Sprawdź nas też tutaj

Opublikowany

 

„Ławka” to singiel promujący nadchodzący krążek Bobera – „Narcyz”. Co ciekawe, raper podejmuje się w nim zredefiniowania pojęcia osiedlowej ławki. Jak to robi i czym dla niego jest typowa, polska ławka? Odpowiedź w klipie, którego oglądać można na www.redbullmusic.pl.

Bober znany szerszej publiczności ze swoich freestylowych wyczynów, nie traci w studiu swojego bitewnego zacięcia. W związku z tym w utworze „Ławka” pojawia się sporo ostrych, bezkompromisowych wersów wymierzonych w osoby reprezentujące pewne, krytykowane przez rapera postawy. Nie oszczędza w nich nawet siebie samego. Całość opatrzona jest także dość surowym i mocnym bitem, utrzymanym w nowoczesnej konwencji.

Podobnie jest z minimalistycznym, ale pełnym wieloznaczności klipem. Całość historii rozgrywa się bowiem wokół pewnej ławki, która towarzyszy Boberowi w różnych stanach i momentach życia. Pusta przestrzeń wokół każe nam skupiać całą uwagę na tym jednym elemencie osiedlowej architektury. Znajdujemy na niej również samego Bobera, który pokazuje swoje różne wcielenia, nie zawsze te dobre.

Klip jak i cały utwór ma być formą stworzenia alternatywnej historii rapera, który zamiast się rozwijać pozostał, wraz ze swoimi kolegami, na metaforycznej ławce. Gościnnie w klipie pojawia się również dziennikarz i prezenter Irek Bieleninik. Za scenariusz do teledysku odpowiedzialny jest Dawid Cechmajster, Bartosz Kasowski a także sam Bober. Z kolei reżyserią i montażem zajął się Dawid Cechmajster.

Klip i utwór zapowiadają debiutancki krążek Bboera zatytułowany „Narcyz”. Sam Bober dał się do tej pory poznać z kilku utworów swojego autorstwa. Największą popularność przyniosły mu jednak bitwy freestylowe, w których regularnie startuje od 2015 roku. Do tej pory dwukrotnie zdobył pas mistrzowski Wielkiej Bitwy Warszawskiej oraz został finalistą tegorocznej edycji Red Bull KontroWersy 2018.

 
5 komentarzy

5
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
ProfesorNauk

Ksywa pewnie na cześć pierwszej dziewczyny. Niestety ale polki o siebie nie dbają a raczej o partnera i nie golą pizdeczek

Monar king

Piona kolego za te rozkminy o jebanych wiesniarach, 100% racji!

BumBum

Uczyć dobrych nawyków trzeba przykładem

Dombia

Bober między nogami = Bmn kolano VNM to będzie płyta

tak

BOBER HAHAHHAHA

,,Całość historii rozgrywa się bowiem wokół pewnej ławki, która towarzyszy Boberowi w różnych stanach i momentach życia” – KURWA GENIALNE, NIE WPADŁBYM NA TO, CHYBA JUŻ VNM COŚ TAKIEGO ZROBIŁ W ,,ZAPIEKANKACH”. NIE ODPALAM TEGO, BO TAK WCHODZĘ NA GLAMRAP Z PRZYZWYCZAJENIA, JAK MOŻNA KURWA SŁUCHAĆ POLSKIEGO RAPU, JAK SŁUCHAM JUŻ RAPU CZASAMI, TO USA, KURWA, PRZECIEŻ Z TEGO NIE MOŻNA NIC KOMPLETNIE WYNIEŚĆ, ZJEBANY JĘZYK, ZJEBANE RYMY, ZJEBANE FLOW, GŁOS, ZJEBANY BIT, ZJEBANA KSYWA, NARAAAAA KURWA

Popularne