Sprawdź nas też tutaj

Wywiad

B.R.O. ODPOWIADA NA WASZE PYTANIA – GLAMRAP.PL

Opublikowany

 

Na początku tego roku do sprzedaży trafił debiutancki krążek B.R.O. – „High School”. Z tej okazji zadaliśmy raperowi kilka pytań.

Pytania zadawali użytkownicy serwisu Glamrap.pl w dniach od 28 kwietnia do 5 maja 2013.

 

 

Hip98989: Kiedy planujesz rozpocząć pracę nad nową płytą?

B.R.O.: Powiem szczerze, że jakoś w marcu wpadł mi do głowy pomysł na nowy album. Ten pomysł cały czas dojrzewa i delikatnie zmienia swoją formę, ale w gruncie rzeczy jest już wyraźny zarys tego co chcę zrobić, zarówno muzycznie jak i tekstowo. Narazie odpoczywam, szukam kolejnych pomysłów i inspiracji. Z myślą o tym projekcie pewnie wejdę do studia w wakacje. Teraz bardzo dużo koncertujemy, więc póki co skupiam się na trasie High School.

 

Paweł: Jak zareagował Tede na wiadomość, że odchodzisz z jego wytwórni?

B.R.O.: Przyjął to ze spokojem, rozumiał moją decyzję i ją uszanował.

 

Anna: W jakim stopniu kariera sportowa wpłynęła na Twoje życie? Dlaczego zdecydowałeś się na karierę rapera, mając szansę na zostanie zawodowym piłkarzem?

B.R.O.: Kariera sportowa napewno zbudowała mój charakter i podejście do życia. Myślę też że ukierunkowała i ukształtowała mnie jako człowiekia, który wyznacza kolejne cele i cały czas jest głodny sukcesu, tak jak to jest w sporcie. Równolegle do sportu rozwijałem się muzycznie. Nadszedł wiek w którym trzeba było podjąc decyzję i coś wybrać. Złapałem kontuzję, zacząłem studia i wtedy zdecydowałem, że muzyka będzie moją drogą w 100%. Czy był to dobry wybór? Myśle, że tak, patrząc na to gdzie teraz jestem.

 

Marycha13: Mam kilka pytań: 1. Ile już posiadasz czapek? (typu fullcapy, snapy) 2. Co sądzisz o hitach typu: Gangnam style, Ona tańczy dla mnie itp.? 3. Jak sądzisz, dlaczego masz tylu hejterów? 4. Jaki kierunek studiujesz? 5. Gdybyś nie był raperem to jak myślisz, kim byś był po studiach? 6. Wiadomo, że słuchasz w większości muzyki amerykańskiej, ale jakie poleciłbyś płyty z polskiego rapu? Myślę tu o nowszych albumach.

B.R.O.: 1.Uwielbiam snap’y. Mam ich ponad 30, ale co jakiś czas dochodzą nowe.

2.Nie do końca kumam w czym tkwi ich sukces, ale napewno wpadają w ucho i po minucie już można je zanucić. Nie moja muzyka i nie jaram się, ale serdecznie gratuluje autorom sukcesu.

3.Ich o to zapytaj, ja w to nie wnikam. Jestem sobą, jestem dobry, nikogo nie udaję i robie swoją muzykę. Jeżeli komuś to przeszkadza to myślę, że ma problem sam ze sobą.

4.Zarządzanie.

5.Myślę, że planowałbym wtedy własny biznes lub wyjazd za granicę.

6.Ciężko mi powiedzieć bo ja naprawdę raczej nie śledzę tego co się dzieje w Polsce, a nawet jeśli to pobieżnie. Z w miarę świeżych rzeczy, to ostatnio dłuższy czas w moim samochodzie spędziła nowa płyta Pezet’a. Jeżeli chodzi o brzmienia to średnio lubię tego typu muzykę, natomiast flow Pawła na tym krążku miażdży.      

