Sprawdź nas też tutaj

News

Bonus RPK skazany – na jakiem etapie jest jego sprawa?

„Medialny raper z ulicy doskonale pasował do układanki”.

Opublikowany

 

Bonus RPK w więzieniu
Bonus RPK

25 kilogramów narkotyków miał wprowadzić do obrotu Bonus RPK. Został on skazany w lipcu na 5,5 roku więzienia i prawie pół miliona grzywny. Prokuratura opierała akt oskarżenia na podstawie zeznań tzw. małych świadków koronnych, co wzbudziło wiele kontrowersji. Za raperem stanęło prawie całe środowisko hip-hopowe m.in. Guova, Sokół, Tede, Diox, Popek, Buczer, Żurom czy Quebonafide. Wyrok był nieprawomocny. Jak obecnie wygląda sytuacja szefa Ciemnej Strefy?

Apelacja

Raper i jego prawnicy złożyli apelację od wyroku. Polski wymiar sprawiedliwości nie należy do najszybszych, więc wszystko jest nadal w toku. – Moja sprawa aktualnie jest na etapie apelacji. Czekam na terminy – informuje Bonus.Działania Bonusa RPK nie ograniczają się tylko do własnej osoby. Powstała specjalna witryna  poprawaprawa.pl, na której niebawem będą zbierane podpisy dotyczące zmiany art. 60kk. Chodzi o zmianę przepisów odnośnie tzw. małego świadka koronnego. – Celem inicjatywy jest zmiana patologicznej praktyki opierania aktów oskarżenia, a w konsekwencji wyroków wyłącznie na pomówieniach skruszonych przestępców – czytamy na stronie.

Sąd dał większy wyrok, niż prokurator

W sprawie Bonusa RPK prokuratura wnioskowała o 5 lat i 2 miesiące bezwzględnego więzienia, blisko pół miliona grzywny oraz przepadek mienia. – Ostatecznie na podstawie samych zeznań skruszonych gangsterów (bez żadnych innych dowodów) sąd dał mi jeszcze większy wyrok – informuje artysta. Sąd Rejonowy Warszawa-Wola podwyższył wyrok do 5 lat i 6 miesięcy, plus blisko pół miliona grzywny oraz przepadek mienia.

Od początku tej sprawy byłem z góry skazany na porażkę. Nikt nie brał pod uwagę mojej niekaralności, braku dowodów, tego że jestem jedynym żywicielem rodziny i prowadzę działalność gospodarczą od 10 lat. W tym wypadku słowo krzywdziciela recydywisty było istotniejsze niż moje (człowieka z czystą kartą). Teraz wiem, że w tym wszystkim byłem trybem, który miał nagłośnić sukces rozbicia grupy Rympałka. Medialny raper z ulicy doskonale pasował do układanki, a mój wyrok miał pokazać ludziom jak system bez żadnych skrupułów potrafi zniszczyć człowieka – uważa Bonus.„Rzekomo byłem dilerem grupy”

Na najnowszej płycie rapera „Technik Pasjonat” pojawił się utwór opisujący całą sprawę od początku. – To pstryczek w nos dla wszystkich urzędników państwowych, którzy nie patrzą na krzywdę ludzi, tylko sukcesywnie idą po trupach do celu (premie, awanse) – mówi Bonus.

Fragment tekstu:

Kolejny etap, prokuratura
Stoję w obstawie, obok papuga
Kamienna twarz, nawet okiem nie mruga
Patrzę, idzie mój oprawca
To właśnie on z domu kazał mnie zabrać
Naprzeciw siadam w żelastwo skuty
Przede mną kartka, na niej zarzuty
Rzekomo byłem dilerem grupy
Dwadzieścia sześć i pół kilo, bujdy
Tak o to przez słowo koronnej kurwy
Trafiłem do puchy

13 komentarzy
13 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
HLN
4 lat temu

freebonus

Janusz Kutasina
4 lat temu

O kurwa, Guova stanęła za Bonusem, no to teraz na pewno zostanie uniewinniony

johnny
4 lat temu

za dawanie na psy od razu w chuj dupe…bedizesz chodzil na wszystkie spacery zobaczymy czy Ci ktos nie bedzie jechal po rajtach

Dj Haziel
4 lat temu

Razem Ponad 20kilo
Erpeka
Freebonusbgc

Gdyby nie pomówienia Pakola, to bonus mógłby spokojnie nagrywać, koncertować, dilować.

Muremzabonusem!

WujoAlo przestrzelone kolano
4 lat temu

W polskim prawie wciaz ta sama patologia, nic sie nie zmienia. Za to samo przestepstwo jeden bedzie chodzil wolno a inny dostanie 5 lat pozbawienia wolnosci! Wszedzie ta sama patologia! Wczoraj czytalem o gosciu ktory poszedl na sankcje za kradziez zelek i 50 kg krowek z samochodu!

Stefanek
4 lat temu

Złodzieje do więzienia a krówki do wylizania

krótko ze złodziejami kurwami
4 lat temu

tylko 5 lat? ja bym go skazał na 20 lat pracy w kamieniołomach i uciął rękę jebanemu złodziejowi.

cydży
4 lat temu

patusy za kraty, tam wasze miejsce

kolo mejke hala
4 lat temu

Ej kurwy hiphopowe kiedyś prosiłem was o podanie mi nazwy rapera co śpiewa taki tekst ” życies lajk det a śniło mi się śniło….” , pisać mi kto to.

❤️ ️
4 lat temu

raper śpiewa?

Lolo
4 lat temu

Sexwizja kawalek z pierwszej plyty wyp3, zajka to spiewal hehe

Marczelini
4 lat temu

Murem za Bonusem.

Barabasz
4 lat temu

Bardzo dobrze. Niech siedzi.

Popularne