Sprawdź nas też tutaj

News

Białas & Lanek, Young Multi, VNM i Kaen ze złotymi płytami + Platyna dla Palucha

Opublikowany

 

ZPAV oficjalnie ogłosił wyróżnienia.

O tym, że dana płyta przekroczyła próg do przyznania złotej lub platynowej płyty wiemy najczęściej zaraz po tym jak to się stanie od samych artystów. Zanim jednak zostanie to oficjalnie policzone i przesłane do ZPAV-u mija zazwyczaj kilka dobrych tygodni. Tak jest m.in. z płytą Białasa & Lanka „Polon”, która próg do zdobycia złotej płyty przekroczyła jeszcze pod koniec 2017 roku. Album jednak dopiero teraz uzyskał oficjalnie to wyróżnienie.

 

W dniu 31 stycznia 2018 roku ZPAV przyznał złote płyty takim albumom jak: Young Multi „Nowa fala”, VNM „Klaud N9JN” oraz wspomnianym wcześniej Białasowi & Lankowi za „Polon”.

 

Ponadto złotem pokrył się wspólny singiel Kaena i Ewy Farny „Echo”, a platynową płytę oficjalnie przyznano też Paluchowi za „Złotą owcę” – o czym też już jakiś czas temu informowaliśmy.

___

Zarząd ZPAV przyjął zmiany w regulaminach wyróżnień złotych, platynowych i diamentowych płyt. Nowe zasady przewidują wprowadzenie kryterium dochodowego. Wartość przychodu 20 zł z tytułu pobrań cyfrowych któregokolwiek z tytułów albumu w formie pojedyncze nagranie audio (download), muzyka w tle (ringback tone), dzwonek telefoniczny wykorzystujący wyłącznie oryginalne nagranie (master ringtones), przychód przypisany z tytułu streamingu do danego utworu – jest równoznaczny ze sprzedażą 1 albumu CD lub DVD audio. Sumowany jest przychód każdego z utworów występujących na albumie. Dla sprzedaży cyfrowej zmiany obowiązują od 1 marca 2017 roku.

Objaśnienie: Każde 20 zł przychodu z utworu traktowane jest jak sprzedaż jednej płyty. Oznacza to, że samo kliknięcie w dany kawałek nic jeszcze nie oznacza. Artysta i wytwórnia muszą na tych kliknięciach osiągnąć dochód. Tak jak osiągają dochód na sprzedaży fizycznych egzemplarzy płyty. Aby uzyskać po 1 marca 2017 roku któreś z wyróżnień, trzeba pokazać faktyczną sprzedaż nośników fizycznych i udokumentować przychód ze streamingu, dzwonków telefonicznych i muzyki w tle. Przelicznik jest następujący: 20 złotych przychodu będzie przyjmowane jako sprzedaż jednego albumu. Sumowany będzie przychód z wszystkich utworów z albumu. By uzyskać złotą płytę trzeba będzie sprzedać muzykę za 20 tysięcy, za platynę – 40 tysięcy, a za diamentową – 200 tysięcy.

Kryteria dla nośników fizycznych nie zmieniają się i wynoszą: Złoto – 15 tys., Platyna – 30 tys., i Diament – 150 tys.

fot. Artur Kowal

0 0 votes
Article Rating
 
15 komentarzy
15 komentarzy
Most Voted
Newest Oldest
Inline Feedbacks
View all comments
necro rox
3 lat temu

death rap

awwskeetskeet
3 lat temu

NO I PROPS MULTI, ROB SIANO, ROB DZIECI. TERAZ CI MENTORZY NAJNIZSZEJ WARSTWY SPOLECZNEJ I PLEBEJUSZY TACY JAK KALI BEDA PLAKAC I WYLEWAC SWOJE ZALE. PEDAL JURKOSKY NAPISZE O TYM ELABORAT, JAKI TO MULTI NIE JEST CHUJOWY ORAZ JAKI SLUCHACZ POLSKI JEST ZJEBANY. ZARAZ PO TYM JAK KONCZY LIZAC ROWA PALUCHOWI. POLSKIE ZWIERZETA KURWA

TEDE TO KURWA
3 lat temu

WIELKIE PROPSY DLA PALUCHA, BIAŁASA I YOUNG MULTIEGO ZA WYGRYWANIE ŻYCIA, W PRZECIWIEŃSTWIE DO NIEUDACZNIKA I PRZEGRAŃCA ŻYCIOWEGO TEDEGO.

YOUNG BIALAS
3 lat temu

JEST OFICJALNE ZDJECIE Z CEREMONII PRZYZNANIA
[img]https://i.iplsc.com/adam-krasko/000427G0JY8APPH9-C116-F4.jpg[/img]

YOUNG STULEJA
3 lat temu

Właściwie to za co dzisiaj dają złoto za to ze płyta trafiła na półki sklepowe? Kiedyś The Fugees dostali złota płytę w Polsce za „The Score” ponad 50 tys sprzedali a w tamtych czasach zagraniczne płyty kosztowały dobrze ponad 50 dych a 96/97 to był w chuj kasy.
Rozumiem ze to złoto dzisiaj to takie symboliczne wyróżnienie dobra niech tak będzie ale platyna czy diament powinna być przyznawana za rzeczywista sprzedaż minimum 100 tys powinno być.
Diament i Platyna powinny być prawdziwym osiągnięciem nie żartem.
Polskie płyty ile kosztują ze 30 dychy w dzisiejszych czasach to nie jest duży wydatek wiec niech nie pajacuja z przyznawanie tych kolorowych płyt.

Hfh
3 lat temu

Tede nadal bez złota haha
Jeszcze przy takim progu przyznania
Czas wracać do czasów sprzedaży po 3k cd hahahahaha

nikt jak erdziu
3 lat temu

JEBANY JAK SIE ROZWINAL. KAWALEK ZA KAWALKIEM, BANGER ZA BANGEREM, NIESAMOWITE JEST JAK TEN CHLOPAK WZIAL SIE ZA SIEBIE I JAK ROZKURWIA POLSKA RAP GRE. BRAWO ERDZIU!
[img]https://wgrajo.pl/img/gif3zoz.gif[/img]

Pent
3 lat temu
SMUTECZEK
3 lat temu

„Dzieciaki chcą być jak Białas, Bedoes i Malik Montana” a nikt nie chce być jak Tede.

[img]https://s3.party.pl/newsy/tede-zaprojektowal-kolekcje-butow-76129-article.jpg[/img]

buahaha

ojej
3 lat temu

[img]https://fotowrzut.pl/tmp/upload/61YV1J2NM8/1.jpg[/img]

Tede nadal bez złota
3 lat temu

[img]https://fotowrzut.pl/tmp/upload/MYP87SPX21/1.jpg[/img]

Jaś Kostewicz
3 lat temu

[img]https://40.media.tumblr.com/11c8366058ccb939ce542ddc6119a779/tumblr_mvv1s18DGo1qktozjo1_500.jpg[/img]

zlanek
3 lat temu

[img]https://bankfotek.pl/image/2003614.jpeg[/img]

erper
3 lat temu

[img]https://b2.pinger.pl/0be250ab3d9253bb7d4d1204954c75da/123142.gif[/img]

Petrygo
3 lat temu

I tyle w temacie na temat Palucha.
Możecie sobie bóldupić do woli.

Popularne