 

Karmelowy_klocek: Jak wyglądają twoje relacje z TDF’em? Po przejściu do UrbanRec. chyba nieco pogorszył się wasz kontakt. Jak odniesiesz się do kawałka „Jest Rap” na płycie Elliminati (wzmianka o typach w rurkach i homo-gimbach).

B.R.O.: Kontakt jest neutralny. Każdy po moim przejściu do UrbanRec poszukuje jakiś znaków, że ja i Jacek mamy wrogie nastawienie do siebie. On robi swoje, ja robie swoje. Zdarza nam się spotkać, zawsze przybijemy piątke, pogadamy, pośmiejemy się i tyle. Bardzo cieszy mnie to, że jego nowy album odniósł taki sukces, gra tyle koncertów i na dobre wrócił na scenę. Jest żywą legendą rapu w Polsce i człowiekiem na którego muzyce się wychowałem więc życzę mu dalszych sukcesów. A co do tekstu z kawałka „Jest Rap” najlepiej będzie jak spytasz o to TDF’a, bo ja tych wersów nie biorę do siebie jeśli o to Ci chodzi.     

 

Mkej: Czy czerpiesz inspirację od Maca Millera? W internecie pojawia się wiele opinii, że kopiujesz jego teledyski. Jak się do tego odniesiesz ?

B.R.O.: Swego czasu Mac był mocno inspirującym gościem dla mnie. Nasza muzyka jest inna i nigdy go nie kopiowałem w tej materii, natomiast jako osoba dostrzegałem w nim wiele podobieństw do mnie, zwłaszcza pod względem podejścia do życia, dlatego mocno utożsamiałem się z nim i jego muzyką. Po płycie „Blue Slide Park” jego nowe projekty nie przemawiają do mnie, tak jak jego nowy wizerunek, natomiast cały czas śledzę jego poczynania i mam nadzieje, że nowym albumem zaskoczy mnie…pozytywnie 😉  

 

Krzemion: Co uważasz o beefach w podziemiu? Czy akcja ŻywyRap pomaga wypromować młodych wilków i poszerzyć grono słuchaczy undergroundu czy to kolejny projekt, przez który jury za swój wybór będzie traciło odbiorców, a uczestnicy za za którymi był internet będą dissowali wybór i cały konkurs tak jak to było z drugą edycją Pompuj Rap?

B.R.O.: Jeżeli diss’y są na poziomie to wszystko jest na swoim miejscu.  

To czy akcja ŻYWYRAP pomoże wypromować młodych wilków zweryfikuje czas. Nie umiem określić na ile ten program jest dobry, a na ile zły, natomiast napewno umożliwia młodym ludziom pokazanie się szerszej publiczności. Należy pamiętać, że zarówno w takich programach jak Idol czy X-Factor to nie zwycięzcy robili największe kariery, więc mimo wszystko wybór Jury nie jest najważniejszy.  

 

Pierone: Czy to prawda, że Zygmunt Solorz-Żak to Twój wujek?

B.R.O.: Jest to NIEprawda. Ktoś wymyślił tą plotkę już jakiś czas temu, a ludzie zaczeli ją pomnażać. To pokazuje jakim narzędziem jest intertet i jak łatwo coś ludziom zasugerować. Ogólnie to mam z tego bekę, ale z drugiej strony troche to przerażające, jak łatwo puścić w obieg nieprawdziwą informację. Słowo na niedziele: Nie wierzcie we wszystko co przeczytacie w internecie, amen.  

 

Sippin My Moe: Swego czasu Numer i Mes nagrali kawałek na Kodex, w którym jasno stwierdzili, że rap to dla nich coś więcej niż 'para para’. Czy pisząc „para para” brałeś pod uwagę opinię środowiska i możliwą analogię obydwu sytuacji? Jak czujesz się z łatką kolorowego chłopca i sezonowego idola dla młodzieży?

