Sprawdź nas też tutaj

Felieton

CZEGO OCZEKUJEMY PO PŁYCIE POPKA & MATHEO?

Opublikowany

 


Patrząc jednocześnie na Popka i Matheo odnoszę wrażenie, że w oczach polskiego słuchacza są pod pewnym względem na nieco dwóch odrębnych biegunach. Z jednej strony spójrzmy na Popka, który zdobył porażającą popularność swoimi – bądź co bądź – "odchyłami" muzycznymi, przekraczającą wszelkie granice zabawą formą i traktowany jest przez słuchaczy bardziej jako ozdoba sceny, wprowadzająca nieco "polotu i finezji". Natomiast gdzieś po drugiej strony barykady znajduje się Matheo, chyba najbardziej szanowany polski producent, traktowany bardzo poważnie i przez wielu stawiany na szczycie w niepisanej hierarchii rodzimych bitmejkerów, a jeżeli zdarzają się negatywne opinie na temat numeru, przy którym urodzony w Stargardzie muzyk miał swój udział, to z hejtem musi zmierzyć się raper, który położył zwrotki i najczęściej według słuchaczy kolokwialnie mówiąc – spierdolił daną produkcję przygotowaną przez Szopena Rapu.

Oczywiście podobne opinie były wygłaszane także pod adresem Popka, który niejednokrotnie korzystał już z usług Matheo i jestem niemal pewien, że hejt będzie też kontynuowany pod numerami ze wspólnej płyty obu Panów, bo tak się właśnie składa, że artyści na tyle dobrze sie ze sobą dogadują, że postanowili zaatakować wspólnym długogrającym krążkiem. Sprawdźmy więc, czego możemy oczekiwać po materiale. 

Przyłożenie się do warstwy tekstowej.

Jeżeli miałbym w tym momencie scharakteryzować mocne strony Popka, to raczej nie umieściłbym po stronie jego plusów umiejętności pisania tekstów. Płyta Gangu Albanii powstała bardzo szybko, a biorąc pod uwagę ilość publikowanych przez Pawła luźnych numerów, a także wypowiedzi Borixona mówiące o tym, że Popek ma przygotowane w zanadrzu kilka pełnoprawnych płyt, to ciężko założyć, że spędza długie godziny na tworzeniu i analizie swoich linijek. Może na dotychczasowych producentów to wystarczyło, ale kiedy dostaje się bity od kogoś takiego jak Matheo, to zwyczajnie nie wypada do tego nie podejść trochę bardziej na serio. Oczywiście nie ma sensu też popadać w skrajność – na początek wystarczy, żeby ograniczyć takie zwrotki jak np. w "Nikt Poza Nami" Winiego.

 

Refreny Matheo.

Mateusz rzadko udziela się wokalnie, ale kiedy już do tego dochodzi to zazwyczaj dostajemy od niego całkiem chwytliwy, zapadający w pamięć refren. Tak było w przypadku chociażby – "Essa Kolyndy", gdzie tak naprawdę wypadł najlepiej z całej ekipy Stoprocent, "Mój Czas" Soboty w którym zastąpił ostatecznie zapraszanego wcześniej Grubsona, czy w "Jeszcze Będzie Hajc" także wzbogacając numer fajnym wokalem. Wydaje się więc, że powstający materiał z Popkiem będzie idealną okazją do – nie tylko "wyżycia się muzycznego", co już zostało zapowiedziane – ale także jeszcze bardziej śmiałego eksplorowania wokalnych zabaw z refrenami. Po cichu na to liczę najbardziej.

 

Szalone odchyły Popka przy promocji albumu.

Było wieszanie się na hakach, była legendarna już skaryfikacja, później faceburger, w międzyczasie zmieszanie z błotem hipsterów – w zasadzie o krzywych akcjach Popka można by pisać osobne felietony, w których na koniec trzeba byłoby przyznać, że chłop doskonale opanował sztukę robienia wokół siebie szumu, co w ostatecznym rozrachunku ma też wpływ na sprzedaż krążków. Nawet uruchomienie sprzedaży napojów energetycznych Gangu Albanii, a później rowerów (!) jest na tyle oryginalnym posunięciem na polskiej scenie, że ciężko tym pomysłom nie przyklasnąć. Popek mniej lub bardziej przypadkowo znalazł pewną niszę na polskim rynku, jeśli chodzi o promocję doskonale to wykorzystuje. Szczerze, to nie wyobrażam sobie, że promocja albumu Popka i Matheo ograniczy się do rzucenia za jakiś czas okładki, preorderu i puszczenia paru klipów. Nawet okolicznościowe koszulki i bluzy będą wyglądały nieco biednie, jeśli postawimy je obok wspomnianych wyżej zabiegów Popka.

