Sprawdź nas też tutaj

News

Autobiografia O.S.T.R.-a już w maju w księgarniach

Dzisiaj ruszyła przedsprzedaż.

Opublikowany

 

O.S.T.R. / fot. Piotr Szewc Photography

Artysta z tak bogatym życiorysem, dyskografią i historią koncertową nie powinien wyrażać się tylko na polu muzycznym. Anegdoty, opowieści i krótkie historyjki to nic nowego dla tych, którzy znają Adama osobiście, a w grono to wliczają się nie tylko bliscy i współpracownicy, ale często także liczni słuchacze uczęszczający na koncerty. Krótko mówiąc, Ostry jest skarbnicą słowa nie tylko za mikrofonem.

Książka „Brzydki, zły i szczery”

Nakładem wydawnictwa “Wielka Litera”, 15 maja ukaże się oficjalna, osobista i własnoręcznie napisana autobiografia O.S.T.R. pod tytułem “Brzydki, zły i szczery”. Narracja autora obejmuje okres od pierwszej fascynacji hip-hopem w szkole, aż po dramatyczny przełom w życiu rapera jaki miał miejsce w czasie pamiętnego koncertu w Bielsku-Białej. Ostry na kartach książki wykazał się ciętym piórem i humorem, dzięki czemu kolejne rozdziały pożera się w błyskawicznym tempie z nieznikającym uśmiechem na twarzy. Wiele szczegółów nieznanych było nawet rodzinie artysty, a lata jakie minęły od wydarzeń nie osłabiły pamięci Ostrego.

Żaden ze mnie Sienkiewicz, ale uparłem się, że sam osobiście napiszę tę książkę bez pomocy zawodowców. Nie chciałem iść jak większość na łatwiznę udzielając obszernego wywiadu profesjonalnemu redaktorowi, który swoim piórem ubierze moją historię w ładne zdania. Pomysł powstał trzy lata temu i mimo, że jego realizacja zajęła trochę czasu, w końcu mogę pochwalić się jego ukończeniem. Będzie mi bardzo miło jeśli ktokolwiek zdecyduje się na przeczytanie tej książki. Uczciwie, konkretnie bez lania wody po prostu Brzydki, zły i szczery – komentuje raper.

Limitowana edycja

Oprócz regularnego wydania, książka dostępna jest także w dwóch wersjach limitowanych, wzbogaconych o historyczne i autentyczne demo O.S.T.R. “Epidemia 99” na CD oraz kasecie magnetofonowej. Nagrania te nie będą dostępne osobno na nośniku fizycznym. Zarówno CD jak i kasecie towarzyszyć będzie kod do pobrania wersji digital. Przedsprzedaż wszystkich wersji ruszyła dziś na www.asfaltshop.pl.

“Epidemia 99” – oficjalne, historyczne demo O.S.T.R. nagranie w roku – oczywiście – 1999. Ostry nagrał materiał w czasie “urlopu w szkole”, a następnie rozdał osobiście sto egzemplarzy tej demówki wśród bliższych i dalszych znajomych. Nagrania nie znalazły się potem na debiucie “Masz to jak w banku”, ale niektóre elementy w nich zawarte można rozpoznać w późniejszych nagraniach artysty.

Okładka

(projekt: Andrzej Wąsik, foto: Oskar Szramka)
 
24 komentarze

24
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
cydży

JA OCZEKUJĘ NA AUTOBIOGRAFIĘ NASZEGO PURYSTY I ERUDYTY – POMIDORA. JEGO ELOKWENCJA I PŁYNNOŚC W MÓWIENIU BUDZI PODZIW. DLATEGO CZEKAM AŻ PRZEŁOŻY MYŚLI NA JĘZYK PISANY. TO BYŁBY BIAŁY KRUK PIŚMIENNICTWA BEZAPELACYJNIE.

STOPROC

JEDYNe PRAWILNE KSIAZKI W PL RAPIE TO OBIE JEDKERA REALISTY. PIERWSZA (TYTUL ROBOCZY ‚NICZEGO NIE ZALUJE – MOJE PRZYGODY Z DOPALACZAMI’ JESZCZE NIE NAPISANA I NIE WYDANA ,ORAZ DRUGA JESZCZE NIE NAPISANA I NIE WYDANA (REALISTA ZAGUBIONY WE WLASNYM NIEREALNYM SWIECIE- SKUTKI UBOCZNE SRODKOW PSYCHOAKTYWNYCH).

