Sprawdź nas też tutaj

News

CHIEF KEEF – „FOOL YA” (VIDEO)

Opublikowany

 

Chicagowski raper uderza z nowym klipem.

Proste jednak jak zawsze nieobliczalne wideo od Chief Keefa, w którym zobaczymy jego ludzi, trochę broni, narkotyków czy torby Louis Vuitton. Jego nowy projekt "Bang Pt 3" ma się ukazać 30 września.

 

Materiał video:


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

News

Young Leosia dissuje Tuska? Nie, to tylko przeróbka AI

„Już nie mam nic, bo Tusk znowu mnie oszukał”.

Opublikowany

 

young leosia

Rozwój sztucznej inteligencji odbywa się w takim tempie, że właściwe już teraz trudno odróżnić deep fake’a od prawdy. Przekonała się o tym właśnie Young Leosia, której głos podłożono pod cieszący się dużą popularnością na portalu X wulgarny utwór, wymierzony w Donalda Tuska.

Polacy raperzy i raperki dość niechętnie dotykają się tematów politycznych. Wiadomo – niewiele można zyskać, a istnieje ryzyko, iż można stracić słuchaczy, którzy są wyznawacami konkretnej strony sporu politycznego. O ile jeszcze zasłużone „je**nie PiS” dawało w teorii więcej korzyści w elektoracie wielkomiejskim, tak krytykowanie obecnego rządu, który doszedł do władzy bazując na jednym wielkim kłamstwie, mogłoby się odbić czkawką w Warszawie, Poznaniu lub Krakowie. Wszystko za sprawą wysublimowanej propagandy – obecna władza cieszy się wyjątkową pobłażliwością wśród osób, które określają się mianem „dziennikarzy”.

Jednak są miejsca, gdzie rząd Donalda Tuska obrywa i to dość solidnie. Chyba największym skupiskiem antystemowych treści stał się portal X. To właśnie na nim hitem stała się wygenerowana przez sztuczną inteligencję piosenka, gdzie podłożony głos Young Leosi. – Już nie mam nic, bo Tusk znowu mnie oszukał. Zamiast konkretów tylko wyborców wyr***ał – słyszymy na nagraniu. Przy okazji publikacji pojawiły się wręcz głosy, żeby utwór stał się hymnem opozycji.

Tylko pytanie, czy spodobałoby się to Young Leosi?


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Szpaku żegna się ze swoim podopiecznym? „Pogadamy o tym na dniach”

Jeden z reprezentantów Gugu chce budować własną markę.

Opublikowany

 

Przez

szpaku Uzumaki forma ostateczna

Gugu Gang prawdopodobnie uszczupli się o Chivasa, który postanowił założyć własny kanał na Youtube, żeby budować własną markę.

Chivas poinformował dzisiaj, że rusza z własnym kanałem na Youtube „chivasio”. Informację tą przekazał również sam Szpaku, dodając: „Pogadamy o tym na dniach”. Wygląda na to, że w rodzinie Gugu się coś wydarzyło. Oczywiście nie musi to być nic złego. Znamy bowiem podejście Szpaka do „pójścia na swoje”. To samo zrobił on sam odchodząc kilka lat temu z wytwórni Palucha.

– On jak kiedyś do mnie przyjdzie, powie, że chce iść na swoje. To zrobię wszystko, żeby wyszło także tobiе – rapował Młody Simba w numerze „Uzumaki forma ostateczna”.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Oki zajął siódmą pozycję na świecie

Raper przejął streamingi.

Opublikowany

 

Przez

W premierowy weekend album Okiego „Era47” znalazł się wśród 10 najpopularniejszych albumów na świecie.

W miniony piątek do sklepów trafił nowy album Okiego „Era47” i z miejsca podbił streamingi. 19 z 20 numerów rapera trafiło na listę TOP 50 polskiego Spotify. W miniony weekend krążek znalazł się także na 7 miejscu światowych debiutów tygodnia.

Przypomnijmy, że na albumie pojawiają się Bedoes, Oskar83, Otsochodzi, Kuban, Young Igi, Sobel i Blaki Selektah.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Żabson blokuje koncerty innym raperom?

Oskarżenia w kierunku szefa Internaziomali.

Opublikowany

 

żabson blokuje koncerty

Z okazji miliona wyświetleń dissu na Żabsona, Komil szerzej wypowiedział się na temat tego, dlaczego postanowił go kilka lat temu zaatakować. Szef Internaziomali ma podobno w naturze blokowanie koncertów innym raperom.

Blokada koncertu przez Żabsona

W 2021 roku Komil zdissował Żabsona, a teraz opoweidział o powodach, dlaczego to zrobił.

