Sprawdź nas też tutaj

News

„BARDZO DOBRZE WSPOMINAMY KONEKSJE OSIEDLOWE Z MOLESTĄ I ZIP SKŁADEM”

Opublikowany

 

Empiria. Kto to? Nie znam.

Większość słuchaczy ma prawa nie kojarzyć nazwy Empiria z jednego bardzo prozaicznego powodu – powstała ona na potrzeby projektu, który ukazał się kilka dni temu. To zbyt mało czasu na zaznajomienie się dzisiejszych, w głównej mierze nowych odbiorców z pozoru nic nie mówiącym tytułem "Empiria". Za składem Empiria kryje się jednak dwóch dobrze znanych raperów, którzy są obecni na scenie właściwie od zawsze.

 

Mowa tu oczywiście o Peperze i Wigorze – to ci dwaj raperzy zdecydowali się powrócić po wielu latach z całkiem nowym projektem i nową nazwą. To dwa filary legendarnego zespołu Mor .W.A., w skład którego wchodzi również Łyskacz, przez którego niedyspozycję pozostali dwaj członkowie zespołu zdecydowali się na wydanie teraz wspólnego albumu.

 

Wigor, Peper i Łyskacz zadebiutowali w 1998 kawałkiem "Unoszę głowę" umieszczonym na ciemnej stronie Produkcji hip-hop DJ- a 600V, a także pojawili się na debiutanckim albumie Warszafskiego Deszczu, pierwszym ZIP Składzie oraz na "Ewenemencie" Molesty. – Bardzo dobrze wspominamy nasze koneksje osiedlowe z Molestą i ZIP Składem, bo tak naprawdę dzięki temu, że się wszyscy nawzajem nakręcaliśmy, bardzo fajnie, przynajmniej po naszej stronie Wisły ta współpraca zaczęła się zazębiać – wspomina po latach Wigor w rozmowie z Rap Damą.

 

– Poszła ogromna zajawa i Ursynów tak jakby dzisiaj uważam, że jest na pewno jedną z najmocniejszych dzielnic hiphopowych w Warszawie. Bardzo mile wspominamy te czasy – dorzuca Peper.

 

W konću, w 2000 roku przyszła pora na pierwszy pełnoprawny album spod szyldu Mor W.A. "Te słowa mówią wszystko". Gościnnie gospodarzy wsparli między innymi Jędker, Włodi, Fu czy Sokół, a produkcją zajęli się m.in. 600V oraz Tede, który był współproducentem utworu "B.S.N.T.". – Tak naprawdę od tej płyty zaczęła się cała nasza przygoda, czyli koncerty, pomysły na nowe rzeczy. Ten hip hop już na dobre – mówi Wigor.

 

W kolejnych latach ukazały się jeszcze trzy albumy spod szyldu Mor W.A. – "Morwa drzewo", bardzo dobrze przyjęty album "Dla słuchaczy" oraz zamykający dyskografię zespołu krążek "Uliczne Esperanto" z 2007 roku.

 

Później nastąpiła przerwa w twórczości składu. Bardzo długa, bo aż ośmioletnia. – Fakt, że była dłuższa przerwa, spowodowana wieloma czynnikami, ale nigdy nie odłożyliśmy tego na bok na zasadzie" teraz już koniec z rapowaniem". Nigdy taka myśl mi nie przeszła przez głowę, chociaż były sytuacje podbramkowe – tłumaczy Wigor.

 

Zespół Mor W.A. powrócił w niepełnym składzie (bez Łyskacza) na początku tego miesiąca pod nową nazwą Empiria z albumem zatytułowanym "Moja Empiria".  – Przepraszamy wszystkich, że tyle to trwało, mamy nadzieję, że ta płyta wam to wynagrodzi – mówi duet.

 

Empiria? Znam bardzo dobrze.

 
18 komentarzy

18
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
BUCZER NR. 1 W PL

TO FAJNO 😀
[img]https://40.media.tumblr.com/2bfc8976f94ca4e6c828bc8719156f36/tumblr_nnkngvxskG1rwaofpo3_1280.jpg[/img]

PACHNĄCY RUMUNEK

SZANOWNI SŁUCHACZE RAPU!

