Sprawdź nas też tutaj

News

Bonus RPK skazany – na jakiem etapie jest jego sprawa?

„Medialny raper z ulicy doskonale pasował do układanki”.

Opublikowany

 

Bonus RPK w więzieniu
Bonus RPK

25 kilogramów narkotyków miał wprowadzić do obrotu Bonus RPK. Został on skazany w lipcu na 5,5 roku więzienia i prawie pół miliona grzywny. Prokuratura opierała akt oskarżenia na podstawie zeznań tzw. małych świadków koronnych, co wzbudziło wiele kontrowersji. Za raperem stanęło prawie całe środowisko hip-hopowe m.in. Guova, Sokół, Tede, Diox, Popek, Buczer, Żurom czy Quebonafide. Wyrok był nieprawomocny. Jak obecnie wygląda sytuacja szefa Ciemnej Strefy?

Apelacja

Raper i jego prawnicy złożyli apelację od wyroku. Polski wymiar sprawiedliwości nie należy do najszybszych, więc wszystko jest nadal w toku. – Moja sprawa aktualnie jest na etapie apelacji. Czekam na terminy – informuje Bonus.

Działania Bonusa RPK nie ograniczają się tylko do własnej osoby. Powstała specjalna witryna  poprawaprawa.pl, na której niebawem będą zbierane podpisy dotyczące zmiany art. 60kk. Chodzi o zmianę przepisów odnośnie tzw. małego świadka koronnego. – Celem inicjatywy jest zmiana patologicznej praktyki opierania aktów oskarżenia, a w konsekwencji wyroków wyłącznie na pomówieniach skruszonych przestępców – czytamy na stronie.

Sąd dał większy wyrok, niż prokurator

W sprawie Bonusa RPK prokuratura wnioskowała o 5 lat i 2 miesiące bezwzględnego więzienia, blisko pół miliona grzywny oraz przepadek mienia. – Ostatecznie na podstawie samych zeznań skruszonych gangsterów (bez żadnych innych dowodów) sąd dał mi jeszcze większy wyrok – informuje artysta. Sąd Rejonowy Warszawa-Wola podwyższył wyrok do 5 lat i 6 miesięcy, plus blisko pół miliona grzywny oraz przepadek mienia.

Od początku tej sprawy byłem z góry skazany na porażkę. Nikt nie brał pod uwagę mojej niekaralności, braku dowodów, tego że jestem jedynym żywicielem rodziny i prowadzę działalność gospodarczą od 10 lat. W tym wypadku słowo krzywdziciela recydywisty było istotniejsze niż moje (człowieka z czystą kartą). Teraz wiem, że w tym wszystkim byłem trybem, który miał nagłośnić sukces rozbicia grupy Rympałka. Medialny raper z ulicy doskonale pasował do układanki, a mój wyrok miał pokazać ludziom jak system bez żadnych skrupułów potrafi zniszczyć człowieka – uważa Bonus.

„Rzekomo byłem dilerem grupy”

Na najnowszej płycie rapera „Technik Pasjonat” pojawił się utwór opisujący całą sprawę od początku. – To pstryczek w nos dla wszystkich urzędników państwowych, którzy nie patrzą na krzywdę ludzi, tylko sukcesywnie idą po trupach do celu (premie, awanse) – mówi Bonus.

Fragment tekstu:

Kolejny etap, prokuratura
Stoję w obstawie, obok papuga
Kamienna twarz, nawet okiem nie mruga
Patrzę, idzie mój oprawca
To właśnie on z domu kazał mnie zabrać
Naprzeciw siadam w żelastwo skuty
Przede mną kartka, na niej zarzuty
Rzekomo byłem dilerem grupy
Dwadzieścia sześć i pół kilo, bujdy
Tak o to przez słowo koronnej kurwy
Trafiłem do puchy

 
13 komentarzy

13
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
HLN

freebonus

Janusz Kutasina

O kurwa, Guova stanęła za Bonusem, no to teraz na pewno zostanie uniewinniony

johnny

za dawanie na psy od razu w chuj dupe…bedizesz chodzil na wszystkie spacery zobaczymy czy Ci ktos nie bedzie jechal po rajtach

Dj Haziel

Razem Ponad 20kilo
Erpeka
Freebonusbgc

Gdyby nie pomówienia Pakola, to bonus mógłby spokojnie nagrywać, koncertować, dilować.

Muremzabonusem!

WujoAlo przestrzelone kolano

W polskim prawie wciaz ta sama patologia, nic sie nie zmienia. Za to samo przestepstwo jeden bedzie chodzil wolno a inny dostanie 5 lat pozbawienia wolnosci! Wszedzie ta sama patologia! Wczoraj czytalem o gosciu ktory poszedl na sankcje za kradziez zelek i 50 kg krowek z samochodu!

Stefanek

Złodzieje do więzienia a krówki do wylizania

krótko ze złodziejami kurwami

tylko 5 lat? ja bym go skazał na 20 lat pracy w kamieniołomach i uciął rękę jebanemu złodziejowi.

cydży

patusy za kraty, tam wasze miejsce

kolo mejke hala

Ej kurwy hiphopowe kiedyś prosiłem was o podanie mi nazwy rapera co śpiewa taki tekst ” życies lajk det a śniło mi się śniło….” , pisać mi kto to.

❤️ ️

raper śpiewa?

Lolo

Sexwizja kawalek z pierwszej plyty wyp3, zajka to spiewal hehe

Marczelini

Murem za Bonusem.

Barabasz

Bardzo dobrze. Niech siedzi.

Popularne