Sprawdź nas też tutaj

News

Błaszczu o płycie Holokaust: „To nie podjazd na konkretne ksywy”

Raper wyjaśnia, skąd pomysł na tak kontrowersyjny tytuł płyty.

Opublikowany

 

W Święta Bożego Narodzenia ukazał się pierwszy singiel wraz z teledyskiem z Paryża zwiastujący album „Holokaust” duetu Błaszczu/Quadeloope. Tytuł nadchodzącej płyty duetu raper-producent budzi na tyle duże emocje, że Błaszczu zdecydował się jeszcze raz wyjaśnić, dlaczego zdecydował się tak kontrowersyjnie zatytułować płytę.

Słowo Holokaust pada na albumie BXQ HLKST tylko jeden raz, natomiast kontekst w jakim się pojawia wystarczył, żeby nazwać album tak a nie inaczej. Mam świadomość, że świat przez ostatnie 20 lat mocno się pozmieniał, a wraz z nim zmienił się rap… ewoluował – ostatnio głównie w kierunku lekkiego w odbiorze popu, ale w przyszłości będziemy świadkami jego kolejnych odsłon co samo w sobie jest pozytywne i ekscytujące a nawet niezbędne. – tłumaczy raper.Chcę Wam powiedzieć tylko tyle, że tytułowy Holokaust to nie jest podjazd na konkretne ksywy, a na zjawisko ..zjawisko coraz większego upodlenia tej może wulgarnej i bezkompromisowej ale jednak szlachetnej i prawdziwej u swoich podstaw kultury, kultury kierującej się uniwersalnymi wartościami, które w znacznej mierze zostały zgładzone i choć z natury wierze w ludzi tak tutaj obawiam się, że jest to zagłada całkowita i nieodwracalna. Reasumując: tytuł albumu nie oscyluje wokół obozowego piekła lat 40-tych XX w. a holokaustu wartości – zarówno w rapie jak i całej sferze publicznej, mediach, relacjach społecznych i na końcu w nas samych. To chyba tyle, miało być krótko, ale włączył się tryb „a tera se coś napisze” i co zrobisz, niemniej cytując klasyka „dziękówa za wytrwanie do końca”. – dodaje.

Album „BXQ HLKST” jest dostępny w przedsprzedaży na stronie albumholokaust.pl

PARAFIALNE ; Słowo Holokaust pada na albumie BXQ HLKST tylko jeden raz, natomiast kontekst w jakim się pojawia…Opublikowany przez Błaszczu /Śląska Środa, 6 stycznia 2021

9 komentarzy
9 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Bezbuch
1 rok temu

Choć bit nie moja bania, to przynajmniej typ rapuje a nie piszczy jak wykastrowany kojot

Zioło OG otyły
1 rok temu
Reply to  Bezbuch

tutaj nowość od Zioło OG, zapraszam do oceniania moich kawałków, dawajcie porady co poprawić
https://www.youtube.com/watch?v=knZAkGLFLAs
skowili

Co to jest kurwa naruto?
1 rok temu

Uwielbiam twoje kawałki o japońskich bajkach animowanych. Czy mógłbyś coś zarapowac o chłopcach co się przebierają za pluszowe zwierzątka. Marzy mi się w dupie taki plug z pluszowym ogonem. Jestem wielkim fanem wierzę że ty też.

Co to jest kurwa naruto?
1 rok temu

Ale głosy zmieniasz zajebiscie.

Odb
1 rok temu

Leszczu o płycie Spermy Haust: „To jest podjazd na konkretne odbyty”

Julka 2115
1 rok temu

Kolejny ochroniarz xDD ps jebać p0lskie rap-polo

Robert Lewandowski
1 rok temu

Possałaś już dzielnicowemu?
To won do garów preweto

BellMordom
1 rok temu

Rozumiem, że ostanio za sprawą Quebo to słowo zaczeło być przesadnie piętnowane, ale nie musisz się tłumaczyć Błaszczu, spoko jest, kto cós tma myśli nie ma odrazu skojarzeń z mordem żydów. Nie wiem o co z tym chodzi ale przecież porównania do tragedii juz wpadły w nasz słownik, przykład – Zrobie im Sajgon, i jakoś sie nikt nie dopierdala

Lubisztosuko
1 rok temu

Płaszczu i Qadewdoope

Popularne