Sprawdź nas też tutaj

News

Dlaczego Śląski Rap Festiwal to obowiązkowa pozycja w koncertowym kalendarzu tego roku?

Opublikowany

 

alt

Śląski Rap Festiwal – jedyna w swoim rodzaju taka hip-hopowa impreza w południowej Polsce kalibru kilofa, i to w dodatku w zimowym, z definicji martwym sezonie koncertowym.

Ta definicja na szczęście nie tyczy się brudnego serca Śląska, który co roku, już od 14 lat właśnie w grudniu ocieka rapem najlepszej jakości. Dlaczego ten zimowy festiwal to Wasz must-have na liście koncertów tego roku?

 

Miejsce – Spodek

Spodek znajduje się w samym centrum Katowic, około 10 minut piechotą na dworzec autobusowy oraz kolejowy. Rozwiązanie transportowych problemów? Check. IEM, masowe koncerty, wystawy, targi, walki bokserskie, turnieje, mecze siatkówki, hokeja czy koszykówki – jeżeli nie zwiedziliście tej ikony architektury w kształcie latającego talerza z chociażby jednego z wyżej wyienionych powodów to trzy hektary hali stają przed Wami otworem już 9 grudnia tego roku.

 

Line-up

Kojarzycie kawałek "Hypebae" Quebonafide z gwiazdą włoskiego rapu Sfera Ebbastą? To właśnie tych dwóch panów będziecie mogli zobaczyć na żywo, po raz pierwszy na jednej scenie. Na żywo dwie ikony muzyki rap dzisiejszych czasów. Historyczna chwila. Na samą myśl o takim duecie łechtaczki wychodzą uszami, a złote zęby wypadają z wrażenia. Szykuje się ogień, przy którym Babilon to marna zapałka gasnąca na wietrze. Do tego filary polskiej i europejskiej sceny – stajemy się bardziej międzynarodowi niż Interpol – sami spójrzcie na line-up; sceniczy wulkan energii, stawiana w jednym szeregu z najlepszymi raperkami na świecie Lady Leshurr z Wielkiej Brytanii, podbijający Francję Josman

 

Lećmy dalej – Gural z pierwszym premierowym koncertowym swojego najwnowszego wydawnictwa "Domu otwartych drzwi", Ostry ze specjalnie przygotowanym wcześniej na tę okazję elektronicznym programem, koncertowa bestia – Paluch i Kękę. Nie zabraknie również artystów z rodzimych Katowic i okolic – przed Wami zagra Pokahontaz, szykujący się do wydania klasycznego albumu, Grubson, z materiałem wydanym własnym sumptem materiałem oraz rozgrzewkowy duet Bas Tajpan i Bob One. Gwiazdka w tym roku wypada wyjątkowo 2 tygodnie wcześniej dla fanów hip-hopu.

 

Atrakcje

Jakby mało Wam było koncertów w formacie europejskim, organizatorzy przygotowali jeszcze DJ Showcase, podczas którego płyty vinylowe będą szlifowane niczym marketing w rękach Solara, pokaz b-boy'ingu na najwyższym poziomie oraz jakże by inaczej – bitwę freestylową w nowej, tajemniczej formule. Nie wspominam już nawet o niepowtarzalnym klimacie, w jednym z miejsc na mapie Polski, gdzie kultura hip-hop wbijała pierwsze szpilki. Chciałbym jeszcze wspomnieć o biletach VIP, obejmujących wjazd na backstage, kawkę z ulubionym artsytą i widok na Wersal, ale niestety już się wyprzedały – gratulację dla szczęśliwców.

 

Ważne i ważniejsze informacje

Wjazd do Spodka zaplonowany jest już od godziny 16.00, i kto był w zeszłym roku, i ci którzy myślą, że artyści również i teraz zagrają po trzy tracki i zwiną się w swoje mercedesy do domu jest w błędzie. Powszechie demetujemy, że taka sytuacja się nie zdarzy.

 

Linki

Kup bilet na Śląski Rap Festiwal: ticket.pl/srf

Wydarzenie na Facebook'u: facebook.com/slaskirapfestiwal

 

#razemtworzymyhistorie


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

 

News

Mezo pobił rekord liczby koncertów jednego dnia w 2024 roku?

