Sprawdź nas też tutaj

Premiery Płyt

Beteo – „Nowy Pop”

Album nowoczesny, przebojowy i pozbawiony ograniczeń.

Opublikowany

 

Beteo Nowy Pop okładka płyty
Okładka płyty Beteo "Nowy Pop"

Data premiery: 26.10.2018

Beteo przeszedł długą drogę do legalnego debiutu. „Nowy Pop” to efekt wielu miesięcy pracy i wyzwanie nie tylko dla artysty, ale również dla słuchacza.

Legalny debiut Beteo to próba łamania granic, które polski hip-hop przez lata narzucał sobie sam. Od początku swojej drogi Beteo robił rzeczy, których „nie wolno”, a które w biegu wydarzeń powoli stawały się standardem. Hip-hop stał się popem nowych czasów, a Beteo postanowił podsumować te przemiany, przygotowując album nowoczesny, przebojowy i pozbawiony ograniczeń.

Mylą się Ci, którzy uważają, że tytuł to deklaracja odejścia od rapowych korzeni. Okładkowa sceneria brudnego osiedla nie jest przypadkiem, a bezkompromisowe podejście i cięty język jak zawsze są cechami wyróżniającymi Beteo na tle raperów jego pokolenia. „Nowy Pop” to odwaga sięgania po rozwiązania rodem z mainstreamowych płyt, brak obaw przed melodią i posądzeniem o „sprzedanie się”, ale zarazem dowód na to, że zamykanie się mediów na nową muzykę pokolenia wyhodowało prawdziwego potwora rodem z brudnej klatki.„Nowy Pop” to dwanaście kawałków, z których każdy mógłby stać się potencjalnym singlem. Gościnnie na krążku pojawili się: ReTo, White 2115, Merghani oraz Żabson.

Mimo inspirowanego popem i nowoczesnym mainstreamowym rapem brzmienia o które zadbali m.in. Got Barss, Kub Producent, Deemz czy Loren płyta nie traci osobistego charakteru, a jej treść to dokument z niespokojnego życia artysty na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy. To podnoszenie sobie poprzeczki i kolejny krok naprzód w artystycznym rozwoju, ale zarazem kolejne przesunięcie granicy. Muzyka z podwórka, która przestała być amatorska, a zaczęła z podniesioną przyłbicą wchodzić na salony. To Nowy Pop!Wydanie preorderowe albumu zostało wzbogacone o EP-kę „Nowy Rap” oraz vlepkę Nowy Pop.

Tracklista

01. Ja (prod. Got Barss)
02. Popstar/Rockstar ft. White 2115 (prod. Kubi Producent)
03. Domki na drzewach ft. Merghani (prod. Babinci)
04. Znasz mnie? (prod. Got Barss)
05. Aquapark ft. Żabson (prod. Oil Beatz)
06. Kocha, nie kocham (prod. Loren)
07. Paradise (prod. Got Barss)
08. Wszystkie nasze byłe (prod. Babinci)
09. Meow ft. ReTo (prod. Loren)
10. Nowy Pop (prod. Deemz)
11. Rollercoaster (prod. Loren)
12. Ty (prod. Babinci)

Popularne