– Po „Monopoly” byłem całkiem popularny jak na tamte czasy. Miałem grać całkiem sporą trasę koncertową. Na tej trasie miałem grać z takimi ksywkami jak Guzior czy Żabson. Warto dodać, że nie znałem osobiście Żabsona i nigdy nie rozmawialiśmy. Na kilka dni przed rozpoczęciem trasy skontaktował się ze mną organizator, który powiedział, że Żabson nie zagra trasy, jeżeli ja na niej będę – wspomina.

Dlaczego Żabson postawił taki warunek? – Sam organizator nie wiedział dlaczego tak jest. Jednak z racji, że to Żabson miał więcej lajków na Facebooku, a to się wtedy liczyło, jeżeli chodzi o zasięgi, postanowił zrezygnować ze mnie. Na jego miejscu pewnie większość z was też tak by zrobiła – dodaje.

Komil wyjaśnił, że miał później okazję kilkukrotnie spotkać Żabsona m.in. na urodzinach Kubana. – Nawet nie chciał się przedstawić. Każda konfrontacja kończy się tym, że ja mu mówię „cześć”, a on patrzy się w dół – zakończył.

Żabson blokował koncerty też innym

Komil wyjawił, że po dissie otrzymał wiele wiadomości, że im również Żabson robił pod górkę. – Odezwało się do mnie wielu ludzi, że im również Żabson blokował koncerty. M.in. wrocławskiej grupie Palewave – twierdzi.

Poniżej wideo.

Żabson oskarżany o brak szacunku do ludzi

Na przestrzeni lat pojawiło się wiele doniesień i nagrań z buńczucznym zachowaniem Żabsona. Jeden z producentów wyjawił w 2020 roku, że nie chciałby już nigdy więcej współpracować z Żabsonem, bo jest „wyniosły, nie ma szacunku do ludzi i jedzie z nimi jak ze śmieciami”. Ponadto jedna z redakcji hip-hopowych miała ugiąć się pod presją Żabsona i usunąć negatywny fragment wywiadu dotyczący jego osoby.

Inną głośną akcją była ta z barmanem, kiedy raper nie mógł się doprosić „soczku” i poszedł na skargę.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

26-letnia raperka nie żyje. To protegowana Gucciego Mane’a

Poznaliśmy przyczynę śmierci.

Opublikowany

 

Enchanting nie żyje

Pochodząca z Teksasu raperka Enchanting nie żyje. Była reprezentantka wytwórni Gucciego Mane’a miała 26 lat.

Enchanting, której prawdziwe nazwisko brzmi Channing Nicole Larry podpisała kontrakt z wytwórnią 1017 Records w 2020 roku. Trzy lata później opuściła label Gucciego Mane’a. – To smutne, że muszę pożegnać tak wspaniałą młoda damę, prawdziwą gwiazdę. Wszyscy za tobą tęsknimy – napisał Gucci Mane w oświadczeniu.

Management raperki w rozmowie z The Shade Room ujawnił, że 26-latka miała objawy odstawienia. W ostatnich godzinach życia była podłączona do aparatury podtrzymującej życie. Nie udało jej się wygrać walki z nałogiem. Zmarła z powodu przedawkowania. – Przychodziła do mnie przez ostatnie cztery dni, żeby się oczyścić. Starła się jak mogła, a ja robiłem wszystko, żeby jej pomóc. Próbowała – powiedział jej przedstawiciel.

Kondolencje rodzinie raperki złożyli także Lakeyah i Ericka Banks.

Gucci Mane i Enchanting


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Pytamy Faziego o Leosię, Bambi i Oliwkę, a ten zaczął wskazywać najlepsze raperki w kraju

„Nie za bardzo mi to podeszło”.

Opublikowany

 

Przez

fazi

Według ilości słuchaczy najpopularniejszymi raperkami w kraju są Young Leosia i Bambi. Kiedy zapytaliśmy o nie Faziego oraz o Oliwkę Brazil, ten zaczął wymieniać najlepsze raperki w kraju, rzucając zupełnie inne ksywki.

Wiemy, że Fazi nie przepada za Fagatą, ale co sądzi o raperkach, które mają w sumie 6 milionów słuchaczy na Spotify? – Nie znam twórczości Young Leosi i Bambi – przyznał w rozmowie z Oskarem Brzostowskim dla GlamRap.pl.

Inaczej jest z Oliwką Brazil. – Słyszałem parę kawałków i nie za bardzo mi to podeszło – dodał.

Kto zatem według Spawacza jest najlepszy na żeńskiej scenie rapowej? – Kala z Białegostoku, Kara z Krakowa, Mei z Białegostoku oraz Agia – mówi Fazi.

Podczas rozmowy z Fazim zahaczono także o takie wątki jak m.in. pobyt w Bośni i praca w kamieniołomie, czy córka Faziego zostanie raperką, jakie ma relacje z Paluchem i Sobotą, co sądzi o Alberto, Josefie Bratanie i Grande Connection.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2024.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: