Sprawdź nas też tutaj

News

Członkowie Wu-Tang Clanu na płycie polskiego producenta

Międzynarodowy projekt z gwiazdorską obsadą.

Opublikowany

 

fot. @mixone

Maro – polski producent, znany m.in. ze współpracy z czołówką świata muzycznego i zagranicznymi muzykami – zapowiedział za pośrednictwem social mediów autorski projekt pt. “Rejects”. Udzielili się na nim artyści z całego świata – wśród nich członkowie legendarnego Wu-Tang Clanu – Ghostface Killah i Raekwon, Deadly Hunta czy jedna z ikon brytyjskiego rapu – P Money. Z trailera albumu wynika, że jego premiera odbędzie się już w czerwcu.

Maro „Rejects” – międzynarodowa płyta

– Rejects jest opowieścią zabierającą słuchacza w inny, aczkolwiek podobny do naszego wymiar alternatywnej rzeczywistości. Przez kilka lat udoskonalałem tę historię pod względem muzycznym, jak i fabularnym. Musical jest dość eklektyczny z pozoru, ale gdzieś głębiej składa się on w jedną całość. Moim celem było to, żeby zarówno warstwa muzyczna, fabularna, jak i niezwykle ważna warstwa graficzna, obrazowały odbiorcy moje uniwersum. Ten album jest zbiorem moich fascynacji filmami, książkami, muzyką na których się wychowałem. Jest to podsumowanie zjawiska kulturowego, czasem pstrokatych, a czasem szarych lat 80tych i 90tych. Oczywiście na tym nie kończą się moje inspiracje i można też wyczuć w nim nutę całkiem nowych fascynacji. Oprócz pokazania się z muzycznej strony, chciałem opowiedzieć ludziom historię, pozwolić im zatrzymać się na chwilę, oderwać się od świata codziennego i ruszyć ze mną na tą fascynującą przygodę – tak Maro opisuje swój autorski projekt i jego koncepcję.

“Rejects” to futurystyczny audio-musical autorstwa Maro. Projekt fabularnie osadzony został w fikcyjnym, brutalnym świecie, równoległym do znanej nam rzeczywistości. Warunkiem do przeżycia w nim jest ciągła walka. Od pierwszej, aż do ostatniej pozycji na płycie, album tworzy spójną historię, przedstawioną w formie słuchowiska o nowoczesnej formie. Główny bohater projektu wyrusza w podróż do której zaprasza słuchaczy.

Raekwon, Ghostface Killah i Cappadonna

Świat Rejects opisany jest nie tylko w utworach muzycznych, ale także w słownej narracji projektu i fabularnych skitach. Jego obsada, złożona z międzynarodowych gości, wśród których są m.in.: Raekwon (US), Ghostface Killah (US), Cappadonna (US), P Money (UK), Awich (JPN), Lex Lu (US) czy Deadly Hunta (UK), wcieliła się w role fikcyjnych bohaterów. Oprócz szeregu artystów pojawiających się na tej produkcji, można odnaleźć w niej easter eggi – np. głos EVA – Electronic Video Agent, czyli Kia Huntzinger z kultowej gry Command and Conquer.

I choć warstwa muzyczna “Rejects” zrealizowana została w futurystycznym klimacie, to oscyluje od klasycznych hip-hopowych brzmień rodem z lat 90., do nowoczesnej elektroniki. Cechuje się ogromną różnorodnością, która została uzyskana dzięki wieloletniemu doświadczeniu Maro. Proces powstawania albumu trwał kilka lat, w trakcie których odbywała się staranna selekcja gości muzycznych oraz plastyków realizujących jego oprawę wizualną.

W efekcie ”Rejects” to nie tylko muzyka wyprodukowana na światowym poziomie, ale również graficzny artyzm w najwyższej formie.

Maro, czyli Marek Walaszek

Maro (Marek Walaszek) – kompozytor, DJ, producent muzyczny, inżynier dźwięku. Właściciel Addicted To Music Studios, twórca marki Bettermaker produkującej hi-endowy sprzęt studyjny. Pracuje z muzykami tworzącymi wiele różnych gatunków muzycznych, w tym hip-hop, pop i EDM. Jego umiejętności były wykorzystywane nie tylko przy powstawaniu pełnych albumów, ale także do ścieżek dźwiękowych do filmów, reklam i gier video. Współpracuje z artystami od Angoli po Szwecję i od Bliskiego Wschodu po Jamajkę. Na przestrzeni lat pracował nad wieloma produkcjami, remiksami, miksami i sesjami nagraniowymi, a na liście jego kooperacji pojawiają się takie marki jak Coca-Cola, Absolut, CD Projekt i Voice of Poland, a także artyści m.in. Borixon, Cilvaringz, DJ Mathematics, Flirtini, Jan Serce, Hemp Gru, Margaret, Marina, Dziarma, Method Man, Raekwon, Redman, Vienio, Sizzla, Wiley, WWO i wielu innych. Jego utwory znalazły się na ścieżce dźwiękowej do gry Cyberpunk 2077 oraz w duecie ze Skytechem stworzył międzynarodowy hit – remix utworu Sanah Invisible Dress.