Ogromna ilość występów Lajnera.

Opublikowany

 

mezo

W obecnych czasach raczej nieczęsto zdarza się, żeby raper zagrał 2 koncerty jednego dnia. Jednak prawdziwym ewenementem pod tym względem okazał się Mezo, który 15 czerwca zaliczył 3 występy na żywo. Żeby było ciekawiej – między 1 i 3 koncertem było tylko 10 godzin odstępu, a miejsca dzieliło prawie 500 kilometrów odległości.

Mezo nie należy do topowych raperów pod względem wyświetleń, słuchaczy na Spotify, minęło też sporo czasu od jego ostatniego albumu, który pokrył się szlachetnym kruszcem. Jednak weteran sceny nie ma chyba sobie równych pod względem tego, ile potrafi wycisnąć z koncertów. Tylko w czerwcu zaplanował 19 występów przed publicznością, co jak łatwo policzyć daje kosmiczną średnią ponad pół imprezy dziennie. Z jego relacji na socialach ewidentnie wynika, że nie gra do kotleta. Z reguły są to przedstawienia, które gromadzą tysiące fanów na imprezach plenerowych.

Gdyby trzeba było stworzyć ranking efektywności koncertowej jednego dnia, to złotymi zgłoskami w karierze Lajnera zapisał się 15 czerwca 2024 roku. Raper zaczął o 14:00 występem w Gdyni, następnie o 19:00 zaliczył Rychwał, by wszystko zakończyć o 24.00 w Zielonej Górze. Jakby tego było mało wszystko poprawił następnego dnia koncertem w Kolbudach, co w praktyce wymagało pokonania prawie 1000 kilometrów we wszystkie strony. Czy ktoś ze sceny rapowej będzie w stanie to przebić? Przynajmniej na chwilę obecną nic nie słychać o żadnej konkurencji na horyzoncie.

Agencja Artystyczna Luxart podaje, że koncert Mezo to koszt od 10 do 15 tys. zł. Jak pokazuje praktyka imprezy plenerowe to zazwyczaj górna stawka wspominanych widełek.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

40 km wycieczka rowerowa z Tede

Drugi letni ride rowerowy z raperem.

Opublikowany

 

Przez

fot. Natalia Kościelska / Positive Flow

Zbliża się kolejny rajd rowerowy, który będzie pilotował osobiście Tede. 40-kilometrowa trasa wzdłuż Bałtyku z wieloma atrakcjami, której przebieg zwieńczy finalnie koncert rapera. A to wszystko za darmo.

30 czerwca w Darłowie odbędzie się wycieczka rowerowa, którą poprowadzi Tede. – Wystartujemy z nadmorskiej ambasady Tedego, czyli Darłowa i trasą rowerową Pomorza Zachodniego – Velo Baltica wybierzemy się w kierunku Jarosławca. Po drodze odwiedzimy m.in. Wicie (geograficzny środek polskiego wybrzeża). Na trasie zaplanowano niespodzianki, checkpointy na odpoczynek, pogawędkę i możliwość cyknięcia pamiątkowych fot. Następnie z Jarosławca, czyli stolicy bursztynu zrobimy klasyczną nawrotkę do portu macierzystego – Darłówka Wschodniego, gdzie zwieńczymy przejazd koncertem przy Latarni Morskiej na promenadzie – informują organizatorzy.

Dodatkowym gościem specjalnym rajdu będzie Mateusz BIGBOY Borkowski z programu Gogglebox.

Jak wziąć udział w rajdzie?

Jak podają organizatorzy: Czuj się Gościem, bierz rower i widzimy się na miejscu. W celu usprawnienia organizacji będzie nam miło jeśli wyślesz swoje zgłoszenie udziału na adres mailowy: tededarlowo@gmail.com (imię, nazwisko, miejscowość, nr telefonu oraz wiek). Osoby poniżej 16 roku życia proszone są o zabranie pisemnych zgód na udział w rajdzie podpisanych przez opiekunów.

