Sprawdź nas też tutaj

News

Czy podziemie rapowe jeszcze istnieje? „Pamiętam jak VNM działał w czasach Myspace”

„To był piękny przykład dobrego podziemia”.

Opublikowany

 

Z okazji premiery albumu BXQ HLKST, który jest nieszablonowym projektem duetu Błaszczu & Szczypta Smaku, mieliśmy okazję porozmawiać z autorem warstwy tekstowej. Poniżej fragment wywiadu, który w całości ukaże się jutro.

Spotkałem się z licznymi komentarzami, sugerującymi, że jesteś od lat solidnym reprezentantem podziemia. Zresztą sam o tym mówisz na projekcie. Zastanawia mnie, jak sam na ten moment definiujesz underground. Nie jest przypadkiem tak, że na przestrzeni lat ta enigmatyczna granica nie uległa zatarciu?To jest chyba bardziej stan umysłu niż jakaś szufladka. Przez słowo underground rozumiem bycie w cieniu, nie wyskakiwanie z lodówki. Co do rap sceny to faktycznie mocno się to zatarło, pamiętam jak VNM działał w czasach Myspace – to był piękny przykład dobrego podziemia, że wiesz… działasz niby w drugim obiegu, ale robisz to na takim poziomie, że zaraz przebijesz sufit no i przebił wchodząc do mainstreamu, bo wtedy ten podział był zauważalny, dzisiaj możesz mieć 16 lat zrobić jakiś jeden hicik w cukierkowym klimacie i to może ci otworzyć drzwi, a potem dajmy na to możesz wypożyczyć do klipu Michała Wiśniewskiego, wszystkie granice się zatarły. „Keine Grentzen” (śmiech).

Pijesz do Kukona i Quebonafide? Nie podoba ci się takie wplątywanie postaci z innych bajek do rapu?

Wiesz, przede wszystkim uważam, że to są mega inteligentni ludzie, Sokół też tam był z nimi w tym Kijowie, oni z pewnością doskonale wiedzą co robią, bo znają mechanizmy tego rynku lepiej niż ktokolwiek, ale jak widzę na klipie, że Quebo nosi na rękach ikonę polskiego kiczu, to po prostu czuję zażenowanie.Myślę, że frontman Ich Troje dla kapusty zrobiłby wiele i fajnie, że można go sobie wypożyczyć niczym pluszową maskotkę na potrzeby komercyjnych eventów, ale osobiście czuje niesmak widząc tego typu obrazki.

Cały wywiad ukaże się na łamach GlamRapu w sobotę, 13 lutego. Album BXQ HLKST jest dostępny na stronie www.albumholokaust.pl

17 komentarzy
17 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Małolat k2 kuklon kara zui itp
1 rok temu

Idealnie podsumował kariere waszego ulubionego ,opłaconego i wymyślonego rapierka kuklona
zażenowanie w chuj

Odb
1 rok temu

Czy podziemie analne jeszcze istnieje? „Pamiętam jak KauNM ruchał w czasach MyBukkake”

Społeczność glamrapu
1 rok temu

Przypominam, że to nie tylko wina tego kutafona Kukona, ale też jego matki Hildegardy von Himmler z domu Kukon, która naiwnie opłacała mu posty u Ciepłoty, sponsorowała hostel LGBT, a także płytę z Magierem, który od tamtej porystał się pasywnym partnerem jej młodego syna homoseksualisty.

BeImondo Informator
1 rok temu

Homoseksualizm w polskim rapie juz jakis czas temu wyszedl z podziemia.
Podziękujcie Rafalali za wprowadzenie tej równowagi w polskim rapie.

Ruspect
1 rok temu

Co to kurwa z wacki? Pierwszy raz słyszę. Jakie podziemie, kurwa hip hopu już dawno nie ma. Jest pop sprzedawany jako hip hop, bo tak łatwiej pchnąc płyty.

PanKonrad
1 rok temu
Reply to  Ruspect

Kiedyś to było, teraz jak wchodzi w Top-HipHop na jakiejś platformie streamingowej to 90% to jakiś słaby pop

Rza
1 rok temu

To kto ciebie zrobił? Twój start to cwel twoja stara rozkrawczewska i wylazłeś padalcu

Ciapaty murzyn nigga
1 rok temu

Sram na was

imię
1 rok temu

Co to za predator

Rado rdw analorgia
1 rok temu

Piszę się Grenzen

Michał Wiśniewski
1 rok temu

Obejrzałem, posłuchałem i nic z tego nie rozumiem. Gość chce być w undergroundzie lub co najmniej za nim tęskni a wszystko wskazuje na to, że pcha się do mainstreamu szukając slumsów w Turcji bo najwyraźniej na polskie nie zasłużył lub nie znalazł. Naprawdę myślisz, że kogokolwiek z tych wymienionych to zabolało? Wzbudza to tylko żal co dupę ściska. Mogę się nie znać ale jedzie to właśnie taniością i łatwizną. Dobra, nie ważne. Wsiadam do bryki i spierdalam bo ktoś chce mnie za hajsy na rękach ponosić. MSQ

AzbeST
1 rok temu

Hozer, a posypali ci na język Szczyptę Smaku?!

ProPaN
1 rok temu
Fafik
1 rok temu

podziemie ma sie dobrze cwele

https://www.youtube.com/watch?v=mrQyS4sqYdo

Premium ZPT
1 rok temu

Przecież tam głównie chodziło o D2M w kółeczku, nic więcej.

beka
1 rok temu

a kogo to kurwa obchodzi

Michał Fajbusiewicz
1 rok temu

Oglądałeś kurwo 997 na 2 zanim jeszcze to było tvp2 ? Chuja wujka wtedy oglądałeś ale do rzeczy z tego co napisałeś, twój rysopis i opis to:
– 165 wzrostu
– chudy jak patyk, jeden cios i kręgosłup (ktorego nie masz) złamany
– kobieca aparycja brzydkiej raszpli
– tłuk po gimbazce
– mieszkasz u mamusi ona za wszystko płaci
– brak prawa jazdy (nigdy nie jechałeś samochodem, tylko pksy)
– bezrobotny
– 200 000 długu
– gej, przebierajacy się w ciuszki mamy
– niepełna rodziny tylko mama, babcia, ciocia, prababcia, druga ciocia, stryjenka, siostra, druga siostra, trzecia siostra wszystko w M1 w obszczanym pod ukraińskim wypizdowie
– ojciec nie żyje, stary ukraiński cwel który cie jebal w dupe od małego i dlatego bardzo za nim tęsknisz i go za to kochales
– rap poznałes na profilu rafalalego

Popularne