Sprawdź nas też tutaj

News

Break Thru Poland – warszawska nowoczesność i tradycja breakingu

Seria zapowiadająca światowy finał Red Bull BC One.

Opublikowany

 

fot. Gniewko Głogowski

„Zabieramy Was w podróż szlakiem Wisły, od gór aż po morze, by odkryć kulturę jakiej jeszcze nie zna-cie. Przed nami kilka przystanków na drodze do światowych finałów Red Bull BC One.” – zapowiada narrator w pierwszym odcinku.

Każdy kolejny odcinek przybliża nas, nie tylko czasowo, ale też geograficznie, do Gdańska, który jest gospodarzem Red Bull BC One World Final. Z południa Polski wędrujemy na północ. Po Baraniej Górze i Krakowie przyszedł czas na Warszawę, która jest miejscem akcji trzeciego odcinka. Różnorodna i kontrastowa sceneria tego miasta znakomicie pasuje do kolorytu i kreatywności breakingu. Spotkamy tu m.in. legendarne ekipy Warsaw Steez oraz Rock’n’Raw, sięgniemy do korzeni hip-hopu i dowiemy się, co wspólnego ma pełna kontrastów miejska tkanka z breakingiem.

Break Thru Poland to czteroodcinkowa historia przedstawiająca breaking jako sztukę opartą na lokal-nych wartościach. Występujący w niej b-boye i b-girls zabierają widzów w podróż wzdłuż Wisły, w naj-bardziej charakterystyczne regiony Polski i pomagają odkryć je na nowo przez pryzmat tańca. Wszystkie odcinki łączą pojawiające się w nich postacie Białki i Czarnochy – sióstr, które według legendy dały po-czątek rzece Wiśle.W rolę narratora w Break Thru Poland wcielił się bydgoski raper – Bisz, a muzykę do niego wyprodukował, znany między innymi ze współpracy z Łoną czy O.S.T.R., Oer.

Czwarty, finałowy odcinek tanecznej podróży po Polsce już za cztery tygodnie. Seria stanowi zapowiedź światowego finału Red Bull BC One – najbardziej prestiżowych zawodów breakingowych 1 vs 1 – który odbędzie się 6 listopada w Gdańsku.2 komentarze
2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
PejaTVN
1 rok temu

Stare konie wydurniaja się jak czarnoskórzy. No zajebiste poprostu.

Dworak
1 rok temu
Reply to  PejaTVN

Jakiś brekdens dla pojebuw nikogo teraz nie intetesuje. Wypierdalac kurwa do roboty.

Popularne