PRAGNĘ WAM PRZYBLIŻYĆ POSTAĆ HOODIEGO, KTÓRY CIERPI NA STULEJKĘ ORAZ GRZYBICĘ GENITALIÓW! TEN NIETYPOWY RAPER-PIOSENKARZ-TANCERZ-PIRUET ZDOBYWA CORAZ SZERSZĄ RZESZĘ FANÓW. WSPÓŁCZUCIE LUDZI SPRAWIA IŻ DECYDUJĄ SIĘ NABIJAĆ MU WYŚWIETLENIA, ABY TEN NIESZCZĘŚNIK ZAPOMNIAŁ O SWOICH INTYMNYCH PROBLEMACH. TO PIĘKNE JAK MUZYKA MOŻE ŁĄCZYĆ I JEDNOCZYĆ LUDZI!

WIELKA PROŚBA: KIBICUJCIE HOODIEMU W WALCE Z GRZYBICĄ I NIECHAJ TEN WESOŁY NEWSCHOOLOWIEC POZBĘDZIE SIĘ STULEJKI RAZ NA ZAWSZE!!
NASZ KOLEGA CAKE-BOY CIERPI DOKŁADNIE NA TO SAMO, STĄD TAK WIELKA WIĘŹ EMOCJONALNA Z WW. ARTYSTĄ!

gggggggggggg

[img]https://img2.cda.pl/g/150940_7d8506f4922ba98c8a1461fdc10ee002.jpg[/img]

Kredens

Robie bity klasyczne. Kto chce paczuszke?

BUCZER NR. 1 W PL

PROPS
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=zgK0BmO3BxQ[/youtube]
[img]https://40.media.tumblr.com/bb3f827eaa10f5eccbd5ff2a27d12d37/tumblr_nnkngvxskG1rwaofpo1_1280.jpg[/img]

dzban

BETHANY LILY – JEDNE Z NAJLEPSZYCH CYCKOW NA ŚWIECIE OBECNIE. LASKA MA DOPIERO 19 LAT, 96 ROCZNIK

gimby nie znają

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=pCvleKIooMg[/youtube]

cebulaki

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=WtFVTufGKmg[/youtube]

pudlishky

dzieki tym koneksjom byli wystarczajaco rozpoznawalni by wydac pelnoprawny longplay. powiedzmy sobie, w tamtych czasach jedynie wigor mial jakiekolwiek umiejetnosci by pelnoprawnie nalezec do mainstreamu (oficjalny album na cd, klipy w tv).

DzDzW reklama

Cześć Wszystkim
Polecam nowe jak najbardziej dobre jakościowo koszulki
Dzuby-Dzubson-Wear za jedyne 40zł
https://cupsell.pl/konto/sklep/asortyment/85997

prawilnieZklaso

Zawsze mnie to załamuje, kolesie po trzydziestce, którzy utkneli w nostalgi przełomu 90’2000 – dalej dłubią w hiphopie chociaż po starym blchtrze został już tylko swądek. trudno im rozstać się z czasami,gdy dziewczyny same pchały się na chebel chociaż teraz to po ryju widać kilogrmay spalonego zioła.

pakersilkabox

jednak troche nietrafiona wypowiedz bo zioło konserwuje i jak ktoś dużo pali to efektem jest odmłodzona twarz raczej,wiadomo cudów nie ma ale to fakt

BzN

chuj Ci do dupy nigusie !

BzN

paker propsy pisze do 31.179.0.60: chuja wiesz a twój stary nie.. nie stary.. dziadek! wylegiwał się na styropianie. bez kitu czuje że tak było po tym co piszesz.

DjHonda

Wszystko fajnie tylko z Morwy najlepsi byli Lyskacz i Wigor. Peper kumpel ktory akurat siedzial obok na lawce i sie zalapal ale wybitnie nie mial do tego talentu. Teraz nie ma Lyskacza, jest Wigor Peper, Wigor wypada jako tako powiedzmy a Peper jak Peper, czyli ciary ze wstydu na plecach jak wchodzi na bit. Najlepszy przyklad ze jednak nie kazdy moze byc raperem nawet jak bardzo chce.

cydży

NIE ZNAM ŁAKÓW, ZAPEWNE WRACAJĄ TRUSKI BO HAJSU NI MA.

#antek89RdoM
p

Było

Popularne