 

Niekontynuowanie klimatu muzycznego Gangu Albanii.

"Królowie Życia" obecni są niemal wszędzie – w podstawówkach, na Olisie, w klubach, w sklepach spożywczych i od niedawna nawet na ścieżkach rowerowych, a w drodze jest przecież kolejna płyta "Kokainowa Libacja", która podobno ma ukazać się podobnie jak płyta opisywanego przez nas duetu, czyli już jesienią. Już od jakiegoś czasu pojawiają się głosy, że Gangu Albanii na rynku jest już po prostu za dużo, a jeżeli drugi album składu faktycznie pojawi się niebawem, to płyta Popka i Matheo może być idealną formą oddechu dla fanów Albańczyków. Oczywiście, jeżeli członek Firmy nie potraktuje tego projektu, jako naturalne przedłużenie klimatu Gangu i to co zaprezentuje na bitach Matheo nie będzie kalką "Królów Życia".

 

Dziwne, niestandardowe połączenia pomiędzy artystami.

Jeśli wierząc Matheo, to nadchodzący album ma być naprawdę świeżym projektem, będącym kolejnym etapem w ich dotychczasowych karierach – Mateusz podobno wyżył sie muzycznie, zrealizował nieco swoich zupełnie nowych pomysłów, natomiast Popek wskoczył o 10 leveli wyżej i po premierze płyty ma być już w naszych oczach zupełnie nowym artystą. Brzmi to dość szumnie, jednak jest na tyle profesjonalnym producentem, że chyba można mu spokojnie uwierzyć. Nie sposób jednak zaprzeczyć, że słowa Matheo bardzo mnie zaintrygowały. No bo cóż to mogą być za świeże pomysły? Co za brzmienie realizowane było w studio z Popkiem, że jest to aż taką odskocznią od dotychczasowych rzeczy Mateusza? A może do pracy nad płytą "zaciągnięci" też jacyś zaskakujący artyści? Alibaba zaprosił na "Bal Maturalny" legendy rocka, Donatan wciągnął pod swoje skrzydła Marylę Rodowicz, więc może Matheo także wpadł na pomysł umieszczenia na jednym tracku z Popkiem kogoś stojącego po zupełnie innej stronie muzycznej?

 
65 komentarzy
65 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
T-Rex
7 lat temu

drugi!

ZaGodzinePodJubilate
7 lat temu
Reply to  T-Rex

A CZEGO SIE KURWA MOZNA SPODZIEWAC ??? DOBRYCH BITOW I CHUJOWEGO RAPU POPKA…. BEDZIE RAMPAMPAM… ROBIE RAP 10 LAT… RAM PAM PAM… GOWNO NIE RAP

TIK-TAK
7 lat temu
Reply to  T-Rex

[img]https://b1.pinger.pl/0e3a11e0f2c7ae7c8cba6771da7bf42c/01.gif[/img]

Albańczyk
7 lat temu
Reply to  TIK-TAK

Popek upada niski, rozdaję bluzy za sms’y 😉 widocznie sprzedaż leży.
gangzalbani.pl/B2_477afa2d59
[img]https://gangzalbani.pl/offers/gangzalbani.pl/img/gadgets.png[/img]

ObozowyKapo
7 lat temu

– MAMO JESTEM GŁODNY…
+ ZROBIĘ CI FEJSBURGERA SYNKU
[img]https://i59.tinypic.com/71hg1k.jpg[/img]

TIK-TAK
7 lat temu
Reply to  ObozowyKapo

KAPO NIE WYRUCHALEM CI PANNY
[img]https://i62.tinypic.com/23uvhno.gif[/img]