Start: godz. 14.00 – Plac T. Kościuszki w Darłowie (rynek miejski). TRASA (ok. 40 km) – Plac T. Kościuszki, ul. Morska, Bulwar Nadwieprzański, ul. Conrada, ul. Północna, Słowiańska, Al. Jana Pawła II. (droga z płyt Jumbo w kierunku Kopań), Kopań, Wicie, Rusinowo, Jarosławiec. Następnie powrót tą sama trasą do nadmorskiej dzielnicy Darłowa – Darłówka Wschodniego (promenada przy Latarni Morskiej).Czas przejazdu ok. 3-4 godzin. Koncert ok. godz. 18.00.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Członek Tuzzy nie chce być jak Tede. „Zgred z mentalem 20-latka”

Warszawski raper został zaczepiony.

Opublikowany

 

Przez

benito tede

Benito ze składu Tuzza Globale zaczepił Tedego. Według niego, warszawski weteran nie zachowuje się jak na jego wiek przystało i robi rap dla dzieci.

– Boże uchroń mnie, żebym nie skończył jak ten Pan – napisał Benito w komentarzu na profilu Hype. Raper rozwinął później swoją myśl, dodając: – Dupka zabolała, że się słucha zgreda z mentalem 20-latka. Tak, na szczęście nie grozi mi robienie rapu dla dzieci przez 30 lat i cieszę się, że ostatnia płyta ci nie siadła.

Do tej pory nie wiedzieliśmy, że między panami jest jakaś zła krew. Być może do teraz nie wiedział tego nawet sam Tede. Czy doczekamy się jakiejś reakcji, dowiemy się zapewne niedługo. Warszawiak raczej nie zostawia tego typu zaczepek bez odpowiedzi.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

548 mln złotych dla twórców. Padł rekord wynagrodzeń od ZAiKS-u

Obecny rok nie będzie gorszy.

Opublikowany

 

Przez

zaiks logo

Wartość rynku praw autorskich rośnie. Rok 2023 był rekordowy pod względem wynagrodzeń wypłaconych przez ZAiKS twórcom i twórczyniom, a obecny nie będzie gorszy.

17 czerwca odbyło się coroczne Sprawozdawcze Zebranie Delegatów Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Rośnie skuteczność pobierania wynagrodzeń autorskich. Procentuje stosowanie nowych technologii i konsekwentne wprowadzanie udogodnień tak dla osób tworzących, jak i dla korzystających z twórczości w działalności biznesowej. Pomimo niesprzyjającej sytuacji makroekonomicznej, w 2023 roku ZAiKS podzielił między uprawnionych rekordową kwotę 548,3 mln złotych wynagrodzeń autorskich.

Zwiększająca się stale liczba utworów chronionych przez ZAiKS przekłada się wprost na wzrost liczby udzielanych licencji. ZAiKS chroni ponad 741 tys. utworów polskich i 78 mln utworów zagranicznych na mocy umów międzynarodowych o wzajemnej reprezentacji.

Wynagrodzenia z internetu rosną najszybciej, ich wartość osiągnęła 89,3 mln zł w 2023 roku. Biorąc pod uwagę gigantyczną skalę wykorzystania twórczości w internecie ta kwota powinna być wyższa, do czego ma się przyczynić nowelizowane właśnie w Polsce prawo autorskie. Środowiska twórcze cały czas czekają na implementację unijnej dyrektywy o prawie autorskim na jednolitym rynku cyfrowym, która we wszystkich innych krajach UE już działa na korzyść autorek i autorów. W Polsce projekt wdrażający ten akt prawny jest obecnie analizowany w Sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu.

„Dziś nie dyskutujemy o tym, czy wynagrodzenia autorskie z internetu są potrzebne, bo wiemy od dawna, że są niezbędne. Rozmawiamy o tym, jakie te wynagrodzenia mają być” – komentuje Miłosz Bembinow, prezes ZAiKS-u. Dodaje: „Nie wystarczy zapisać w ustawie, że wynagrodzenie autorskie jest twórcom należne. Trzeba jasno zapisać, że ma być ono odpowiednie i proporcjonalne, bo tylko taki zapis gwarantuje twórczyniom i twórcom udział w komercyjnym sukcesie ich dzieła”. Na każdym etapie legislacji ZAiKS zgłasza odpowiednim organom uwagi do projektu.