B.R.O.: Po pierwsze, nie czuje się ani kolorowym chłopcem, ani sezonowym idolem dla młodzieży. Tą metkę doszywają do mnie Ci, którzy mają problem ze sobą. Ja takiego problemu nie mam i całe szczęście bo to dopiero musi być przykre. Co do „para papa” to ten kawałek powstał bardzo spontanicznie, natomiast tym numerem na swój sposób podpisuje się pod utworem Mesa i Numera „Rok Później”. Brzmieniowo natomiast kawałki są zuuuupełnie inne.

 

MKR: Czy myślałeś kiedyś nad własną wytwórnią?

B.R.O.: Tak, myślałem już o tym i uważam, że taki okres w życiu jeszcze nadejdzie, natomiast póki co jestem baaardzo zadowolony z wytwórni w której jestem i jak narazie nie mam zamiaru nic zmieniać. Chcę kontunować współpracę z UrbanRec bo są to zajebiści ludzie, pełni zaangażowania, dobrze nam się wspólnie działa więc obie strony są zadowolone.

 

Bang1920: Będzie Reedycja Płyt Univers Story i Miasto Prywatne? Bardzo często sprawdzam na Allegro ale jest tylko miasto prywatne za 200zł.

B.R.O.: Szczerze mówiąc wątpie w to, że powstanie reedycja tych płyt. Natomiast sam mam po jednej sztuce i wygląda na to, że pozostanie to mega kolekcjonerskie 😉

 

Kasiula: Skąd wziąłeś pomysł na swoje pseudo? Czy jest to jakieś nawiązanie do nazwiska?

B.R.O.: Pseudo wynika z nazwiska i ksywki z osiedla, która delikatnie ewoluowała w B.R.O 🙂

 

Bartek: Zawsze z wielką chęcią jeździsz na swoje koncerty, czy czasami chciałbyś pójść na inną imprezę lub ciekawe wydarzenie albo po prostu posiedzieć w domu z dziewczyną i obejrzeć film ale nie możesz ze względu na swój koncert? Jak często zabierasz dziewczynę na swoje koncerty? Rozpiera Cię duma czy raczej tego nie lubisz jak idziesz sobie np. w centrum handlowym, a ludzie spoglądają na ciebie i wiesz, że oni wiedzą, że jesteś B.R.O?

B.R.O.: Koncerty są fantastyczną sprawą, jaram się tym, że gram ich aż tyle i mam tylu fanów w całym kraju. Czasami jest to męczące, ciągłe rozjazdy, późne powroty, natomiast jest to kwestia przyzywczajenia i ja już mam to za sobą. Fani napędzają mnie więc na brak siły i zajawki nie narzekam. Zawsze poświęcam im tyle czasu i zaangażownia ile tylko mogę.

Powiem szczerze, że poza swoimi koncertami rzadko kiedy jestem na innych imprezach w klubach bo zwyczajnie mi się nie chce. W wolne dni wole nareszcie odpocząć, tak jak piszesz, wypić wino z dziewczyną i obejrzeć film. Z imprez, najbardziej lubie domówki lub grille w gronie najbliższych przyjaciół.

Co do rozpoznawalności jest to fajne i miłe, chociaż napewno ma swoje gorsze strony, jak np. brak tzw.”świętego spokoju”, ale jest to nierozłączna część tego co robię, więc w żaden sposób nie narzekam. Do wytykania palcami trzeba się przyzwyczaić, ale w gruncie rzeczy jest to przyjemna sprawa kiedy ludzie entuzjastycznie do Ciebie podchodzą, chcą zrobić zdjęcie, wziąć podpis czy po prostu pogadać. Jest to fajne, że możesz być dla kogoś autorytetem, dać mu radę czy po prostu przybić piątkę. Natomiast nie odbiło mi i nie uważam się za jakąś „gwiazdkę” czy bóg wie kogo. Robię muzykę – to był, jest i będzie dla mnie zawsze priorytet.