Chad Chades
7 lat temu

OCZEKUJE, ŻE DADZĄ INSTRUMENTALE BO MATHEO KOTEM JEST W CHUJ

masz iq40
7 lat temu
Reply to  Chad Chades

CHYBA GÓWNEM BEZDOMNEGO KOTA TY ŚMIECIU Z FIUTEM W UCHU

TIK-TAK
7 lat temu
Reply to  Chad Chades

MATHEO SPOKO ZIOMEK
[img]https://s18.postimg.org/9vfkiuyjt/2c4f117f_609d_4722_9699_4db0275f63fb_20101026055.jpg[/img]

Na chuj to piszesz
7 lat temu

Chuj z tymi wszystkimi albumami jak wydam swoja plyte to wszystkie cipy zmiekna i zgarne tyle hajsu w cebulandii ze se kupie merca 15′

masz iq40
7 lat temu

chyba rysoraka za wyświetlenia twojego gówna w bekowo

Air Jordan
7 lat temu

[img]https://b1.pinger.pl/0e3a11e0f2c7ae7c8cba6771da7bf42c/01.gif[/img]

TIK-TAK
7 lat temu
Reply to  Air Jordan

AIR JORDAN SPOKO ZIOMEK
[img]https://b1.pinger.pl/d95cce09779c2b8a1ff13e5d54a585e9/02.gif[/img]

Air Jordan
7 lat temu

[img]https://b2.pinger.pl/69ca47556ae0654dc5931d991caa30bf/FdqLONa.gif[/img]

masz iq40
7 lat temu
Reply to  Air Jordan

popka śmiecia bym tak jebnął kijem kilka razy

TIK-TAK
7 lat temu
Reply to  Air Jordan

SPOKO GIF
[img]https://b4.pinger.pl/b239cc7e2473e517dce6e980aab64274/Gif02.gif[/img]

Dr.Lubicz
7 lat temu

Kurwa a ja tak propsowałem Monstera, akcje na siłce, kolabo z Chronikiem i ang sceną, The Game a teraz takie gowno… bawie sie muzyka-najlepsza wymowka do robienia gowna! Powiem ze sie bawie i moge robic mega chujnie i gimby łykną, jebac cie popek przecpany łbie oby maczety z Krakowa cie dojechaly w koncu skoro policja swiata cie nie moze w twojej norce znalezc beka, kto to łyka xD

Tommy Belic
7 lat temu
Reply to  Dr.Lubicz

Za czasow monstera Popek propsy, za The Game tak samo. Czekałem tylko na monster 3, ale pewnie go wyjebali za wagwan, i teraz szuka wymowek cpun

ivano
7 lat temu
Reply to  Tommy Belic

rusland z wagwan siedzi

od tamtej pory popkowi tylko łańcuch i zęby zostały

Air Jordan
7 lat temu

[img]https://s18.postimg.org/9vfkiuyjt/2c4f117f_609d_4722_9699_4db0275f63fb_20101026055.jpg[/img]

WERGILIUSZ
7 lat temu
Reply to  Air Jordan

AIR JORDAN? TO NIE ZAMKNELI CIE W POPRAWCZAKU, EWENTUALNIE NIE DALI ZAWIASÓW ZA TE PRZERÓBKI?

masz iq40
7 lat temu
Reply to  WERGILIUSZ

TOBIE DAŁ Z TWOJEJ DUPY DO TWOJEJ MORDY KOMFIDENCKI CWELU BEZ JAJ

tycwelujebany
7 lat temu
Reply to  masz iq40

Jakas jebana ciota go zglosila za te marne przerobki to mysli ze jest bohaterem hahaha ja pierdole, jak dla mnie jestes jebanym konfidentem i kurwa bez honoru 🙂

czemu nie bylo go na gr przez tydzien czasu? a co jesli dostal pismo od sadu? albo moze cos mu sie stalo?

TIK-TAK
7 lat temu
Reply to  Air Jordan

SPOKO PRZEROBKA
[img]https://b1.pinger.pl/d0701514efc301a997b7be107d60ebd1/00.gif[/img]

Mefedron
7 lat temu
Reply to  TIK-TAK

[img]https://b1.pinger.pl/d0701514efc301a997b7be107d60ebd1/00.gif[/img]
PIES CIE WYSRAU KURWJU

hajczi to moja mama
7 lat temu

NIE OCZEKUJE DUŻO OD CWELI, KTÓRZY WCHODZĄ NA GLAMRAP ALE MACIE TRZY FILMY, JAK KTOŚ W 2 SEKUNDY NIE ROZPOZNA TO JEST PIZDA:

[img]https://tnij.at/jeden[/img]

hajczi to moja mama
7 lat temu

[img]https://1.fwcdn.pl/ph/10/42/1042/318076_1.1.jpg[/img]

hajczi to moja mama
7 lat temu

[img]https://www.konflikty.pl/wp-content/uploads/2008/07/czasap1.jpg[/img]

WERGILIUSZ
7 lat temu

JUZ ODPOWIADAM.
1. SYZYFOWE PRACE
2. ABSOLWENT
3. CZAS APOKALIPSY

BzN
7 lat temu
Reply to  WERGILIUSZ

nie wiem po co to napisałeś. pozdrawiam całe glamowe społeczeństwo. jaram się wszystkimi gifami. ale najbardziej tymi z milfami heheh pozdro600.

WU-TANG
7 lat temu

najlepszy film ever
[img]https://www.cyfraplus.pl/ms_galeria/fotobase/30980_c.jpg[/img]

masz iq40
7 lat temu
Reply to  WU-TANG

CO TO ZA STARE GÓWNA? JA NIE MARNUJE ŻYCIA PRZED TELEWIZOREM JAK TY PIZDO

Chad Chades
7 lat temu
Reply to  masz iq40

ALE KLASYKE FILMU TO CHUJU JEBANY SZANUJ

hajczi to moja mama
7 lat temu
Reply to  WU-TANG

ŚWIETNY FILM, CHOĆ PRZYZNAJĘ, ŻE MUSIAŁEM CHWILĘ POMYŚLEĆ, MOŻESZ MNIE NAZWAĆ PIZDĄ

majzder
7 lat temu
Reply to  WU-TANG

A tam kurwa

pisjołł
7 lat temu
Reply to  WU-TANG

12 gniewnych

sram na twój ryj
7 lat temu

ŻABY SIĘ NIGDY NIE UKAZAŁA
[img]https://img.wiocha.pl/images/a/e/ae25ba432370307b3e632a5d0f8d7cf2.jpg[/img]

ccc
7 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=NnUc7PbMAkc[/youtube]

WU-TANG
7 lat temu

Ja po nowej plycie Popka oczekuje dobrego kawalu gowna ktore bedzie kompletne asluchalne do tego masa chujowych gosci i jakiegos chujowego prowo
mam nadzieje ze sie nie rozczaruje

ps pomidor>emimem

[img]https://img.sadistic.pl/pics/8e4b94f0e90e.jpg[/img]

SramNaRyjFanomPopka
7 lat temu

OCZEKUJEMY, ŻE SIĘ NIE UKAŻE
[img]https://img.wiocha.pl/images/d/2/d2ec94db737fd5a5317f1719134f8703.jpg[/img]

masz iq40
7 lat temu

TO PIES OBOZOWEGO CWELA? PRZYGOTOWUJE DLA NIEGO CIEPŁY OBIAD PO SEKSIE Z OJCAMI

SramNaRyjFanomPopka
7 lat temu

[img]https://i.imgbox.com/2fXhevgk.png[/img]
DLACZEGO MATHEO DO MNIE NIE WRÓCISZ KOCHANIE? PRZECIEŻ PŁACIŁEM TOBIE AŻ 10% ZYSKU Z PŁYTY 🙁

kscjg
7 lat temu

Jak tam Pawełku spierdalało się na południe Londynu i zaszycie chuj wie gdzie? Czarni bracia przestali ci kryć dupsko za wyjebanie ich na hajs więc teraz zobaczysz co to znaczy nieoddawać pieniążków i kozaczyć „znajomościami”. Informuje wszystkich wszem i wobec,że Paweł Rak to rura bardaszana. W Krakowie grał twardego sztycha na wyrokach dobrych Ludzi grzejących puchę przez co został wpuszczony do światka. „Chcesz przewalać gangsterów?życzę powodzenia” czy nie tak nawijałeś w Wyroku Ulicy?Jaki z Ciebie ganster?wieczny uciekinier szukający pleców przed ludzmi,którzy wyłożyli na Ciebie hajs. Wiedziałem,że jesteś zwykłą kurewką ale prze ten gang albanii pozbawiłem się żadnych złudzeń – dasz nawet dupy byle zarobić mamone. JESTEŚMY ŻYDOWSKIMI SKYRWYSYNAMI KURWY TNIEMY MACZETAMI! DO ZOBACZENIA!