Nie mniej istotna jest kwestia sztucznej inteligencji. „Naszym celem jest ustanowienie jasnych ram prawnych, które rozwieją wszelkie wątpliwości i wyeliminują możliwość systematycznego wykorzystywania dzieł twórców przez platformy AI bez odpowiedniego i proporcjonalnego wynagrodzenia” – mówi Miłosz Bembinow. W ZAiKS-ie działa grupa ekspercka ds. AI, która zajmuje się prawnymi i praktycznymi aspektami korzystania ze sztucznej inteligencji w obszarze kreatywnym.

W przestrzeni działań społecznych ZAiKS stawia na edukację osób zajmujących się twórczością i na zwiększanie kompetencji branżowych autorek i autorów. Programy takie jak ZAiKS Akademia czy ZAiKS Edu są odpowiedzią między innymi na potrzeby najmłodszego pokolenia, które decydując się na działalność twórczą jest dziś wrzucane na głęboką wodę. Realia branży są coraz bardziej złożone, a wiedza o prawie autorskim czerpana z rzetelnego źródła pozwoli bardziej świadomie funkcjonować na rynku.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Post Malone tatuuje p*nisa na twarzy Steve-O z Jackass

Prezent na 50 urodziny.

Opublikowany

 

Przez

post malone steve o

Jeden z czołowych kaskaderów popularnej serii Jackass postanowił wydziarać sobie na twarzy p*nisa. Za wykonanie tak zacnego tatuażu odpowiada jest Post Malone.

– Robię swój pierwszy tatuaż na twarzy. Post Malone wytatuuje mi p*nisa na czole. Taki jest plan – mówił Steve-O kilka dni temu. Jak obiecał, tak zrobił. Do sieci trafiło nagranie jak raper tatuuje na czole aktora z Jackass dużego p*nisa.

Poniżej możecie zobaczyć wideo (należy kliknąć strzałkę w prawo):


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

News

Taco Hemingway jako pierwszy raper w Polsce wyprzedał Stadion Narodowy

Kolejny kamień milowy dla polskiego hip-hopu.

Opublikowany

 

taco hemingway

Już w najbliższą sobotę, 22 czerwca odbędzie się pierwszy solowy koncert polskiego rapera na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. To duże wydarzenie, podsumowujące trasę koncertową Taco Hemingwaya. Sukces jest tym większy, że wczoraj Filip Szcześniak stał się pierwszym reprezentantem hip-hopu, któremu udało się wyprzedać wszystkie bilety na Narodowy.

Taco Hemingway miał okazję zagrać już na Narodowym we wrześniu 2019 roku. Wówczas jednak odbyły się dwa koncerty: po raperze wystąpił Dawid Podsiadło. Obaj panowie wystąpili wtedy przed publicznością, która przekroczyła liczbę 60 tysięcy widzów.

Wszystkie koncerty halowe 1-800-TOUR wyprzedały się wiele miesięcy temu. Finałowy koncert z trasy początkowo miał zostać zorganizowany w warszawskiej Progresji. W związku z ogromnym zainteresowaniem finałowym występem trasy Taco Hemingwaya, organizator przyjął zaproszenie PGE Narodowego.

Także album „1-800 OŚWIECENIE”, wydany we wrześniu ubiegłego roku, cieszy się dużą popularnością. Na początku czerwca wydawnictwo uzyskało wyróżnienie w postaci poczwórnie platynowej płyty za sprzedaż 120 tysięcy egzemplarzy.


Jeśli szukasz biletów na koncerty hip-hop/rap, zdobędziesz je w 100% legalnie u naszych przyjaciół z Biletomat.pl

Czytaj dalej

Popularne

Copyright © Łukasz Kazek dla GlamRap.pl 2011-2024.
(Ta strona może używać Cookies, przeglądanie jej to zgoda na ich używanie.)

error: