Sprawdź nas też tutaj

News

B-boy Thomaz i B-girl AGT polskimi mistrzami breakdance

Będą reprezentować Polskę w Indiach na światowych mistrzostwach Red Bull BC One.

Opublikowany

 

Red Bull BC One Cypher Poland 2019 / fot. Gniewko Głogowski

W ostatni weekend tancerze z całej Polski walczyli w Krakowie o tytuł najlepszego oraz bilet do Indii na międzynarodowe finały zawodów Red Bull BC One uznawanych za Mistrzostwa Świata breakdance. Po zaciętych walkach 1 na 1 w wypełnionym po brzegi Forum Wydarzeń, najlepszymi okazali się B-Boy Thomaz oraz B-Girl AGT.

Na cały weekend Kraków stał się taneczną stolicą Polski. Miłośnicy stylów tanecznych takich jak breaking, hip hop i popping nie mieli ani chwili wytchnienia. Warsztaty z międzynarodowej sławy nauczycielami, panele dyskusyjne oraz pojedynki 1 na 1 wypełniały program Red Bull BC One Camp Poland – trzydniowego święta tańca i kultury hip-hop.

Pierwsze walki rozpoczęły się już w piątek, kiedy to odbyły się eliminacje bitew w kategoriach hip hop, popping oraz breaking crew vs crew. Ich zwycięzców poznaliśmy w sobotę podczas walk finałowych. W kategorii hip hop, niespodziewanie wygrał Gorzki z Poznania, pokonując tancerza młodego pokolenia Shimmy’ego. Wśród popperów najlepszy okazał się Elade Crew Kaczorex. Esencją wieczoru był finał crew vs crew. Na przeciw siebie stanęły ekipy Hajime No Owari oraz polsko-ukraińska kolaboracja – Unexpected. Po widowiskowej walce, to właśnie ta druga sięgnęła po trofeum. Drugiego dnia do rywalizacji dołączyły również B-Girls, które walczyły o miejsca w finale Red Bull BC One Cypher Poland.

Najbardziej wyczekiwane rywalizacje odbyły się w niedzielę. Tego dnia ponad 130 B-Boyów z całej Polski walczyło o udział w światowych eliminacjach, tzw. Las Chance Cypher, które odbędą się w Indiach i wyłonią ostatnich finalistów globalnego finału. Chwilę zaś przed finałem B-Boyów poznaliśmy wynik rywalizacji kobiet. Naprzeciw siebie stanęły Paulina i AGT, dla których nie było to pierwsze spotkanie. Rok temu znalazły się w finale i to ta pierwsza zdobyła trofeum. Po wyrównanej walce sędziowie wskazali na AGT, dzięki czemu to właśnie białostoczanka pojedzie do Bombaju reprezentować nasz kraj w walce z utalentowanymi B-Girls z całego świata. „Przez ostatnie miesiące starałam się dużo trenować. Wychodząc na decydującą walkę starałam się kontrolować swoje emocje i wtedy poczułam, że tak naprawdę wygrałam sama ze sobą. Byłam gotowa pokazać siebie. Po prostu zrobiłam swoją robotę” – podsumowuje tancerka.

W finałowej walce w kategorii mężczyzn zmierzyli się ze sobą B-Boy Thomaz z ekip Polskee Flavour i Rockafellaz oraz Nikita z Crate of Wax. Było to starcie na najwyższym poziomie. Ostatecznie zwycięzcą Red Bull BC One Cypher Poland został Thomaz! „Miałem w głowie tylko to, że wygram. Nie było łatwo, ponieważ musiałem pokonać naprawdę trudnych przeciwników”- przyznaje triumfator i dodaje – „Starałem się jednak przed wszystkim dobrze bawić.” Thomaz tym samym powtórzy swój sukces z 2016 r., kiedy to również zwyciężył Red Bull BC One Cypher Poland. B-Boy z Warszawy miał już również okazję walczyć na światowym finale w 2015 r., kiedy to otrzymał dziką kartę wprost na międzynarodowy ring.

Zmagania tancerzy oceniali doświadczeni sędziowie. Ze Stanów Zjednoczonych na zawody przyjechał specjalnie Poe One, który swoją wiedzą i charyzmą inspiruje wielu tancerzy na całym świecie. Hong 10 z Korei to dwukrotny zwycięzca światowego finału Red Bull BC One. W ekipie sędziowskiej nie zabrakło również Polaka – Bartazza, który reprezentuje starą szkołę breakingu i miał duży wpływ na rozwój tego tańca w naszym kraju.

Według Poe One’a obaj finaliści B-Boy’owej rozgrywki zasłużyli na zwycięstwo. „Ja osobiście pokazałem na Nikitę, pozostali sędziowie na Thomaza, ale oczywiście uważam, że Thomaz doskonale sobie poradzi w Indiach” – zaznacza. „Bardzo się cieszę, że B-Girls mają swoją kategorię na Red Bull BC One. Wskazałem na AGT ponieważ miała bardzo czyste sety co przełożyło się na lepszy występ” – podsumowuje kobiecy finał.

5 komentarzy
5 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
TIDAL HIFI
3 lat temu

Gratuluję i powodzenia…
Props!

kixth
3 lat temu

taki serwis i nie miec chociazby ujec typa z pierwszego miejsca

Odb
3 lat temu

B-gey Thomaz i LGBT-girl breakdensili po polsku z mistrzami

kasanda
3 lat temu

Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek w wieku od 21 do 60lat.
Mam na imię Monia lat 28, wzrost 169cm,

wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu http://www.odloty69.pl
i wyszukaj mnie po niku: monia28 napisz do mnie i spotkajmy sie!

Analny
3 lat temu

B-boy Thomaz i B-girl AGT analnymi mistrzami breakdance

Popularne