polakibiedakiroabki
7 lat temu

Co tu się kurwa odpierdala !? Chuj wam wszystkim w dupe.

hejka/Siemaneczko
7 lat temu

ROZUMIEM ZABAWĘ MUZYKĄ I TWORZENIE NOWYCH RZECZY ALE TO JEST CAŁKOWITA PATOLOGIA,WCIĄŻ NIE ROZUMIEM FENOMENU TEGO KOLESIA.
#NIE_JARAM_SIE_GANGIEM_ALBANII_I_POPKIEM

POPEK JEST TYLKO JEDNA !!!
[img]https://s2.ifotos.pl/img/5a6534306_spnnxrn.jpg[/img]

hejka/Siemaneczko
7 lat temu

POPEK JEST TYLKO JEDNA !!!

[img]https://s5.ifotos.pl/img/6c62b71d0_spnnxna.jpg[/img]

Błażej-gej
7 lat temu

czy Matheo ma raka? bo tak wygląda.

jprdl_
7 lat temu

ja oczekuję, że się nie ukaże

mchobak
7 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=8nlqwot-CRs[/youtube]

rrrrrrrrrrrrrrr
7 lat temu

A JA OCZEKUJE ŻE PŁYTA BĘDZIE ZAWIERAŁA SAME INSTRUMENTALE

MikeFan
7 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=WlZ3UNeBzcI[/youtube]

Mike na odwiecznym propsie forever w huj

Matrix
7 lat temu

[img]https://images.rapgenius.com/1db8f3648438ff99d270a454bbd3b338.604x603x1.jpg[/img] Odwieczne propsy dla tego Pana i ten Pan jest szczebel wyżej od Matheo

Mefedron
7 lat temu
Reply to  Matrix

[img]https://glamrap.pl/images/stories/c17/546yg(3).jpg[/img]

Japa
7 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=vE2ETqUGj6Q[/youtube]

popozwroclawia
7 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=nFl8v6660EY[/youtube]

KOLEJNY PRAWDZIWY POPEK 😀

MEFEDRONIARZ
7 lat temu

JA OCZEKUJE TEGO ZE MATHEO SIE ROZMYSLI I NIE ZROBI BITOW TEMU GOWNO RAPEROWI

potluck4life
7 lat temu

jebać tych dwóch hipsterów 😀
mateło robi chujowe bity od dawna
a popek ahahahhaa raper?

potluck4life
7 lat temu

ja pierdolę co to kurwa ma być..??
jebać wszystkich z tego artykułu:

-popka
-mateło
-gang albanii
-boriksona
-winiego
-sobote
-stoprocent
-grubsona
-firme
-olis
-alibabe
-polskie „legendy” rocka
-donatana
-maryle rodowicz
i szymona bielawskiego za ten piekny artykul

tonto
7 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=u1x7chA5Whc[/youtube]

cygandzia
7 lat temu

Jeśli wierząc Matheo, to

JEŚLI WIERZĄC MATHEO TO TEN REDAKTORZYNA JEST PIERDOLONYM ANALFABETĄ I GRAFOMANEM.
POLSKIEGO W SZKOLE NIE MIELIŚCIE CZY JAKI HUJ.
JAK NIE UMIECIE TO OGRANICZCIE SIĘ TO KRÓTKICH NEWSÓW I ZDAŃ POJEDYŃCZYCH.

millwall
7 lat temu

popek dostal kose dlatego od 2 tyg nic nowego

myllfon
7 lat temu

Matheo udzielal sie wokalnie juz na plycie Esende Mylffon w 2006 roku niestety redaktorzyna ktory to pisal ma maksymalnie 17 lat wiec o czym on moze wiedziec

Popek brwi
7 lat temu

Fani zwracają się z gorącą prośbą aby POPEK dokonał ostatecznej modyfikacji. Prawdziwy Monster nie ma brwi !! [img]https://s18.postimg.org/ufip3yi3t/praw.jpg[/img]

millwall
7 lat temu

czopek popek czopek

vb
7 lat temu

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=4kClYReWvLE[/youtube]

Popularne