Sprawdź nas też tutaj

News

Bilon i Nowa Ferajna zagrali koncert w zabytkowym tramwaju

Artyści promowali w ten sposób wspólną płytę.

Opublikowany

 

fot. Julia Szałapska

Pomimo deszczowej pogody w ostatnią środę (25 maja) w stolicy ruszyła nowatorska akcja promocyjna albumu „Warszawski Rapton” Bilona i Nowej Ferajny. Po głównych ulicach Warszawy jeździł zabytkowy tramwaj, w którym odbył się koncert zespołu.

Artyści przemierzyli trasę od Ochoty przez Centrum na Pragę, a stamtąd wrócili z powrotem do centrum miasta. Do grającego tramwaju można było wsiąść na wybranych przystankach. Cała akcja promocyjna nawiązywała do wydanego w marcu albumu przez Bilona i Nową Ferajne pod tytułem Warszawski Rapton. Tematyka albumu prowadzi nas z powrotem do dawnej Warszawy z poprzednich dekad.

Przypomnijmy, że “Warszawski Rapton” to album Bilona i Nowej Ferajny, hołdujący brzmieniem starowarszawskiemu folklorowi miasta. Ma na celu ukazanie melancholijnego klimatu, edukując przy tym młode pokolenia dawną wrażliwością muzyczną zapomnianej już epoki. Łączy archaiczne dźwięki i prezentuje je w odświeżonym, nowoczesnym wydaniu.

– Rapton jako styl określam awangardowym neofolkiem. Jako człowiek żyjący już w kolejnej – trzeciej epoce (komuna, bezprawie/dziki wschód – lata 90 oraz imperializm korporacyjny, czyli współczesność) miałem okazję poznać różne oblicza stolicy, a poza tym żyją we mnie opowieści i wspomnienia ludzi, których już nie ma na tym świecie. Folklor po wojnie spłycony był do groteski, aby nie mógł być narzędziem do rozwijania kultury, dlatego nie miał dużego znaczenia w życiu mieszkańców. Dzisiaj w czasach pandemii informacyjnej ciężko się zatrzymać i spojrzeć za siebie, chociaż stara domena mówi: „nigdy nie patrz w tył”. Ja jednak szukam korzeni i dostrzegam w nich wiele pięknych prawd, często powiedzianych prostym językiem, ale jakże trafnym. Rapton odkryłem na mojej solowej płycie 3xNie!!! To zabawny drań, z wielkim sercem, pełen namiętności i zawadiackim sznytem, duch stolicy. Pragnę wyrazić nim swoją wrażliwość historyczną, szacunek do przodków, przeszłości, ludzi. Album dedykuję moim trzem wspaniałym córkom, Kasi, Marysi oraz Helence, a także kochanej Stolicy Warszawie – tak o albumie mówi Bilon.

fot. Julia Szałapska
fot. Julia Szałapska
fot. Julia Szałapska

30 komentarzy
30 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Tps
1 miesiąc temu

Współczuję motorniczemu ze musiał wysłuchiwać dukania tych troglodytów.

Robot
1 miesiąc temu
Reply to  Tps

Wjechał w latarnie

Yechać spehmiarzy ospą
1 miesiąc temu
Reply to  Robot

Jeden z Anglików obliczył, że w roku 2039 wszystkie Polki będą samotnymi matkami. Nie są to żadne przepowiednie, ani też jakieś dociekania, tylko ściśle matematyczne obliczenia. W roku 1990 wypadała 1 samotna matka na 535 kobiet będących w związku, W 2010 jedna na 313, w 2015 1:150, w 2022 1:100 a w 2022 1:69. Idąc zaś tym sposobem liczenia, dochodzi się do wniosku, że w roku 2039 każda Polka która będzie miała dziecko zostanie samotną matką. Te obliczenia są dokonane ściśle matematycznie.

Qwerty
1 miesiąc temu

Będzie tak dlatego że kiedyś kobiety uprawiały sex z różnymi facetami, 3/10 6/10 8/10 itd. A teraz uprawiają tylko z kolesiami co mają mordy 9/10 a taki może mieć co noc inną i nie ma skrupułów. Więc jak zaleje formę jakiemus bazylowi to przeciez nie będzie wychowywał takiego dziecka. I matka zostaje samotna. A kolesie 7/10 i niżej nie mają możliwości uprawiać seksu

gVlasz
1 miesiąc temu
Reply to  Qwerty

Żaden gość z twarzą 9/10 nie będzie chciał wychować dziecka z p()lka co mam twarz 5/10.Zaplodni i zwieje. A tylko tacy teraz mają dostęp do seksu

Stefan
1 miesiąc temu
Reply to  Tps

Debil jestes

Max
1 miesiąc temu
Reply to  Tps

Wspólczuję twoim starym…mogli cie wyskrobać

Hetman Rapu
1 miesiąc temu

Tramwaj linia nr 17 Żary – Zjedz skręta

Lord Farquaad
1 miesiąc temu

Przywróćcie normalne komentarze w końcu. Ileż można z tą cenzurą.

