Sprawdź nas też tutaj

News

Borixon straszy sądem – Krzysztof Kozak odpowiada

„Jak garnitur potrzebny, to go odkurzę skoro Borixon z dołu woła”.

Opublikowany

 

Krzysztof Kozak, szef RRX Desant

Na początku swojej muzycznej drogi kielecki raper był związany z legendarną wytwórnią RRX Desant, której nakładem ukazała się m.in. jego pierwsza solowa płyta „WYP3 kolejna część”. Kilka dni temu Krzysztof Kozak, który swego czasu posiadał prawa do ogromnego katalogu największych polskich klasyków zapowiedział, że zamierza wydać bardzo limitowany album z niepublikowanymi numerami Borixona, które powstały w czasach świetności RRX-u. Na reakcję kieleckiego rapera nie musieliśmy długo czekać. – Skończyły się już czasy żeru na mojej skromnej osobie. Wszystko będzie zablokowane, a sprawy będą w sądziezapowiedział Rekin.

KNT odpowiada

Krzysztof Kozak ustosunkował się do apelu swojego byłego podopiecznego. Sugeruje on, że Borixon powinien najpierw odkupić prawa do swoich albumów, tak jak robią to inni raperzy i wytwórnie. – Skoro umowy słowne były, i często pisane, to dlaczego Prosto odkupiło prawa do Zip Składu „Chleb Powszedni? Sokół zdawał sobie sprawę, że tak jest prawnie i prawilnie. Prosto stać na to było. Dlaczego Fonografika odkupiła prawa do Slums Attack jedynki i „Zwykłej Codzienności”? Ich także było na to stać. Nikt nie dyskutował tylko płacił. Duże firmy szanują pierwotne umowy. Dlaczego gdy Kękę zakładając własną wytwórnię nie próbuje odkupić praw do albumów? Co będzie gdy Bedoes założy własny, niezależny label? Co się dzieję, gdy artyści odchodzą z macierzystych labeli? Dlaczego Rychu przegrał sprawę o reedycje „Na legalu”? Dlaczego nie położy za w/w album 100 koła? Piętnujecie mowę nienawiści, a czaicie się pod studiem – napisał KNT na FB. – Jak garnitur potrzebny, to go odkurzę skoro Borixon z dołu woła – dodał.

Krzysztof Kozak i Borixon (2003 r.) / fot. Dj 600V

Kozak pisze książkę

Szalone czasy RRX-u na papierze? O książce Krzysztofa Kozaka mówi się od dawna. Ponad 50-letni wydawca niedawno wydał swoją pierwsza solową płytę, w co wielu nie wierzyło, że do tego dojdzie. Książka jest więc tylko kwestią czasu i jak zapowiedział przed kilkoma dniami KNT: „Teraz pisze książkę, basta!”.Nie pozostaje nam nic innego jak wyczekiwać tej pozycji w księgarniach.23 komentarze
23 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz Stanisławowski
3 lat temu

Przecież to jest naturalna kolej rzeczy:
1. Zaczynasz robic biznes/ karierę to za półdarmo budujesz markę ze wsparciem mocniejszych od siebie. Chwała mocniejszym za wsparcie.
2. Masz markę- robisz kasę ( musisz mieć markę i łeb na karku)
3. Masz kasę- możesz sobie pozwolić na inwestycje i wykupić własne wczesne inicjatywy/bisnesy/produkcje tym samym budując sobie markę.

Problem borygo jest oczywisty:
Nie ma marki
Nie ma kasy
Nie ma łba na karku

Ma za to roszczenia.

Tede Cię rozpieścił tymi butami..

Tiger z tej stony
3 lat temu

Jedna uwaga: Borixon ma kase. Z gangu spokojnie wyjal gruba banke, rozbudowuje sobie dom, ma fajne studio i jezdzi mocna fura, wiec stac by go bylo na odkupienie praw.

może tak może nie
3 lat temu

Nie jestem specem od prawa autorskiego, ale przy początkach formowania się sceny, raperzy w większości sprzedawali prawa do albumów bezpośrednio wytwórni, więc ci, którzy tak postępowali z góry chyba są na straconej pozycji. Dawniej dla nich najważniejsze było wydanie płyty na legalu, więc wchodzili w takie układy nie myśląc o przyszłości i że kiedyś może będzie z tego większa kasa. Niektórzy inteligencją nie grzeszyli, więc sami sobie winni. W sumie każda sprawa jest indywidualna, bo pozostaje jeszcze temat licencji i tym podobne sprawy. Trudno wypowiadać się o czymś, gdy nie widziało się papierów.

Odb
3 lat temu

Krzysztof straszy sądem – Kozak Borixon odpowiada

wielki fan
3 lat temu

DAWAJ KRZYSIU JEDZIESZ Z KURWAMI JAK DESANT NA PLAŻY OMAHA w 44!!!

kulfon
3 lat temu

RRX Desant jakie te kurwa czasy były klawe, teraz wydają tylko pedałów

Trystydycymyt
3 lat temu

Na początku swojej muzycznej kariery to był związany z SPrecordino. Było to przy płycie „Centrum” WYP3.
No ale jak ktoś się urodził w 2005, to może nie pamiętać.

Imie
3 lat temu
Reply to  Trystydycymyt

Do dzisiaj się zastanawiam o co chodziło SP Records wszystkie płyty rapowe jakie tam wychodziły były w jakimś tam stopniu promowane przez media. Nie było polskich stacji muzycznych a mimo to teledyski K44 3X czy WYP3 można było zobaczyć w TV i usłyszeć w radiu chyba Radio Zet puszczało ich płyty. Plakaty promujące płyty Centrum i Hip Hopla widziałem na murach u mnie w Łodzi. Wzgórze twierdziło że ich okradli ale Kaliber i Kazik cały czas tam wydawali, wydaje mi się że SP więcej by zrobiło dla rapu niż RRX/Kopalnia ale to tylko moje domysły.