 

JeŻu: Nagrasz jeszcze jakiś kawałek ala 'Machine Gun’? Powiem Ci szczerze, że bardziej jara mnie w twoim wykonaniu kozacka szybka nawijka pod tłusty bit, niż jakieś 'ałtotjuny’ I czy planujesz kolabo z kimś z polskiej sceny. Pamiętaj na zawszę w sercu RAJFAJZEN.

B.R.O.: Pewnie nagram jeszcze taki kawałek, który będzie kontynuacją seri, natomiast jeszcze nie teraz. Co do feat’ów to myślę, że się pojawią, ale dopóki nie są nagrane nie będę o nich mówił 🙂

 

Dzięujemy artyście i użytkownikom za wzięcie udziału w akcji.

© Glamrap 2013

0 0 votes
Article Rating
 
90 komentarzy
90 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
Raydex
8 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=zkm43NwoVSM[/youtube]

Urbi
8 lat temu

DRUGI JEBANE GIMBY

PS.

JEBAC BRO SKURWIELA.

Djy
8 lat temu

Pierwszy!

dumin123
8 lat temu

[img]https://i.imgur.com/GZubzMv.png[/img]

bezbek.com
8 lat temu

DO NAUKI GIMBY !

[img]https://bezbek.com/upload/20130524221856uid1.jpg[/img]

PogromcaKoziołkaMatołka
8 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=5U4caSGy4fE[/youtube]

sdfsdf
8 lat temu

!!!!!!!!! UWAGA WAŻNE !!!!!!!!

Nie róbcie postów typu „gimby nie znają” bo te gimby się wycfaniły i wrzucają obrazki do https://www.google.pl/imghp przeciagaja obrazek ze strony na strone i google samo im wyszkuje wraz z podpisem. Tak wiec gimby moga znalezc nawet opis obrazka z 1945 roku, mimo ze sie nie urodzili i wmawiac wszystkim ze ZNAJOM

!!!!!!!!! UWAGA WAŻNE !!!!!!!!

michau111
8 lat temu

https://www.facebook.com/pages/Gimby-nie-znajo-czyli-wspomnienia-rocznik%C3%B3w-dzieci%C5%84stwa-bez-internetu/160576450786136

Drodzy userzy – skoro adminów glamrap tak bardzo denerwują posty typu „gimby nie znajo” zróbmy bazę wspomnień z naszego dzieciństwa i udowodnijmy że nasze roczniki „znajo” – zapraszam do przeczytania opisu na czym polega cała inicjatywa i oczywiście lajkowania ELDO POZDRAWIA WSZYSTKICH PIS JOU – ŁOOOOOOO !

Biggie
8 lat temu

[img]https://gumbomonster.files.wordpress.com/2011/11/biggie-smalls1993-psd13012.png[/img]

Król Rapu jest zawiedziony postawą B.R.O.

wykompeCiMatkie
8 lat temu

siema tu chada syn bogdana! Już niedługo wychodzę z puchy i wydam kolejne solo ! oto jeden z tekstów jaki napisałem!
Ulica ulica tu wszystko stoi w miejscu jak w morzu kotwica
i wszystko jest krzywe jak nos ma kubica
mówię ci ziomuś bierze mnie kurwica
nic mnie tu kurwa dzisiaj nie zachwyca
Jestem chada jak byś jeszcze o mnie nie słyszał
i pamiętaj kurwo żebyś mi nie ubliżał
ja robię rap a ty po dupie się drap
bo jestem jak kat dla moich bliskich jak brat
Na tych osiedlach cały czas śmierdzi nędzą
patrzę na ludzi oni znowu gdzieś pędzą
na każdym kroku jebana policja węszy
a tam na rogu jakaś dziwka klęczy
Tu nic się nie zmienia
więc posłuchaj lepiej co chada ma do powiedzenia
pamiętaj dzieciaku nie masz nic do stracenia
[img]https://glamrap.pl/images/stories/f6/chada-rap-2356893569.jpg[/img]

pl rap cd
8 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=J4LNdBqwOeA[/youtube]

córka_penera
8 lat temu

TO NIE LUDZIE MAJĄ PROBLEM ZE SOBĄ TYLKO TY JESTEŚ CHUJOWY

PogromcaKoziołkaMatołka
8 lat temu

[quote name=”dumin123″][img]https://i.imgur.com/GZubzMv.png[/img][/quote]
DUMIN GLAMRAP WYCZYŚCI Z TYCH KTÓRZY NIE SĄ NAJSYST ALE DE ŁORST.

