Sprawdź nas też tutaj

Singiel

Cira – „Państwo B. (Andrzejek)”

Singiel promuje płytę „Pocztówki z miasta B. cz.2”.

Opublikowany

 

Utwór pochodzący z płyty „Pocztówki z miasta B. cz.2”. Historia o legendarnym Andrzejku, co jeździł autobusami, oraz o jego wybitnych rodzicach – pani Placydzie i panu Stanisławie. Fotografie użyte dzięki uprzejmości p. Joanny Łempickiej.

Zapewne większość Białostoczan kojarzy jegomościa ze zdjęcia z nieco późniejszych czasów. Widzieliśmy go nie raz w autobusie, kiedy podśpiewuje sobie wesoło lub jak w skupieniu przegląda kalendarze. Można było go spotkać przy Opałku gdzie z poczuciem misji pomagał ustawiać koszyki lub dowodził parkingiem.

Andrzejek – legendarny pasażer i barwna postać. Miałem przyjemność kilka razy z nim pogadać. Nie wszyscy wiedzą, że miał wybitnych rodziców: pan Stanisław Bukowski – architekt, który pracował przy najważniejszych białostockich budowlach i pani Placyda – utalentowana malarka znana z „kameliowej damy”, która niegdyś widniała wkomponowana w neon nad hotelem Cristal.Utwór o Andrzejku i jego zasłużonych rodzicach znalazł się na drugiej części „Pocztówek z miasta B.” Pozdrowienia z autobusu…3 komentarze
3 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
sada
3 lat temu

ten ze zdjęcia to Twoj stary

Odb
3 lat temu

Andrzejek Cipa państwem B.

rasista
3 lat temu

jaki to zespół jest ?

Popularne