GLAMRAP POLECA: Hip Hop Festival w Poznaniu. Kup bilety już teraz!

Sprawdź nas też tutaj

teledysk

Bilon i Zamek Królewski we wspólnej akcji

Trwa promocja nowej płyty rapera „Warszawski Rapton”.

Opublikowany

 

„Zamek Królewski” to najnowszy utwór skomponowany przez duet Bilon & Szwed specjalnie z okazji Jubileuszu 50-lecia odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie. Jest to także singiel promujący najnowszą płytę Bilona „Warszawski Rapton”, która ukaże się pod koniec października tego roku. Muzycznie i tekstowo nawiązuje ona do folkloru starej Warszawy.

Celem wspólnego projektu gwiazdy warszawskiej sceny hip-hopowej oraz Zamku Królewskiego jest przypomnienie szerszemu gronu odbiorców o odbudowie rezydencji królewskiej. Ogromne zaangażowanie społeczeństwa w ten proces stało się inspiracją dla utworu Bilona. 31 sierpnia to data symboliczna – właśnie tego dnia w 1984 roku Zamek Królewski został udostępniony publiczności. Od tego czasu pozostaje niezmienne otwarty dla zwiedzających. 

5 września podczas Pikniku Jubileuszowego na Zamku Królewskim w Warszawie słuchacze będą mieli wyjątkową okazję, by przedpremierowo poznać materiał z najnowszej płyty Bilon pt. „Warszawski Rapton”. Koncert wieńczący całodniowe, rodzinne świętowanie rozpocznie się w Ogrodach Królewskich o godzinie 20.00.Przy tej okazji zapraszamy także do uczestnictwa w samym Pikniku. Wydarzenie jest bezpłatne, a  w programie znalazło się wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Piknik rozpocznie się o godz. 12.00 i potrwa do 21.00.

Maciej „Bilon” Bilka to jeden z pionierów polskiego hip-hopu. Od 1998 roku jest współtwórcą i reprezentantem warszawskiej formacji Hemp Gru. W 2008 roku Hemp Gru zostało uhonorowane przez Komisję Europejską specjalną nagrodą EBBA (European Border Breakers Awards) za wkład w twórcze bogactwo i różnorodność we współczesnej muzyce europejskiej. Solowy debiut Bilona dokonał się w 2015 roku za sprawą dystrybuowanego niezależnie albumu „3 x NIE”. Oprócz treści antysystemowych pojawił się tam szereg odwołań do historii i kultury Warszawy.16 komentarzy
16 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Spocone Stringi Alberto
1 rok temu

BIsexual LONely już nawet wizualnie nie kryje sie z tym że jest menelem

Bilon
1 rok temu

Obiągam z bilon!

Dyzio
1 rok temu

Bilon to antyrzadowiec, patriota, pół gangster ulicznik z zasadami, ostatnio hipis w jakiejś sekcie, wszędzie widzi spiski, walczy z siecią 5g.
Chyba sam się w tym gubi. Od palenia trawy strasznie go poryło. Rap robi raz lepszy raz gorszy taki średniaczek. Najlepsza plyta hg to klucz reszta to kiszka

Krystek
1 rok temu
Reply to  Dyzio

Zgadzam się w 100% ten gość po prostu odleciał !! Hipis,gangsta , rastafa itp itp masakra!

gpk
1 rok temu
Reply to  Dyzio

bo na kluczu teksty pisał mu wilku xDD

Okurwa
1 rok temu

HAHAHHAHA TEN BILON TO JUZ W OGÓLE JAK BABA WYGLĄDA, BABA Z WĄSAMI!!!
NO NIE MOGE BUAHAHAHAHA

Ken Laszlo
1 rok temu

Ale bym was lal jagbym was spotkal cwele bite

Keke pizdeke
1 rok temu

Kurwa ale gowno

Andżej
1 rok temu

Wstyd, wstyd, wstyd dla miasta.

Notabene, ten zamek jest tak autentyczny, jak rap Bilona.

Społeczność glamrapu
1 rok temu

Niech zgadne… znowu będzie dokarmiał Jędkera, Vienia i innych bezdomnych, tyle, że teraz przy zamku, a nie na centralnym? Może Arab też wpadnie bo pierdolił ostatnio w schizofrenicznym amoku, że nie ma domu.

kipi
1 rok temu

Te kwadratowe rymy rodem z 2003…

coś mnie rozczula
rośnie temperatura

no XD

GEDZ KRÓL
1 rok temu

Nowy śpiewak na naszej rap scenie to narazie jest zapowiedz ale warto czekać na jego pierwszy track już teraz zapraszam do sprawdzenia kanału :
https://www.youtube.com/watch?v=61vk1MCljhw

sęp fru
1 rok temu

Kurcze, ten biedny Bilon?

Rafał Kuźnica.
1 rok temu

Zajebisty kawałek. Szanuje Bilona odkąd zacząłem słuchać HG

Popularne