpowiada Młody, w chwilowych asystach Moo Latte. Na płycie nie brakuje zawodowych skreczy od topowych DJ-ów czy wstawek żywych instrumentów. Całą warstwę muzyczną dobarwiają teledyski, które powstały do każdego utworu, a ich autorem jest kolektyw Volni.

10 komentarzy
10 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
KLEJNOT NILU
9 miesięcy temu

No szczerze to w końcu coś co można przesłuchać do końca, ja tam rozumiem, że ktoś się może z tym utożsamiać i zapalić sobie wieczorem szluga do tego patrząc w okno. Sam będąc w liceum chętnie bym z czymś takim na słuchawkach się bujał. Czuję fajny klimat, bez pajacowania. Ale niestety, spojrzę w te oczy na zdjęciu i już widzę, że lekki sukces i zacznie mu odpierdalać jak Kukonowi czy innemu mlody skinny. Zdecydowanie wolę żeby tak się prezentował głos pokolenia, a dorastające dzieciaki słuchały czegoś takiego niż treści z glamrapowych newsów z ostatnich tygodni. Niech robi swoje póki robi swoje, zostawcie go, pedaluchy w komentarzach! Taka asthma to i tak o poziom wyżej niż obecne standardy milionowych wyświetleń.

Powodzenia, jedź do lasu, nie pajacuj.

PejaTVN
9 miesięcy temu
Reply to  KLEJNOT NILU

Co ty pierdolisz jeśli dzieciaki będą tego słuchać to prawdopodobnie wylądują w wannie u znanego tranzola Rafała.

Wacco
9 miesięcy temu
Reply to  KLEJNOT NILU

ano, normalny nieprzekombinowany kawałek bez tej pedalozy i autotuna które teraz królują
może się podobać albo nie i tyle, i dokładnie – kiedyś takiego czegoś po prostu bym posłuchał jak słuchało się różnych raperów z każdego zakątka kraju.
a dziś tylko co popularne na spotify i instagramie, bleh

aldente wipler
9 miesięcy temu

To jakiś młodszy brat ochujchodzi? brzmi i wygląda niemalże jak on

Lepszy od ciebie
9 miesięcy temu

Dobry rap. Zdecydowanie wybija się ponad współczesne żenujące hiphopolo w kakaowe oko.

AzbeST
9 miesięcy temu

To ten Mowgli z Księgi Dżungli, ale z całym zespołem!

PejaTVN
9 miesięcy temu

Takiego szczurka na Brooklynie to by zjedli i zrobili z niego swoją dziwkę. Ni jak się macie do swoich czarnych idoli ze stanów.

Twoja Stara
9 miesięcy temu

Straszne gówno. Jak oglądałem to wideo z kupioną zwrotką KRSa żenada sięgnęła zenitu. Zrozumcie głupie kurwy że wycieranie sobie mordy rapem sprzed 30 lat chuj wam da. Nic nie umiecie i jesteście puści w środku.

Lepszy od ciebie
9 miesięcy temu
Reply to  Twoja Stara

Zdychaj kurwo.

Popularne