Sprawdź nas też tutaj

News

CNN: „Kanye West chciał nazwać płytę nazwiskiem Adolfa Hitlera”

Czy to próba doszczętnego zdyskredytowania rapera?

Opublikowany

 

Motywy nazistowskie w muzyce nie są wcale takie rzadkie. Daleko nie trzeba szukać – w latach 90-tych mieliśmy nad Wisłą kilku wykonawców, zafascynowanych hitleryzmem. Okazuje się, że podobną obsesję ma mieć Kanye West. Według źródeł CNN, planował nawet nazwanie swojej płyty jako „Hitler”.

Kilka dni temu Kanye West udzielił wywiadu Lexowi Fridmanowi. Przedstawił w nim światu teorię żydowskiego spisku, który kontroluje każdy element amerykańskiego życia. Ale to dosłownie wszystko – od rządzenia krajem, przekaz mediów, po wybór piosenek, prezentowanych na antenach muzycznych. W trakcie rozmowy próbował przekonywać, że to nie znaczy, że ich nienawidzi, ale jest uprawniony o tym mówić publicznie. O ile trudno dyskutować z faktem wpływów lobby żydowskiego, tak przekaz Westa jest zadziwiająco zbieżny z teoriami, na których wyrosła Trzecia Rzesza. Kanye West otworzył kilka trudnych frontów jednocześnie. Biznesowo jest skreślony już praktycznie wszędzie – Żydzi to bardzo zjednoczona społeczność, w dodatku wyjątkowo przewrażliwiona na swoim punkcie. Raper i powiązane spółki nie mają żadnych szans w kapitałowym starciu z nimi, ratuje go wydawanie muzyki. Choć tu też może być jeszcze grubo – szef Spotify wypowiadał się na temat możliwości usunięcia jego utworów z platformy, przekonując, iż póki co „brakuje mu autorytetu do podjęcia takiej decyzji”. Samo to, że rozważano taką opcję, stanowi groźną wróżbę na przyszłość.

Pewnym kluczem w zrozumieniu teorii o żydowskim spisku mogą być doniesienia CNN. Według informatorów stacji, Kanye West jest zafascynowany nazizmem i postacią Hitlera. Raper zachwycał się sposobem w jaki ten wygrał wybory, poziomem zgromadzonej władzy i tym, co NSDAP zrobiła dla niemieckiego społeczeństwa. West miał również gloryfikować nazistowską propagandę i „Mein Kampf”. Temat wjechał mu na głowę tak mocno, że rozważał nawet nazwanie wydanego w 2018 roku albumu „Hitler” (finalnie wybrał „Ye”). Miała temu towarzyszyć fatalna i złowroga atmosfera w trakcie nagrywania. Ile w tym prawdy, a ile planu zniszczenia go do spodu? Tych relacji ma być co najmniej kilka. I niewykluczone, że on zaraz sam znowu gdzieś popłynie.

To nie pierwszy raz w historii, kiedy wobec gwiazd muzyki stawiane są takie zarzuty. W latach 80-tych przez kilka lat podobna łatka ciągnęła się wokół Slayera, po nagraniu „Angel of Death”, inspirowanym doktorem Mengele. Zespół tłumaczył się później, że nie miał na celu gloryfikowania nazizmu, a jedynie pokazywanie mrocznych zakamarków ludzkości i nie różniło się to niczym od utworów o np. seryjnych mordercach. Oskarżeń o szerzenie takich teorii nie wzięli na poważnie raperzy, „Angel of Death” samplowali Public Enemy, M.O.P. czy Bloodline. Takich wątpliwości nie można mieć za to w przypadku polskich zespołów, jak Honor i Konkwista 88. W ich twórczości przewijało się np. usprawiedliwianie tworzenia obozów koncentracyjnych.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

News

Sentino opisał, jak razem z Bushido obracali razem jedną dziewczynę

„R***aliśmy ją razem przez 6-7 godzin”.

Opublikowany

 

Przez

sentino bushido

Biografia Sentino pełna jest zaskakujących i nieprawdopodobnych historii. Opisał on m.in. swoje relacje z dziewczyną, z którą uprawiał miłość na zmianę z popularnym niemieckim raperem Bushido.

Był taki moment w karierze Sentino, że był on bardziej popularny w Niemczech niż w Polsce. Oprócz nagrywania niemieckojęzycznych numerów był też ghostwriterem m.in. Flera i Bushido. To m.in. dzięki niemu ich kariery potyczyły się w tak dobrym kierunku i jest to fakt. W swojej autobiografii raper opisał również historię z Bushido, z którym miał dzielić się jedną kobietą.

– Miałem już 21lat i byłem z dziewczyną o imieniu Julia, którą cały czas r*chałem. Ale ona r*chała się też z Bushido. I Bushido do mnie z pretensjami, żebym zostawił w spokoju jego laskę i groził mi. Ja się tylko śmiałem. Ale w końcu się dogadaliśmy i r*chaliśmy ją razem. Najpierw on, potem ja i tak na zmianę przez 6-7 godzin łącznie – wspomina Alvarez.

Sentino o kobietach i Bushido

Czy jest to historia prawdziwa, trudno powiedzieć. Na pewno znajomość Tatuażyka z Bushido jest niepodważalna. Niemiecki raper nagrał nawet w 2004 roku kawałek „Gangbang”, który być może odnosi się właśnie do tej sytuacji.

W polskim rapie też jest podobna historia do tej przytoczonej przez Sentino. W złotych czasach RRX-u, m.in. Krzysztof Kozak i Pih ujawnili, że uczestniczyli w podobnej orgii. „Może opowiemy nasz epizod jak w sześciu zapinaliśmy k**wę, jak cytrynę?” – mogliśmy usłyszeć na taśmach z archiwum RRX-u. Pih rapował o tej sytuacji również w jednym ze swoich numerów „Hajlajf: – Kolejarz, w sześciu dusimy k**wę jak cytrynę – nawinął. Co ciekawe, wspomniana dziewczyna została później zamordowana, o czym wspomniał kiedyś w wywiadzie KNT.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Filipek wykorzystał Nypla do uderzenia w swojego wroga

Oponent Filipka zaatakował też innego rapera.

Opublikowany

 

Przez

filipek
fot. Fame MMA

Filipek ma konflikt z Adrianem Ciosem, który atakuje nie tylko jego, ale także Koro. Raper z Milicza posłużył się Nyplem do uderzenia w swojego nowego wroga.

Filipek vs Adrian Cios

– Cześć, z tej strony Nypel. Wydojrzałem i dotykałem c*pkę – nawinął młody raper na albumie „Hotel Maffija 3”. Te wersy Nypla Filipek wykorzystał do ataku na Ciosa.

– Uwaga! Dzisiaj wyciekła informacja jak wyglądała pierwsza c*pka, którą dotykał raper Nypel. Zdjęcie niepowiązane oczywiście – napisał Filipek.

Filipek atakuje Adriana Ciosa

Koro i Filipek zaatakowani przez Adriana Ciosa

Cios, wywodzący się z uniwersum Amadeusza Ferrariego wcześniej atakował Filipka oraz Koro, prawdopodobnie chcąc załatwić sobie z nimi walkę.

– @filipek1995 @koroo97 Od was zacznę dziewczynki. Kiedy Filipkowi wybije ząbki to przestanie gryźć Kornelke. Nie mam zamiaru dyskutować. 4 marca zapraszam obsrańcy. Nie cofnę się na krok – napisał Cios.

– Ta elitarna jednostka społeczna działa mi na nerwy jak mało kto, ale szacun dla niego za to, że wczoraj w połowie programu wyszedł i nie wrócił, o wiele lepiej się oglądało. Oby więcej.takich ruchów liścios – odpowiedział mu Koro.

– Ciot, szykuj piąstkówki – napisał Filipek.

Cios atakuje Filipka i Koro


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Hinol PW organizuje koncert na wielkiej hali. „To spełnienie marzeń”

Poznaliśmy szczegóły.

Opublikowany

 

hinol polska wersja

W kwietniu ukaże się nowa płyta Hinola „Coś mi mówi”, a w maju raper zagra wymarzony koncert na hali widowiskowo-sportowej. Koncert główny odbędzie się na warszawskim Torwarze.

To spełnienie moich marzeń – mówi o koncercie na Torwarze Hinol. Główny koncert jego nadchodzącej trasy „Coś mi mówi tour” odbędzie się 11 maja. Będzie on promował najbardziej osobisty album rapera. Jego przedsprzedaż trwa na stronie Hinol.pl. Premiera zaplanowana jest na 19 kwietnia.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Kizo i Bletka na szczycie polskich list przebojów

10 milionów wyświetleń w 2 tygodnie.

Opublikowany

 

Przez

kizo bletka
fot. Michał Pańszczyk

Utwór “Hero”, który miał premierę 14 lutego, w błyskawicznym tempie zdobył szczyty najważniejszych list przebojów w Polsce.

W najnowszym raporcie OLiS, w kategorii singli w streamingach, piosenka znalazła się na 1. miejscu. Dodatkowo, teledysk wciąż utrzymuje się na pozycji lidera na YouTube w kategorii muzyka, a także zajmuje pierwsze miejsce na Top 50 Spotify oraz Top 100 Apple Music w Polsce.

Singiel w zaledwie dwóch tygodniach wygenerował ponad 5,5 milionów odsłuchów, a na YouTube liczba wyświetleń przekroczyła 4,4 miliona. Na TikToku utwór zainspirował użytkowników do stworzenia ponad 46 tysięcy filmów.

“Hero” już 9 dni po premierze oficjalnie pokrył się złotem. Jest to potwierdzenie wyjątkowej popularności i pozycji duetu Kizo i Bletki na polskiej scenie muzycznej.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Nypel zaczął publikować prywatne wiadomości ze swoim tatą

Wiemy już, po co raper to robi.

Opublikowany

 

Przez

nypel

Nypel rozstał sie z SBM Label w konflikcie, bo jak twierdzi od dłuższego czasu nie mógł publikować swoich utworów, bo był wstrzymywany. Teraz raper zaczął udostępniać prywatne smsy ze swoim tatą. Skąd taki ruch rapera?

Wczoraj Nypel udostępnił w social mediach wiele screenów rozmów ze swoim tatą. To prywatne wiadomości, po których fani młodego rapera zaczęli się o niego martwić. Dlaczego zdecydował się poruszyć tak delikatne kwestie na forum publicznym? Okazuje się, że ma to związek z jego nowym singlem. Dzisiaj ukazał się jego numer „Tata miał rację”.

Opublikowanie prywatnych rozmów z tatą mają pomóc fanom Nypla zrozumieć przesłanie całego numeru, który trafił na Spotify.

Wiadomości Nypla z ojcem
Wiadomości Nypla z ojcem
Wiadomości Nypla z ojcem
Wiadomości Nypla z ojcem
Wiadomości Nypla z ojcem
Wiadomości Nypla z ojcem


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Sentino ma „zbyt duże skille”, żeby odpowiadać Paluchowi

„Robimy zupełnie inne rzeczy, żyjemy w innych krajach”.

Opublikowany

 

Przez

sentino

Między Sentino a Paluchem robi się powoli tak, jak w 2015 roku, kiedy mieli ostry konflikt. Alvarez reaguje na wypowiedź Palca, a nawet go pozdrawia.

Sentino w książce „Tatuażyk” opisał nieprawdopodobną historię rzekomego spotkania z Paluchem w Żabce i wyjaśnieniu go w 1 sekundę. Poznaniak odniósł się do tego wymyślając historię, że doszło do tego tuż po tym, jak Sentino napadł na bank, czym zakpił ze swojego oponenta. Ten już na poważnie się do tego odniósł:

– To jest do Palucha. Mam zbyt duże skille, zbyt dobry wygląd i za dużo pieniędzy, żeby o tobie rozmawiać, stary. Widzieliśmy się w Poznaniu. Nie wiem czy pamiętasz. Wtedy cię skonfrontowałem i jakoś nie byłeś taki odważny. „Halo policja” to nie byłeś ty tylko ludzie ze wschodu, 100 razy groźniejsi niż wszystko co znasz. Wypraszam sobie, żebyś po dziesięciu latach wyskoczył ze swojej nory i pi*rdolił na mnie jakieś kocopoły. Schowaj sobie to w kieszeń, bo robimy zupełnie inne rzeczy, żyjemy w innych krajach. Nie wiem, czy nadal jesteś mną zafascynowany homoerotycznie, ale stary – rób swoje. Życzę ci wszystkiego najlepszego – Sebastian.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2024.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)