R.E.N.A.

W MOJEJ AUTOBIOGRAFI BĘDZIECIE MOGLI PRZECZYTAĆ JAK PORÓWNYWALIŚMY SOBIE PENISY Z WINIM I SOBOTĄ PODCZAS PEWNEJ IMPREZY. NIESTETY NIE MOGĘ WAM ZDRADZIĆ WSZYSTKICH SZCZEGÓŁÓW, MOGĘ DAĆ WAM JEDYNIE MAŁY SNEAK PEAK. OKAZAŁO SIĘ ŻE MAM NAJWIĘKSZE JAJA W EKIPIE. W ZASADZIE PEWNIE KAŻDY Z WAS TO DOBRZE WIEDZIAŁ, SZCZEGÓLNIE PO TYM JAK SOBUŚ DOSTAŁ WPIERDOL OD ŻONY I ŻALIŁ SIĘ NA KOMENDZIE.

ESSSSAAAA

Alesandro Del Piero

Glupota w internecie level hard

żona soboty

Głupotą jesf całokształt zjawiska nazywanego „polskim rapem”.

żona soboty

Nie mogę się doczekać ! Kiedy preorder ?

Odb

Księgarnie już na O.S.T.R.o w maju autobiograficznie

Luk bitch

I dobrze ma co opowiadać. Fajnie ze wydaje na nowo stare rzeczy. Czekam na Saturator i inne single które były na winylu jak pokażą się na cd

KALI

Ja napisałem książkę już 3 lata temu przed Ostrym i Quebo

DDSDS

NAJWIĘKSZY FARMAZON POLSKIEGO RAPU HATFU ŁÓDZKI FRAJERZE

rudy z blok ekipy

Trochę nie jestem w temacie. „Dramatyczny przełom w życiu rapera jaki miał miejsce w czasie pamiętnego koncertu w Bielsku-Białej” może mnie ktoś oświecić o co chodzi?

swiadkowie chady

W czasie freestylu rudy102 skumal ze jest doroslym facetem pod 40ke i jeszcze nie ma czolgu.

JasiuTczew

W klubie RudeBoy w Bielsku Ostry miał ostrą zapaść i coś z płucem.

rudy z blok ekipy

Dzięki za info, pozdro

piesciejebal

chyba automasturbacja

piesciejebal

ktoś jeszcze słucha tego dinozaura w ogóle?

truizmy, truizmy…

nie chcę mi się nawet pisać dalej, ale zgaduję, że pewnie to zawiera jego twórczość

zobaczmy ile minusików pęknie, wy zamknięte łby

El Yusuf Coelho

Jak sam napisal to z ciekawosci az siegne po te dzielo. Brawo Adas!

00:12 i 17

NEWSAutobiografia O.S.T.R.-a już w maju w księgarniach
Dzisiaj ruszyła przedsprzedaż.
Opublikowany 4 godziny temu Przez Redakcja

19:17 7

No ale kurwa

ale jaka bogata biografia?
co ten frajer moze nam powiedziec?
ze napisal te ksiazke „nie dla hajsu”? hahahah
jebany hipokryta z rogatek

Morda nie szklanka ŁKS Limanka

Ciekawe czy będzie o tym że pochodzi i wychowywal się na łódzkim Teofilowie a nie Bałutach jak podaje w swoich kawalkach.
Druga sprawa to nikt go na tym Teofilowie nigdy nie znal dopiero jak wydał płytę to ludzie tam zaczęli kojarzyć że taki gość istnieje.

Wojton

Weź utkaj ten łeb śmieciu pierdolony.

Wasze matki są z Chorzowa

Debilu Teofilów to część Bałut…

Piotrek

Ktoś tu nie ogarnia co to dzielnica a co osiedle…

Morda nie szklanka ŁKS Limanka

Jeszvze nie słyszałem by ktoś kto mieszka na Teofilowie mówił że jest z Bałut. W Łodzi jak ktoś ci mówi jestem z Bałut to pierwsze co myślisz okolice rynku limanka wojska polskiego Franciszkańska itd. Teo to ostatnie miejsce kojarzone z Balutami .Ktoś kto pochodzi z Retkini nie mówi że jest z Polesia chociaż to osiedle jest częścią Retkini.
Nie brońcie śmiecia na siłę każdy lodziak wie jak jest.

Popularne