Czarek
1 miesiąc temu
Reply to  Lord Farquaad

Oliwka Brazil bogini

Stylista fryzur żabsona
1 miesiąc temu
Reply to  Lord Farquaad

Cenzura to jedno, ale drugie, że jak już komentarz trafia do moderacji, to nigdy z niej nie wychodzi.
To jacyś debile ogarniają.

Stylista fryzur żabsona
1 miesiąc temu

Przed chwilą mi zablokowali komentarz za (chyba) użycie słowa „zaje.biste”, gdzie tego nawet w telewizji nie wycinają.

Poczwarka
1 miesiąc temu

Żary to syn Wilka.

Legendarny Afrojax
1 miesiąc temu

Bilą już ja z tobą pojeżdżę.

Odb
1 miesiąc temu

Bidon i Nowa Frajernia zrobili gangbang w zabytkowym tramwaju

get money od starych
1 miesiąc temu

Żary to ojciec Diho.

klapki knt
1 miesiąc temu

MÓWIŁEM CI RAZ. WYEBUJ Z TYM AKORDEONEM GRAĆ U SIEBIE W DOMU. ŻARY WYGLĄDA JAK ZGREDEK Z HAREGO POTERA I RUCHAŁ SIĘ Z BILONEM NA JEŹDZCA

Andżej
1 miesiąc temu

Grzesiuk by wam na ryje napluł, nie wycierajcie sobie nim gęby, bo nie staliście przy nim. To był człowiek ulicy, ale charakterny, inteligenty, cwany, a przy tym przyzwoity i zdystansowany do świata, a wy jesteście co najwyżej napiętymi, przećpanymi pozerami z klatek schodowych.

Yechać spehmiarzy ospą
1 miesiąc temu

wczoraj wieczorem byłem w sklepie i jakaś dziewczyna na oko to maks 20 lat ale raczej młodsza gada cały czas przez telefon i mówi, że już ją na 2 imprezy zaprosili na weekend i się zgodziła, ale teraz dostała jeszcze trzecie zaproszenie i nie wie co ma robić. Ja przy takich ludziach się czasem czuję jakbym żył w jakiejś alternatywnej rzeczywistości.

ŁOOOT
1 miesiąc temu

Cwelon i Analna Ferajna nakręcili sextaśme w zabytkowej wannie.

Stefan
1 miesiąc temu
Reply to  ŁOOOT

Ciekawe jaki jesteś kozaczek twarzą w twarz?Jestem przekonany,że nie ublizylbys nawet ukraińskiej prostytutce.

hiphop
1 miesiąc temu

komentarz taktyczny co by nikt nie pomyślał że nikogo to nie obchodzi

Ocipka Bazil
1 miesiąc temu

Jaki wstyd.

P. DIDDY
1 miesiąc temu

Bilon aferzysta

Skarbnik z Judei
1 miesiąc temu

Przepraszam bardzo, a dlaczego Zary nie zarzucil odbowiedniego wdzianka? Przeciez ma byc stylizacja na cebulaka z lat 30, wiec dlaczego on wyglada jak wspolczesny sebix? Mam taka reflekse, ze po co ja to pisze; po co wytykam bledy tym grajkom, no ale kurde! Jak robicie muzyke w holdzie ludziom z dawnych lat, to tak ciezko ubrac marynarke po starym i kaszkiet?. Przekazcie Cieplocie, ze zaczynam miesc dosc kaganca w postaci cenzury, to nie jest portal dla dzieci tylko dla powaznych ludzi! Zrozumiane?!

Rado RDW analorgia
1 miesiąc temu

ma bluzę Diil żeby przy okazji coś przyreklamować, poza tym zgarnęli go jak ze szkoły wracał (zawodowej oczywiście).

KoralGOL !!!!!!!!!!!!!
1 miesiąc temu

Wypilbym wodę z wanny olwiki brazil

Jaja, jajca, jajeczka, jajusia, jajcynta
1 miesiąc temu

Nawet jakby sie w niej zesrała? Bo ja też.

Pusia
1 miesiąc temu

Żary jakie ciacho mmmmmmmm

Wydawca decyzji ostatecznych
1 miesiąc temu

Dobrze to brzmi. Fajny klimat, mnie się podoba. A jak mnie się podoba to znaczy że to jest spoko.

Popularne