Trystydycymyt
3 lat temu
Reply to  Imie

Pietrzak musiał mieć kontakty w mediach, i na pewno je miał z racji bujania się z Kazikiem.
Ale to prawda, chłopaki nie mogli narzekać na promocję. Tv, radio, prasa, koncerty. Coś o czym reszta mogła pomarzyć(nie licząc reklamy w ślizgu).
A czy zrobili więcej? SP wydało tylko 3 ekipy, Rrx dziesiątki. Kim by ten chujek nie był, to trzeba mu przyznać że kawał roboty odwalił.

Trystydycymyt
3 lat temu
Reply to  Trystydycymyt

Edit:
Pięć ekip. SP wydało pięć składów.
WYP3, Kaliber, 3xK, Snuzz i DKA
Nie wiele to zmienia, to i tak kropla w katalogu RRXu.

00:12 i 17
3 lat temu
Reply to  Trystydycymyt

StAsio

Imie
3 lat temu
Reply to  Trystydycymyt

No tak SP jako pierwsza wytwórnia wydała składankę rapową debiutował tam min.Volt i Tede
Wydaje mi się że wszyscy poszli do RRX bo Kozak był niby „ziomkiem” a Pietrzak jakiś rockman zgred. Wydaje mi się że dla każdego z wykonawców i słuchaczy lepiej jakby SP więcej wydało ich płyty miały zawsze dobru niż i mastering a taka pierwsza WFD? Przecież to jakiś śmiech na sali Pietrzak miał większe możliwości nawet w Teleexpressie można było Wzgórze zobaczyć

Imie
3 lat temu
Reply to  Imie

Nie o to mi chodziło, miałem na myśli to że lepiej by było dla każdego gdyby te wszystkie płyty jak ZIP WFD Molesta itd wyszły w SP niż gdzieś tam indziej. Pomijając dobra promocje zobacz na pierwszą płytę K44 to była trudna płyta do realizacji a mimo to dali radę to zmiksować i zrealizować pod tym względem Pietrzak miał większe możliwości no i teledyski, tylko Molesta w tamtych czasach się dorobiła video, które i tak nigdzie nie było puszczane.
Chodzi mi oto że ta wytwórnia miała większe możliwości niż Kozak kiedykolwiek miał no ale jak mówiłem Kozak to był „ziomek” co zawsze posypał.

00:12 i 17
3 lat temu
Reply to  Imie

A Liroy miał dobre teledyski przecież BMG wspierano go

Trystydycymyt
3 lat temu
Reply to  Imie

No racja. Chłopcy do dziś plują sobie w brodę że się z grubasem zadali. Może po za Tedefem. Pewnie jak by mia ciepły kurwidołek w SP, to by nie ruszył z WJ.

Co do klipów. To w sumie wszyscy z SP się dorobili. 3xK do „Chuśtawki”, WYP3 „Palenie”.
Molesta natomiast notorycznie na polsacie w nocy leciała. Ale masz rację że nie specjalnie widoczni byli.

00:12 i 17
3 lat temu

NEWSBorixon straszy sądem – Krzysztof Kozak odpowiada
„Jak garnitur potrzebny, to go odkurzę skoro Borixon z dołu woła”.
Opublikowany 14 godzin temu Przez Maxymilian Hozer

Hubert
3 lat temu

Tzn.zamierza donieść na policję Sztywny raper z Polski
Tak to wygląda kumpel sztywnego popka

Hubert
3 lat temu

Borixon kapusta!!!

KSTK
3 lat temu

nie zdziwiłbym się jakby to było jakieś promo

Poziomka z piździszewa
3 lat temu

Kurwa zwykła miękka faja-brx. Wozi się jaki to on zarobiony, a gdy tzrba wyłożyć hajs na stół? Pójdę do sądu! Jebać kurwe od zawsze! Od początku mi pajac nie podchodził

anty pasozyt
3 lat temu

panie kozak-duże firmy(często z dużą ilością podobnych panu osobników rap traktujących przedmiotowo bez pasji jako sposób na zarobek na dużym i dobrym targecie), ale nasz gatunek kieleckiego rekina jest pod szczególną ochroną…a pan się przekalkulowal…jak zwykle.. Z pozoru NBL jest JESZCZE mała hermetyczna firma, ale to tylko pozory, poza tym jakże rodzinna firma…on nagrał on ma mieć kwit a umowy i paragony to wiecie gdzie se możeta wsadzic…hochsztaplerka to też fach co nie? Ze stoicyzmem i pycha umiec żyć z cudzej twórczości ba kurwa z rapu muzyka wolności no schizmy też ale właśnie od tego typu delikwenckich praktyk dobrze ze jest internet i YouTube przynajmniej nikt pańskiego pokroju nie musi zgarniac pęgi tych zdolnych chłopaków by ta muza się rozwijała jak trzeba rekin panu pokaże panie kozak jak się kręci gruby szmal o jakim pan se nigdy nie śnił ani nie zarobił przez całe swoje konsumpcyjno pasozytnicze życie… to kwestia czasu panie biznesmen… A garnitur szykuj dla kopidołów bo moze strzelic cię chuj jak przekonasz się niebawem o czym tutaj pisałem…

hahaha
3 lat temu

hahhahaha pierwszy wy kurwy

HAHAHA
3 lat temu
Reply to  hahaha

Do opierdolenia pały.

Popularne