Sprawdź nas też tutaj

Wywiad

Diox: „Mam inne pomysły na siebie niż Prosto na swoich artystów”

Radek Grabarczyk rozmawia z warszawskim raperem.

Opublikowany

 

Przy nowym albumie „Ultrafiolet” Diox zdecydował się zacząć od nowa. Założył on własny kanał na Youtube i zamierza wydać album samodzielnie. W rozmowie z Radkiem Grabarczykiem raper wyjaśnił dlaczego jego drogi z wytwórnią prosto się rozeszły.

Moja sytuacja wydawnicza wymagała pewnych ruchów, na które Prosto jako mój dotychczasowy wieloletni wydawca nie życzył sobie wyrazić zgody – mówi Diox. – Nie drążyłem tematu, nie próbowałem naginać się też w druga stronę. Postanowiliśmy, że muzycznie nasze drogi się rozchodzą – dodaje.

Raper przyznaje jednak, że nadal pozostaje w dobrych relacjach z wytwórnią. Miał on także plany, aby wydać album w innej wytwórni. – Miałem pewne obawy, że nikt nie będzie chciał sprawdzić mojej muzyki. Liczę się z tym, bo zdaję sobie sprawę z tego, że życie jest skonstruowane tak, że czasami robisz coś przez kilka lat i to przestaje grać – mówi.

Na razie nie znamy daty premiery nowej płyty Dioxa.

Diox o ataku na Otsochodzi

Pod koniec 2017 roku, Diox w mocnych słowach skrytykował Otsochodzi zarzucając mu kserowanie Bedoesa. – Jeśli kradniesz świadomie podziały rytmiczne, intonowanie etc koledze z branży to jest to totalna kiszka! Za kserowanie dozgonna beka – zwłaszcza dla takiego małolata co niby hołduje zasadom starej szkoły. Kradzione nie tuczy Janek. -1 do respektu – napisał wtedy Diox.

Przy okazji wywiadu z Proceente, warszawski raper został zapytany o tę sytuację. – Ja nikogo nie zdissowałem. Jakbym chciał, to bym go zdissował. Ja po prostu stwierdziłem fakt, że podper***nie czyichś patentów na rapowanie nie jest efektem ubocznym muzyki – mówi Diox w rozmowie z Proceente. – Słyszałem cztery numery Bedoesa, po czym usłyszałem Jano Otsochodzi i usłyszałem dokładnie to samo – tłumaczy.

Diox przyznaje, że kiedyś był fanem Otsochodzi. – To nie jest tak, że byłem nastawiony negatywanie (…) Ja nie sprawdziłem tych numerów, żeby się do niego doj***ć. Sprawdziłem to jako gość, który sprawdza co się dzieje na scenie muzycznej (…) W jego przypadku mnie to zniesmaczyło, oburzyło – wyjaśnia.

 
21 komentarzy

21
Dodaj komentarz

1500
najnowszy najstarszy oceniany
Dorian

Nikt normalny nie chce byc kojarzony z tymi wiesniackimi bluzami i spodniami ktore byly modne w 98 roku oraz z wlascicielem tego gowna co daje dupy 1szemu lepszemu reklamodawcy podpasek, armatury lazienkowej czy paszy dla świń dlatego rozumiem Davida Beckhama ze wolał odbić z tej wytwórni

djdecks

ja mam pomysł na dioxa: spakój walizę i wypierdalaj

adsgaga

lepsze niusy o dioxie niz o gejrapach gejsona i innych transów dzisiaj propsy dla glamrapu oby tak dalej kurrrrrrrwa

18:43

Dla tego wszyscy odchodzą z prosto Od dawna

Krzysztof Kononowicz

Po co gadasz jakieś głupoty kasztanie, płytka wychodzi albo już wyszła i trzeba byle co gadać, byle napisali o mnie

bonus chuj rpk

PIZDIOX

Cycasty bandyta ddelo

Co to znaczy diox kurwa co to jest to jest dixon? A kto to rest kurwa o co chodzi gowno robia i tyle kurwa plaszczyzna wkurwienia

dioks to

kasztan

cydży

Gdzie tu hiphop kasztanie discopolowy.

HIP-HOP FAKTY

FAKT #27: DIOX TO KASZTAN …I NIE ZMIENIA SIĘ NIC

MIRAS X

Tak na nowy miesiąc proponuję https://www.youtube.com/watch?v=wKyn9B6p1-A JAK TO JEST projekt 139

MIRAS X

Tak dla ciekawości propozycja https://youtu.be/Tw-3sLQZfis INŻYNIERIA projekt 140

Grzech

To kiedy diss z Tede no już pytam

Angeer

W sumie to jak pamietam cokolwiek z tej całej HIFI BANDY to Dioxa, myśle ze będzie takim boroxonem ze wyjebie w koncu duży hajs na muzyce bo tyle napierdala to już lat ze w wkoncu mu się nalezy jak mało komu

slkkkjnkrttt

Dołącz do dyskusji…pzdr diox

run 3

The video you shared is great. I would love to watch this video.
http://happywheels4.com

Łakkiller

Kurwa jaka sytuacja. Diox nagrywał z gosciem płytę a ten mu się wlamal, rozjebal samochód żeby zajebac mu sprzęt. Poziom kurestwa tego łaka i toya itopa to poziom hard. Teraz te gnoje z lat 90′ to są takimi kurwami bez zasad że głowa mala. A ten mosad to nie lepszy jest bo też odjebal kiedys gościowi akcje z samochodem z czystej zazdrości. Jebac gnoji, diox trxeba było że Szczepkiem nagrywac

Patryk?

Patryk to ty?

Łakkiller

Nie to nie S. sam jestem ciekaw co u niego.

Young itop

Chuj ci w dupe

Łakkiller

Kojarzę twoja jape 50 kilowy pedrylu i cie trafię kiedyś pod jakimś nocnym jak będziesz opierdalal menelowi kluche za 5zl żeby miec na mefke i wtedy cie wyjasnie jednym ciosem bo ty zwykły leszcz jesteś i lamus a przede wszystkich pazerna kurwa bez zasad i honoru z tego co Dioxik mówi, pedegripal wróci.

Popularne