NaWolnym
8 lat temu

[img]https://img171.imageshack.us/img171/5894/bro02u.jpg[/img]

NaWolnym
8 lat temu

[quote name=”dumin123″][img]https://i.imgur.com/GZubzMv.png[/img][/quote]
Zatwierdzone przez dumina i jego multikonta.

Twoj matka
8 lat temu

[img]https://i.imgur.com/mzFugf8.jpg[/img]

BEKA BEKA BEKA
8 lat temu

[img]https://www.hip-hop.pl/news/pic/large/1/3/8/1327165831.jpg[/img]
[img]https://img.sadistic.pl/pics/c7ef778a07f6.jpg[/img]

WarkaStrong
8 lat temu

Gimby nie znajo
[img]https://i.imgur.com/LBy6hsO.jpg[/img]

Kałach
8 lat temu

[img]https://img1.demotywatoryfb.pl/uploads/201305/1369470066_ixvbg8_600.jpg[/img]

Łooooooo_Na_Legalu
8 lat temu

JA TEGO ŁAKA O NIC NIE PYTAŁEM, WIEC ODPOWIEDZI MNIE PIERDOLĄ

UWAGA, SPECJAL Z OKAZJI FINAŁU LIGI MISTRZÓW

4 X TAK DLA:
-GOLA BŁASZCZYKOWSKIEGO (KURWA NALEŻY MU SIE)
-CHUJOWEJ DEFENSYWY BAYERNU
-OGÓLNEGO ROZPIERDOLENIA BAWARCZYKÓW
– POSTAWIENIA KROPECZKI NAD I ZE STRONY LEWANDOWSKIEGO W POSTACI WPIERDOLENIA DECYDUJĄCEGO GOLA

4 X TAK

[img]https://resources1.news.com.au/images/2013/04/25/1226629/095297-robert-lewandowski.jpg[/img]

LEWY NATURALNIE NIE MA NIC PRZECIWKO, INFO POTWIERDZONE.

PS. NIE JESTEM PIERDOLONYM GIMBUSEM KIBICUJĄCYM BORUSSII, JESTEM POLAKIEM I KIBICUJĘ POLAKOM PIERDOLONE NAPINACZE Z BÓLEM DUPY ŻE GRAMY DLA NIEMCÓW.
TAKA OKAZJA SIE SZYBKO NIE POWTÓRZY, WYŚLIJMY DOBRE FLUIDY NA WEMBLEY

PS.2 LEWY DO REALU !!!

NIE BYŁBYM SOBĄ GDYBYM NIE WSTAWIŁ SPOKO MANIUREK:

[IMG]https://i.iplsc.com/jakub-blaszczykowski-robert-lewandowski-i-lukasz-piszczek/0001MVWHYS31U9Q0-C116-F4.jpg[/IMG]

KONIOBIJCY STROLOWANI, POZDRAWIAM

Łooooooo_Na_Legalu.

G1mbek.
8 lat temu

[quote name=”dumin123″][img]https://i.imgur.com/GZubzMv.png[/img][/quote]
CHCESZ KURWA BEEFU?