26 komentarzy
26 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Alan Alborn
2 miesięcy temu

KURWA KTO? NIE ZNAM ŁAKÓW.

TeOeM
2 miesięcy temu
Reply to  Alan Alborn

To gratuluję Ale nic nie bój- syn Górniak ponoć robi „hip-hop’owy” album także poznasz „prawdziwy szit” co tam będziesz-jak wy to mówicie-„łaków”słuchał…i przez takich idiotów jak ty scena „hip-hop’owa” w tym kraju wygląda jak wygląda…jacy wykonawcy taki słuchacz i na odwrót -dno i wodorosty!

Alan Alborn
2 miesięcy temu
Reply to  TeOeM

XDDDDDDDDDD

cydży
2 miesięcy temu

BEKA Z JEBAŃCA. TRUSKÒW SE NABRAŁ NIC NIE WARTYCH.NIKT ICH NIE SLUCHA. BEZBEKU BIEDNY NAGRAJ PRODUCENCKA Z LIL UZI VERTEM,THUGGEREM, DRAKEM, MIGOS,21 SAVAGE TO COIPALE PUBLICZNIE OPIERDOLE. NIE STAC CIE BYLOBY NA SKIT 5 SEKUNDOWY MAMEJO. A TAK WYPIERDALAJ TRUSKAWO Z PIANINKIEM W TLE. HAHAHAHAJ TYLKO TRAP Z USA, TYLKO BOGACTWO, TYLKO HEDONIZM.

bezdomny
2 miesięcy temu
Reply to  cydży

no faktycznie bogactwo, nawet na glamrapie tylko mele w pysk zarobiles

Stolec wstydu
2 miesięcy temu
Reply to  cydży

Wu tang truskul? No ladnie masz najebane we lbie

Rysio odgrzewacz kotletów
2 miesięcy temu

ZARAZ RYSIEK PEJA Z POZNANIA ZOBACZY ŻE CHŁOPAKI Z WU TANG CLANU SIE DOGRALI ZA PARE ZŁOTYCH DO JAKIEGOŚ MARO TO SAM ZACZNIE DO NICH PISAĆ ŻEBY MU SIE DOGRALI ZA HAJS A POZNIEJ BĘDZIE SIE PODNIECAŁ ŻE MEGA LEGENDY BĘDA NA JEGO ALBUMIE. BEKA.

Didżej deks
2 miesięcy temu

XDDD

Latkowski
2 miesięcy temu

Rysio się skończył już dawno. W dzisiejszych czasach hejt na tego laka to dla niego jedna z form promocji. Lepiej o nim zapomnieć i już nie wspominac

Bartek
2 miesięcy temu
Reply to  Latkowski

Ty chuju, Rysiek twardszego wyciaga niż Ty wkładasz. Rucha Ci matkę i siostrę.

Richard Peja
2 miesięcy temu

A ten producent, to kto to w ogóle jest ? Bo pierwszy raz o nim słyszę…

Das efx
2 miesięcy temu

Ale osiągnięcie. Za hajs każdy się dogra nawet do byle jakiego podkładu.

Obojętny
2 miesięcy temu

Z jednej strony przykre, a z drugiej jeszcze bardziej. Nie wiem, co gorsze. Legendy, które rozmieniają się za parę groszy dogrywając się, gdzie się da, czy Ci którzy im za to płacą. Wyświetleń z tego nie będzie i tak.

Lojer
2 miesięcy temu
Reply to  Obojętny

Z chłopakami z WU to on się zna bo robił im nie raz mix i master , wiec myśle ze po starej znajomosci się dograli

Obojętny
2 miesięcy temu
Reply to  Lojer

No chyba, że tak

18zlb
2 miesięcy temu
Reply to  Obojętny

do tego jakiś producent od tehno i dance a nie jakaś ikona polskiego beatmakingu

Hubercik
2 miesięcy temu

Ciekawe jaka cipeczkę ma sanah?

Dzień Dobry
2 miesięcy temu

Nie no CV ma niezłe

Karmazyn
2 miesięcy temu

CZEMU KURWY POMINĘŁYŚCIE FAKT, ŻE MARO TO FORMACJA CMENTARZ, WY MIAŁKIE PARÓWY MIELONE?

FAJNIE ŻE WU TANK ITD ALE TO CHYBA TYLKO Z ZAJAWY NO KURWA NA KIM DZIŚ WU TANG ROBI WRAŻENIE,

W_H
2 miesięcy temu
Reply to  Karmazyn

TAK JEST, KURWA.

W_H
2 miesięcy temu

FORMACJA CMENTARZ

Johnny
2 miesięcy temu
Reply to  W_H

Radio Grochów chyba też

Kill Gangsta
2 miesięcy temu

Je..ć tych łaków obciągających pyte brudasom…

Stulejarz Bob
2 miesięcy temu

A sramrap.pl dalej oblegany przez niedojebów, oraz kompost intelektualny… To dobrze bo już się bałem.

Popularne