Totolotek
8 lat temu

[quote name=”NaWolnym”]Zatwierdzone przez dumina i jego multikonta.[/quote]
Pojebalo cie?
Propsy za liste ale ja to nie dumin

Łooooooo_Na_Legalu
8 lat temu

[quote name=”dumin123″][img]https://i.imgur.com/GZubzMv.png[/img][/quote]

MARNY GRAJKU PLUJE CI W TWARZ, JAK LUXURIA PASZCZUROTH SZATANOWI 😀

[img]https://mariaskappel.no/wp-content/uploads/2012/10/fuck-you-rihanna-riri-riri-fuck-amazing-Favim.com-425820.jpg[/img]

Matson#
8 lat temu

[img]https://i1.wowy.pl/4c189c985811cc924a238b11720ee9d8a13287ff/talent-gif-dupa-gif[/img] Łooooooooooooo

Fokurahimmagik1999
8 lat temu

[quote name=”dumin123″][img]https://i.imgur.com/GZubzMv.png[/img][/quote]

ej kurwa miala byc zgoda mowiles o tym jak ciagnoles mi laske o co chodzi
Bartek?

dumin123
8 lat temu

[quote name=”Łooooooo_Na_Legalu”]MARNY GRAJKU PLUJE CI W TWARZ, JAK LUXURIA PASZCZUROTH SZATANOWI 😀

[img]https://mariaskappel.no/wp-content/uploads/2012/10/fuck-you-rihanna-riri-riri-fuck-amazing-Favim.com-425820.jpg[/img][/quote]
Sam ci pluje marno kserówko reda
[img]https://stream1.gifsoup.com/view1/4578919/pluj%C4%99-na-was-o.gif[/img]
Po 2
[img]https://files.tinypic.pl/i/00351/jcm5rq3bh1oj.gif[/img]

swagerswag
8 lat temu

PRAWILNIE PRZYPOMINAM CO TO MĘSKI SPORT I KTO JEST KRUL W POLSZY W TEJ DIZEDZINIE, A GIMBY NIE OGARNIAJO I BOJO SIE JAK LECI KREW
[youtube]https://youtu.be/Stlk1mH1_wE[/youtube]

POLAKIBIEDAKI
8 lat temu

GIMBY NIE ZNAJO

[img]https://s1.pokazywarka.pl/bigImages/2032226/7339891.jpg[/img]

Matson#
8 lat temu

[quote name=”POLAKIBIEDAKI”]GIMBY NIE ZNAJO

[img]https://s1.pokazywarka.pl/bigImages/2032226/7339891.jpg[/img][/quote]
Eminem zawsze na propsie!
[img]https://www.thefader.com/ys_assets2/0006/9313/eminem.jpg[/img]

BUMCYFYKSZY
8 lat temu

PRAWILNIE PRZYPOMINAM CO TO MĘSKI SPORT I KTO JEST KRUL W POLSZY W TEJ DIZEDZINIE, A GIMBY NIE OGARNIAJO I BOJO SIE JAK LECI KREW
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Stlk1mH1_wE[/youtube]

Łooooooo_Na_Legalu
8 lat temu

MAŁA KOREKTA Z MOJEJ STRONY :

[img]https://c.wrzuta.pl/wi14953/98b4556500141af351a099a3/hahaha[/img]

Kałach
8 lat temu

[quote name=”BUMCYFYKSZY”]PRAWILNIE PRZYPOMINAM CO TO MĘSKI SPORT I KTO JEST KRUL W POLSZY W TEJ DIZEDZINIE, A GIMBY NIE OGARNIAJO I BOJO SIE JAK LECI KREW
https://www.youtube.com/watch?v=Stlk1mH1_wE%5B/quote%5D
Co ty wiesz o męskim sporcie ?
[img]https://www.mma.pl/wp-content/uploads/2009/03/marcin-najman.jpg[/img]

PIKEJ KRUL--
8 lat temu

TY
KOŃSKA
SPIERDOLINO

A$AP_ELDOKY
8 lat temu

NO CO JEST TEMAT Z BROWAREM I NIE MA TEGO GIFA?
[img]https://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2012/04/4bc8819285cf9d6f62225e7719dae721.gif?1334075776[/img]

A$AP WIŚNIEWSKY
8 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=rSmfaiRnsPk[/youtube]
POMPA XDD

GG
8 lat temu

NO CO TO KURWA WOGÓLE ZA PYTANIA , GDZIE PYTANIA TYPU: CZY RUCHAŁEŚ SIĘ Z SULINEM? CZY LUBISZ JAK KTOŚ WYLEWA NA CIEBIE BROWARY , CZY JESTEŚ SPEDALONY , CZY WYRYWASZ GIMBUSKI DLACZEGO TYCH PYTAŃ NIE MA? DLACZEGO!!!!????

KURWAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

UwalonyMinistrant
8 lat temu

GIMBY NIE ZNAJO.

SIEMANKO Z TEJ STRONY BE ER O

[img]https://zapodaj.net/145f62fc05837.jpg.html[/img]

Natala
8 lat temu

Kurwa Kocham Cię

jortyz
8 lat temu

[quote name=”A$AP_ELDOKY”]NO CO JEST TEMAT Z BROWAREM I NIE MA TEGO GIFA?
[img]https://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/2012/04/4bc8819285cf9d6f62225e7719dae721.gif?1334075776[/img][/quote]
Każdy czekał aż jakiś tępy gimb to wrzuci.

Michauł
8 lat temu

Stary może jakiś koncert byś zrobił w Inowrocławiu?

Krisek1612
8 lat temu

Kuba powiedz na jakiej pozycji grałeś w piłkę. Jak się czułeś grając w tak dobrym klubie ? 🙂

Justyna 9200
8 lat temu

Jaką miałeś ksywkę w dzieciństwie?

koporobo
8 lat temu

” i ukształtowała mnie jako człowiekia ” dalej nie czytałem. Prawilnie przypominam, że CZŁOWIEKIEM to zostaje się po odbębnieniu służby zasadniczej i obcince

[img]https://4.bp.blogspot.com/_2oCsQyJoJ1g/TRYyDnqfMWI/AAAAAAAAAIg/FoqlyBpSe2M/s1600/44_00.jpg[/img]

Ty mały wątły pisiorku nie jesteś „człowiekiem”. pisjoł

dede reporter
8 lat temu

kurwa kiedy będzie nowy post bo chce dodać dobry obrazek

lalalal
8 lat temu

kiedy zagrasz w koszalinie?

Dennis
8 lat temu

Jebać Bireckiego, niby ma skillsy i flow, a jakoś uciulał wielką żenadę pt. „High School”. Ja wiedziałem od razu, że te Pjentaki i Plejery są od niego lepsze i póki co to się sprawdza doskonale.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=fMnpyQMk3Gc[/youtube]

PjonaStaryyyZioooom
8 lat temu

[img]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/936797_462115883871001_656450447_n.jpg[/img]

blockablockablocka
8 lat temu

SOLOŻ ŻAK JEST JEGO WUJKIEM, SPRAWDZONE INFO. WYPIERA SIE TEGO JAK ROBB BANK$ SWOJEGO OJCA, KTORYM JEST SHAGGY.

gangi to cwel
8 lat temu

siemanko z tej strony BE ER O
https://www.neobux.com/?rh=62736B7562696461

dumin123
8 lat temu

[quote name=”Łooooooo_Na_Legalu”]MAŁA KOREKTA Z MOJEJ STRONY :

[img]https://c.wrzuta.pl/wi14953/98b4556500141af351a099a3/hahaha[/img][/quote]
[quote name=”Łooooooo_Na_Legalu”]MAŁA KOREKTA Z MOJEJ STRONY :

[img]https://c.wrzuta.pl/wi14953/98b4556500141af351a099a3/hahaha[/img][/quote]
Coś chujowe ksero masz, myślnika zgubiłeś przy wonszu
[img]https://images01.olx.pl/ui/5/23/98/1272447084_88171598_1-Zdjecia–Urzadzenie-wielofunkcyjne-HP-CLJ2840-drukarka-laserowa-fax-skaner-ksero-1272447084.jpg[/img]

Popularne